Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-02-2019, 09:44   #41
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,357
Thanks: 6,609
Thanked 2,781 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

...........


Jo gjithkush ka me tė dashtė.
Jo gjithkush ka me pa brenda syve tu.
Jo gjithkush ka me t’i ndėrpre pėrgjigjet e gabume me pyetjet e duhuna.
Jo gjithkush ka me t’i lexu heshtjet,jo gjithkush ka me t’i ngroh duart,jo gjithkush ka me tė shtrėngu mbas vetes sikur tė ishe e shenjtė dhe e shtrenjtė.

Jo gjithkush ka me luftu pėr ty siē luftohet pėr njė andėrr tė pamėshirshme.
Jo gjithkush ka me i mbajt premtimet.
Jo gjithkush ka me tė ba dritė nė ditėt e tua ma tė errėta.
Jo gjithkush ka me t’i qetėsu djajtė e shpirtit.

Jo gjithmonė nė shtratin tand ke me ba dashni me fytyrėn e dashnisė;jo gjithmonė e mira ka me tė ardh mbrapsht;jo gjithkush ka me tė pru paqe.

Jo gjithkush ka me tė dashtė pėr mrekullinė qė je e kanė me punu mbi ty si artisti mbi skulpturėn e tij,derisa tė shohin atė qė duan,derisa tė tė shpėrfytyrojnė pa tė lanė asgja tanden si kujtim.

Jo gjithkush ka me u tregu njerėzor me ty.Dikush ka me tė vra me fjalė,dikush me shikim,dikush tjetėr me shpindė tė kthyme e dikush me nostalgji.Jeta ka me t’i mbajt mend tana dhimbjet,njė pėr njė,e hera herės ka me t’i mbėshtet mbi komodinė,tė dielėn nė mėngjes,si ilaēet kundėr harresės.

Mos mendo se ka me kenė e thjeshtė mbijetesa,dėshtimi e ringritja.
Pėrgatitu me humb njerėz,dashni,miq,trena,kujtime,kapėse flokėsh e ēakmakė cigareje.Pėrgatitu me mbet vetėm,me u ndi vetėm,me pėrplas duart mbi mur vetėm,me qa tanė natėn e nė mėngjes me gėnjy se s’din pse i ke sytė e enjtun.

Ke me u thy nė miliona mendime e ke me u pa nė miliona njerėz,para se me u mbledh me gishtat e tu,nė njė vend tė sigurtė.

Jo gjithkush ka me tė dashtė.
Mos i mallko!
Mos mbaj inat!

Pranoje mosdashninė me dinjitet.
Ēoju prej tavolinės ku buka tė mbet nė fyt.
Lene tė lirė,lirinė.Lene frikėn me tė pushtu.
Qėndro e ngulun nė tokėn qė tė pėrket.
Ktheju nga vetja.
Filloju prej aty ku kėputesh.
Lidhu rreth forcės tande si rreth njė guri nė stuhi.

Jo gjithmonė ke me ia dalė.
Ke me pasė ditė tė paharrueshme lumturie e ditė qė s’do doje tė ishin ndal kurrė mbi ty.

S’ka gja.
Nuk ka fund nėse ka frymė.
Nuk ka dimėn qė zgjat gjithmonė.E njė ditė,krejt papritmas,trupi jot ka me u ngroh nėn njė diell tė ri e ēdo dhimbje ka me dhimbt pak ma pak…ēdo kujtim ka me u largu njė pllambė ma larg…ēdo plagė ka me u pėrzi me lėkurėn tande,nė harmoni tė plotė.

S’ka gja.
Bota ka me u ba mirė.
Ti ke me u ba mirė.
Ka me kalu koha e ke me qesh lehtė pėr ē’ka dikur qaje fort.

A.H

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-02-2019, 11:12   #42
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,019
Thanks: 10,292
Thanked 9,624 Times in 4,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Shume domethenese Ēaushi!

Mesim me i mire se kaq ska ku te shkoj me.

Te gjitha ne kete dynja do lahen..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2019, 22:18   #43
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

E shkruajta njė letėr shumė tė bukur pėr ty, nė orėt e makthit tim, nė netėt e vona tė pagjumėsisė....
MĖ KA MARR MALLI-vetėm kaq....

Nė mėnyrėn mė tė thjeshtė, mė dėshpėruese dhe mė njerėzore.....Por harrova....qė ti kurr nuk do ta lexosh...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 18:42   #44
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,701
Thanks: 5,592
Thanked 11,582 Times in 3,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Nen shallin e zi si nje kallogré u mundova te kuptoj persene. Me fal , vetja ime fillikat , qe gojen e prisha dhe te tradhetova ne shemtim. Nuk duhej askush te me bente te bija aq poshte.tashne do mekembem ngadale. Me jep pak kohe te te gjej, buzeqeshje . Ti brenda meje do te ngjallesh serish ndonese je thyer e shkelur mizorisht ne pothuaj plotesi. Pa merite kurrkujt s’do ti behesh stoli.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 08:44   #45
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,357
Thanks: 6,609
Thanked 2,781 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

............

Nėse mė ke lėnduar dhe braktisur, sot tė falėnderoj…


E kemi zakon qė falėnderojmė pėr arsye nga mė mė tė ndryshmet. Jemi mirėnjohės pėr jetėn qė kemi, pėr njerėzit qė e bėjnė atė mė tė mirė dhe qė janė pjesė e saj. Nė pėrgjithėsi jemi tė bindur se duhet tė themi faleminderit vetėm para diēkaje tė bukur, diēkaje qė na bėn menjėherė tė lumtur. Por nuk ėshtė gjithmonė kėshtu. Duhet tė mėsojmė tė falėnderojmė edhe pėr pėrvojat negative, sepse falė tyre jemi njerėzit qė jemi, por mbi tė gjitha kemi mėsuar se ēfarė domethėnė paqe, respekt, dashuri pėr veten, falje dhe mirėsi.

Faleminderit qė mė bėre tė njoh dhimbjen

Dhimbja ėshtė njė forcė e madhe qė gėrryen, si uji shkėmbin. Ajo vjen pas njė ngjarje tė pakėndshme dhe mbrėthen jetėn tonė pėr njė moment. Ashtu si dashuria, na shtrėngon, na mbulon dhe nuk lė asnjė rrugėdalje. Gjatė stuhisė ajo na nxjerr zbuluar nga tė gjitha siguritė dhe shpesh na “asgjėson”. Pastaj do tė nxjerrė jashtė mė tė mirėn dhe mė tė keqen, atė qė mbetet prej nesh.

Faleminderit pėr fjalėt lėnduese

Faleminderit atyre qė na lėndojnė me fjalė, thuhet se ato janė mė tė mprehta se njė teh. Pėr ata qė na e pėrplasėn derėn nė fytyrė, ka shumė tė ngjarė qė ajo rrugė nuk ishte fare e jona.

Faleminderit qė mė le vetėm

Faleminderit atyre qė ikėn dhe na lanė tė vetmuar, sepse na mėsuan t’ia dilnim pa ndonjė ndihmė. Sepse na mėsuan tė luftonim pėr veten, tė duam dhe tė kemi respekt pėr personin qė jemi. Tani do tė ketė njė vend tė lirė pėr ata qė duan tė ulen pranė nesh.

Faleminderit anktheve dhe paranojave

Faleminderit edhe ankthit, fiksimeve, paranojės. Kur e kuptojmė, bėhemi mė tė vetėdijshėm pėr shqetėsimet tona dhe mund tė jemi nė gjendje tė qeshim me veten, duke rikalibruar jetėn tonė dhe tė tashmen tonė.

Faleminderit qė mė tradhėtove

Ne gjithashtu mund t’u themi faleminderit atyre qė na tradhėtuan, na mėsuan se ēfarė ėshtė besnikėria, respekti dhe sinqeriteti pėr dashurinė.

Faleminderit qė nuk besove tek unė

Nė fund, faleminderit atyre qė nuk besuan tek ne dhe tek aftėsitė tona. Falė refuzimeve, mosmiratimeve dhe kritikave, ne mund tė gjejmė guximin pėr tė luftuar, pėr tė pėrmirėsuar veten ditė pas dite, pėr tė treguar se sa me tė vėrtetė vlejmė.

www.bota.al

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 17:38   #46
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,485
Thanks: 15,977
Thanked 9,462 Times in 6,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Historia nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė dialog dramatik midis njeriut dhe universit. Pjesa mė e vėshtirė ėshtė tė pėrballemi me pėrvoja tė reja qė na kujtojnė atė qė tashmė kemi jetuar nė tė kaluarėn.


Shpreso....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 20:50   #47
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

E kam urryer kėtė femėr. Nuk e kam dashur mjaftueshėm. E kam ushqyer me gėnjeshtra ,
i kam thėnė se nuk ishte mjaftueshėm e zonja dhe kam lejuar qė edhe tė tjerėt t'ia thoshin kėtė . Shpesh e kam trajtuar keq, pa respekt, pa dashuri.Madje i lejova edhe tė tjerėt ta trajtonin pa respekt .
E bėra tė luftonte e pėrpiqej pėr njerėz qė nuk do tė lėviznin as gishtin pėr tė.
Nuk munda t'i ndaloj disa njerėz tė largoheshin prej saj, ta braktisnin , pa i dhėnė mundėsinė tė ngrihej nė kėmbė e tė luftonte .
Mbeta e shtangur nga frika ndėrsa ajo luftonte me mendje , zemėr e shpirt .
Kjo femėr , qė ka patur plot telashe si kolege, shoqe, e dashur,mike , motėr e bijė, sepse jo gjithmonė ka bėrė gjėnė e duhur . Por ėshtė e fortė, pavarėsisht shenjave tė plagėve...sepse ajo ka njė histori ... ēdo gabim, dėshtim, paragjykim, zhgėnjim, sukses, gėzim e arritje e ka bėrė atė qė ėshtė sot .
Ka bėrė shumė tė mira nė jetė. Ka bėrė edhe tė kėqija gjithashtu ...
Ka ditė qė del pa bėrė fare tualet. Shpesh nuk vishet mirė . Ėshtė kaotike e ndonjėherė budallaqe .Por nuk di tė shtiret. Nuk sillet dot si dikush qė nuk ėshtė. Sepse ajo ėshtė ajo qė ėshtė .
Disa njerėz e duan , disave ju pėlqen , e disa tė tjerėve nuk ju intereson fare . Por, nėse ajo do dikė , e do me gjithė shpirt .
Kjo vajzė ėshtė njė luftėtare . Nuk ėshtė perfekte por ėshtė e zonja . Ėshtė e pandalshme . Hidhėrisht e lėnduar , por mrekullisht nė kėmbė ,me kokėn lart .
Ajo ėshtė dashuria . Ajo ėshtė jeta . Ajo ėshtė ndryshimi . Ajo ėshtė hijeshia . Ajo ėshtė e guximshme .

Ajo jam unė....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 23:36   #48
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,273
Thanks: 922
Thanked 3,866 Times in 1,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Heyy vazhdo po ja del mire. Po kalon, po fiton plaget po zene koren mos i ngacmo me.
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 15:22   #49
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Ka qenė njė moment nė jetė , nuk e mbaj mend me saktėsi se kur , momenti nė tė cilin rreshta sė pyeturi veten se a ekzistonte dashuria e vėrtetė . E fillova tė pyesja veten nėse ekzistonte nė botė dikush qė tė dinte tė dashuronte nė tė njėjtėn mėnyrė qė dashurova unė...??
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga e panjohura : 02-10-2019 nė 08:11
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 14:38   #50
Xhenet
V.I.P
 
Avatari i Xhenet
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 891
Thanks: 800
Thanked 654 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Xhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Nuk kuptoj veten pse sote vendosa te shpreh ate kohe qe varrosa 2 metra nen toke?!Ndoshta ti theme mendjes vshi ata dy vite qe humba me ty,fshij kujtimet sikur qe shpirti im beri .Nuk kuptoj veten si lejova per deshir te tjerve te pranoj ty,ty experti manipulimeve ,genjeshtrave ,dominues i dhunshem ?!!! Me thane me mire dreqi yt se engjulli i huaj ,budalliqe … Nuk kuptoj vetveten si nuk ndjeva uretje per ty .Sote po shkruaj se une dola fitimtare dhe per ty ndjej keqardhje.
__________________
Gervishtja ne shpirt nuk behen nga thonjet...behen nga fjalet
Xhenet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 19:09   #51
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Mė mungon vetja ime .
Kur humbas pas fjalėve tė kota .
Kur pėrpiqem tė hyj nė mendjen e tė tjerėve pėr tė gjetur arsyet . Kur mundohem t'ju pėlqej me ēdo kusht, nga frika e refuzimit . Kur shqiptoj njė "po" me dhėmbėt shtrėnguar , ndėrsa nė tė vėrtetė dua tė klith "Jo" . Mė mungon vetja ime , kur e ēoj kohėn dėm . Kur humbas mes ėndrrave tė tė tjerėve e le pas dore tė miat . Kur ndiej keqardhje . Kur i vij rrotull situatave e nuk pėrballem me problemet . Kur e bėj tė heshtė intuitėn , kur nuk buzėqesh , kur nuk e pranoj veten kėshtu siē jam , kur i lejoj tė tjerėt tė vendosin pėr mua . Mė mungon vetja ime kur harroj kush jam e ēfarė dua pėr veten , kur bėhem skllave e rutinės dhe kompromiseve . Ndonjėherė , mė mungon vetja ime...e atėherė kthehem pėr ta marrė sėrish...e rifilloj tė jetoj..!!
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 16:49   #52
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,830
Thanks: 1,744
Thanked 1,256 Times in 519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

"Ajo nuk qendron me asnje".
"Ajo,nuk ka shoqe.Nuk deshiron te qendroje me asnje,madje deri sot nuk me ka prezantuar asnje shoqe te sajen",:-po flisja mamaja me tezen per mua.
Nuk nxorra ze,thjesht mora xhaketen dhe dola nga shpia.
"Si nuk pane njehere punet e veta kto te dyja,ta shpifin jeten me kto pushpuritje ne vesh",:-po flisja me mendjen time gjate gjithe rruges.
U ula ne kafe pasi me acaruan,dhe sa here acarohem preferoj te pij nje kafe vetem.
Mamaja ime nuk e kupton qe une jam introverte,e pelqej shume vetmine.Ajo nuk e din qe une i njoh njerezit qe ne shikim te pare,dhe prandaj nuk shoqerohem me njerez.Per kte arsye jam gjate gjithe kohes e heshtur dhe serioze.
Nuk do me kuptonte e nese do ti thoja se keshtu me ka falur natyra,nuk kam pse te ndryshoj per t'u pelqyer te tjereve.
Duhet ta kuptoje perderisa une qendroj gjate gjithe kohes ne erresire dhe degjoj vetem muzike,e nese me bezdisin une behem agresive.
Nuk e kuptoj pse e ka kaq problem qe jam e tille.
Te gjithe e dine qe vetem lindim e vetem vdesim,e ne momentet me kritike te jetes njeriu i perballon vetem.
Ose njerezit jane hipokrite ose te verber,qe e rrethojne veten me njerez te tjere.
E dashur mami une nuk mund te kem shoqe te shtirura ose shoqe skuthe,ndaj te lutem mos me detyro te ndryshoj.
Me vjen keq nese bota nuk i preferon njerezit si une.
Nuk eshte faji im se bota eshte e shtirur.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2019, 18:29   #53
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Nuk do gjejn kurrė
njė foto tonėn.
Askush nuk ka pėr ta ditur
se jemi dashuruar...
pėrkėdhelur...
prekur...
Dy trupa qė kėrkohen
nė errėsirėn e natės
kur gjithēka ėshtė nė heshtje
dhe dritat fiken.
Nėse njė ditė dikush do tė thotė
se i pash tė dashuruar
ka parė vetėm dy hije
ne nuk kemi qėnė kurrė tė dukshėm
nuk kemi kaluar kurrė
nuk ka arritur kurrė
dielli mbi lėkurė.
Ne jemi sekreti
ne jemi mėkati.
Ne ishim qielli
ishim yjet
u prekėm me mendime.
Tani jetojmė
pas qosheve
tė zemrave tona...

xxxx
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2019, 18:45   #54
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,117
Thanks: 11,763
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Desha vetem te ecja ne fushen me lule e kurre te mos lexoja tabelat neper telat rethues....


__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 01-10-2019 nė 18:51
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 18:44   #55
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,166
Thanks: 4,426
Thanked 4,898 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Nuk munda tė duroja mė, nuk i mbaja dot mė lotėt, ishin tė vetmėt qė ngrohnin faqet e mia teksa duart mė dridheshin! Prap sonte tė mendova, prap derdha lotė pėr ty.....kot mundohem me tė harruar...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur