Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-06-2019, 13:54   #41
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 58
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Alkoma une nuk jam aspak gabim vella i dashur. Ti nuk e ke idene sa ne paravije jam ne rang global madje me nje mision specifik edhe absolutisht te rendesishem. Une nuk i perkas shqiperise edhe perse ne shqiperi jam lindur ... as nuk me ka konvertuar njeri pervec se vete Perendia. Bold claim i know ... por gjithsesi ti meru me fjalen e Perendise sepse me ate e ke argumentin. Pyete vete Jezusin edhe do te tregoje per ate qe jam , ashtu sic e pyes une edhe me pergigjet. Ketu do duhet te hapesh pak rruge sepse nuk jam une duke mesuar por ti duke u udhezuar.

1) Ku shkoj Jezusi kur u kryqezua ? Ne hades pra ... kush hades ? Hadesi grek pra! Jo ne ferr ! Madje bibla thote eksplicisht qe ne fund fare hadesi edhe vdekja vete do hidhen ne ferr. Nuk ka ndodhur akoma , do ndodhi.

2) E zeza mbi te bardhe .... konfliktin e ke ti me Perendine edhe jo une. Apollo qe do dale ne fund eshte i emertuar engjell nga bibla. Une jam i krishter , une mare biblen si absoluten edhe fjalen e Perendise si te gjitheditur. Nuk me interesojne pastoret apo diturite institucionale edhe mekanike, madje pastori qe bashkepunoj me te , kerkon keshilla nga une edhe jo e kunderta.

Citim:
They were ruled by a king, the angel of the Abyss. His name in Hebrew is Abaddon, and in Greek it is Apollyon. ◄ Revelation 9:11 ►
3) Profecia ndaj the king of Tyre. Fjalet e Perendise ndaj ketij mbreti nepermjet profeteve te tij.

Citim:
You were an anointed guardian cherub.

I placed you;4 you were on kthe holy mountain of God;

in the midst of the stones of fire you walked.

Ezekiel 28:14
------------------------------------------------------------------

a) Jezusi duke deklaruar qe perpara abrahamit aj ishte.


Citim:
Truly, truly, I tell you,” Jesus declared, “before Abraham was born, I am!”
◄ John 8:58 ►
b) Per me teper ..... mqs dua te jem absolut ne citimin tim biblik.

Citim:
No one has ever seen God, but the one and only Son, who is Himself God and is at the Father’s side, has made Him known.
◄ John 1:18 ►
c)
Citim:
"Perėndia, mbasi u foli sė lashti shumė herė dhe nė shumė mėnyra etėrve me anė tė profetėve, sė fundi, kėto ditė na ka folur me anė tė Birit, tė cilin e bėri trashėgimtar tė tė gjitha gjėrave, me anė tė tė cilit e krijoi dhe gjithėsinė."


Letra e Hebrenjėve 1:1-2
----------------------------------------------------

Gjithcka qe kam deklaruar ne komentet e meparshme e ke tani me verset absolute adekuate qe thone po te njeten gje.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 02-06-2019 nė 14:26
Marsel ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:58   #42
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marsel Shiko postimin
Alkoma une nuk jam aspak gabim vella i dashur. Ti nuk e ke idene sa ne paravije jam ne rang global madje me nje mision specifik edhe absolutisht te rendesishem. Une nuk i perkas shqiperise edhe perse ne shqiperi jam lindur ... as nuk me ka konvertuar njeri pervec se vete Perendia. Bold claim i know ... por gjithsesi ti meru me fjalen e Perendise sepse me ate e ke argumentin. Pyete vete Jezusin edhe do te tregoje per ate qe jam , ashtu sic e pyes une edhe me pergigjet. Ketu do duhet te hapesh pak rruge sepse nuk jam une duke mesuar por ti duke u udhezuar.

1) Ku shkoj Jezusi kur u kryqezua ? Ne hades pra ... kush hades ? Hadesi grek pra! Jo ne ferr ! Madje bibla thote eksplicisht qe ne fund fare hadesi edhe vdekja vete do hidhen ne ferr. Nuk ka ndodhur akoma , do ndodhi.

2) E zeza mbi te bardhe .... konfliktin e ke ti me Perendine edhe jo une. Apollo qe do dale ne fund eshte i emertuar engjell nga bibla. Une jam i krishter , une mare biblen si absoluten edhe fjalen e Perendise si te gjitheditur. Nuk me interesojne pastoret apo diturite institucionale edhe mekanike, madje pastori qe bashkepunoj me te , kerkon keshilla nga une edhe jo e kunderta.3) Profecia ndaj the king of Tyre. Fjalet e Perendise ndaj ketij mbreti nepermjet profeteve te tij.------------------------------------------------------------------

a) Jezusi duke deklaruar qe perpara abrahamit aj ishte.
b) Per me teper ..... mqs dua te jem absolut ne citimin tim biblik.c)

----------------------------------------------------

Gjithcka qe kam deklaruar ne komentet e meparshme e ke tani me verset absolute adekuate qe thone po te njeten gje.
Do te flasim per te gjitha keto. SOt jam i zene. Por do te flasim.
SIgurisht une nuk e kam te githe informacionin e gjithe universit keshtu qe do perpiqem me ndihmen e Zotit te jem aq i perulur qe te pranoje mesim.
Por a je edhe ti po aq i perulur qe te pranosh ate qe do te te them une?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 15:01   #43
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Marsel le te bejme nje marreveshje.
Ne te dy do diskutojme jo per debat por per te mesuadr me shume nga jneri tjetri.
A je dakorte?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 15:04   #44
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Nqs je dakorte gjithashtu le te bejme edhe nje marreveshje tjeter.

DO diskutojme per Krijimin, Adamin dhe Even, Jezusin, Emrat e Perendise apo per te gjitha se bashku?

Nqs do diskutojme poer te gjitha sebashku kam nje sugjerim sepse une nuk mund te diskutoje dot per shume gjera njekohesisht. I marrim temat me rradhe dhe i qendrojme strikt deri ne fund te cdo diskutimi.

SI mendon ti?

Me jep sugjerimin tend, po pres sugjerimin tuaj.

Paqe mbi ju vella
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 15:22   #45
Marsel
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 58
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Marsel le te bejme nje marreveshje.
Ne te dy do diskutojme jo per debat por per te mesuadr me shume nga jneri tjetri.
A je dakorte?
Jam shume dakort. Edhe te mirekuptoj sepse gjithmone duhet nisur nga predispozita e fajesise/gabimit persa i perket ketyre gjerave. Gjithsesi do marrim si kompasin edhe horizontin fjalen e Perendise.

Kur te kesh kohe sepse ketu jam edhe une. Nuk humbas for the foreseeable future

P.S Besoj qe do ishte me mire ta fillojme nga fakti / ekzaminimin e faktit qe ka 2 Adam edhe Eva edhe te vazhdojme me ate qe nisem ne faqen e meparshme pra qe behet fjale per 2 krijime - ku bibla fillon pas rrebelimit me krijimin e tokes nga elohim ne 7 dite -.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 02-06-2019 nė 15:31
Marsel ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 22:52   #46
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marsel Shiko postimin
Jam shume dakort. Edhe te mirekuptoj sepse gjithmone duhet nisur nga predispozita e fajesise/gabimit persa i perket ketyre gjerave. Gjithsesi do marrim si kompasin edhe horizontin fjalen e Perendise.

Kur te kesh kohe sepse ketu jam edhe une. Nuk humbas for the foreseeable future

P.S Besoj qe do ishte me mire ta fillojme nga fakti / ekzaminimin e faktit qe ka 2 Adam edhe Eva edhe te vazhdojme me ate qe nisem ne faqen e meparshme pra qe behet fjale per 2 krijime - ku bibla fillon pas rrebelimit me krijimin e tokes nga elohim ne 7 dite -.
Nuk ka dy krijimie o mik.

A mund te me tregosh se ku jane dy krijimet ose ku i shikon ti dy krijime?
Sepse mua me rezulton se eshte nje dhe vetem nje krijim. Ku Perendia thote se me nefund cdo gje eshte shume mire.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 22:54   #47
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Alkoma a beson ne evulucion ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:17   #48
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Alkoma a beson ne evulucion ?
MIKROevolucion po, llojet e qenve, te maceve etj.

Por qe te behet qeni mace dhe njeriu elefant kete nuk ma lejon arsyeja dhe logjika e shendetshme ta besoje.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:17   #49
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
MIKROevolucion po, llojet e qenve, te maceve etj.

Por qe te behet qeni mace dhe njeriu elefant kete nuk ma lejon arsyeja dhe logjika e shendetshme ta besoje.
Ok je vakcionuar ti ndonjeher ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:21   #50
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Ok je vakcionuar ti ndonjeher ?
hahaha, nuk ka lidhje fare vaksinimi me evolucionin.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:22   #51
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
hahaha, nuk ka lidhje fare vaksinimi me evolucionin.
Me jep pergjigje, po ose jo ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:26   #52
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Me jep pergjigje, po ose jo ?
Per cfare llj vaksinimi e ke fjalen?
Vaksinat kur ishim te vegjel? Poliomeliti? Gripit apo cfare?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:27   #53
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Me jep pergjigje, po ose jo ?
Kam bere vaksine kur isha i vogel dhe adoleshent.
Pra jam shpuar me gjilpere.
Cfare lidhje ka kjo?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:27   #54
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Per cfare llj vaksinimi e ke fjalen?
Vaksinat kur ishim te vegjel? Poliomeliti? Gripit apo cfare?
Cfare do lloji, ke perdor apo jo ? Nese po, ateher e bajsh me shendet evulucionin dhe bie kundershtim me fe-ne por cfare t’i bejsh gjera qe ndodhin.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:29   #55
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cfare do lloji, ke perdor apo jo ? Nese po, ateher e bajsh me shendet evulucionin dhe bie kundershtim me fe-ne por cfare t’i bejsh gjera qe ndodhin.
Hajde argument hajde.

Pse kam ndryshuar nga njeri ne njeri une sipas teje?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:30   #56
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Hajde argument hajde.

Pse kam ndryshuar nga njeri ne njeri une sipas teje?
Problem eshte me te sqaru shkenc ty, kur bjen ne kundershtim, sidoqoft nuk eshte per keqardhje, ka plot si ti
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:30   #57
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cfare do lloji, ke perdor apo jo ? Nese po, ateher e bajsh me shendet evulucionin dhe bie kundershtim me fe-ne por cfare t’i bejsh gjera qe ndodhin.
Edhe nje here, evolucion brenda llojit feja nuk e kundershton
Evolucion jashte llojit jo vetem qe feja e kundershton por eshte edhe jo shkencor
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:31   #58
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Problem eshte me te sqaru shkenc ty, kur bjen ne kundershtim, sidoqoft nuk eshte per keqardhje, ka plot si ti
Cfare kundershtimi mo, kundershtim per mendjen tende?!
Se te thote mendja ty prandaj po bie ne kundershtim une?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:32   #59
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,626
Thanks: 110
Thanked 263 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

AH sa keq me vjen per ju more mik, se ju kane bere nje lavazh truri te papare. Na qenka vaksinimi evolucion, hajde argument hajde, pupupupu
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 23:32   #60
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare beson nje i Krishter Ungjillor

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Cfare kundershtimi mo, kundershtim per mendjen tende?!
Se te thote mendja ty prandaj po bie ne kundershtim une?
Jo bre mendja, po cdo fetar jo vetem katolik, po musliman e budist e ke cfare do ke, nese e kundershton evulucionin dhe eshte vakcionu eshte nje autogol ndaj vetes loool.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur