Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-05-2016, 11:21   #21
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,244
Thanks: 4,347
Thanked 3,362 Times in 1,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

im shoq eshte roje 4 dite,roje nate e dite , vetem ne repart, pa rezidente 2 dite qe normalisht duhet te kishte cdo dite
tani i kane ardhur dy rumune ku njera qe eshte vajza e nje profesori , as nuk flet as nuk kupton gjuhen , ndersa edhe nje djal qe kupton , por nuk di te flase, thjesht nuk jane operacionel ,

katastrofe
e marr ne tel , vetem uleret , , nuk ja del me mijera apele dhe ne bllok duhet te hyje

po mire i them vi une dhe punoj me ty qe te ndihmoj, marr apelet, te ndihmoj ne bllok, ose fundja rri si perkthyese prane rezidenteve rumune
po cmendet , do ti bie ndnj gje me kete stres
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2016, 20:56   #22
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

tek ne rojet bejne urgjencen 12 ore, ndersa repartin gjate dites e ben nje person tjeter. gjate nates kujdeset roja e urgjences, dhe vetem nje rezident.
repartet kirurgjikale nuk jane dhe aq te lodhshme, ndersa urgjenca po.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 14:24   #23
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,244
Thanks: 4,347
Thanked 3,362 Times in 1,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

po me tregonte im shoq
me erdhi nje burr qe vinte nga burgu( ishte nje kriminel) i rrethuar me tre polica qe ishin te veshur me xhaketa antiplumb
ky burri kishte problem me orchiépididymite dhe i nder te tjera i bej edhe nje touché rektal dhe policet mbi koken time shikonin se ci beja ....

me shkriu
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 18:23   #24
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
po me tregonte im shoq
me erdhi nje burr qe vinte nga burgu( ishte nje kriminel) i rrethuar me tre polica qe ishin te veshur me xhaketa antiplumb
ky burri kishte problem me orchiépididymite dhe i nder te tjera i bej edhe nje touché rektal dhe policet mbi koken time shikonin se ci beja ....

me shkriu
edhe mua me ka rastisur te vizitoj paciente qe jane ne burg, dhe vijne te shoqeruar nga policet. gjeja me komike eshte kur policet mundohen te te ndihmojne ne kerkimet e analizave, sepse te burgosurit mezi e thone nje fjale, rrine turinjvarur gjate gjithe kohes.

ndersa rasti me i rende me ka qelluar me nje nene shtatzene ne burg, por ishte e shtruar per hellp syndrome dhe ne fund lindi. edhe te shoqin e kishte ne burg dhe kishin e nje femije tjeter per te cilin kujdeseshin social services. kur erdhi momenti qe do dilte nga spitali me foshnjen, ate dite erdhen edhe social services dhe ne ate moment nisi te ulerinte me te madhe gjate vizites sepse mendoi se do ia merrnin femijen. qe nje skene shume e dhimbshme... nuk e di pastaj si perfundoi...
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 20:43   #25
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,938
Thanks: 16,825
Thanked 21,331 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 507
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Un ne emergjenc kam pare nje te burgosur qe e kishin qelluar me thik ne kemb, dhe kater doktora duke u munduar ro achieve hemostasis
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 20:47   #26
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,230
Thanks: 9,878
Thanked 8,792 Times in 4,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

une s'bej per infermiere

ne realitet kam pare dy skena dhe me kane rene te fiket pa e kuptuar. me kane marr dhe me kane dhene sheqer dhe me kane shtrire duke me ngritur kembet lart. eshte dicka qe nuk kontrollohet kur te ndodh.

te jesh infermiere duhet shume guxim dhe zemer e forte. Bravo goca
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 20:48   #27
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,244
Thanks: 4,347
Thanked 3,362 Times in 1,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

me qe nisi puna e burgosurve
nje rast po ketij timin e qellojne
nje dite i japin nje dosar
pacienti me iniciale XY ( pa emer pa mbiemer )
i japin vetem rezultatin dhe i thone duhet operuar
e vendosin ne sallen e operaciont
ky pa e pare asnjehere , i thone te vendose 4 pale doreza sterile ( se mos shpohet apo aksidentohet , kushedi mbase ishte me sida, dhe e operon per nje problem gjenital , i rrethuar nga policat , as nuk ja pa fytyren atij qe operoi
me pas mori vesh nje ishte nje violater ne seri
por kete nuk duhet ta dinte perpara
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 20:55   #28
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,240
Thanks: 120
Thanked 242 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Burgaxhi nga burgu i Rebibias, Rome!
Paraqitej me veshtiresi ne ecje, dhimbje te forta te shpines, djersitje dhe temperature. U krye MRI e kolones qe tregoi frakture kockore ne lartesine e vertebrave lombare si dhe abces. U vendos drenazh ne zonen e abcesit dhe u mor material per mbjellje.
Diagnoza finale: Morbi i Pott!
Mendoja qe ekzistonte vetem ne libra per te treguar si shembuj se deri ku mund te arrinte nje infeksion.
Filloi terapi antituberkulare dhe u kerkua ndihma e neurokirurgut per te nderhyre ne mbajtjen e kolones!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2016, 21:16   #29
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Edhe une lexova qe burgaxhinjte shqiptar me anglez ishin rrahur ne nje burg ne Angli mqs u hap tema per burgaxhinjt.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2016, 16:04   #30
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,244
Thanks: 4,347
Thanked 3,362 Times in 1,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

nuk eshte rast interesante, por qe me ka trishtuar sot tej mase
dje vjen nje paciente qe do shtrohej tek mua
per analiza gjenerale dhe te ekilibronim tratatamentin
kur shikoj qe kishte antecedente skizofrenie qe nga mosha 20 vjece dhe shikoj qe ishte e shoqeruar nga nje vajze me te cilen kam patur punuar me perapara dhe e njihja shume mire dhe kemi patur marredhenie shume te mira..........
e shikoj dhe i them cben ketu ?
eshte mamaja ime , ndihem shume keq , e kam fshehur tere jeten qe kam nje mama te semure me skizofreni, nga frika se mos me gjykonin ne pune dhe e shikoj se si gjykohen skizofrenet

nuk ke pse te merzitesh dhe te kompleksohesh, eshte nje semundje si cdo tjeter dhe nuk duhet ta vrasesh mendjen se cthone njerezit shpirtezinj
ok me thote ki kujdes
ekilibroje tratamentin , por qe te mos jete nje legume, te jete e qete , por akoma valide

ok i them pa merak , do ta shikoj si mamane time , do shikoj me psikiatret cfare mund te ndryshojme.
gruaja ishte shume , shume e shqetesuar tere naten
, nga ora 2 e 30 e drekes benim mbledhje , kur bam kjo grua bie ne shesh

ky profi thoshte do kete thyer ndnj gje dhe hop e hedh si legume ne krevat ,
e shikoj nuk levizte fare gjithe anen e majte te trupit , kishte babinski, midriase ne te majte dhe devijim okulaire ne te djathte
temen ka bere AVC
e cojme ne urgjence me filieren e trombolizes qe ti bejne IRm ne urgjence
dhe me te vertete kishte AVC iskemik sylvian dr masive
tani do i benin trombektomie

me vinte te qaja se me kujtoheshin fjalet e vajzes mos ma beni legume dhe bam i bie avc
shume me trishtoi , tej mase
cfare jete
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2016, 16:18   #31
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,938
Thanks: 16,825
Thanked 21,331 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 507
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

shpresoj se cdo gje shkon mire dhe ska pasoje Marya

Tek kno klinika ime ska asgjw interesante, tani po e ndiej mungesen e spitalit
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 10:19   #32
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,244
Thanks: 4,347
Thanked 3,362 Times in 1,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
shpresoj se cdo gje shkon mire dhe ska pasoje Marya

Tek kno klinika ime ska asgjw interesante, tani po e ndiej mungesen e spitalit
mora ne tel neurovaskulaire ku eshte shtruar
i kishin bere nje trombektomie endovaskulaire dhe gruaja kishte rekuperuar komplet , asnje deficit neurologjik
yeeeeeeees, mrekulli
cfare ben te nderhysh urgjentisht
ne AVc nuk duhet kaluar asnje sekonde
sa me shpejt eshte nderhyrja aq me pak sekele ke , duhet nderhyre brednda 3 oreve te para , pastaj eshte shume vone
me erdhi buzeqeshja
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 10:31   #33
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,938
Thanks: 16,825
Thanked 21,331 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 507
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Gezohem! Great job!
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:01   #34
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,240
Thanks: 120
Thanked 242 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Paciente qe paraqitet per spirometri per nje nderhyrje kirurgjikale!
Kur e pyeta se cfare nderhyrje do bente, infermierja qe e shoqeronte me nxjerr nje radiografi abdominale ku dukeshin nje pale gershere kirurgjikale ne abdomen.
Kishte kryer nderhyrje rreth 10 vjet me pare dhe me sa duket i kishin harruar gersheret brenda dhe keto nuk i kishin dhene asnje shqetesim gjate gjithe asaj periudhe! Aksidentalisht e kishin zbuluar dhe ishte programuar per rinderhyrje!

Rast i verejtur ne Itali!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:03   #35
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Paciente qe paraqitet per spirometri per nje nderhyrje kirurgjikale!
Kur e pyeta se cfare nderhyrje do bente, infermierja qe e shoqeronte me nxjerr nje radiografi abdominale ku dukeshin nje pale gershere kirurgjikale ne abdomen.
Kishte kryer nderhyrje rreth 10 vjet me pare dhe me sa duket i kishin harruar gersheret brenda dhe keto nuk i kishin dhene asnje shqetesim gjate gjithe asaj periudhe! Aksidentalisht e kishin zbuluar dhe ishte programuar per rinderhyrje!

Rast i verejtur ne Itali!
Gersheret brenda ne operacion i kryer ne Itali?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:08   #36
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,240
Thanks: 120
Thanked 242 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Gersheret brenda ne operacion i kryer ne Itali?
Po! E dokumentuar me radiografi!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:14   #37
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,501
Thanks: 14,524
Thanked 12,408 Times in 7,763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
me kane marr dhe me kane dhene sheqer dhe me kane shtrire duke me ngritur kembet lart.
Nuk e kuptoj pse ke dėshirė ti tregosh tė gjitha?
Tė paktėn kėto skenat mund ti evitosh sė treguari.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:23   #38
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,230
Thanks: 9,878
Thanked 8,792 Times in 4,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk e kuptoj pse ke dėshirė ti tregosh tė gjitha?
Tė paktėn kėto skenat mund ti evitosh sė treguari.
pse nuk vdes me mire une per ty
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 14:24   #39
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Tmerr!

E kam thene e dikur ne nje postim.

Gjithmone sipas syrit tim,edhe me ata qe kam biseduar.

Spitalet italiane kam pershtypjen se jane neglizhues drejt klienteve(te pakten me shqiptaret).
E kam biseduar me persona qe kan pas eksperience nga te dy shtetet si ne spitalet e Italise,si ne ato te Greqise.

Ne Itali ka rezultuar fatale,kurse ne Greqi perkujdesja,perkushtimi e rezultati kane rezultuar pozitiv ne shumicen e rasteve.

Une kam fakte,por hidhn perpjete nje pjese qe thojne se ndikon ceshtje rracizmi.

Rasti i fundit i nje te afermeje.
6 muaj shtatzene,me vizita te rregullta sa nga klinika qe e kish marre persiper,sa nga spitali se kontrollet ishin c'do muaj ,me ne fund i than se femija eshte me probleme.

Personalisht e shumica qe kam diskutuar spitalet italiane jane neglizhenca,apo mos njerzelleku,apo mungse eksperience se di,por rezulton deshtim me shqiptaret.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2016, 15:33   #40
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,938
Thanks: 16,825
Thanked 21,331 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 507
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Sopot keto neglizhime ndodhin kudo, dhe ne amerik ka plot prandaj tani para cdo operacioni dhe pas, infermieret apo asistentet duhet te numerojn gjithe pecetat, gersherat etc qe jan perdorur ne operacion para se te qepet pacienti
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur