Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative > Bota e Windows

Bota e Windows Gjithēka mbi Windows shkarkime programesh etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-08-2010, 09:03   #1
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,546
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Post Windows 7 e tejkalon Vista’n

Pėr mė pak se njė vit prej kohės kur ka dale nė treg, sistemi mė i ri operativ i Microsoft, Windows 7 e ka tejkaluar paraardhėsin e tij - sistemin operativ Windows Vista.
Sipas rezultateve tė hulumtimit tė tregut, tė cilat i publikoi kompania NetMarketShare, thuhet se Windows 7 nė korrik ėshtė pėrdorur nė 14,46% e pajisjeve me tė cilat qasemi nė internet, ndėrkohė qė 14,34% e pėrdorimit ishte pėr versionin Vista, ndėrsa ky i fundit pėr herė tė parė ėshtė tejkaluar me shifrat e pėrdorimit nga Windows 7.Mirėpo, edhe mė tutje tregu udhėhiqet nga Windows XP, tė cilin e pėrdorin 62% e njerėzve pėr tu qasur nė internet.

Ndėr tjera, pjesa e tregut e cila mbahet nga Macintosh ėshtė rreth 5%, ndėrsa iPhone dhe pajisjet tjera tė bazuara nė Linux dhe Java zėnė mė pak se 1% tė tregut.
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur