Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?
Me pelqen shume. 89 22.53%
Sme pelqen aspak. 182 46.08%
Mė pėlqen pak. 14 3.54%
Si perket historise atij kombi 110 27.85%
Votues: 395. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-03-2018, 12:49   #721
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,416
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
88 perosna e pelqejne shume kete flamur....hajde se nuk kane ndjenja kombetare, por sipas meje as shqisa te te kombinuarit e ngjyrave.
dhurate per ditėlindje
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 12:59   #722
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
dhurate per ditėlindje
Per cilen datelindje mer...t`Qazim magjupi??
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (2)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 13:03   #723
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,416
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Per cilen datelindje mer...t`Qazim magjupi??
nga mami evropi
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 13:18   #724
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nga mami evropi
I lumi Qazim. Me marr dhurate nga Evropi, nuk eshte pune e vogel, jo...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 13:23   #725
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,416
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

kjo eshte shprehja e zotit msus...............


o qazim o qazim puna jote aferim

gamor ti gamor kush t'vuni sot a neser valo druni
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 13:25   #726
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
88 perosna e pelqejne shume kete flamur....hajde se nuk kane ndjenja kombetare, por sipas meje as shqisa te te kombinuarit e ngjyrave.
Jawohl(do jetosh me gjate se mua) se po hulumtoja....dhe po llogarisja qe 1:2.85 shiptare duan kete PACAHVURE.
Pyetja e Benit eshte....ku qendron dallimi midis shteteve pansllave ose flamureve te tyre me ate te Hollandes??????

E para kjo.

E dyta: a ka Hymn Kosovo?????????
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 14:27   #727
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Jawohl(do jetosh me gjate se mua) se po hulumtoja....dhe po llogarisja qe 1:2.85 shiptare duan kete PACAHVURE.
Pyetja e Benit eshte....ku qendron dallimi midis shteteve pansllave ose flamureve te tyre me ate te Hollandes??????

E para kjo.

E dyta: a ka Hymn Kosovo?????????
Ka nje (apo edhe me shume..nuk e di sakte) hymn, por nuk e di nese ia vlen te flitet per kete.
Pastaj jane dy rreshta qe per mua, per nga kuptimi, nuk perputhen aspak me njera-tjetren e aq me pak me realitetin kosovo-ar;

"...n`ty shqipet fluturojne,
dhe yjet ndricojne...
"...kshtu dicka...

Ndersa per "dallimin" e flamujve te ketyre shteteve nuk me paska shkuar mendja ndonjehere....e di qe kan ngjyra te njejta...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 14:31   #728
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,416
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga samiu Shiko postimin
ka nje (apo edhe me shume..nuk e di sakte) hymn, por nuk e di nese ia vlen te flitet per kete.
Pastaj jane dy rreshta qe per mua, per nga kuptimi, nuk perputhen aspak me njera-tjetren e aq me pak me realitetin kosovo-ar;

"...n`ty shqipet fluturojne,
dhe yjet ndricojne...
"...kshtu dicka...

Ndersa per "dallimin" e flamujve te ketyre shteteve nuk me paska shkuar mendja ndonjehere....e di qe kan ngjyra te njejta...
grupi shurupi
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 14:35   #729
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ka nje (apo edhe me shume..nuk e di sakte) hymn, por nuk e di nese ia vlen te flitet per kete.
Pastaj jane dy rreshta qe per mua, per nga kuptimi, nuk perputhen aspak me njera-tjetren e aq me pak me realitetin kosovo-ar;

"...n`ty shqipet fluturojne,
dhe yjet ndricojne...
"...kshtu dicka...

Ndersa per "dallimin" e flamujve te ketyre shteteve nuk me paska shkuar mendja ndonjehere....e di qe kan ngjyra te njejta...
Ursprünglich ist das Design der russischen Flagge dem Zaren Peter der Große zu verdanken, welcher nach einem Staatsbesuch in Holland Ende des 17. Jahrhunderts entschied, das Design der Flaggen der Schiffahrt in Russland (ähnlich) dem ursprünglichen holländischen Design anzupassen. Die Farben Weiß, Blau und Rot gelten als 'pan-slavische Farben', da viele osteuropäische Länder bereits im 19. Jahrhundert Folge leisteten und diese Farben ebenfalls in ihre Flaggen integrierten.

PS: ndersa NE kemi pasur nje ORIGJINAL.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 15:42   #730
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ursprünglich ist das Design der russischen Flagge dem Zaren Peter der Große zu verdanken, welcher nach einem Staatsbesuch in Holland Ende des 17. Jahrhunderts entschied, das Design der Flaggen der Schiffahrt in Russland (ähnlich) dem ursprünglichen holländischen Design anzupassen. Die Farben Weiß, Blau und Rot gelten als 'pan-slavische Farben', da viele osteuropäische Länder bereits im 19. Jahrhundert Folge leisteten und diese Farben ebenfalls in ihre Flaggen integrierten.

PS: ndersa NE kemi pasur nje ORIGJINAL.
Dhimbshem tingellon kjo "..kemi pasur..."., por ske c`bon, jo...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 15:43   #731
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
grupi shurupi
Po po...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2019, 19:50   #732
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,783
Thanks: 29
Thanked 85 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?
Ndodh edhe kjo: Flamujt e Kosovės dhe Serbisė nė njė shtyllė midis Bosnjės e HercegovinėsĒuditėrisht organizatori i Festivalin Olimpik Evropian Dimėror pėr tė Rinj (EYOF), Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019, ka zgjedhur t’i vendosė nė njė shtyllė, pranė njėri-tjetrit, flamujt e Kosovės dhe Serbisė.

Kosova ėshtė duke u pėrfaqėsuar nga dy skitare, Klea Vrella dhe Elba Kokaj, nė Festivalin Olimpik qė ėshtė duke u mbajtur nė Bosnje dhe Hercegovinė, shtetin qė nuk e njeh Kosovėn si ta pavarur, shkruan Gazeta Express.

Por, kjo nuk ka mundur ta parandalojė valėvitjen e flamurit kosovar nė Sarajevė.

Megjithatė, ajo ēfarė ēudit mė shumė ėshtė se flamuri i Kosovės ėshtė vendosur pranė atij tė Serbisė, siē shihet edhe njė fotografi publikuar nė rrjetet sociale nga zėdhėnėsi i Komitetit Olimpik tė Kosovės, Kushtrim Krasniqi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 19:18   #733
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,783
Thanks: 29
Thanked 85 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?
Njihuni me kosovarin qė u kap me serbėt nė New York kur ata tentuan ta digjnin flamurin e Kosovės
Pėrleshja qė ka ndodhur pėr ditėn e Pavarėsisė sė Kosovės, nė New York, u bė pėr shkak se disa tė rinj serbė, kishin djegur flamurin e Kosovės.

Por, kosovari Anton Pergjokaj, qė jeton atje, kishte tentuar t’ua merrte flamurin kosovar nga dora, nė mėnyrė qė ata persona tė mos ta digjnin.

Disa tė rinj serbė dhe njė kosovar janė pėrleshur tė dielėn, ditėn e Pavarėsisė sė Kosovės. Aty, kishte ndėrhyrė edhe policia. Kjo ndodhi nė lagjen Astoria tė New Yorkut.

Tė rinjtė serbė kanė marrė flamurin e Kosovės dhe e kanė djegur, ndėrkohė brohoritnin “Kosova ėshtė Serbi”. E kosovari Anton Pergjokaj, kishte ndėrhyrė duke ua kapur flamurin nga dora, ku edhe kishte nisur pėrleshja.

”Unė isha ne makine kur pash njė grup njerėz me flamurin e Kosovės nė dorė, nė fillim mendova se ishin shqiptarė duke festuar, kur u afrova dėgjova duke brohoritur, ‘Kosova ėshtė Serbi’,”, tregon Pergjokaj.

“Ndėrkohė qė njėri nga ata mbante flamurin dhe kur tjetri filloi ta djeg me shkrepėse, kur pash flakėn nuk durova, kam dal shpejtė nga vetura dhe u kam kapur flamurin nga dora”, tregon Pergjokaj. “Dy nga serbet mu vėrsulen, aty nisem te pėrleshemi fizikisht, derisa ndėrhyri policia”.

“Ishte prov.okim i rėndė, nuk mund tė kaloja atypari sikur nuk ka ndodhur asgjė. Edhe ne polici e thash nė deklaratėn time, qė nuk do tė qėndroj asnjėherė indiferent kur me fyhet flamuri ose simbolet e shtetit tim”, pėrfundon Pergjokaj.
🖤 (1)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 08:16   #734
Jetmira
V.I.P
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,467
Thanks: 1,178
Thanked 1,049 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Mua me pelqen.
Me duket flamur i bukur.
🖤 (1)
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur