Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-01-2019, 14:34   #41
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,579
Thanks: 0
Thanked 1,520 Times in 1,183 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Je shume i fiksuar me keto 130 euroshet ti.

Me laptop 130 eurosh asgje nuk ben mos ja fut kot.

Pa karte grafike, me procesor te vjeter e me pak ram e ke thjeshte me punu office e me nigju kenge ke youtube.

Asus si laptop jane shume te mire e per mendimin tim pas Lenovo jane me te miret.

Laptopi saj ska asgje, mjafton ti blesh nje hard disk dhe eshte ok.
Hard disku 50 euro ben.
O Venom... Po degjo plakun ti ore mos u merr me ate pune. Ti e di ci them une te bleje apo jo ? T420 ne 2012 ka kushtuar nje hale me pare.Te themi minimalisht 1500 apo me shume euro.Cdo lloj laptopi i sotem me kosto deri ne 700 Dollare apo dhe 1000 nuk krahasohet me T420. Lenovo eshte kale pune. Asus kam perdorur vite me pare. Mbas Lenovo do te thoja mbase Dell ose Hp. Po flasim per laptop per pune dhe jo per lojra sepse mund te me thuash jane MSI te papare. Ky qe po punoj une tani eshte nje HP 8470p i 2012. Ka 8gb ram dhe SSD. Me Opera browser hapur harxhon 1.62 GB Ram dhe them pse kaq shume. Temperatura i ri 39 grade. Ndizet per e shumta 7 apo 8 sekonda dhe fiket per 4 apo 5 sekonda. Bateria i mban 3 ore. Per ato pune thua ti , po te hapesh laptopin ne fjale do i shkoje temperaatura ne qiell kurse ky ky po punoj une.... Nejse. Ti ke mendimin tend, se po te isha ne Tirane do te vinim bast me nje Xiaomi dhe do ta fitoja pa hic fare mund.

Ja te dhenat :

Citim:
System:
Host: penguin Kernel: 4.13.0-1-amd64 x86_64 bits: 64 compiler: gcc
v: 6.3.0 Desktop: Xfce 4.12.3
Distro: MX-18_x64 Continuum December 15 2017
base: Debian GNU/Linux 9 (stretch)
Machine:
Type: Laptop System: Hewlett-Packard product: HP EliteBook 8470p
v: A1029D1102 serial: <filter>
Mobo: Hewlett-Packard model: 179B v: KBC Version 42.38 serial: <filter>
BIOS: Hewlett-Packard v: 68ICF Ver. F.66 date: 09/29/2016
CPU:
Topology: Dual Core model: Intel Core i5-3320M bits: 64 type: MT MCP
arch: Ivy Bridge rev: 9 L2 cache: 3072 KiB
flags: lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx bogomips: 20751
Speed: 1197 MHz min/max: 1200/3300 MHz Core speeds (MHz): 1: 1197 2: 1355
3: 1238 4: 1197
Graphics:
Device-1: Intel 3rd Gen Core processor Graphics vendor: Hewlett-Packard
driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0
Display: x11 server: X.Org 1.19.2 driver: modesetting unloaded: fbdev,vesa
resolution: 1366x768~60Hz
OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel Ivybridge Mobile v: 4.2 Mesa 18.2.6
direct render: Yes
Audio:
Device-1: Intel 7 Series/C216 Family High Definition Audio
vendor: Hewlett-Packard driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:1b.0
Sound Server: ALSA v: k4.13.0-1-amd64
Network:
Device-1: Intel 82579LM Gigabit Network vendor: Hewlett-Packard
driver: e1000e v: 3.2.6-k port: 4060 bus ID: 00:19.0
IF: eth0 state: down mac: <filter>
Device-2: Intel Centrino Ultimate-N 6300 driver: iwlwifi v: kernel
port: 4040 bus ID: 24:00.0
IF: wlan0 state: up mac: <filter>
Drives:
Local Storage: total: 119.24 GiB used: 38.31 GiB (32.1%)
ID-1: /dev/sda vendor: Samsung model: MZYLF128HCHP-000L2 size: 119.24 GiB
Partition:
ID-1: / size: 19.62 GiB used: 11.14 GiB (56.8%) fs: ext4 dev: /dev/sda3
ID-2: swap-1 size: 2.01 GiB used: 0 KiB (0.0%) fs: swap dev: /dev/sda7
Sensors:
System Temperatures: cpu: 37.0 C mobo: 0.0 C
Fan Speeds (RPM): N/A
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2019, 14:39   #42
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,188
Thanks: 812
Thanked 445 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Ke disk instalimi (Windows)?

Po ke, futi ate dhe vazhdo me next.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2019, 15:10   #43
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,154 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Here tjeter, vere ne ndonje krevat bebesh qe mos bjeri
.........per sy t`ballit ska me t`madh se ti, ngaiher.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 07-01-2019, 15:25   #44
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
.........per sy t`ballit ska me t`madh se ti, ngaiher.
I ze venin moces
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 07-01-2019, 15:41   #45
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,154 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
I ze venin moces
Ooo me lot kam qesh nje kohe t“gjate...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2019, 17:06   #46
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,131
Thanks: 1,729
Thanked 1,830 Times in 1,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mu prish Comp prape..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Do ja kisha bkere une si dhurate por me humbi pagesa e dhjetorit
I gjeta paret po ate dite por nuk do ja bej dhurate
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur