Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2018, 11:52   #301
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Ishalla ja ulin ne vetem 3 vite denimin
Nqf se denimet jepen ne baze te levizjeve te konficenteve denimi duhet te jete ZERO.

Nqf se kane prova , pergjime , rrefime , transferta bankare e ku di une atehere jam dakort qe te denohen.

Por smund te marresh ne qafe nje klub 3 vjet sepse ka pas levizje koficentash te dyshimta. Eshte budallik.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 11:55   #302
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nqf se denimet jepen ne baze te levizjeve te konficenteve denimi duhet te jete ZERO.

Nqf se kane prova , pergjime , rrefime , transferta bankare e ku di une atehere jam dakort qe te denohen.

Por smund te marresh ne qafe nje klub 3 vjet sepse ka pas levizje koficentash te dyshimta. Eshte budallik.
Gabimi me trashanik ishte kur derguan e-mail ne forme kercenimi
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-12-2018, 16:18   #303
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

CAS “asist” Superiores, ja plani pėr Skėnderbeun

Skėnderbeu po zhvillon njė sezon tė mirė dhe synimi ėshtė titulli kampion. Por, sikurse edhe dihet, vėmendja e korēarėve nuk ėshtė vetėm te arritja e objektivave sportivė. Njė vesh drejtuesit e kanė edhe Gjykata e Arbitrazhit Sportiv Lozanė.

Klubi bardhekuq ka apeluar dėnimin e UEFA-s (Skėnderbeu ėshtė pėrjashtuar pėr 10 vite nga kupat e Europės dhe ėshtė gjobitur me 1 milion euro) dhe ende nuk ėshtė zhvilluar seanca dėgjimore nė CAS. Ky institucion ka publikuar listėn e ēėshtjeve dhe deri mė 15 shkurt dhe nuk figuron ēėshtja e korēarėve me UEFA-n.

VENDIMI DHE SUPERIORJA – Nga ajo qė mėson “SportEkspres.com”, seanca dėgjimore nė CAS do tė zhvillohet nė muajin mars, kur edhe mund tė merret edhe vendimi pėr Skėnderbeun. Korēarėt presin qė t’u hiqet dėnimi dhe nga vera e ardhshme tė mund tė luajnė nė kupat e Europės.

Marrja e njė vendimi nė muajin mars, apo ndoshta edhe nė prill, do t’i bėnte mirė Superiores dhe garės. Deri nė atė periudhė nė kampionat gjithēka do tė jetė e hapur dhe vetė Skėnderbeu do tė vijojė tė luftojė pėr titullin kampion dhe Europėn. Tė gjithė nė Korēė presin me padurim tė mėsojnė fatin e skuadrės sė tyre tė zemrės, qė varet shumė nga vendimi i CAS.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-12-2018, 20:29   #304
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Skenderbeu e ka prish garen qe tani. Ndeshja me Kukesin ishte e shitme.
Vetem reflektim nuk shof une ke ky klub duke e dit qe jane nen monitorim nga uefa.
Veshtire ti shpetoje CAS-it pa 3 vjet.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-12-2018, 11:36   #305
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Skenderbeu e ka prish garen qe tani. Ndeshja me Kukesin ishte e shitme.
Vetem reflektim nuk shof une ke ky klub duke e dit qe jane nen monitorim nga uefa.
Veshtire ti shpetoje CAS-it pa 3 vjet.
Nese denohet vetem 3 vjet, eshte super fare pasi nje vit e kan kry denimin, para 3-4 vitesh, nje vit e kreu sivjet, kshu qe vetem nje vit I mbetet per te shlyer... te shikojme ne mars
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2019, 15:36   #306
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Ka shume zera (qe une I besoj) Skenderbeut jo vetem qe denimi do ti pezullohet, por do te mare dhe nje demshperblim diku te 10 mln Euro.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 11:39   #307
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

"CAS shtyn datėn e vendimit"

Tė dashur tifozė dhe sportdashės tė KF Skėnderbeu, ju bėjmė me dije se palėt nė gjykim janė njoftuar sot nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv pėr shtyrjen e vendimit pėrfundimtar.

KF Skėnderbeu do tė njihet me vendimin nė datė 12 korrik...

Me Respekt,
KF Skėnderbeu
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 17:14   #308
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: KF Skėnderbeu

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Ka shume zera (qe une I besoj) Skenderbeut jo vetem qe denimi do ti pezullohet, por do te mare dhe nje demshperblim diku te 10 mln Euro.
Mua me pelqen optimizmi....

Dėnimi i Skėnderbeut bėn qė UEFA tė krenohet me kėtė reagim.

Pas vendimit tė CAS-it pėr tė hedhur poshtė apelimin e Skėnderbeut, dhe duke lėnė kėshtu nė fuqi vendimin e dhėnė nga UEFA ndaj klubit korēar, ka reaguar edhe vetė organizmi mė i lartė i futbollit nė Europė.Nėpėrmjet njė deklarate, UEFA Shprehet se e mirėpret vendimit e CAS pėr tė hedhur poshtė apelimin e KS Skėnderbeut, ndaj Komisionit tė Apelit nė UEFA, pėr vendimin e datės 26 prill 2018, tė marrė kundėr Skėnderbeut.

CAS la nė fuqi vendimin pėr pėrjashtimin e KS Skėnderbeut nga kompeticionet e UEFA-s pėr 10 vite, si dhe njė gjobė prej 1 milionė eurosh pėr fiksim ndeshjes.

UEFA shprehet ndėr tė tjera, se ky ėshtė njė tjetėr shenjė besimi pėr Sistemin e Zbulimit tė Mashtrimit me Bastet (BFDS) qė pėrdor UEFA, pėr tė identifikuar bastet aspak normale nė ndeshjet qė luhen nė Europė si dhe nė nivele kombėtare, dhe e quan kėtė instrument qė monitoron rezultatet nga Sportradar, si garantues pėr integritetin e ndeshjeve dhe kampionateve.

Nė fund UEFA shkruan se monitoron mbi 2000 ndeshje gjatė gjithė sezonit nė kompeticionet europiane, pėr lėvizje tė parregullta tė koeficienteve pėr minuta tė caktuara.

18:29 - 12 Korrik, 2019

Tek....nashi vremena apo koha e nevet.

Mendimi IM....perse duhet te krenohet UEFA????Akoma kta LANGARAQET e kesaj gazete qe ne jemi.....<qelibare>,dhe te tjeret=shkina,shpijuna,te korruptuar,antishqiptare,prorus e IDIOTESIRA te kesaj natyre.

E di ku eshte problematika e disa shqiptareve(se kam me ty,m.q-se te citova)..qe nuk shofin pertej HUNDES se TYRE.

Tashti beni eshte 100% WISTO me shkrimin apo ANALIZEN...

http://fax.al/read/news/21227257/209...por-nje-biznes

PS....tashti disa mund te thone....perse te tjeret nuk manipulojne!!!!

E kam harruar proverbin apo....fjali e shkurtėr, qė shpreh njė mendim tė plotė, tė figurshėm e tė mprehtė, i
cili pėrgjithėson pėrvojėn e shumė brezave(shqiptare) dhe zakonisht pėrmban njė mėsim
tė urtėsisė popullore pėr jetėn e pėr dukuritė e ndryshme tė saj.

Dhe mbase me ndihmoni(se nuk e mbaj mend)....kali qe kapet ne......fshin,punon,apo kalarit gjithe...LEMIN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 17:45   #309
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: KF Skėnderbeu

Me mire m.ut se i vogel.

E imagjinoni te denohet Reali ne baze levizjesh kofiēentesh , dhe deshmi portjeresh qe pane levizje te cuditcme te lojtarve ne fushe , kur ne fakt arbitrat ne raportin e cdo fund ndeshjeje te dyshuar nuk kane konstatuar asnje parregullsi?

Jo se Korēa eshte eshte shen maria e virgjer , por standartet e dyfishta pa prova bindese ne percaktimin e fajtorit e bejne CAS te ngjasoje me drejtesi Shqiptare. Nejse ..

Ngushellime Korcarve te forumit
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur