Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-11-2014, 23:01   #41
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,912
Thanks: 17,864
Thanked 23,037 Times in 8,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

esther sa pretendime qe ke
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2014, 23:08   #42
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,485
Thanks: 15,977
Thanked 9,462 Times in 6,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh Shiko postimin
pse jo, nėse je i/e dashuruar nė atė, kur vjen nė pyetje fėmija atėherė me tė vėrtet e tregoni se sa e dashuroni atė person, sepse po t'a doni atė me tė vėrtet atėherė fėmija nuk do tė paraqet ndonjė problem qė nuk do tė tejkalohej.
Nuk hyne ne traditat tona....
P.SH-LL.
N.q-se mi merr femijet diku jam dakord.
Heren tjeter-pergjigja.
KLB
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 01:31   #43
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

PO nqs rastis qe bie ne te brenda, do i pranoja femite. Keshtu tme prezantonte dikush jo, s'do pranoja ta takoja. Vec nqs do kisha dhe une femije, pra po t'isha e divorcuar dhe une, Lol
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 01:36   #44
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,816
Thanks: 3,191
Thanked 2,138 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Rexhina~* Shiko postimin
esther sa pretendime qe ke
Ncncncncncnc...nuk kam kohe per kete xhelozine tende te shemtuar. Nuk ta kam une fajin se ty te ra ne pjese nje burre qe s'kishte shetitur "boten" ca here para teje.

P.S. Angelisa, nga kjo zonja e prisja ate reagim se eshte xheloze e tmerrshme, por nga tyyy, kulmi. Si nuk doni te shikoni nje femer me te lumtur se veten.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 01:47   #45
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Patjeter qe po por me nje kusht qe te kete te pakten 4 me gra te ndryshme dhe mundesisht nje nga cdo kontinent qe shtepia jone pastaj te duket si United Nations.
Kater eshte max..sbehen dot pese.
Vec nqs do behesh e dashura e Don't Zhuanit
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 01:49   #46
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,816
Thanks: 3,191
Thanked 2,138 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Kater eshte max..sbehen dot pese.
Vec nqs do behesh e dashura e Don't Zhuanit
Ti zirco sa here e ke shetitur boten?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 01:50   #47
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,885
Thanks: 1,598
Thanked 1,467 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Do ishte krim te merret nje grua apo burre me femije nese babai ose nena e tyre eshte ende gjalle. Kushedi cfar dashurije te ekzistoje nuk eshte e arsyeshme qe per hire te ksaj dashurije te ndahen bashkeshortet e te martohen me "dashurine" e tyre te pa perballueshme. Te mendohen mire para se te ken femije, sepse pastaj dashuria e vetme eshte familja.
Ne raste kur njeri nga prinderit eshte I vdekur eshte e arsyeshme , edhe mund te merret nje qe ka femije, sepse shkaku qe ata nuk jane me me nenen apo babin e tyre eshte dicka tjeter e jo ti.
Ishallah Zoti nuk sprovon asnje me tragjedi te tilla.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:10   #48
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,912
Thanks: 17,864
Thanked 23,037 Times in 8,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Ncncncncncnc...nuk kam kohe per kete xhelozine tende te shemtuar. Nuk ta kam une fajin se ty te ra ne pjese nje burre qe s'kishte shetitur "boten" ca here para teje.

P.S. Angelisa, nga kjo zonja e prisja ate reagim se eshte xheloze e tmerrshme, por nga tyyy, kulmi. Si nuk doni te shikoni nje femer me te lumtur se veten.
mos me akuzo per gjerat te tilla, un lutem dite e nate qe ti te gjesh nje mashkull te tille
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:12   #49
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Do ishte krim te merret nje grua apo burre me femije nese babai ose nena e tyre eshte ende gjalle. Kushedi cfar dashurije te ekzistoje nuk eshte e arsyeshme qe per hire te ksaj dashurije te ndahen bashkeshortet e te martohen me "dashurine" e tyre te pa perballueshme. Te mendohen mire para se te ken femije, sepse pastaj dashuria e vetme eshte familja.
Ne raste kur njeri nga prinderit eshte I vdekur eshte e arsyeshme , edhe mund te merret nje qe ka femije, sepse shkaku qe ata nuk jane me me nenen apo babin e tyre eshte dicka tjeter e jo ti.
Ishallah Zoti nuk sprovon asnje me tragjedi te tilla.
Mendoj se ka te bej me rastin kur njeri prej tyre eshte single father ose single mother... Pra kan qene ndare ose vdekur njeri per x arsye dhe ti vjen ne jeten e tij/saj pasi te jene ndare.. Jo te ndash dikend me femije...
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:21   #50
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,816
Thanks: 3,191
Thanked 2,138 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Rexhina~* Shiko postimin
mos me akuzo per gjerat te tilla, un lutem dite e nate qe ti te gjesh nje mashkull te tille
Amin!!!!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:28   #51
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,885
Thanks: 1,598
Thanked 1,467 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunflower Shiko postimin
Mendoj se ka te bej me rastin kur njeri prej tyre eshte single father ose single mother... Pra kan qene ndare ose vdekur njeri per x arsye dhe ti vjen ne jeten e tij/saj pasi te jene ndare.. Jo te ndash dikend me femije...
Nese vertete ne mes tyre lind nje dashuri perrallore dhe e sinqerte, dmth do I duash edhe femijet e tij/saj. Ppr nese jane paksa te rritur,prindi duhet te pyesi nese ata do jene dakord me kete gje apo ti bindi qe ta pranojne kete ndryshim ne menyre paqesore. Kuptoj qe prindi mund te jete tmerresisht I dashuruar dhe gjithashtu edhe tebkete nevoje per te pasur nje person ne krahe, prape se prape duhet te kihen parasysh femijet. Si do e pranojne ato kete veprim te tij/saj?? Do jene te lumtur? Do vuajne me shume ? Do ndihen te poshteruar nga shoqeria e fisi ? Etj etj, jane shume pyetje qe duhen parashtruar kur jane femijet ne mes.
Dmth prindi eshte ai qe duhet pas parasysh keto gjera , se ai qe eshte single ska faj, e dashuron e pik. Ska pse e vret trurin me shume, sepse edhe po te doje eshte pa pervoje ne ate drejtim (te qenurit prind).

Gjithesesi jan gjera teper te komplikuara. Duhet te zgjedhesh midis zemres, mendjes, arsyes, femijeve, lumturine tende apo lumturine e femijeve ?dhe te gjitha keto jane primare e te rendesishme per personin qe duhet te beje zgjedhjen.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:39   #52
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Nese vertete ne mes tyre lind nje dashuri perrallore dhe e sinqerte, dmth do I duash edhe femijet e tij/saj. Ppr nese jane paksa te rritur,prindi duhet te pyesi nese ata do jene dakord me kete gje apo ti bindi qe ta pranojne kete ndryshim ne menyre paqesore. Kuptoj qe prindi mund te jete tmerresisht I dashuruar dhe gjithashtu edhe tebkete nevoje per te pasur nje person ne krahe, prape se prape duhet te kihen parasysh femijet. Si do e pranojne ato kete veprim te tij/saj?? Do jene te lumtur? Do vuajne me shume ? Do ndihen te poshteruar nga shoqeria e fisi ? Etj etj, jane shume pyetje qe duhen parashtruar kur jane femijet ne mes.
Dmth prindi eshte ai qe duhet pas parasysh keto gjera , se ai qe eshte single ska faj, e dashuron e pik. Ska pse e vret trurin me shume, sepse edhe po te doje eshte pa pervoje ne ate drejtim (te qenurit prind).

Gjithesesi jan gjera teper te komplikuara. Duhet te zgjedhesh midis zemres, mendjes, arsyes, femijeve, lumturine tende apo lumturine e femijeve ?dhe te gjitha keto jane primare e te rendesishme per personin qe duhet te beje zgjedhjen.
Dakort keshtu e leme

Mendoj se ketu pyetja nuk shtrohet per prindin pra. Supozohet qe ato i kan te gjitha kushtet ideale, dhe pergjigja e pyetjeve qe ngrite ti jane pozitive. C'eshtja ishte, ti a do pranoje te merrje dike qe ka femije me nje tjeter? S'e nuk eshte fort e lehte te rrisesh e te kudjesesh per femijet e burrit/gruas.

Une kam 2 shoqe, te dyja jane ndare pasi bashkeshortet i kan pas tradhetuar. Tani kane vite qe jane single mothers dhe jane te hapura per lidhje te re,pasi njera eshte vec 27 vjec. (e re).
Shume djem qe ka njohur pavarsisht se e kane pelqyer sh ate, hezitojne te lidhen pasi e kan te veshtire ta pranojne pse ka nje djale te vogel me ish burrin.

Ndersa shoqja tjeter i ka 2 femije respektivisht 12&18 vjec dhe eshte martuar me nje burre qe ka qene single, mosha saj dhe ai se ka problem pse ajo ka 2 femije me ish burrin, dhe femijet ne anen e saj se paten problem qe mamaja ju martonte serish...


KEto raste ishin thjesht per ilustrim te situates..
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 02:44   #53
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,485
Thanks: 15,977
Thanked 9,462 Times in 6,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Femijet mbas moshes 18 jane te pavarur....
PO do e merrja por JO te isha muter Tereza!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 08:26   #54
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,256
Thanks: 5,829
Thanked 12,134 Times in 4,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 372
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Me griu nga liket kjo tema mua edhe ne kte rast fajin e ka thirsty.

Teme per pergjigje 10000000000000000000 dollareshe. Nn coment!
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:14   #55
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 469 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femij?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunflower Shiko postimin
Dakort keshtu e leme

Mendoj se ketu pyetja nuk shtrohet per prindin pra. Supozohet qe ato i kan te gjitha kushtet ideale, dhe pergjigja e pyetjeve qe ngrite ti jane pozitive. C'eshtja ishte, ti a do pranoje te merrje dike qe ka femije me nje tjeter? S'e nuk eshte fort e lehte te rrisesh e te kudjesesh per femijet e burrit/gruas.

Une kam 2 shoqe, te dyja jane ndare pasi bashkeshortet i kan pas tradhetuar. Tani kane vite qe jane single mothers dhe jane te hapura per lidhje te re,pasi njera eshte vec 27 vjec. (e re).
Shume djem qe ka njohur pavarsisht se e kane pelqyer sh ate, hezitojne te lidhen pasi e kan te veshtire ta pranojne pse ka nje djale te vogel me ish burrin.

Ndersa shoqja tjeter i ka 2 femije respektivisht 12&18 vjec dhe eshte martuar me nje burre qe ka qene single, mosha saj dhe ai se ka problem pse ajo ka 2 femije me ish burrin, dhe femijet ne anen e saj se paten problem qe mamaja ju martonte serish...


KEto raste ishin thjesht per ilustrim te situates..
Cdo gje varet nga situata, personat dhe pakez fati.

Un kam njohur nena ne moshe te re qe i vetmi gabim i tyre ka qene se jane martuar me horra, keta njerez meritojne jet me te mire dhe nerez me te mire ne krah, nese mendon se e do, te terheq... do ishte mekat mos ti jepje nje shanc vetes per te provuar me tej.
Pastaj ka dhe dava k... qe do ishte 2 fish mekat mos te flije nje here me te
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:19   #56
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Pyetja eshte kaq e thjeshte: Do lidheshit me dike qe ka femij?

...e te gjithe thone jo ashtu po keshtu...Pra Ju vete a do lidheshit apo jo shkurt nje Po ose nje Jo. Mbetet me hamendje dhe po i beni aq lemsh sa avokatet do mbeten pa pune tani
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:24   #57
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 469 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
Pyetja eshte kaq e thjeshte: Do lidheshit me dike qe ka femij?

...e te gjithe thone jo ashtu po keshtu...Pra Ju vete a do lidheshit apo jo shkurt nje Po ose nje Jo. Mbetet me hamendje dhe po i beni aq lemsh sa avokatet do mbeten pa pune tani
Nuk jane pyetje per po apo jo keto.

Pyetja: A do vdisni?
Pergjigja: Po normal qe nje dite....
Pyetsi: po ose jo ore
I pyeturi: po
Pyetsi: ok vdis tani
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:32   #58
lind
☆☆☆
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,732
Thanks: 84
Thanked 248 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
lind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

1234567 Po!

Meqe duhen 10 karaktere
__________________
- Failure is not falling down but refusing to get up!!

- As good and clever you are,the more you will suffer!!
lind nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:34   #59
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
Nuk jane pyetje per po apo jo keto.

Pyetja: A do vdisni?
Pergjigja: Po normal qe nje dite....
Pyetsi: po ose jo ore
I pyeturi: po
Pyetsi: ok vdis tani
Thirsty e ka shkruar keshtu kete teme dhe ne duhet t'i pergjigjemi me po ose jo... C'faj kam une tani?

Pyetja:
A do vdisni? vetem nga ana gjuhesore eshte e tille se te gjithe do vdesim nje dite, kurse pyetja qe ka shtruar hapesi i temes eshte aktuale dhe e ka nje kuptim....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2014, 09:39   #60
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 469 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do lidheshit me dike qe ka femije?

Po mire po sikur ky te jete frymezuar nga komshia 49 vjecare qe ka gocen 19 vjece dhe i ka vdek burri 60 vjec?
Te them PO une?

Tashi nqs do e bejme si diskutim do marim kendveshtrime dhe situata te ndryshme, nese do japim Po ose Jo te vihemi ne rradhe dhe te vendosim vulen tone dhe te ikim.
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur