Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-01-2019, 10:46   #161
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,826
Thanks: 7,529
Thanked 3,483 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Nuk di si quhet,por shkalla me e larte e te adhuruarit

Don
dashuron
pelqen

Njesoj jane (nje thes)

Shkalla eshte cilesia !


- Don (argjendte)
- Dashuron (ar)

- Pelqen (bronz) lol!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 10:51   #162
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shkalla eshte cilesia !


- Don (argjendte)
- Dashuron (ar)

- Pelqen (bronz) lol!


Fillon me bronz
Shenderrohet ne argjend
E finalizohet ne ar,edhe me pas (ndihesh plot).

S'ka direkt keshtu shikim ky syte leshojne xixa,e stomaku flutura.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 10:55   #163
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,826
Thanks: 4,054
Thanked 4,435 Times in 1,673 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Kohet e fundit ne mode ngeli argjendi...
Don- Nene dhe Baba...
Don-moter e vella....
Pelqen- komshijen sikur Besoja Sadeten...`
Ajo e para ngeli diskutabile.....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 12:42   #164
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,826
Thanks: 7,529
Thanked 3,483 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Kohet e fundit ne mode ngeli argjendi...
Don- Nene dhe Baba...
Don-moter e vella....
Pelqen- komshijen sikur Besoja Sadeten...`
Ajo e para ngeli diskutabile.....
E paske fshi arin e Trepēes !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2019, 21:30   #165
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,703
Thanks: 389
Thanked 1,510 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Nuk e di a jam shprehur apo jo, por kjo eshte pergjigjeja ime perfundimtare lidhur me problematiken ne fjale

Po, mund te dashurosh dy persona njekohesisht!
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 01:16   #166
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Nxito e dashur ne jeten time,
foli me butesi zemres se tij.
Por shmangja atij brengosjen,
dhe fshija atij dhimbjen tende.

Tregoji atij ne menyre modeste,
dashuria e tij eshte jeta ime.
Ndjenje e lumtur e te dyve,
qe do me japi afersine e tij.

F.F..e: Gratė e Goethe-s,Letėrsi gjermane e botuar nė vitin 2011!

Tė gjitha origjinalet, vijnė nga njė koleksion privat. Pėrdorimi privat dhe pėrdorimi jo-komercial pėr qėllime edukative, artistike, kulturore dhe shkencore ėshtė i lejuar, me kusht qė burimi te jete i specifikuar. Pėrdorimi komercial ose pėrdorimi nė kontekstin e qėllimeve komerciale (p.sh. pėr ilustrim) lejohet vetėm me leje tė shprehur me shkrim tė autorit.

Prof. Dr. med. Georg Jäger
Ludwig-Maximilians,Universiteti i
Institutit tė Mynihut pėr Filologjinė Gjermane.

Nga Maurice....gjumin e omel.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2019, 09:56   #167
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,672
Thanks: 6,341
Thanked 1,770 Times in 997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Per meshkujt Te duash dy femra njekoheisht me duket dicka e nyt. Eshte pasterti me e madhe karakteri nese ben sex me 1000 femra pa dashur asnjeren sesa te jesh ne dashuri me dy femra njehkohesisht.
Ndersa per femrat: rrini urt, qepeni gojen, gatuani pastroni dhe ti rrini gati burrit sikur ai tju doje apo jo pak rendesi ka.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2019, 10:08   #168
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,683
Thanks: 3,779
Thanked 6,431 Times in 2,168 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Dy kunguj ne nje sqetull s'mbahen. Po edhe mbahen. Per ca kohe mbase.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 11:44   #169
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ndersa per femrat: rrini urt, qepeni gojen, gatuani pastroni dhe ti rrini gati burrit sikur ai tju doje apo jo pak rendesi ka.
U na marrē pleshtat .
Don me u Martu Edhe me motren time pale .

P.s Angi hiq dore sa je ne kohe .


Pėr temen : Ncuq
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2019, 13:54   #170
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,672
Thanks: 6,341
Thanked 1,770 Times in 997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
U na marrē pleshtat .
Don me u Martu Edhe me motren time pale .

P.s Angi hiq dore sa je ne kohe .


Pėr temen : Ncuq
Je gabim, une dhashe udhezime per lumturine tuaj maksimale dhe ti me mallkon,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 15:58   #171
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,234
Thanks: 12,230
Thanked 6,717 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Je gabim, une dhashe udhezime per lumturine tuaj maksimale dhe ti me mallkon,lol
Dmth ndihesh i mallkuar?
I agree
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2019, 16:33   #172
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,131
Thanks: 1,729
Thanked 1,830 Times in 1,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nje dashuri eshte....

Po mundo te dashurosh 2 a me shume njekohesisht
Me e veshtire eshte te dashurohesh nga dy te tjere njekohesisht
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 16:44   #173
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Dmth ndihesh i mallkuar?
I agree
Pėr ca te betohem qe kte do i thoja po isha ne pun kur e lexova ?
P.s nga hume ti dashuri ???


Kurti kshu Eshte kur flet pa mendu
Ēa ti Bej kesaj te dashuruares un se po Te ishte per mu do isha kunder kesaj martese.
Tjerat hajt mo hallall Po ate ( te duan apo mos na duan ) do ta kujtoj gjith jetén . Lol
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 17:30   #174
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,777
Thanks: 3,264
Thanked 2,755 Times in 1,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Alcuni ancora scambiano l'amore con la Cota adolescenziale.

Nuk mund te dashurohesh me dy persona, gią e difficile innamorarsi con una imagina due.
__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 17:53   #175
Baki
Super Anėtar
 
Avatari i Baki
 
Data e antarėsimit: Feb 2019
Posts: 99
Thanks: 33
Thanked 52 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Baki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Qe dashuria lol


Baki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 18:05   #176
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,131
Thanks: 1,729
Thanked 1,830 Times in 1,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Alcuni ancora scambiano l'amore con la Cota adolescenziale.

Nuk mund te dashurohesh me dy persona, gią e difficile innamorarsi con una imagina due.
E perse nuk mundo te dashurohesh me dy njerez?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 18:26   #177
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,695
Thanks: 2,882
Thanked 1,907 Times in 856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Cfare do te thote “te dashurosh”?!

Ne varesi te perkufizimit qe i jep cdo person, ka nga ata/o qe dashurojne nga nje per cdo vakt. :/
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 18:28   #178
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 2,112
Thanks: 895
Thanked 529 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

...po sepse nje zemer ke o Thirsty...vertet ka kater dhoma ...po nuk i nxe dy njeheresh...peson infarkt!
gladiola nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2019, 19:09   #179
endrraime
V.I.P
 
Avatari i endrraime
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Posts: 345
Thanks: 223
Thanked 372 Times in 175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
endrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

Nuk mundesh te dashurosh,dy persona njekohsisht sepse at qe e ke ne zemer thjesh nuk egziston dhe per ket vlen thenja:"Nese dashuron 2 persona njekohsisht zgjidhe te 2 sepse nese kishte qen i mir i 1 nuk e kishe dashur asnjeher personin e 2"
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i endrraime pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2019, 21:18   #180
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 20,981
Thanks: 9,700
Thanked 8,464 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė dashurosh dy persona njėkohėsisht

une them se mundesh por secilin e do per dicka te ndryshme

psh njerin e do se eshte shpirt njeriu dhe tjetrin se eshte yll i bukur
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur