Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-12-2018, 06:56   #81
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Papa Franēesku iu thotė tė pasurve tė kėrkojnė njė jetė mė tė thjeshtė.

Papa Franēesku ka kėrkuar nga njerėzit nė vendet e zhvilluara tė kėrkojnė njė jetė mė tė thjeshtė, mė pak materialiste, si dhe dėnoi ndarjen e thellė midis tė varfėrve dhe tė pasurve.

Papa Franēesku i bėri vėrejtjet gjatė njė shėrbese nė bazilikėn e Shėn Pjetrit, nė Vatikan, nė meshėn tradicionale tė Krishtlindjes mė 24 dhjetor.

Papa, 82 vjeēar, tha se lindja e Jezusit nė varfėri duhet tė bėjė qė tė gjithė tė reflektojnė mbi kuptimin e jetės. Ai tha se lindja e Krishtit vuri nė pah njė mėnyrė tė re tė tė jetuarit “jo duke ngrėnė e grumbulluar, por duke dhėnė dhe ndarė me tė tjerėt”, raporton Evropa e Lirė.

“Le tė pyesim veten: A mė duhen vėrtet tė gjitha kėto objekte materiale dhe kėto receta tė komplikuara pėr jetėn? A mund tė menaxhojė pa kėto dhe tė bėjė njė jetė me njė thjeshtėsi edhe mė tė madhe” ka pyetur Papa Franēesku.

Gjatė ditės sė Krishtlindjes mė 25 dhjetor, Papa do tė pėrcjellė mesazhin e “Urbi et Orbi” nga ballkoni i Sheshit tė Shėn Pjetrit.

20 minuta mė parė.

amen Padre.

Shenimi IM....inshallah papalja, vje knej nga forumi jone dhe....do iki me VRAP
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2018, 07:28   #82
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,154 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Papa Franēesku iu thotė tė pasurve tė kėrkojnė njė jetė mė tė thjeshtė.

Papa Franēesku ka kėrkuar nga njerėzit nė vendet e zhvilluara tė kėrkojnė njė jetė mė tė thjeshtė, mė pak materialiste, si dhe dėnoi ndarjen e thellė midis tė varfėrve dhe tė pasurve.

Papa Franēesku i bėri vėrejtjet gjatė njė shėrbese nė bazilikėn e Shėn Pjetrit, nė Vatikan, nė meshėn tradicionale tė Krishtlindjes mė 24 dhjetor.

Papa, 82 vjeēar, tha se lindja e Jezusit nė varfėri duhet tė bėjė qė tė gjithė tė reflektojnė mbi kuptimin e jetės. Ai tha se lindja e Krishtit vuri nė pah njė mėnyrė tė re tė tė jetuarit “jo duke ngrėnė e grumbulluar, por duke dhėnė dhe ndarė me tė tjerėt”, raporton Evropa e Lirė.

“Le tė pyesim veten: A mė duhen vėrtet tė gjitha kėto objekte materiale dhe kėto receta tė komplikuara pėr jetėn? A mund tė menaxhojė pa kėto dhe tė bėjė njė jetė me njė thjeshtėsi edhe mė tė madhe” ka pyetur Papa Franēesku.

Gjatė ditės sė Krishtlindjes mė 25 dhjetor, Papa do tė pėrcjellė mesazhin e “Urbi et Orbi” nga ballkoni i Sheshit tė Shėn Pjetrit.

20 minuta mė parė.

amen Padre.

Shenimi IM....inshallah papalja, vje knej nga forumi jone dhe....do iki me VRAP
Kam humb besimin une te keta "fetaret e mdhenj", Beni...

I ruajt demoni kta...uuupsss....u desht me thon "i rujt zoti"???
Per mua emri zot eshte hipokrizi, ndersa demon realitet...

Mesazhe paqeje dhe toleranceje, phiiii....beje mer, e mos ta marr vesh askush, e jo ta thuash per boten...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 25-12-2018, 07:33   #83
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kam humb besimin une te keta "fetaret e mdhenj", Beni...

I ruajt demoni kta...uuupsss....u desht me thon "i rujt zoti"???
Per mua emri zot eshte hipokrizi, ndersa demon realitet...

Mesazhe paqeje dhe toleranceje, phiiii....beje mer, e mos ta marr vesh askush, e jo ta thuash per boten...
Ndersa une...KURRE besim.Ky ndoshta mund te jete ndryshe,por po qe i VECANTE e....HELMOJNE.Varrikani eshte....DEMONI nr-1 ne BOTE.Do preken keta qe shkojne ne mesha,por atje lahen dhe MEKATET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 25-12-2018, 08:01   #84
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,154 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ndersa une...KURRE besim.Ky ndoshta mund te jete ndryshe,por po qe i VECANTE e....HELMOJNE.Varrikani eshte....DEMONI nr-1 ne BOTE.Do preken keta qe shkojne ne mesha,por atje lahen dhe MEKATET.
Jo se kam pas ndonje besim te vecant religjioz, por sado pak shpresoja te ndonje besimtar-njeri...por kot...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur