Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-10-2018, 06:14   #41
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,623
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Universalisht italia eshte shteti me i pelqyer ne bote, kjo nese pyet njerzit qe jane pothuaj travlers professional qe kane pare gjithe boten. Dhe eshte me te vertet nje shtet i vetem i kompletuar ne bote sot.
🖤 (1)
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 06:28   #42
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,974
Thanks: 5,701
Thanked 3,526 Times in 1,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Vene skam ken kam qef Australia Indonesia Vietnam
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 09:19   #43
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Alaska nuk te pelqen?

Drague

Nuk kam qene ndonjehere. Di qe Sara Pailin vjen nga Alaska dhe ajo ka qene nje lloj politikaneje qe me ka pelqyer.

Di qe gjysmen e vitit dielli nuk perendon ne Alaska, gje qe provon se ne boten tjeter ka vetem diell qe nuk perendon kurre.

Fakti qe e shohim diellin provon qe jemi ne erresire. E vetmja menyre per te pare ne nje dhome te erret eshte te hapim llampen e tavanit. Eshte ajo llampe qe te ben te zbulosh cfare ka ne dhome.

Ne boten tjeter diellin nuk e sheh. Po t'a shihje do te ishte llampe. Kur je ne mes te drites nuk ke nevoje per llampe ndricuese.Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 12:25   #44
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,204
Thanks: 342
Thanked 604 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Po Diogjeni ē'hall e kish zene qe dilte ne mes te dites me llampe ne dore?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 12:54   #45
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,560
Thanks: 2,642
Thanked 2,493 Times in 1,573 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Albania. Bukuri natyre qe nuk gjen ne shume vende. Nje miku im qe ka udhetuar gjith boten pothuajse kur ka ngar neper malet e shqiprise ka then "nje nga vendet me te bukur ne bote...ndoshta me i bukuri" i believe him Nuk ka bukuri si ajo e shqiprise.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
🖤 (2)
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 15:30   #46
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,537
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Gjermanine se nderroj me ASNJI.Pastaj Shqiperine e dime se cfar perlash ka(ose ka pasur).Kthehuni dhe kontriboni qe mos ta DJEGIN.

ASNJERI nga ju jashte nuk e ben.Me LLAPE.....PO.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 15:36   #47
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,495
Thanks: 6,533
Thanked 8,023 Times in 3,834 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Italia/Austria.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 16:21   #48
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,560 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.1 ore e 10 minuta ngjitje dhe 1 ore zbritje. Cmenduri totale. Them qe mund ta bej dhe me shpejt ngjitjen.3.6 km/336 metra disnivel nga pika e nisjes me te fillimit. Le qe kjo foto thote se rruga qenka dhe me e gjate.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_0071.jpg (22.0 KiloByte, 81 shikimet)
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 24-10-2018 nė 16:26
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 16:47   #49
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Italia/Austria.


Miksimi tyre = Switzerland 🇨🇭


Zvicer nomer one per mua! Kam jetuar dy vjet ne Geneve dhe se ndroj me asnje tjeter.


Copenhagen tani!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 18:11   #50
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po Diogjeni ē'hall e kish zene qe dilte ne mes te dites me llampe ne dore?
Mbase per te Gjetur Dio-n!


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 18:27   #51
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po Diogjeni ē'hall e kish zene qe dilte ne mes te dites me llampe ne dore?
Diogjeni apo Sokrati?
Kerkonte njeriun e mire.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 18:31   #52
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Kamtschatka love pjeshka ruse
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 18:36   #53
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,537
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Ta kane fajin...si ALTERNATIVE.

Kemi dhe nga Berlini...per EROTIZEM.

Po deshet
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg bezkawhgl.jpg (20.3 KiloByte, 70 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 19:04   #54
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,495
Thanks: 6,533
Thanked 8,023 Times in 3,834 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Miksimi tyre = Switzerland 🇨🇭


Zvicer nomer one per mua! Kam jetuar dy vjet ne Geneve dhe se ndroj me asnje tjeter.


Copenhagen tani!
Ja te shikoj si eshte Zvicra...
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 19:15   #55
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,759
Thanks: 835
Thanked 1,586 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili shtet ju pelqen?

Amerika per te bo lek..
Gjermania per kulture pune..
Italia per t'shiju pensionin...
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 16:28   #56
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,010
Thanks: 1,631
Thanked 1,790 Times in 765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilin shtet ju pelqen.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ja te shikoj si eshte Zvicra...
Are you moving?

Sa per temen: Islanda.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
🖤 (1)
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 20:45   #57
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,589
Thanks: 2,124
Thanked 1,205 Times in 808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili shtet ju pelqen?

Slovenia eshte nje nga shtetet me te bukura, ka malet, detin ...
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
🖤 (1)
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 16:13   #58
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 691
Thanks: 387
Thanked 365 Times in 225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili shtet ju pelqen?

10. Greqia
9. Japonia
8. Kili
7. Rusia
6. Argjentina
5. Franca
4. Kosova
3. Austria.
2. Italia
1. Zvicra (me e mira per mua)
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 19:38   #59
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,537
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili shtet ju pelqen?

ne greqiris te shkoja do isha FSHATARUC dhe INFANTIL.

Urte ATY.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 19:46   #60
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,537
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili shtet ju pelqen?

Te TANE skiptaret qe marrin pasosha greqiris...jane SPIUNE te ASFALISE greqiris.

Bie morali i QIRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur