Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-10-2018, 15:14   #641
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Arrestohet nė Prishtinė gruaja qė dyshohet se vrau me sėpatė burrin e saj.

Kosovari u gjet i vdekur nė njė dhomė nė Francė Policia e Kosovės ka arrestuar gruan me prejardhje nga Prishtina e cila dyshohet se vrau me sėpatė burrin e saj nė Francė. Arrestimin e saj e ka konfirmuar pėr rtv21.tv zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės Baki Kelani. “Mund tė konfirmojmė se, sot nė Prishtinė pas veprimeve operacionale tė njėsiteve relevante policore, ėshtė arrestuar njė femėr e cila dyshohet se ėshtė e pėrfshirė nė njė rast penal i cili ka ndodhur kohė mė parė jashtė Kosovės. Tė gjitha veprimet e mėtutjeshme lidhur me rastin, do tė ndėrmerren nė konsultim dhe koordinim me Prokurorinė kompetente”, tha Kelani. Trupi i A. S, njė kosovar 33 vjeē, ėshtė gjetur tė shtunėn pasdite i vdekur nė njė dhomė nė apartamentin nė katin e tretė, nė rrugėn Grande Rue 39 A nė Dole, nė krahinėn e Juras nė Francė. Siē raportohet, ai dyshohet tė jetė vrarė me njė sėpatė e cila ėshtė gjetur pranė trupit tė tij.

Burimi...21 Media dy ore me heret.

PS: si nuk lexova nje lajm qe shqiptaret................ <punojne>,<vuajne>,vallzojne,ja rrasin selfie ,,,,ufffffffffffffffffff.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2019, 21:11   #642
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Salut tout le monde ici .
Kam nje pyetje shume serioze ndaj do ju a dij per nder Te me ndihmoni.

Ka ndonje nga Mulhouse ne kte faqe ? Ca qyteti Eshte ?
Si Eshte klima? Po njerezit ??
Si Eshte mentaliteti?
Kush jan lagjet me te qeta per te jetuar?
Po pune a gjen ? Sa Eshte rroga minimale et Max meqe Eshte ne kufi me zvicrren e Gjermanin a ka noj avantage ?

Kusherira ime meqe ka njerezit e burrit ne zvicerr do mos iki nga Franca po Te afrohet me ta.
Faleminderit ne avance.
Bisous mes amis.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 01:10   #643
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,655
Thanks: 1,235
Thanked 763 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Dimri paksa i ftohte dhe ne vere ka rreshje.Nuk kam jetuar atje por kur jetoja ne France ne vitet 1990,kam perdorur disa here aeroportin Basel/Moulhouse/Freiburg.Qyteti eshte ne kufi me Zvicren dhe Gjermanine.Qyteti eshte pjese e Alzases dhe ka nje fabrike te Peugeot ku punesohen edhe shume shqiptare me sa kam degjuar.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 12:12   #644
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Murik Edhe un kam qen Nė aéroport Bale/Mulhouse bashke me kusheriren po ajo don te jetoje atje .
Faleminderit Murik per pergjigjen.

Ndonje tjeter mund Te me ndihmoje??
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 12:45   #645
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,154 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Murik Edhe un kam qen Nė aéroport Bale/Mulhouse bashke me kusheriren po ajo don te jetoje atje .
Faleminderit Murik per pergjigjen.

Ndonje tjeter mund Te me ndihmoje??
Bonjour Madam Bukuri...

Po erdhe dhe ti ne Mulhouse me jetu, mua dhe Benin na ke sa qel e mshel syte aty per kafe...

Ku je moj se sta kam ndegju moti zerin kendej pari (forumit verdall mendoj)...?


P.s. kam udhetu moti kohe andej pari, por sdi cfare te them....
Klima eshte e ftofte...me sa di pak dicka...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 11-01-2019 nė 12:48
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 15:08   #646
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Salut tout le monde ici .
Kam nje pyetje shume serioze ndaj do ju a dij per nder Te me ndihmoni.

Ka ndonje nga Mulhouse ne kte faqe ? Ca qyteti Eshte ?
Si Eshte klima? Po njerezit ??
Si Eshte mentaliteti?
Kush jan lagjet me te qeta per te jetuar?
Po pune a gjen ? Sa Eshte rroga minimale et Max meqe Eshte ne kufi me zvicrren e Gjermanin a ka noj avantage ?

Kusherira ime meqe ka njerezit e burrit ne zvicerr do mos iki nga Franca po Te afrohet me ta.
Faleminderit ne avance.
Bisous mes amis.
Te jep Beni pergjigje te henen ose te marten pos harrova per Mulhouse,nga franceze qe kam ne pune(nejse mbiemrat i kane deutsch).Me e bukura me tha nje punonjes SOT djale i ri francez,qe ka paguar.....150 euro ne VIT si takse per studentat??????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2019, 20:04   #647
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,221
Thanks: 4,523
Thanked 4,560 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

S'ja kam idene Bea....edhe nqs s'gjen pune aty mund te shikoje ne Gjer ose Svicer..ka shume qe jetojne ne Fr dhe kalojne kufirin per pune.
Ishalla merr infot qe do
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i MiM@ pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 23:00   #648
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Bonjour Madam Bukuri...

Po erdhe dhe ti ne Mulhouse me jetu, mua dhe Benin na ke sa qel e mshel syte aty per kafe...

Ku je moj se sta kam ndegju moti zerin kendej pari (forumit verdall mendoj)...?


P.s. kam udhetu moti kohe andej pari, por sdi cfare te them....
Klima eshte e ftofte...me sa di pak dicka...
Bonsoir monsieur Agaaaa si t’kam ??
Po erdha un atje vous źtes bienvenue ( jeni te mire se ardhur) pa diskutim po do ishte e veshtire se un Jam mesuar me klimen ne bregdet.
Edhe kusherira ime ndaj po mbledh gjitha infot
Sidoqofte ajo besoj se do levize qe Te afrohet me njerezit e burrit.
Na hongren jetén kta spanjollet e zvicerriąnet

Te perqafoj shuuuuummm .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 23:03   #649
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Te jep Beni pergjigje te henen ose te marten pos harrova per Mulhouse,nga franceze qe kam ne pune(nejse mbiemrat i kane deutsch).Me e bukura me tha nje punonjes SOT djale i ri francez,qe ka paguar.....150 euro ne VIT si takse per studentat??????????????????????
Pse kot Te them un je njesh Ti ???
Shuuummm Faleminderit Beni gjithmon présent e i gatshem per cdo lloj ndihme.
Faleminderit nese do me ndihmosh .
Me vjen keq per te Po Eshte zgjedhja e saj e nese i behet mire normal sja pertoj as un e pim Kafen Te tre bashke pastaj ti un e Agga Samiuuu .
Hugss
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 23:07   #650
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MiM@ Shiko postimin
S'ja kam idene Bea....edhe nqs s'gjen pune aty mund te shikoje ne Gjer ose Svicer..ka shume qe jetojne ne Fr dhe kalojne kufirin per pune.
Ishalla merr infot qe do
Ma chérie ajo Eshte e diplomuar per mjekesi nuk besoj Te jet e veshtire as i shoqi po a ka veshtiresi si vend doja Te dija . Se ti e di qe cdo pellembe ne France Eshte e bukur po pa pune aha nuk ja del .
Sidoqofte Edhe ky Eshte bon avantage vivre ici et travaille ailleurs. Lol nga Te shkoi menja .

Merci chérie
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2019, 23:12   #651
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,197
Thanks: 14,913
Thanked 8,793 Times in 5,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Bonsoir monsieur Agaaaa si t’kam ??
Po erdha un atje vous źtes bienvenue ( jeni te mire se ardhur) pa diskutim po do ishte e veshtire se un Jam mesuar me klimen ne bregdet.
Edhe kusherira ime ndaj po mbledh gjitha infot
Sidoqofte ajo besoj se do levize qe Te afrohet me njerezit e burrit.
Na hongren jetén kta spanjollet e zvicerriąnet

Te perqafoj shuuuuummm .
Po dgjove mu....rri atje ku je.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 09:09   #652
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,221
Thanks: 4,523
Thanked 4,560 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Bea , akoma ma mire per mjeksi se dihet qe s'rri pa pune shume kohe...ne cdo shtet
Kam nje te njohur qe jetojne ne Fr dhe punojne ne Zvicer , rroga rien a voir...mdr donc perfitim
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i MiM@ pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 09:58   #653
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,138
Thanks: 4,186
Thanked 3,284 Times in 1,576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Muhlousi vendi i trafikanteve te shqiptareve qe merren me droge...francezet nga muhlousi me rracistat dhe me te trashet e frances si nga mendja edhe nga trupi ...klima gri, ftohte,debore ,diellin e shikon per here te fundit ne shtator dhe del ne maj...
Habitem njerezit ku te duan te jetojne ne jug ,harxhojne gjithe ekonimirat dhe ne pleqeri e kalojne ne jug...sa per kusherinjte me mire ti shikosh rralle e permall se shume e perlume..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 13-01-2019 nė 10:01
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 19:41   #654
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po dgjove mu....rri atje ku je.
Un Jam lind per te shetit buze detit vranesira me vdes . Behet fjale per kusheriren .

@ mima qenka intéressant mdr po me kte qe Tha marya o la la larg halleve .

Marya ke te njohur atje ? Nga i di kto info .
Faleminderit qe mi the te pakten ti thčm mos i ngrihet mendja kot . Ktu Eshte qytet i zhurmshem po kshu gjerash nuk ka atje qenka béterr.

Po lāgje te qeta apo ndonje qytet apo village ą cōté de suisse ku Eshte vertet calme ke me sugjeron ?!!!
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 20:59   #655
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,221
Thanks: 4,523
Thanked 4,560 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Bea, jette un oeil aux villes/villages ici...pres de Suisse

https://www.villorama.com/ville/suis...s-proches.html

http://fr.thetimenow.com/cities-nearby.php?city=2660646
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga MiM@ : 13-01-2019 nė 21:11
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i MiM@ pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 21:04   #656
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Tu est superbe Ma chérie . do i shoh biensur.Merci beaucoup.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 20-02-2019, 07:27   #657
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,826
Thanks: 7,529
Thanked 3,483 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

PENSEES

Je pense ą toi tu sais
Dčs que le jour paraīt
Je pense ą toi crois-moi
Lorsque la nuit arrive
Et que s'endort enfin
Ma vie ą la dérive


Je pense ą toi vraiment
Partout, ą tout moment
Et en toute saison

Quand le soleil d'été
Réchauffe un peu les cœurs
Sauf le mien qui se meurt
Et quand le ciel d'hiver
Déverse ses flocons
Blancs de neige et de mort
Je pense ą toi encore

Quand Halloween déploie
Son masque grimaēant
A la rousse saison
Citrouilles et potirons
Je pense ą toi tu vois

Quand le lilas fleurit
Et que le blanc muguet
Embaume au mois de mai
Je pense ą toi aussi

Quand j'entends les clameurs
D'une école primaire
Ou que fuse dans l'air
Un rire adolescent
Quand passe un étudiant
Aux yeux noirs et rieurs
Je pense ą toi mon cœur

Je pense ą toi sans fin
Et dans mes rźves lourds
Oł tu reviens parfois
Je crois que tu me voies
Je crie dans mon sommeil
Ton prénom Adrien
Mais tu ne m'entends pas
Tu es loin et si froid
Malgré mes mots d'amour

Alors je me réveille
Sur d'autres lendemains
Et pense ą toi toujours

Papa et maman
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2019, 07:56   #658
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,655
Thanks: 1,235
Thanked 763 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Putain je commence a oublier le francais.J'ai vecu 10 anns en France et ca me manque parfois. Ici aux etas unis de temps en temps je parle francais avec des marocains qui viennent dans les caffees albanais. A l'epoque il y avat tres peu d'albanais en France. A ce que je vois maintenant il y a beacoup plus d'albanais la bas. La vie etais pas cher avec le franc. Je parle de 1990. Putain ca fait longtemps.J'etais jeune, j'avais 18 anns quand j'y suis arrive en France.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2019, 08:19   #659
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,138
Thanks: 4,186
Thanked 3,284 Times in 1,576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Tani nuk thuhet me putain, thuhet punaise
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 20-02-2019, 08:24   #660
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,655
Thanks: 1,235
Thanked 763 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Belgjikė/Francė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Tani nuk thuhet me putain, thuhet punaise
Je ne savais pas ca,punaise
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur