Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2010, 12:14   #1
SmiLey
Only God Can Judge Me!
 
Avatari i SmiLey
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Negli occhi suoi! ♥ ♥
Posts: 1,288
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
SmiLey ėshtė nė rrugė tė mbarė
Cfare eshte paqja per ju?

Do doja te dija cfare eshte paqja per ju...?
SmiLey nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2010, 12:26   #2
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Posts: 745
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Te jem ne krahet e tu!
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2010, 11:54   #3
Emanullah
Anėtar i ri
 
Avatari i Emanullah
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 10
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Emanullah ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqe per mua eshte:
1.Gezimi i qdo te drejte qe me takon...
2.Jetes e qete ne bashkpunim te duhur njerzor...
3.Respek te duhur ndermjet njerzve...pa dallim race,kombi apo feje...
4.Tolerac dhe bashkpunim vllazeror te njerzishem e te natyrshem...
...Keshtu diqka...
Emanullah nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 08:32   #4
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqja perfshin mireqenien ne cdo aspekt te jetes.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 10:04   #5
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Iluzion......

Pėrjashto Rastin kur e thone Miss-et pasi fitojne Kurorėn
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 10:24   #6
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 173 Times in 117 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqja eshte individuale dhe njeriu duhet te kaloje shume paqartesi , mentalitete , veshtirsi , hakmarrje , per ta arritur si gjendje shpirterore .

Paqja ne shkalle te gjere eshte iluzion mire u tha , biles besoj ne shtimin e lufterave .
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 11:04   #7
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

C'fare paqje mund te kete dikush kur ben gjera qe e nervozojne sic eshte hakmarrja?

Paqja eshte mireqenie e plote ne cdo aspekt te jetes.
Si psh :
ne aspektin social, mendor, shpirteror, emocional, material, fizik.
🖤 (1)
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 11:22   #8
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Lum kush "te rrojė" e ta perjetojė.......
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 13:02   #9
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Zen!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2011, 16:22   #10
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Lum kush "te rrojė" e ta perjetojė.......

ka nje aresye pse mund te ndodhe .

Psalmi 112.

Aleluja. Lum njeriu qe ka frike nga Zoti dhe gjen gezim te madh ne urdherimet e Tij
Pasardhesit e tij do te jene te fuqishem mbi toke, brezat e njerezve te drejte do te jene te bekuar.
Ne shtepine e tij ka bollek dhe pasuri dhe drejtesia e tij vazhdon perjete.
Drita lind ne terr per ata qe jane te drejte, per njeriun e dhembshur, te meshirshem dhe te drejte.
Do te jete i lumtur njeriu qe ka dhembshuri dhe jep hua, dhe i drejton punet e tij me drejtesi
sepse nuk do te levizet kurre , i drejti do te kujtohet gjithnje.
Ai nuk do tu trembet lajmeve te keqia, zemra e tij eshte e forte me besim tek Zoti.
Zemra e tij eshte e sigurte , ai nuk do te kete fare frike deri sa te mos shikoje triumfues mbi armiqte e tij.
Ai ka shperndare lirisht u ka dhene nevojtareve , drejtesia e tij vazhdon perjete, dhe fuqia e tij do te ngrihet ne lavdi.
I pabesi do te shohe dhe do te zemerohet do te kercellije dhembet dhe do te konsumohet ; deshira e te pabeseve nuk do te realizohet kurre.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2011, 07:51   #11
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqja eshte ne koke, ne tru! Kerkoni sa te doni por nuk do ta gjeni ne vend tjeter pervec se aty. Biles qe nga momenti qe filloni ta kerkoni do te thot qe mendoni.

Pra per mendimin tim Paqe do te thote qetesi mendore, shpirterore. Po te mendosh pozitivisht Paqja kthehet ne lumturi, po te mendosh negativisht Paqja kthehet ne torture shpirterore dhe fizike.

Paqja qoft me ju!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2011, 07:53   #12
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Iluzion......

Pėrjashto Rastin kur e thone Miss-et pasi fitojne Kurorėn
Kush t'bi m'qaf ty qe i raft damllaja i rraft!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2011, 07:58   #13
alem_de
V.I.P
 
Avatari i alem_de
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Gjermani.
Posts: 1,010
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 15
alem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqe eshte per mua:Me mire me u zene me dike me fjale (demokraci) se sa me u zene me dike me topa (lufte).Shyqir zotit me remjen e komunizmit rreziku i luftes eshte evituar......
__________________
Alles in der Welt läßt sich ertragen, Nur nicht eine Reihe von schönen Tagen.
alem_de nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 14:22   #14
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 422
Thanks: 0
Thanked 34 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqa per mua eshte qetsija e shpirtit,ajo/ai qe ndjen qetesin ne shpirt nuk ka per ti bere keq askujt.
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 14:39   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Qe me shpirtin tem te mos vuaje..
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 15:12   #16
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,271
Thanks: 4,642
Thanked 4,672 Times in 1,422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Qetesi absolute, mendore , shpirterore
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 17:27   #17
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,418
Thanks: 6,484
Thanked 7,915 Times in 3,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Te jetoj, veproj, arsyetoj ashtu sic dua un... pa lenduar askend !
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 18:15   #18
Besoja
V.I.P
 
Avatari i Besoja
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: TIRANE, Shqiperi
Posts: 423
Thanks: 144
Thanked 334 Times in 107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Besoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Njeriu,nė rradhė tė parė duhet tė jetojė nė paqe me shpirtin e tij por kjo ėshtė pak e vėshtirė se rreth nesh ndodhin shumė ngjarje qė nuk na e mundėsojnė kėtė paqe!
Se ti nuk e gjen dot atė pėr shumė arsye.
Je i papunė ose ke nėnėn a babanė pa punė.Qė kėtu ty tė ka humbur qetėsia qė ne e quajmė njė paqe.
Shikon se nuk punohet me ndershmėri!
Dėgjon pėr vrasje!
Pėr vjedhje!
Mashtrime!
Ngritje ēmimesh!
Etj,etj...
E si mundet dot njė njeri qė tė jetojė nė paqe?
Se nuk do tė thotė qė tė besh vetėm sherr e tė mos jesh nė paqe.
Natyrisht ėshtė njė mendim qė kam pa pretenduar se janė kėto qė shkrova.
Besoja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2011, 21:21   #19
Iliriano
Krijesė ! …
 
Avatari i Iliriano
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 135
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Iliriano ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqja eshte pajtim me veten, e te pajtohesh me veten eshte te kuptosh boten ne te cilen jeton dhe esencen e kesaj jete. Keto nuk mund ti kuptosh pa e njohur driten e te Madhit Zot ! Pra, egziston nje paqe qe duhet ta kerkoje gjithesecili, e ajo eshte paqja hyjnore, gjeja qe i mungon keti planeti !
Iliriano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2011, 21:26   #20
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 40 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Cfare eshte paqja per ju?

Paqe =Te jetosh pa ndjenja!

E pamundur...!
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur