Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-01-2019, 22:39   #161
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,542
Thanks: 1,915
Thanked 1,607 Times in 1,066 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gent Arbani Shiko postimin

Guret omphalik(plisor) nga Delfi , Peja,dhe Shkupi.Ndersa ky gure posht punim i Xhemajl Gashit .

Ky guri Xhemalit qenka si helmetat e ushtareve gjermane ne Luften e Dyte Boterore.
Eshte bosh nga brenda? Se po ta kthesh me koke poste mund te perdoret si uturak.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 15:17   #162
Gent Arbani
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 20
Thanks: 5
Thanked 51 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Gent Arbani ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ky guri Xhemalit qenka si helmetat e ushtareve gjermane ne Luften e Dyte Boterore.
Eshte bosh nga brenda? Se po ta kthesh me koke poste mund te perdoret si uturak.
Qenke i vemendshem o shoku me trego cka nenkupton fjala uturak ne baz te shkrimit tuaj me duket fjali nenqmuese?
Apo vetem ke nderhy ashtu te nenqmosh punen e tjetrit .Mos shkruaj kuturu ashtu me hamendje dhe pa nevoj . Shikoj lart fotot kam verejt edhe persona ne foto me shajkaqe juve aty duhet te debatoni dhe jo te punimi Xhemajl Gashit i cili mundohet te paraqes ne menyr te kjart orgjinale ne gjdo punim e kam fjalen per 15punime tjera te tija ,ju se keni iden se sa ka njohuri ne kte lemi ai person.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gent Arbani : 11-01-2019 nė 15:21
Gent Arbani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 15:37   #163
Gent Arbani
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 20
Thanks: 5
Thanked 51 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Gent Arbani ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Ja njera nga punimet e Xhemajl Gashit ku plisin e pozicionon ne piken me perfekte , ne kte rast forma tredimensionale e shqipes duket ssikur del nga plisi i cili ne kte pike e paraqet edhe porten.
Ky punim eshte nje kryeveper siq e emerton autori.
Pes faqet e gurit secila nje punim ne vete.


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gent Arbani : 11-01-2019 nė 16:46 Arsyeja: me
Gent Arbani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 06:09   #164
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,703
Thanks: 1,660
Thanked 1,698 Times in 1,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gent Arbani Shiko postimin

Guret omphalik(plisor) nga Delfi , Peja,dhe Shkupi.Ndersa ky gure posht
punim i Xhemajl Gashit .

Ti reklamone punimet e Zt. Gashi apo budallalliqet e tua?
Clidhje kane keto gure me plisin?

Dhe cfare lidhje ka qeleshja me numrin 3.14?

Kete ounim qe ka bere zt. Gashi une e bej mengjes per mengjes. Ziej nje koqe ve dhe e ndaj medysh, dhe i them kjo eshte ngw veri dhe kjo eshte nga jugu. Kur veza me del e ngurte atehere them forme plisi por kur me del me ndonje qime them QeLesh.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga thirsty : 13-01-2019 nė 06:15
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 21:24   #165
Gent Arbani
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 20
Thanks: 5
Thanked 51 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Gent Arbani ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ti reklamone punimet e Zt. Gashi apo budallalliqet e tua?
Clidhje kane keto gure me plisin?

Dhe cfare lidhje ka qeleshja me numrin 3.14?

Kete ounim qe ka bere zt. Gashi une e bej mengjes per mengjes. Ziej nje koqe ve dhe e ndaj medysh, dhe i them kjo eshte ngw veri dhe kjo eshte nga jugu. Kur veza me del e ngurte atehere them forme plisi por kur me del me ndonje qime them QeLesh.
Sa per njohuri une jam vete Xhemajl Gashi nuk meshifem nga ndonje veper e lig e as nga persona qe marinn fryme, sja kam friken askujt ,pse perdor kte emer eshte qeshtje personale..

Keto ,,budallalliqet " njeriu si ju qe ha gjdo mengjes koqevez me qime leshi veshtir ti kuptoj .
Ja ta shpjegoj perse ka lidhje plisi dhe jo qeleshja me numrin 3.14 qe simbolizon Vleren Pi 3.14= gjdo rreth perfid.
Plis eshte plis e kapelat prej leshi mund te jen lloj lloj forme ,pra forma gjysem rrethore dhe ngjyra e bardhe e dallojn plisin nga kapelat tjera.Sa eshte i lasht emri plisit nuk di sakt por ky emer eshte fakti me i mire per tu perdor si argument .
Pellasget perdoren rrokje , per ta formulue kte emer , eshte emertim modest i formuar prej dy rrokorve Pi dhe leu . Kemi plis koke kemi plis toke dhe kte e ke pikerisht te rrokori pellasg cili do koft lineari A apo B . Forma gjysem harkore me disa vija na jep rrokjen Pi dhe forma tjeter qe paraqet germen e tokes se lavruar nje form plisi me nje vi ne vertikale dhe kemi rrokjen Ti.Vetem per dijeni keto dy forma gjasojn e para me hieroglifin P dhe e dyta me hieroglifin T .per informim ajo pjesa e poshtme e gjysem sferes paraqet nje c apo k e evoluar megjithse ajo pjesa e poshtme paraqet ate koqevezen e skuqur , se vete emri koqe buron nga forma e kokes e kte e deshmon emri i ngjyres se kuqe e cila eshte formuar nga fryti i kaqes po ky fryti i pjekur perplot fara por nga jasht ngjyre e kuqe.Te kthehem tek emri i plisit nuk di a e dini por te disku i Faistit kemi formen e plisit dhe cilen germ apo rrokje duhet ta perfaqsoj ajo form perveq te asaj qe permenda me lart.Ketu nderlidhet edhe emri i Pyll pra reliefi ne form te plisit eshte baza formuese e emrit pylli ne shumes pyjet pikerisht edhe emertimi i shtatezenis eshte formuar nga kjo form .. .Pak per kapelen tjeter qe ishte nje form mjaft simbolike te pellasget ajo emertohet si kapela frigjiane dhe ajo kapel identifikohet me numrin 1.618 forma e kesaj kapele ka nje form spiralje natyrisht ngjyre te bardh bartej dhe nuk ishte legen(uturak) per te kryer nevoj bebet e as koqevez me qime apo e rruar .Kam nje pyetje ju paguan gje Armandi te injoroni ne menyr cinike anetaret e rinj .Une prap ju falenderoj per mikpritjen tuaj ju me pritet me ate cka patet .Kur shof gjdo rreth e paramendoj vleren 3.14 pamvarsisht diametrit gjatesis .....https://gfycat.com/FlimsyFantasticAmericanwirehair.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gent Arbani : 13-01-2019 nė 21:29
Gent Arbani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 21:36   #166
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,703
Thanks: 1,660
Thanked 1,698 Times in 1,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gent Arbani Shiko postimin
Sa per njohuri une jam vete Xhemajl Gashi nuk meshifem nga ndonje veper e lig e as nga persona qe marinn fryme, sja kam friken askujt ,pse perdor kte emer eshte qeshtje personale..

Keto ,,budallalliqet " njeriu si ju qe ha gjdo mengjes koqevez me qime leshi veshtir ti kuptoj .
Ja ta shpjegoj perse ka lidhje plisi dhe jo qeleshja me numrin 3.14 qe simbolizon Vleren Pi 3.14= gjdo rreth perfid.
Plis eshte plis e kapelat prej leshi mund te jen lloj lloj forme ,pra forma gjysem rrethore dhe ngjyra e bardhe e dallojn plisin nga kapelat tjera.Sa eshte i lasht emri plisit nuk di sakt por ky emer eshte fakti me i mire per tu perdor si argument .
Pellasget perdoren rrokje , per ta formulue kte emer , eshte emertim modest i formuar prej dy rrokorve Pi dhe leu . Kemi plis koke kemi plis toke dhe kte e ke pikerisht te rrokori pellasg cili do koft lineari A apo B . Forma gjysem harkore me disa vija na jep rrokjen Pi dhe forma tjeter qe paraqet germen e tokes se lavruar nje form plisi me nje vi ne vertikale dhe kemi rrokjen Ti.Vetem per dijeni keto dy forma gjasojn e para me hieroglifin P dhe e dyta me hieroglifin T .per informim ajo pjesa e poshtme e gjysem sferes paraqet nje c apo k e evoluar megjithse ajo pjesa e poshtme paraqet ate koqevezen e skuqur , se vete emri koqe buron nga forma e kokes e kte e deshmon emri i ngjyres se kuqe e cila eshte formuar nga fryti i kaqes po ky fryti i pjekur perplot fara por nga jasht ngjyre e kuqe.Te kthehem tek emri i plisit nuk di a e dini por te disku i Faistit kemi formen e plisit dhe cilen germ apo rrokje duhet ta perfaqsoj ajo form perveq te asaj qe permenda me lart.Ketu nderlidhet edhe emri i Pyll pra reliefi ne form te plisit eshte baza formuese e emrit pylli ne shumes pyjet pikerisht edhe emertimi i shtatezenis eshte formuar nga kjo form .. .Pak per kapelen tjeter qe ishte nje form mjaft simbolike te pellasget ajo emertohet si kapela frigjiane dhe ajo kapel identifikohet me numrin 1.618 forma e kesaj kapele ka nje form spiralje natyrisht ngjyre te bardh bartej dhe nuk ishte legen(uturak) per te kryer nevoj bebet e as koqevez me qime apo e rruar .Kam nje pyetje ju paguan gje Armandi te injoroni ne menyr cinike anetaret e rinj .Une prap ju falenderoj per mikpritjen tuaj ju me pritet me ate cka patet .Kur shof gjdo rreth e paramendoj vleren 3.14 pamvarsisht diametrit gjatesis .....https://gfycat.com/FlimsyFantasticAmericanwirehair.
Ska per frike ketu
Por per budallalliqe ka plot.


3.14 ka aq te bej me plis sa me cdo kapele tjeter ne boote.
Kjo vlen per gjyrenetj
Apo ta tha ndonje pellaz ne enderr apo ne vesh apo thjeshr e imagjinove pellazin kur po vezhgoje qeleshen?

Ke ndonje fotografi te ndonje shoku pellaz?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 21:43   #167
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,542
Thanks: 1,915
Thanked 1,607 Times in 1,066 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gent Arbani Shiko postimin
Sa per njohuri une jam vete Xhemajl Gashi nuk meshifem nga ndonje veper e lig e as nga persona qe marinn fryme, sja kam friken askujt ,pse perdor kte emer eshte qeshtje personale..

Keto ,,budallalliqet " njeriu si ju qe ha gjdo mengjes koqevez me qime leshi veshtir ti kuptoj .
Ja ta shpjegoj perse ka lidhje plisi dhe jo qeleshja me numrin 3.14 qe simbolizon Vleren Pi 3.14= gjdo rreth perfid.
Plis eshte plis e kapelat prej leshi mund te jen lloj lloj forme ,pra forma gjysem rrethore dhe ngjyra e bardhe e dallojn plisin nga kapelat tjera.Sa eshte i lasht emri plisit nuk di sakt por ky emer eshte fakti me i mire per tu perdor si argument .
Pellasget perdoren rrokje , per ta formulue kte emer , eshte emertim modest i formuar prej dy rrokorve Pi dhe leu . Kemi plis koke kemi plis toke dhe kte e ke pikerisht te rrokori pellasg cili do koft lineari A apo B . Forma gjysem harkore me disa vija na jep rrokjen Pi dhe forma tjeter qe paraqet germen e tokes se lavruar nje form plisi me nje vi ne vertikale dhe kemi rrokjen Ti.Vetem per dijeni keto dy forma gjasojn e para me hieroglifin P dhe e dyta me hieroglifin T .per informim ajo pjesa e poshtme e gjysem sferes paraqet nje c apo k e evoluar megjithse ajo pjesa e poshtme paraqet ate koqevezen e skuqur , se vete emri koqe buron nga forma e kokes e kte e deshmon emri i ngjyres se kuqe e cila eshte formuar nga fryti i kaqes po ky fryti i pjekur perplot fara por nga jasht ngjyre e kuqe.Te kthehem tek emri i plisit nuk di a e dini por te disku i Faistit kemi formen e plisit dhe cilen germ apo rrokje duhet ta perfaqsoj ajo form perveq te asaj qe permenda me lart.Ketu nderlidhet edhe emri i Pyll pra reliefi ne form te plisit eshte baza formuese e emrit pylli ne shumes pyjet pikerisht edhe emertimi i shtatezenis eshte formuar nga kjo form .. .Pak per kapelen tjeter qe ishte nje form mjaft simbolike te pellasget ajo emertohet si kapela frigjiane dhe ajo kapel identifikohet me numrin 1.618 forma e kesaj kapele ka nje form spiralje natyrisht ngjyre te bardh bartej dhe nuk ishte legen(uturak) per te kryer nevoj bebet e as koqevez me qime apo e rruar .Kam nje pyetje ju paguan gje Armandi te injoroni ne menyr cinike anetaret e rinj .Une prap ju falenderoj per mikpritjen tuaj ju me pritet me ate cka patet .Kur shof gjdo rreth e paramendoj vleren 3.14 pamvarsisht diametrit gjatesis .....https://gfycat.com/FlimsyFantasticAmericanwirehair.
Gezohem qe njihem Xhemajl dhe mireseerdhe midis nesh. Gdhendja e shqiponjes eshte e arrire si punim.
Persa i perket pjese tjeter, ti mund te kesh lexuar disa postime qe jane te llojit alternativ histori te bera nga nje antare i caktuar ne kete teme. Drejt me thene ne nuk kemi nevoje per ato lloje fantazish. Historia e nje kombi eshte pasuria me e madhe qe ka nje komb. Kur lexojme disa nga keto lloj gjerash, njeriu ndihet i fyer, sepse eshte historia e Kombit tone dhe ne nuk kemi pse sajojme gjera te paqena. Ne jemi nje Komb qe kemi nje histori tonen, me ulje ngritje, me momente sheshhere te veshtira dhe tragjike por padyshim edhe ne si Komb kemi pasur ato momentet tona te lavdise per te cilat kemi plotesisht te drejte te mburremi.
Kaq per tani, shpresoj qe ne te ardhmen do te kemi mundesi te komunikojme me gjate.

P.S.
Nese ma pranon nje keshille, hap nje teme dhe posto punimet e tua. Jam i bindur qe do jete nje teme interesante. Respekt.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 21:54   #168
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 43,814
Thanks: 12,850
Thanked 11,321 Times in 6,950 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 580
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Gezohem qe njihem Xhemajl dhe mireseerdhe midis nesh. Gdhendja e shqiponjes eshte e arrire si punim.
Persa i perket pjese tjeter, ti mund te kesh lexuar disa postime qe jane te llojit alternativ histori te bera nga nje antare i caktuar ne kete teme. Drejt me thene ne nuk kemi nevoje per ato lloje fantazish. Historia e nje kombi eshte pasuria me e madhe qe ka nje komb. Kur lexojme disa nga keto lloj gjerash, njeriu ndihet i fyer, sepse eshte historia e Kombit tone dhe ne nuk kemi pse sajojme gjera te paqena. Ne jemi nje Komb qe kemi nje histori tonen, me ulje ngritje, me momente sheshhere te veshtira dhe tragjike por padyshim edhe ne si Komb kemi pasur ato momentet tona te lavdise per te cilat kemi plotesisht te drejte te mburremi.
Kaq per tani, shpresoj qe ne te ardhmen do te kemi mundesi te komunikojme me gjate.

P.S.
Nese ma pranon nje keshille, hap nje teme dhe posto punimet e tua. Jam i bindur qe do jete nje teme interesante. Respekt.
Ajo shqiponja mė shumė afron me breshkė me dy koka.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 21:57   #169
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,542
Thanks: 1,915
Thanked 1,607 Times in 1,066 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ajo shqiponja mė shumė afron me breshkė me dy koka.
Nuk jam dakord. Shume mire e ka nxjerre. Dale se eshte gur dhe jo plasteline.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 21:58   #170
Gent Arbani
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 20
Thanks: 5
Thanked 51 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Gent Arbani ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Plisi ose Qeleshja, simbol i identitetit te kombit Shqiptar

Hahahaha andrra nje fjal popullore thuhet ,une ta tregoj lepurin por kot kur ti ndjek gjurmet .Vazhdo
https://web.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater.https://web.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater


Ja linku i nje video materiali.

https://web.facebook.com/DardaniaSac...TIwNDEwNDIzMA/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gent Arbani : 13-01-2019 nė 22:47
Gent Arbani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur