Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative > Bota e Windows

Bota e Windows Gjithēka mbi Windows shkarkime programesh etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-10-2017, 11:10   #1
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Shkarko nga youtube - Konverto ne mp3

Meqe dikush me kerkoi ndihme per te shkarkuar nga youtube dhe ti konvertoje ne mp3.

Ne Linux nuk po e traktoj hic sepse Linux eshte nje bishe e vertete.Shkarkon apo konverton nga web me nje sript te thjeshte. te ofron shume mundesi. Bile yuotube-dlg per Windows eshte shkruar ne fillim ne Linux.

Psh. Linux

Shkarko kengen:
youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 <video URL>

Konverto kengen nga webm to mp3
ffmpeg -i "the-file-you-want-to-process.webm" -vn -ab 128k -ar 44100 -y "${FILE%.webm}.mp3";


Pra : Me e thjeshta menyre: Perdorni youtube-dlg per Windows.

Shkarkojeni ketu :
Kodi:
https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui
Linku direkt per shkarkim

Kodi:
https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui/releases/download/0.4/youtube-dl-gui-0.4-win-portable.zip
Shkruani linkun e kenges qe doni . klikoni Add dhe download si mp3.

Nje menyre tjeter.

Do ju rekomandoja qmplay2. Nje program mrekulli.
Stacione radio, Media Player, Video Player, Lyric Displayer, Shkarkon nga Youtube,Shkarkon kenge nga te tjeret.
Shkarkimi nga youtube behet ne formatin webm. Po i bej nje kerkese tipit qe te shtoje direkt formatet e tjera. Kengen qe shkarkuat e konvertoni ne mp3 me Pazera webm2 mp3 konverter.

Me poshte ca screenshots :

youtube-dl gui site dhe gjate shkarkimitqmplay2


Pazera webm2mp3 converterPerdorni versionet portable/pa instalim.

Hope it helps
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 18-10-2017 nė 11:23
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur