Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 19:30   #581
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,278
Thanks: 16,530
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Humbje KOHE...

Naten e mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 19:48   #582
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,464
Thanks: 709
Thanked 855 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Se ju te cani DARET...punonjes polake me firma ndermjetese ne nderrmarjen time.U plagos apo preu gishtin me thike(qesharake).Ndihma e shpejte..nuk e preku me dore,sepse nuk ishte i siguruar?

Tashti...per cfar eshte ndihma e shpejte?????????apo kryqi i kuq????
Degjo Ben . Ka nje libreze shendetesore qe nqs ti je anetar i UE te mbulon ne cdo rast ne shtetet anetare . Mesoje kete. Europa eshte nje shtet mos e harro. Tchyss!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga B.E.V : 09-11-2019 nė 19:53
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 20:00   #583
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,274
Thanks: 1,427
Thanked 2,371 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
ma shpjegon pak qarte kte postim qe ke shkrujt sepse nuk arrij ta deshifroj?!
Tė isha unė do kisha shku, pa menduar gjatė se ē'paragjykojnė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 20:08   #584
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,792 Times in 2,857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Tė isha unė do kisha shku, pa menduar gjatė se ē'paragjykojnė....
patjeter qe do shkoj, e kam obligim sepse kemi punuar bashke dhe kishim relata shume te mira.
Sekelldia (sikleti) ishte sesi mund te reagojne prindet e saj ne nje moment shume te veshtire per ta.
E thashe edhe ne nje postim tjeter diku me lart:
Provova ndjenjen e kundert te asaj qe provojme kur flasin mire per shqiptaret, pra provova nje ndjenje turpi dhe trishtimi, sikleti dhe dhimbje te brendshme.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 20:15   #585
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,274
Thanks: 1,427
Thanked 2,371 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
patjeter qe do shkoj, e kam obligim sepse kemi punuar bashke dhe kishim relata shume te mira.
Sekelldia (sikleti) ishte sesi mund te reagojne prindet e saj ne nje moment shume te veshtire per ta.
E thashe edhe ne nje postim tjeter diku me lart:
Provova ndjenjen e kundert te asaj qe provojme kur flasin mire per shqiptaret, pra provova nje ndjenje turpi dhe trishtimi, sikleti dhe dhimbje te brendshme.
Tė kuptoj shumė mirė....
Mė kujtove atė shprehjen... "ishalla nuk ėshtė shqiptar" kur dėgjojmė pėr ndonjė ngjarje negative.... sepse i thati djeg tė njomin....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 12:15   #586
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,177
Thanks: 0
Thanked 1,752 Times in 1,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Meqe jemi ne teme, kam edhe une nje pyetje dhe kerkoj nje opinion te juajin.
Para pak kohesh, nje kolege pune e imja, nje vajze e re 20 vjecare, vajze shume e mire dhe korrekte ne pune dhe ne shoqeri, pesoi nje aksident rrugor!
Aksidenti ndodhi ndersa ajo po kalonte nga njeri kah i rruges ne tjetren tek vizat e bardha, ne nje zone urbane, ku dihet qe shpejtesia e automjeteve eshte 40 km/h.
Ajo u perplas ne asfalt nga nje makine qe ecte me shpejtesi te madhe gati 95 km/h, e drejtuar nga nje shqiptar!
Pasojat e aksidentit ishin shume te renda: Kolegia ime e punes u perplas ne asfalt dhe u terhoq zvarre per afro 8-9 metra, pesoi trauma te medha ne koke, kembe, shpatull, legen, (prane brezit) dhe tani dergjet ne spital ne gjendje te rende duke luftuar me vdekjen! Sot nje grup i vogel kolegesh i kishin bere nje vizite ne spital, pasi nuk lejohej me shume sepse ndodhet akoma ne Reanimacion ne koma farmakologjike.
Prinderit e saj natyrisht ishin shume te deshperuar dhe ne diskutime e siper, nuk e fshihnin edhe zemerimin e madh ndaj shoferit shqiptar i cili ja kishte katandisur vajzen e tyre te vetme ne ate gjendje dhe qe ne rastin me te mire nese shpeton, rrezikon te mbetet e paralizuar ne karroce!
Nga ana jone si kolege, tronditja e madhe dhe keqardhja per fatin e keq te kesaj vajze 20 vjecare qe iu modifikua jeta ne moshen me te bukur, ishte evidente dhe per disa dite radhazi, ne pune flitej vetem per kete ngjarje, ku dozat e zemerimit dhe sharjeve ndaj shoferit shqiptar nuk mungonin. Pse kjo vajze e bukur dhe ne lule te moshes (20 vjecare), korrekte dhe shume e sjellshme me te gjithe duhej te kishte kete fat te zi?
Pas disa ditesh duke shpresuar qe ajo te permiresohet sadopak,eshte vendosur qe te gjithe koleget te organizohen ne grupe te vogla per ti bere nje vizite ne spital.
Pyetja qe shtroj eshte:
A duhet te shkoj edhe une ne spital me te tjeret si koleg pune qe jemi pamvaresisht se une jam shqiptar pra bashkekombas i atij qe e katandisi ne kete gjendje?
Si do ta perballoj veshtrimin e perlotur te prinderve te saj apo reagimet e tyre, nqs ata mesojne qe une jam shqiptar?

Kam dite qe e bluaj ne mendje nje situate te tille dhe jam shume ne pozicion te veshtire
por zemra dhe mendja me thote qe te shkoj sepse raportet tona kane qene shume te mira, pamvarsisht sesi i ndodhi dhe kush ja shkaktoi kte fatkeqsi tragjike.
Une nuk mund te mbaj pergjegjsi per idiotsirat qe bejne bashkombasit e mi neper bote dhe anasjelltas, jam pergjegjes vetem ate cka bej,them dhe veproj personalisht.
Pa e minimizuar kete tragjedi dhe situate komplekse, mendoj qe mund te kishte ndodhur edhe e kunderta , pra ku nje drejtuese automjeti vendase, mund te kishte aksidentuar nje te ri shqiptar apo te huaj.
Jeta vertet eshte e mbushur me te papritura dhe fatalitete, te cilat te ndryshojne komplet te ardhmen, te modifikojne egsistencen, endrrat, deshirat dhe objektivat, por keto te papritura dhe fatalitete nuk varen nga perkatesia etnike sesa varen me shume nga rrisku/kismeti qe Zoti i rezervon secilit prej nesh ne jete!
I uroj nga zemra kesaj kolege kaq te mire dhe kesaj vajze te re qe ta kaloje rrezikun sa me shpejt dhe te kthehet ne gjirin tone me e forte dhe me e shendoshe sesa me pare!
Zoti e ndihmofte!
He mos shkove tek kolegia ?

Shiko se be vaki ti dhe shumica ketu te me quajne te shkare.

48.256243, 13.035965

Po i bije larg e larg OK?

Shiko nje cike keto koordinata dhe beje lidhjen !!! E di pse nuk t'a them troc? Qe t'a lodhesh pak mendjen.Po te cane trapin apo te shohin shtrember ....
leri ne dore keto koordinata !

Pergjigja eshte : Salzburger Vorstadt 15, 5280 Braunau am Inn, Austria
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:40   #587
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,537
Thanks: 6,460
Thanked 7,028 Times in 3,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kam nje pyetje

Peshkut ton ne Albania... a i thone Tuna - s ?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:41   #588
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,876
Thanks: 16,329
Thanked 10,112 Times in 5,804 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 289
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

i thone zogu i tunes mesa kam pare ne fjalor .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:41   #589
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,537
Thanks: 6,460
Thanked 7,028 Times in 3,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kam nje pyetje

Huh ?!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:44   #590
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,558
Thanks: 15,974
Thanked 13,482 Times in 8,539 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Peshkut ton ne Albania... a i thone Tuna - s ?
Po............
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:45   #591
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,537
Thanks: 6,460
Thanked 7,028 Times in 3,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po............
ThAnk u , Akrepi. : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 19:07   #592
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,295
Thanks: 131
Thanked 327 Times in 218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Peshkut ton ne Albania... a i thone Tuna - s ?
...............Po

Prite nashti kur te me thoj dhe mua "ThAnk u".
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 19:09   #593
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,558
Thanks: 15,974
Thanked 13,482 Times in 8,539 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Po pse mos tė thot edhe ty, lakuriq ke lindur edhe ti.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 19:10   #594
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,668
Thanks: 2,921
Thanked 2,923 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Ne Tuna i themi zogut ma te mire pi krejtve. Lol
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 19:13   #595
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,537
Thanks: 6,460
Thanked 7,028 Times in 3,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
...............Po

Prite nashti kur te me thoj dhe mua "ThAnk u".
Xha Demkua 😹😹
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 19:21   #596
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,295
Thanks: 131
Thanked 327 Times in 218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po pse mos tė thot edhe ty, lakuriq ke lindur edhe ti.
Per kok te plakes une kam lindur me kemishe.
Pastaj me mbrapa ma hoqen kemishen dhe me zhveshen lakuriq shejtanet.

Jeshte ajo shejtan MAMI qe keshte kuriozitet te tepruar dhe donte te dinte cfare fshihej posht kemishes.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur