Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-03-2010, 20:22   #1
clizia
V.I.P
 
Avatari i clizia
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: ne zemren e dikujt
Posts: 302
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
clizia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Dedikuar ty......

DEDIKUAR TY SONTE KETO FJALE, KETO RRESHTA, KETO MENDIME TE SHPERNDARA NEPER HAPSIRAT E NDJENJAVE.

Dedikuar ty, qe pervec mendimeve asgje tjeter nuk te dhashe dot, dedikuar ty qe u bere dhe do ngelesh pergjithmon, pjese e pandare e mendimve te mija, ty qe gjendesh ne cdo mendim, cast, lot, trishtim, pyetje dhe pergjigje timen.
dedikuar ty qe sonte ne largesine tende, ne mallin dhe trishtimin tend, une te kerkoj falje, per te gjitha ato qe patem dhe si kemi me, per te gjitha ato qe sdo te kemi me kurre.... dedikuar ty qe do ngelesh ikon ne ndjenjat e mija
clizia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-03-2010, 23:23   #2
clizia
V.I.P
 
Avatari i clizia
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: ne zemren e dikujt
Posts: 302
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
clizia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

NUK E DI CFARE E BENE TE VECANT KETE NATE, APO
KETE FORUM , APO KETO SHKRONJA QE UNE I DASHUR TI DREJTOJ SOT, SE
DI...NDOSHTA PAGJUMSIA APO LODHJA E KETYRE DITEVE, OSE NDOSHTA SHKURTI
SI NJE MUAJ PLOT DITE TE SHENUARA NE KALENDARIN TONE, SE DI CFARE
ESHTE, POR E DI ME SIGURI QE JANE FJALET QE DO TE DOJA TE DEGJOJE
SONTE. NDOSHTA TI NUK DO I MARRESH KURRE KETO FJALE, OSE NDOSHTA
RASTESISH, PADASHJE DO I LEXOSH, OSE DIKUSH DO TE TI THOTE, DHE DO E
KUPTOSH QE JAM UNE, NGA ATO FJALE , SIMBOLE QE PER TY JANE AQ EVIDENT.
ME
MUNGON, NUK DUA TE NDODHE , POR ESHTE KAQ E PAEVITUESHME, DHE CDO DITE
BEHET KAQ SHUME E PADURUESHME.NE JETOJME LARG, DHE KJO ESHTE GJEJA ME E
MIRE QE MUND TE NA NDODHE, TI E DI KETE, KJO NA BENE KAQ TE PAPREKSHEM
NGA REALITETI QE NA RRETHON, NE JETOJME KAQ LARG DHE KAQ AFER, SHIHEMI
NE CDO FRAGMENT VETMIE,DHE PERSERI LARGOHEMI, PER TE DESHIRUAR TE RRIME
GJITHMON BASHKE.
MOS ME KERKO, TE LUTEM MOS E BEJE, MOS TUNDO FRAXHILITETIN E VENDIMEVE TE MIAJ, MOS TRONDIN JETEN TIME, MOS E BEJE ME.
PERPIQU
TE ME HARROSH,DHE TE ME LEJOSH DHE MUA TE TE HARROJ, BEJE TE LUTEM. MOS
ME LEJO TE HUMBAS NE CDO SHIKIM QE ME HEDHE, ME EVITO, TE PAKTEN
MUNDOHU. MOS ME KERKO TE KTHEM PAS, TI E DI QE NUK DO E BEJA, UNE E DI
QE TI NUK DO ME PRISJE, ASHTU SI NDODHI DIKUR, SI DO TE NDODHE
GJITHMON, SA HERE TE PERSEITET, GJITHMON DHE PERSERI,PERSERI.
JETO,
LUMTURIA JOTE ESHTE NJE PJESE AJO LUMTURI QE NDOSHTA DO TA KISHA DHE
UNE, JETO PO BEHE TE LUTEM LARG MEJE, SEPSE KESHTU DO TE ISHTE ME MIRE,
ME E DREJT, PER TY, PER MUA, PER TE GJITHE ATA QE NA RRETHOJNE. JETO TE
LUTEM, POR NE JETEN TENDE MOS ME FUT DHE MUA, S'BESOJ SE MUND, AS UNE
NUK MUNDEM.
JETO POR TE LUTEM MOS ME KERKO, TI E DI QE CDO GJE ESHTE KAQ DELIKATE TANI, MOS E BEJE.
NJE LETER PER TY, QE NUK KA FILLIM, SMENDOJ SE DO TE KETE KURRE NJE FUND.....


ps: ti e di per ke
clizia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2010, 14:16   #3
clizia
V.I.P
 
Avatari i clizia
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: ne zemren e dikujt
Posts: 302
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
clizia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

***Erresire ,thjesht une, nata dhe vetmia(dhe ti
diku brenda meje)si cdo nate qe ngryset,dhe cdo dite qe zbardhe...me le, me
gjen dhe perseri iken,vjen....dhe ti....larg nga jeta ime.


E di,madje si cdo tik-tak ore,me rregullsine e pa
ngaterueshme,ti me kujton,me flet,me kerkon..sepse ti ,si une nuk jeton dot
vetmin..je larg...je pa mua.


Dhe si ne terr kerkoj,me ngulem “perset” e
sjelljes tende,te zgjedhjeve,te deshires tende larg nga une......dhe prape si
ne udhe kryq,asnje pergjigje...heshtje.....


Kaq shume kohe dhe asnje fjale nga ty(thjesht
pershendetje si dy kalimtar rasti),as nje shpjegim,as deshire dhe mundesi per
te te pare(ti mendon se keshtu eshte me mire??)


Keshtu mendon se eshte zgjidhje???Apo kaq, me
mire,sepse nuk ke kurajo te flasesh,te kerkosh,nuk ke kurajo qe te
perballosh?????? TI????????


Se di se si kalojne keto nete(si po te pres),si
arrije te mashtroj vetem disa ore gjumin,naten se jam kaq e lodhur.....madje
dhe ankthin(se besoj cfare me thane,jo per ty,jo neve).....


Dhe perplasen ne shpirtin tim,kujtimet,lotet, dhe
fjalet e tua te fund(I....ti je me mire pa mua)..me mire??sa egoist je ti,ti
bota jote,perfeksionizmi jote,deshira qe te mos lendoshe, menyra jote e te
qenit kaq arrogant,kaq i paperkulur,kaq egoist(sa dhe dhimbjen do ta mposhtesh
vetem,dhe me largon)


Dhe une kaq e brisht ne qenien time(se mendoja
kurre),thjesht pres,pa mundur dhe pa arritur te marr guximin te vije te te
takoj,fundja te te harroje...vetem thjesht te gjej qetesin.....sepse ka kaq
kohe qe me mungon(dhe po tretem ne syte e atyre qe me duan).


Ka
kohe qe nuk jam me une...(as e di do te jem me),sepse une humba I……mbi te
gjitha,dhe pas ty te gjithe ate qe kishim ndertuar bashke………..


Dhe
pres…..me shpresn se kjo eshte thjesht nje
mankth,dhe ti do vish te me zgjosh……ose te pakten thjesht te vish….sepse cdo
gje bashke mund ta kalojme….


Dhe
pres.....ne cdo rrahje zemre,cdo frymemarrje,cdo
hap,cdo gjethe peme qe bie ne trotuarin para shtepise sime…une pres nje fjale,
nje telefonat…dhe thjesht te te degjoj zerin..thjesht per pak sek….sa ta di qe
ti je mire…..


Dhe oret kalojne nje nga nje...dhe dhimbja me cane
kraharorin..dhe ti me mungon me shume,madje me me furi se dje...dhe neser me
shume se sot....(kete e di).


Dhe mundohem te ngurtesoje shikimin tend ne filmin
e kujteses time,te jete me mua deri ne agim,e se bashku te jemi me ty…..(te te
pres)


Dhe ne ne mendje kam te njejtat vargje kenge..qe
me kujtojne ty...

Vorrei,soltanto che ora la notte velocemente andasse


E tutto quello che hai di me


Di colpo non tornasse


E voglio amore, tutte le attenzioni che sai dare


E voglio indifferenza se mai,mi vorrai ferire.
clizia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2010, 21:48   #4
born_to_love
elektron i lire
 
Avatari i born_to_love
 
Data e antarėsimit: Mar 2010
Vendndodhja: Greece
Posts: 87
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
born_to_love ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga clizia Shiko postimin
NUK E DI CFARE E BENE TE VECANT KETE NATE, APO
KETE FORUM , APO KETO SHKRONJA QE UNE I DASHUR TI DREJTOJ SOT, SE
DI...NDOSHTA PAGJUMSIA APO LODHJA E KETYRE DITEVE, OSE NDOSHTA SHKURTI
SI NJE MUAJ PLOT DITE TE SHENUARA NE KALENDARIN TONE, SE DI CFARE
ESHTE, POR E DI ME SIGURI QE JANE FJALET QE DO TE DOJA TE DEGJOJE
SONTE. NDOSHTA TI NUK DO I MARRESH KURRE KETO FJALE, OSE NDOSHTA
RASTESISH, PADASHJE DO I LEXOSH, OSE DIKUSH DO TE TI THOTE, DHE DO E
KUPTOSH QE JAM UNE, NGA ATO FJALE , SIMBOLE QE PER TY JANE AQ EVIDENT.
ME
MUNGON, NUK DUA TE NDODHE , POR ESHTE KAQ E PAEVITUESHME, DHE CDO DITE
BEHET KAQ SHUME E PADURUESHME.NE JETOJME LARG, DHE KJO ESHTE GJEJA ME E
MIRE QE MUND TE NA NDODHE, TI E DI KETE, KJO NA BENE KAQ TE PAPREKSHEM
NGA REALITETI QE NA RRETHON, NE JETOJME KAQ LARG DHE KAQ AFER, SHIHEMI
NE CDO FRAGMENT VETMIE,DHE PERSERI LARGOHEMI, PER TE DESHIRUAR TE RRIME
GJITHMON BASHKE.
MOS ME KERKO, TE LUTEM MOS E BEJE, MOS TUNDO FRAXHILITETIN E VENDIMEVE TE MIAJ, MOS TRONDIN JETEN TIME, MOS E BEJE ME.
PERPIQU
TE ME HARROSH,DHE TE ME LEJOSH DHE MUA TE TE HARROJ, BEJE TE LUTEM. MOS
ME LEJO TE HUMBAS NE CDO SHIKIM QE ME HEDHE, ME EVITO, TE PAKTEN
MUNDOHU. MOS ME KERKO TE KTHEM PAS, TI E DI QE NUK DO E BEJA, UNE E DI
QE TI NUK DO ME PRISJE, ASHTU SI NDODHI DIKUR, SI DO TE NDODHE
GJITHMON, SA HERE TE PERSEITET, GJITHMON DHE PERSERI,PERSERI.
JETO,
LUMTURIA JOTE ESHTE NJE PJESE AJO LUMTURI QE NDOSHTA DO TA KISHA DHE
UNE, JETO PO BEHE TE LUTEM LARG MEJE, SEPSE KESHTU DO TE ISHTE ME MIRE,
ME E DREJT, PER TY, PER MUA, PER TE GJITHE ATA QE NA RRETHOJNE. JETO TE
LUTEM, POR NE JETEN TENDE MOS ME FUT DHE MUA, S'BESOJ SE MUND, AS UNE
NUK MUNDEM.
JETO POR TE LUTEM MOS ME KERKO, TI E DI QE CDO GJE ESHTE KAQ DELIKATE TANI, MOS E BEJE.
NJE LETER PER TY, QE NUK KA FILLIM, SMENDOJ SE DO TE KETE KURRE NJE FUND.....


ps: ti e di per keMe vertet nje shkrim shum prekes,urime !! Shpresoj qe gjithe keto qe shkruajtur te lexohen nga ai te cilit i dedikohet....
__________________
Kush pelqen trendafilin duhet te durroje edhe gjembat...
born_to_love nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2010, 22:18   #5
clizia
V.I.P
 
Avatari i clizia
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: ne zemren e dikujt
Posts: 302
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
clizia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

besoj se i lexon
clizia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-04-2010, 22:20   #6
born_to_love
elektron i lire
 
Avatari i born_to_love
 
Data e antarėsimit: Mar 2010
Vendndodhja: Greece
Posts: 87
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
born_to_love ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Me behet vertet qejfi per ty...
__________________
Kush pelqen trendafilin duhet te durroje edhe gjembat...
born_to_love nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2010, 17:02   #7
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,321 Times in 1,533 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

clizia
lexova nje dedikim qe Vleren e madhe e ka tek sinqeriteti, brishtesia e shfaqjes se Mendimeve te tua (do ishte shume pak t'i quaja fjale ).
Buzeqeshja "e perlotur" qe shoqeron trishtimin e momentit.... eshte menyra me e mire qe na ben te lehtesohemi.Askush nuk ka Faj ne nje ndarje apo largim.Vjen momenti ku Jeta shpesh here na ve ne prove me "cinizmin" e saj.
Kujtimet mbesin gjeja me e bukur...motivi me i forte brenda nesh per te kuptuar se ne kete Bote thelle - thelle jemi te gjithe njesoj, Jemi Njerez !
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-04-2011, 19:18   #8
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

>>> Sduhet ta kishe thyer zemren time por edhe pse e bere une do te te dua perjet engjell <<<
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-04-2011, 20:00   #9
maratonomak
Anėtar
 
Avatari i maratonomak
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 68
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
maratonomak ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

I vetmi dedikim qe me vjen ne mendje eshte F.U B...
maratonomak nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-05-2011, 21:19   #10
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

E dija qe fluturonim te dy nga i njejti aeroport per nje udhetim te gjate drejt nje lumturie pafund...
Buzeqeshjet qe ti me dhurove me bene te kuptoja qe ishim bere per te qene te dy ne kete bote te madhe ..
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-05-2011, 02:58   #11
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,794
Thanks: 8,859
Thanked 2,754 Times in 1,416 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga clizia Shiko postimin
NUK E DI CFARE E BENE TE VECANT KETE NATE, APO
KETE FORUM , APO KETO SHKRONJA QE UNE I DASHUR TI DREJTOJ SOT, SE
DI...NDOSHTA PAGJUMSIA APO LODHJA E KETYRE DITEVE, OSE NDOSHTA SHKURTI
SI NJE MUAJ PLOT DITE TE SHENUARA NE KALENDARIN TONE, SE DI CFARE
ESHTE, POR E DI ME SIGURI QE JANE FJALET QE DO TE DOJA TE DEGJOJE
SONTE. NDOSHTA TI NUK DO I MARRESH KURRE KETO FJALE, OSE NDOSHTA
RASTESISH, PADASHJE DO I LEXOSH, OSE DIKUSH DO TE TI THOTE, DHE DO E
KUPTOSH QE JAM UNE, NGA ATO FJALE , SIMBOLE QE PER TY JANE AQ EVIDENT.
ME
MUNGON, NUK DUA TE NDODHE , POR ESHTE KAQ E PAEVITUESHME, DHE CDO DITE
BEHET KAQ SHUME E PADURUESHME.NE JETOJME LARG, DHE KJO ESHTE GJEJA ME E
MIRE QE MUND TE NA NDODHE, TI E DI KETE, KJO NA BENE KAQ TE PAPREKSHEM
NGA REALITETI QE NA RRETHON, NE JETOJME KAQ LARG DHE KAQ AFER, SHIHEMI
NE CDO FRAGMENT VETMIE,DHE PERSERI LARGOHEMI, PER TE DESHIRUAR TE RRIME
GJITHMON BASHKE.
MOS ME KERKO, TE LUTEM MOS E BEJE, MOS TUNDO FRAXHILITETIN E VENDIMEVE TE MIAJ, MOS TRONDIN JETEN TIME, MOS E BEJE ME.PERPIQU
TE ME HARROSH,DHE TE ME LEJOSH DHE MUA TE TE HARROJ, BEJE TE LUTEM. MOS
ME LEJO TE HUMBAS NE CDO SHIKIM QE ME HEDHE, ME EVITO, TE PAKTEN
MUNDOHU. MOS ME KERKO TE KTHEM PAS, TI E DI QE NUK DO E BEJA, UNE E DI
QE TI NUK DO ME PRISJE, ASHTU SI NDODHI DIKUR, SI DO TE NDODHE
GJITHMON, SA HERE TE PERSEITET, GJITHMON DHE PERSERI,PERSERI.
JETO,
LUMTURIA JOTE ESHTE NJE PJESE AJO LUMTURI QE NDOSHTA DO TA KISHA DHE
UNE, JETO PO BEHE TE LUTEM LARG MEJE, SEPSE KESHTU DO TE ISHTE ME MIRE,
ME E DREJT, PER TY, PER MUA, PER TE GJITHE ATA QE NA RRETHOJNE. JETO TE
LUTEM, POR NE JETEN TENDE MOS ME FUT DHE MUA, S'BESOJ SE MUND, AS UNE
NUK MUNDEM.
JETO POR TE LUTEM MOS ME KERKO, TI E DI QE CDO GJE ESHTE KAQ DELIKATE TANI, MOS E BEJE.NJE LETER PER TY, QE NUK KA FILLIM, SMENDOJ SE DO TE KETE KURRE NJE FUND.....


ps: ti e di per ke
Wow , this is so cruel ! To be in Love so much with somebody and still asking him to stay away from you ...
There goes another bitter-sweet Love story .

If you really, really, really love him , then the absolute fact is this : Just Love him ...keep loving him in your heart (regardless of the present situation )...and somehow the payback it will come to you in the same way or form .

If I were you , I'd pay attention to these words .
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-05-2011, 20:27   #12
Juliana
Anėtar
 
Avatari i Juliana
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Vendndodhja: Nuk ka rendesi sesa te bukura jan enderrat e mia,rendesi ka qe ti do mbetesh enderra ime e preferuar
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Juliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Kam menduar per jeten time pa ty.Kam njohur friken shume here.Ne ato momente mendja ime eshte zhytur ne nje erresire te paprovuar qe nuk kishte as fund e as fillim.Kam menduar per diten dhe naten qe gjithmone ndjekin njera-tjetren por asnjehere nuk takohen.sa shume ngjan me ne
Kam menduar per henen dhe diellim qe nuk takohen kurre,dhe e shfaqin dashurine e tyre vetem ne nje "eklips".
Me 5 shkronja te thashe gjene me te madhe ne bote!(te dua)
__________________
Me te mira se une...Sa te duash. Me te keqija se une....Yyyyy me lopate i gjen..Por si une s'ekzistojne .:)
Juliana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-08-2011, 17:13   #13
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Do te te dua sido qe te jesh!
E rrudhur e kerrusur, e mbuluar me thinja,
E verber e gjymtuar a e pagoje,
Njesoj si diten e pare do te te dua,
Derisa vdekja te ma mbylle syrin tim,
Derisa dheu te me trete heshtren.

P.s Kam rene brenda me duket...!
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-08-2011, 22:22   #14
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Me i bukuri det eshte ai qe nuk kemi lundruar.Ditet me te bukura akoma si kemi jetuar.Por gjene me te bukur ti e di vet.Eh, sa bukur do ishte sikur te kishe ca lek.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-08-2011, 11:18   #15
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 614
Thanks: 1
Thanked 12 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Them Bėj - Oktavio Paz ( nje fragment qe me pelqen
Rrėshqet midis po-sė dhe jo-sė thotė:
Atė qė une nuk them, nuk thotė ...atė qė une nuk them, ėndėrron atė qė unė harroj. Nuk ėshtė njė e thėnė, ėshtė njė e bėrė. Ėshtė njė e bėrė qė ėshtė njė e thėnė.
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-08-2011, 13:22   #16
Juliana
Anėtar
 
Avatari i Juliana
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Vendndodhja: Nuk ka rendesi sesa te bukura jan enderrat e mia,rendesi ka qe ti do mbetesh enderra ime e preferuar
Posts: 59
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Juliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuarJuliana ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Ku me ike ku humbe ku u trete
nje plage ne zemer me mbete
nje zjarr qe kurre nuk shuhet
nje emer qe perjete ruhet...
__________________
Me te mira se une...Sa te duash. Me te keqija se une....Yyyyy me lopate i gjen..Por si une s'ekzistojne .:)
Juliana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-08-2011, 01:59   #17
iLirjam
Anėtar i ri
 
Avatari i iLirjam
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
iLirjam ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Momentalisht i Detikohet Forumit Shqiptar.

Jam njė djal Shqiptar,,qė nga ju u pėrjashtua!
at“her kur e kuptuat,,qė un mė shum ju dua!

se prisnit nga mua! por se di se ku!
e pash tė shkruar,,qė as un nga ju!

se prisja qė smėrzitesh,,at“her kur un tė vdisja!
edhe pse un pėr ty,,gjith botėn do ta vrisja!
tani zemrimi im,,esht drit dhe terr,
pėr ata qė urryen,,jam Univeres me FERR!!
iLirjam nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-08-2011, 07:34   #18
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 614
Thanks: 1
Thanked 12 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Pritje qe peshon shume...ku bera une faj ?!
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2011, 00:45   #19
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Une per ty,do ti shtoje viteve jete,jo jetes vite.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-08-2011, 09:12   #20
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 614
Thanks: 1
Thanked 12 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Ndonjeher gezimi yt nuk lejon te shohesh merzitjen e tjetrit....mbase eshte me mire kshu per ate qe degjon, por jo per ate qe pergjigjet!
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur