Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-10-2018, 12:01   #381
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,063
Thanks: 11,945
Thanked 6,658 Times in 4,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 380
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk kane faj femrat qe kerkojn meshkuj millionera, ose te pasur qe ja garantojn nje te ardhme te sigurt. As nuk i gjykoj negativisht kto femra, as nuk mundohem ti ngacmoj se jam i varfer dhe dua femrat e kalibrit tim te thjeshta dhe te varfra,lol
Nuk kam aspak dyshim qe dashuria eshte e sinqert kur shikoj nje femer te bukur me nje pasunik. Paraja eshte fuqi absolute dhe femra natyrisht don te fuqishmin.
Harroji kto perrallat e kasolleve me qeshje e lumturi, nuk egzistojn me, as ne fshat se edhe atje ka internet dhe njerzit jane xheloza.
Kurt let me know kur te kapesh jackpot lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 19-10-2018, 13:02   #382
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,529
Thanks: 13,706
Thanked 12,003 Times in 7,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 654
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kurt let me know kur te kapesh jackpot lol
Jo mė pėrpara?
Jackpot kishte vajtur shum i madh nė Amerikė, nė mos gabohem nja 650 milion dollarė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:05   #383
Jolene
Away
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,625
Thanks: 5,851
Thanked 7,178 Times in 3,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk kane faj femrat qe kerkojn meshkuj millionera, ose te pasur qe ja garantojn nje te ardhme te sigurt. As nuk i gjykoj negativisht kto femra, as nuk mundohem ti ngacmoj se jam i varfer dhe dua femrat e kalibrit tim te thjeshta dhe te varfra,lol
Nuk kam aspak dyshim qe dashuria eshte e sinqert kur shikoj nje femer te bukur me nje pasunik. Paraja eshte fuqi absolute dhe femra natyrisht don te fuqishmin.
Harroji kto perrallat e kasolleve me qeshje e lumturi, nuk egzistojn me, as ne fshat se edhe atje ka internet dhe njerzit jane xheloza.

Esull je? I think I like u better drunk
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 13:14   #384
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,595
Thanks: 6,191
Thanked 1,736 Times in 977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Esull je? I think I like u better drunk
Por jam korrekt ama nuk do pij me per shume kohe jam betuar.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 16:21   #385
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,935 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Nuk jam gjahtar, por nuk me pelqen te bie pre e spiunave.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 09:54   #386
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,001
Thanks: 965
Thanked 2,787 Times in 1,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

- Mirė ėshtė tė dyshosh nė ēdo gjė e nė ēdo kė, por vetėm derisa e kupton tė vėrtetėn!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 10:07   #387
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,001
Thanks: 965
Thanked 2,787 Times in 1,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agim Metbala Shiko postimin
- Mirė ėshtė tė dyshosh nė ēdo gjė e nė ēdo kė, por vetėm derisa e kupton tė vėrtetėn!

#AgimMETBALA
Gabimisht e kam postuar nė kėtė temė...
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2018, 21:31   #388
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,301
Thanks: 1,829
Thanked 1,972 Times in 1,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2018, 21:49   #389
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,301
Thanks: 1,829
Thanked 1,972 Times in 1,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 24-12-2018, 17:05   #390
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,230
Thanks: 114
Thanked 229 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 12:48   #391
Jolene
Away
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,625
Thanks: 5,851
Thanked 7,178 Times in 3,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 02-01-2019, 09:35   #392
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,916
Thanks: 30
Thanked 171 Times in 116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Sa ftohte qenka bere te kjo tema , acar..

__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2019, 20:57   #393
Jolene
Away
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,625
Thanks: 5,851
Thanked 7,178 Times in 3,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Jo gjithkush ka me tė dashtė. Jo gjithkush ka me pa brenda syve tu. Jo gjithkush ka me t’i ndėrpre pėrgjigjet e gabume me pyetjet e duhuna. Jo gjithkush ka me t’i lexu heshtjet,jo gjithkush ka me t’i ngroh duart,jo gjithkush ka me tė shtrėngu mbas vetes sikur tė ishe e shenjtė dhe e shtrenjtė.

Jo gjithkush ka me luftu pėr ty siē luftohet pėr njė andėrr tė pamėshirshme. Jo gjithkush ka me i mbajt premtimet. Jo gjithkush ka me tė ba dritė nė ditėt e tua ma tė errėta. Jo gjithkush ka me t’i qetėsu djajtė e shpirtit.

Jo gjithmonė nė shtratin tand ke me ba dashni me fytyrėn e dashnisė;jo gjithmonė e mira ka me tė ardh mbrapsht;jo gjithkush ka me tė pru paqe.


Jo gjithkush ka me tė dashtė pėr mrekullinė qė je e kanė me punu mbi ty si artisti mbi skulpturėn e tij,derisa tė shohin atė qė duan,derisa tė tė shpėrfytyrojnė pa tė lanė asgja tanden si kujtim.

Jo gjithkush ka me u tregu njerėzor me ty.Dikush ka me tė vra me fjalė,dikush me shikim,dikush tjetėr me shpindė tė kthyme e dikush me nostalgji.Jeta ka me t’i mbajt mend tana dhimbjet,njė pėr njė,e hera herės ka me t’i mbėshtet mbi komodinė,tė dielėn nė mėngjes,si ilaēet kundėr harresės.

Mos mendo se ka me kenė e thjeshtė mbijetesa,dėshtimi e ringritja. Pėrgatitu me humb njerėz,dashni,miq,trena,kujtime,kapėse flokėsh e ēakmakė cigareje.Pėrgatitu me mbet vetėm,me u ndi vetėm,me pėrplas duart mbi mur vetėm,me qa tanė natėn e nė mėngjes me gėnjy se s’din pse i ke sytė e enjtun.

Ke me u thy nė miliona mendime e ke me u pa nė miliona njerėz,para se me u mbledh me gishtat e tu,nė njė vend tė sigurtė.

Jo gjithkush ka me tė dashtė. Mos i mallko! Mos mbaj inat!


Pranoje mosdashninė me dinjitet. Ēoju prej tavolinės ku buka tė mbet nė fyt. Lene tė lirė,lirinė.Lene frikėn me tė pushtu. Qėndro e ngulun nė tokėn qė tė pėrket. Ktheju nga vetja. Filloju prej aty ku kėputesh. Lidhu rreth forcės tande si rreth njė guri nė stuhi.

Jo gjithmonė ke me ia dalė. Ke me pasė ditė tė paharrueshme lumturie e ditė qė s’do doje tė ishin ndal kurrė mbi ty.

S’ka gja. Nuk ka fund nėse ka frymė. Nuk ka dimėn qė zgjat gjithmonė.E njė ditė,krejt papritmas,trupi jot ka me u ngroh nėn njė diell tė ri e ēdo dhimbje ka me dhimbt pak ma pak…ēdo kujtim ka me u largu njė pllambė ma larg…ēdo plagė ka me u pėrzi me lėkurėn tande,nė harmoni tė plotė.

A.H
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 12:37   #394
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,650
Thanks: 75
Thanked 3,926 Times in 2,208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 295
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Cosģ continuiamo a vivere la nostra vita, pensai. Segnati da perdite profonde e definitive, derubati delle cose per noi pił preziose, trasformati in persone diverse che di sé conservano solo lo strato esterno della pelle; tuttavia, silenziosamente, continuiamo a vivere. Allungando le mani, riusciamo a prenderci la quantitą di tempo che ci č assegnata, e poi la guardiamo mentre indietreggia alle nostre spalle. A volte, nel ripetersi dei gesti quotidiani, sappiamo farlo anche con destrezza. Questi pensieri mi lasciarono una sensazione di terribile vuoto.

Cit.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2019, 19:03   #395
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,421
Thanks: 2,457
Thanked 2,356 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2019, 20:50   #396
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,650
Thanks: 75
Thanked 3,926 Times in 2,208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 295
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Sono stupendi i trent'anni, ed anche i trentuno, i trentadue, i trentatré, i trentaquattro, i trentacinque! Sono stupendi perché sono liberi, ribelli, fuorilegge, perché č finita l'angoscia dell'attesa, non č incominciata la malinconia del declino, perché siamo lucidi, finalmente, a trent'anni! Se siamo religiosi, siamo religiosi convinti. Se siamo atei, siamo atei convinti. Se siamo dubbiosi, siamo dubbiosi senza vergogna. E non temiamo le beffe dei ragazzi perché anche noi siamo giovani, non temiamo i rimproveri degli adulti perché anche noi siamo adulti. Non temiamo il peccato perché abbiamo capito che il peccato č un punto di vista, non temiamo la disubbidienza perché abbiamo scoperto che la disubbidienza č nobile. Non temiamo la punizione perché abbiamo concluso che non c'č nulla di male ad amarci se ci incontriamo, ad abbandonarci se ci perdiamo: i conti non dobbiamo pił farli con la maestra di scuola e non dobbiamo ancora farli col prete dell'olio santo. Li facciamo con noi stessi e basta, col nostro dolore da grandi. [...] Siamo un campo di grano maturo, a trent'anni, non pił acerbi e non ancora secchi: la linfa scorre in noi con la pressione giusta, gonfia di vita. Č viva ogni nostra gioia, č viva ogni nostra pena, si ride e si piange come non ci riuscirą mai pił, si pensa e si capisce come non ci riuscirą mai pił. Abbiamo raggiunto la cima della montagna e tutto č chiaro lą in cima: la strada per cui siamo saliti, la strada per cui scenderemo. Un po' ansimanti e tuttavia freschi, non succederą pił di sederci nel mezzo a guardare indietro e in avanti, a meditare sulla nostra fortuna.

Oriana Fallaci
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 24-01-2019, 20:57   #397
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,984
Thanks: 24
Thanked 2,249 Times in 1,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2019, 21:03   #398
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,533
Thanks: 552
Thanked 797 Times in 599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Se siamo dubbiosi,siamo dubbiosi senza vergogna.

Mi piace il punto di vista Fallaciano.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2019, 06:52   #399
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,984
Thanks: 24
Thanked 2,249 Times in 1,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

Nje berber plak ne Londer kishte dyqanin e tij ku klienteve u sherbente pa leke ,kjo per arsye se donte te njihte sa me shume persona. Nje dite futet ne dyqan nje person shume i lart Amerikan tregtare diamantesh. Pasi bisedojn bashke nderkohe qe qethet tregon historin e tij se si kishte arrit deri aty. Ne fund ai don te beje pagesen dhe berberi i thote se kete e ben per te njohur sa me shume persona dhe nuk duhet ta paguaj asgje. Te nesermen berberi shkon ne dyqan dhe para dere shikon nje pako, aty ishte nje unaz me nje gur diamanti ne te dhe ai e kuptoi se e kishte dhurat nga tregtari amerikan. Nje dite tjeter nje tregtar Francez parfumesh futen ne dyqan, pasi e qethen ai nxjer te beje pagesen dhe berberi i thote qe nuk i detyrohet asgje pasi e ben per te njohur sa me shume persona. Te nesermen berberi shkon ne dyqan dhe gjen para dere nje kuti plot me parfuma dhe e kuptoi qe e kishte dhurate nga tregtari Francez. Nje dite futet nje Shqiptare ne dyqan dhe pasi e qethe i thote qe eshte pa pages pasi e ben per te njohur sa me shume persona. Te nesermen berberi gjen 15 Shqiptare para dere
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 24-03-2019, 05:59   #400
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,863
Thanks: 14,564
Thanked 8,648 Times in 5,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėndvėshtrim...

In questi tempi si e creata una mentalita....che chi ha soldi ha qualita.
Chi alza la voce e prepotente,pare che stia dalla parte della ragione.


Pejna.....Mauricio.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur