Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-02-2010, 12:45   #1
SmiLey
Only God Can Judge Me!
 
Avatari i SmiLey
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Negli occhi suoi! ♥ ♥
Posts: 1,288
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
SmiLey ėshtė nė rrugė tė mbarė
Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?
SmiLey nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 14:40   #2
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

mosha me e mire eshte aty ka 27 a 28 jo qe te piqesh mire ne koke po qe ti mbarosh ca gjera personale si shkolla te gjejsh pune dhe taman per martes se pas saj krihohet menjehere familja
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 14:43   #3
Angel`BoY
Atje ku ti nuk je :)
 
Avatari i Angel`BoY
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 169
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
Angel`BoY ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Andej nga 30 e kam syrin Une, por jetes nuk i dihet se si te vjen.
__________________
Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
Adolf Hitler
Angel`BoY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 14:47   #4
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Posts: 745
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Nuk mund ta percaktoj pasi nuk i dihet cfare mund te ndodhi. Normalisht synimi im paresor perpara marteses eshte te plotesohem profesionalisht, te krijoje nje te ardhme dhe pastaj te ndermarre nje iniciative kaq domethenese sa krijimi i familjes dhe marrja e pergjegjesive si kryefamiljar. Si moshe mendoj diku tek 27 - 28, ku eshte dhe mosha me ideale, pasi je pjekur plotesisht dhe i fokusuar ne ndertimin e familjes.
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 15:28   #5
Diellza
Super Anėtar
 
Avatari i Diellza
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 181
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Diellza ėshtė vėrtetė talentėDiellza ėshtė vėrtetė talentėDiellza ėshtė vėrtetė talentėDiellza ėshtė vėrtetė talentėDiellza ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

23 isha un. Shkollen e kisha maru (u njoftem ne universitet) dhe punen e kisha gjet. Nuk asht puna se isha gati per te kriju familje, por ato gjana qe do i kisha ba vetem (psh te udhetoja, te dilja, etj) i kam ba me tim shoq. Konsiderohet moshe relativisht e re por kur vjen dashnia duhet me i hap deren

Nuk jam ba pishman se u martova e re, skam humb gja, tash mas nja dy tre vjetsh 2 bebusha e plotesohet familja.
__________________
I miss you...
Diellza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 17:18   #6
Heily
BuRreLse
 
Avatari i Heily
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Ku tme doje e bardha zemer
Posts: 337
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 13
Heily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Mendoj qe mosha normale dhe qe preferoj une per martese eshte mosha 25 vjec pasi mendoj qe deri ne kte moshe e ke shijuar lirine tani duhet te mendosh per me gjate per nje hap tjeter te jetes
__________________
Dikur besoja verberisht por tani kam filluar te eci me moton: Gjithkush duhet ta meritoje besimin tim...
Heily nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 18:30   #7
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 649
Thanks: 0
Thanked 11 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Re: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

per martesa ska moshe se edhe me qen 90 vjeē ose tu vdek te del para nai plak e rezikshme e ta mer mendjen pale kur je i ri qe spyt hiē po martohesh me ke te dali para mjafton tjet seksi dmth se vrasin mendjen fort njerezit sot se ndarja eshte bere si kusuri kur pi kafe
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 18:55   #8
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,207
Thanks: 5,765
Thanked 12,032 Times in 4,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

se du ic martesen skam asnje ide ca moshe mundet...
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 19:21   #9
God'o
Super Anėtar
 
Avatari i God'o
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Ireland
Posts: 173
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
God'o ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Bashkjetes me mjafton..kush vret trute me firma e dokumenta e ndarje pasurie
__________________
I miss you when I'm not with you....when I'm not with you all I do is think about you...when I think about you I just want to be with you....and when I'm with you it's like all of my dreams have come true.
God'o nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 20:37   #10
[email protected]
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,411
Thanks: 4,948
Thanked 4,898 Times in 1,494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 234
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga God'o Shiko postimin
Bashkjetes me mjafton..kush vret trute me firma e dokumenta e ndarje pasurie

Normalisht martohesh per te mos u ndare


Moshe ....them kur i ke te gjitha ne terezi , shkolle , pune dhe te jeshe gati "mendalisht "
Une jam martuar shume, shume e vogel , te them moshen do kapni koken me dore ....pupu ..haha
Epo pishman nuk jam bere se nuk u mbylla ne shpi , mbarova shkollen , diplomen , puna dhe familja dmth 2 engjujt e mi
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 20:45   #11
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,806
Thanks: 2,282
Thanked 2,462 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Per femrat mbi 25, per meshkujt mbi 30. Kjo per martesen e pare.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 22:29   #12
clizia
V.I.P
 
Avatari i clizia
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: ne zemren e dikujt
Posts: 302
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
clizia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

snuk martohem, e kam ndareb mendjen
clizia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2010, 22:50   #13
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Kur te jet kismet.... se besoj se gjithmone dalin planet, prsh ne vitin 2012 do martohem, ndodh qe edhe nuk dalin anderrat nga nje here.
Mosha me e mire??? Atehere kur gjen personin e duhur.
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2010, 15:00   #14
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,806
Thanks: 2,282
Thanked 2,462 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Per mua 18-24 eshte per fun, per te bere budalliqe, ku formohesh si individ, eksperimenton, ku te falen dhe gabimet, but qe ne momentin qe thua ''I do'' qe ne kete moshe, te kerkohet te jesh nje grua e devotshme , dhe shembull per shoqerine, familjen,etj. Cik detyre e veshtire kjo. Kam pare vajza qe jane martuar qe ne shkolle te mesme dhe shprehen qe nuk jane bere pishan. Normal qe ato nuk behen pishman se nuk e dine cfare kane humbur. Lirine, te jetuarit e adoloshences, e fillimet rinise ashtu sic duan. Dihet qe kur martohesh liria jote nuk eshte ajo e para. Shoqeria kalon ne plan te dyte, dhe kur vijne femijet nuk ke kohe aq sa duhet per veten tende. Shijojeni rinine o njerez, se per t'ju futur halleve te marteses ka kohe.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2010, 15:03   #15
Ksanthi
Super Anėtar
 
Avatari i Ksanthi
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 177
Thanks: 0
Thanked 16 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Ksanthi ėshtė njė gur i ēmuarKsanthi ėshtė njė gur i ēmuarKsanthi ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Une u martova 27
Ksanthi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2010, 17:19   #16
Marina
NiNi
 
Avatari i Marina
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: N'prishtin
Posts: 686
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Marina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Mosha ideale per me u martu eshte,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 75
__________________
Tironse Mo,,,Si Tirona se bo nona !!! ;)
Marina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2010, 18:38   #17
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,207
Thanks: 5,765
Thanked 12,032 Times in 4,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Martesa nuk njeh moshe
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2010, 18:41   #18
MarsS
V.I.P
 
Avatari i MarsS
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 250
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
MarsS ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

ma vone... ma mire..
__________________
Non piangere se un amico ti ha lasciato ... solo quando ti avrą dimenticato potrai dire di averlo perso per sempre ...
MarsS nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2010, 09:27   #19
AlbonitA
Anėtar
 
Avatari i AlbonitA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire ---> Split
Posts: 34
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
AlbonitA ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

30 atehre esht mosha me e mire.
__________________
Ajo qė qeveris botėn nuk ėshtė as forca, as ligji, por ėshtė mirėsjellja dhe edukata.
AlbonitA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2010, 09:55   #20
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

une me 22 vjet jam martu
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur