Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-08-2012, 23:55   #41
Lov!
Skyrim..
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 280
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Lov! do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

http://www.youtube.com/watch?v=OmLNs...eature=branded
__________________
Unė qep,e ti shkep,
dashuri kjo,
sy bukur, vetull hėne.
Lov! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2012, 18:27   #42
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lov! Shiko postimin
Faleminderit Lov! per mesazhin qe sjell permes muzikes, ne ndryshim nga nje pjese tjeter qe kane postuar ketu qe jo vetem qe nuk sjellin mesazh tolerance dhe paqeje por jane edhe jashte temes.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2012, 16:55   #43
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Ju pėrshėndes me:
...Victor Hugo (Tė Mjerėt, vėllimi I);

"Nė kėtė botė tė ulėt, ka disa njerėz tė virtytshėm tė cilėt ndonjė ditė do t'i pėrkasin 'Botės sė Lartė'. Kjo jetė e ka njė tė Nesėrme..."

"Mėsoju tė paditurve aq sa tė mundesh; shoqėria ėshtė fajtore qė nuk ėshtė nė gjendje tė jap kėshilla/mėsime falas; ėshtė pėrgjegjėse pėr 'Natėn' qė ajo krijon. Njė shpirt i tillė ėshtė i mbushur nga hijet... Fajtori nuk ėshtė ai qė ka kryer njė mėkat, por ai qė ka krijuar hijen..."

"Tė jesh shenjtor, ėshtė gjė e rrallė; tė jesh i Drejtė - ky ėshtė Rregulli! Gabo, rrėzohu, mėkato nėse do, por ji i Drejtė"


....Voltaire (Candide/ i Sinqerti)
"Siē e sheh o mik i dashur, sa tė vdekshme mund tė jenė pasuritė materiale tė kėsaj bote... Nuk ka asgjė mė tė fortė sesa Virtyti"

"Pastėrtia e zemrės tėnde, nuk duhet ta pėrdhosė tė Vėrtetėn"

.... Manly Palmer Hall (Filozofia ime e jetės)
"Nė kėrkimet e mia mbi tė mirėn dhe domosdoshmen, kam arritur nė kėtė bindje nė vijimėsi: Unė besoj nė njė Fuqi mė tė Lartėn dhe Absolute si Burim i jetės, shkakun e ēdo jetese, dhe ky Ligj i Drejtė dhe mė i Vėrteti, duhet tė quhet Njėshi dhe 'E Mira'. Pavarėsisht sesi mund ta quajnė njerėzit: Hyji i Universit, Zot, Allah, Brahma ose Dao - nuk ka asnjė rėndėsi pėr disa "shprehje" apo "tituj" tė tillė tė ndryshėm nė gjuhė, por tė njėjtė nė Ide"


...se m'u kujtua edhe njė e Napoleonit qė e kam lexuar tek njė libėr kushtuar jetės sė tij:
"Besojmė tek Zoti, sepse gjithēka rreth e rrotull na bind pėr kėtė... Asnjėherė nuk kam dyshuar tek Zoti, sepse, nėse arsyeja ime nuk ka mjaftuar ta kuptojė, nė thellėsinė time njihesha me Tė. Natyra ime ka qenė kurdoherė nė harmoni me kėtė Ndjenjė" (N. Bonaparte)
Kalofshi bukur tė gjithė

http://www.youtube.com/watch?v=gosY-UrpHcA
Fleur Blanche nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2012, 17:25   #44
Lov!
Skyrim..
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 280
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Lov! do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

http://www.youtube.com/watch?v=kASAz...eature=related

__________________
Unė qep,e ti shkep,
dashuri kjo,
sy bukur, vetull hėne.
Lov! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2012, 16:47   #45
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Brenda vetem dy javesh, turmat si dele te cfaredolloj vendi mund te manipulohen nga gazetat dhe mediat ne nje shkalle te tille eksitimi dhe inati saqe njerezit do te jene te gatshem te veshin uniformat per te vrare dhe per t'u vrare, per arsye te dyshueshme te ndonje grupimi te caktuar qe ka interes ne kete gje. Sherbimi i detyruar ushtarak mua me duket simptoma me poshteruese e asaj mangesise ne dinjitetin personal te njeriut prej te ciles tere njerezimi eshte duke vuajtur edhe sot e kesaj dite.

-- Albert Einstein
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
🖤 (1)
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2015, 07:23   #46
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 259 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Toleranca Fetare NUK eshte te konvertohesh ne fene e tjetrit apo te pranosh c'do gje qe beson dhe praktikon nje besimtar i fese tjeter.

Toleranca fetare NUK eshte qe te anashkalojme problemet administrative, sociale, kulturore, shpirterore, etj... te feve te tjera.

Toleranca Fetare NUK eshte thjesht ti japesh doren besimtarit te fese te tjetrit.

Toleranca Fetare NUK eshte domosdoshmerisht te flasesh vetem gjerat pozitive te fese se tjetrit

Toleranca fetare NUK eshte patjeter qe te duash fene e tjetrit

Toleranca Fetare NUK eshte patjeter qe ti shkojme njeri-tjetrit per vizita ne raste festash fetare

TOLERANCA FETARE eshte te jetojme ne harmoni me njeri-tjetrin duke e pranuar njeri-tjetrin ashtu si jemi dhe njekohesisht duke e debatuar fene pa ofenduar njeri-tjetrin por edhe duke e vizituar njeri-[tjetrin ne mes te halleve, problemeve, veshtiresive qe kalojme.
Shembull: Lufta e Shkodres kunder pushtuesit Malazez. Shqipetar Ortodoks, katolik dhe Musliman luftuan se bashku.

Shembull: Lufta e Kosoves- Te gjithe Shqipetaret e te gjitha feve(Musliman, Ortodoks,Ungjillor,Katolik,etj..) u bashkuan se bashku ne ndihmen e dhene ndaj Shqipetareve te Kosoves qe erdhen ne Shqiperi apo Maqedoni te larguar prej luftes.

Dashuria per te afermin eshte nje nga urdherimet baze te fese.

Jezus Krishti na ka mesuar se 2 jane urdherimet me te medha te Perendise.
1-[ Te duash Perendine me gjithe mendjen , zemren, shpirtin, forcen tende.

2-[ Te duash te afermin si vetja.

I gjithe ligji i Perendise dhe profetet e Zotit ketu bazohen tek keto dy urdherime.

Nese ndonje rregull fetare, ligj apo fjale e shkruar apo profet, organizate,...etj NUK bazohet tek keto dy urdherime NUK eshte e Perendise .

Harmonia fetare vjen si pasoje e zbatimit teketyre dy urdherimeve.
Vazhdon....
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
🖤 (1)
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 19:13   #47
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Muslims’ respect for Jesus Christ no less than that of Christians.

Undoubtedly, Muslims’ respect for Jesus Christ is no less than that of faithful Christians for him. This great divine prophet always made efforts during his lifetime to fight oppression, transgression, corruption, and those who tried to dominate nations by relying on their wealth and power and caused them to suffer both in this world and the hereafter. The sufferings which this great prophet endured since his childhood – God appointed him to his prophetic mission during his childhood – were all aimed at achieving these goals…..Today many of those who claim to follow the teachings of Jesus Christ are treading a path other than the one set by Jesus Christ. Jesus Christ led humans to worshiping God and opposing pharaohs and transgression. Today there are people who claim to be the followers of that great prophet but have taken the place of the pharaohs and Taghuts whom Jesus Christ used to oppose during his time.

A.K

Dpa.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2016, 15:33   #48
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Jesus never hesitated to fight evil and call people to piety.

Jesus Christ was equipped with the power of performing miracles and carried a divine message for humanity which saved them from the darkness of polytheism, atheism, ignorance, and oppression and guided them towards justice, knowledge, and worshiping God. He never hesitated to fight evil and call people to piety throughout his life. And this is the lesson which all Christians and Muslims who believe in the prophethood of Jesus Christ should learn. Today humanity is in need of these teachings more than ever before. And Islam which is a complement to real Christianity has put calling humanity to piety and moral perfection high on its priority list. Making use of the great powers of nature through their God-given knowledge, misguided humans tend to tread a different path, and this makes the duty of the followers of divine faiths even heavier. The domineering powers and governments of the world have made life difficult for nations and individuals and do not refrain from inflicting any type of oppression on them. They do these things in the name of Christianity. These powers are in fact totally unaware of the teachings of Jesus Christ.

A.K.

Dpa.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1093.jpg (21.9 KiloByte, 88 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2016, 15:42   #49
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

edhe beduinet u konvertuan ne krist. hallall
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2016, 20:02   #50
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beduin Shiko postimin
Jesus never hesitated to fight evil and call people to piety.

Jesus Christ was equipped with the power of performing miracles and carried a divine message for humanity which saved them from the darkness of polytheism, atheism, ignorance, and oppression and guided them towards justice, knowledge, and worshiping God. He never hesitated to fight evil and call people to piety throughout his life. And this is the lesson which all Christians and Muslims who believe in the prophethood of Jesus Christ should learn. Today humanity is in need of these teachings more than ever before. And Islam which is a complement to real Christianity has put calling humanity to piety and moral perfection high on its priority list. Making use of the great powers of nature through their God-given knowledge, misguided humans tend to tread a different path, and this makes the duty of the followers of divine faiths even heavier. The domineering powers and governments of the world have made life difficult for nations and individuals and do not refrain from inflicting any type of oppression on them. They do these things in the name of Christianity. These powers are in fact totally unaware of the teachings of Jesus Christ.

A.K.

Dpa.

“Do not suppose that I have come to bring peace to the earth. I did not come to bring peace, but a sword. For I have come to turn
“‘a man against his father,
a daughter against her mother,
a daughter-in-law against her mother-in-law—
a man’s enemies will be the members of his own household." (Matt 10:34-36)
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 08:04   #51
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 748 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
edhe beduinet u konvertuan ne krist. hallall
Jo, pi bon thirrje te krishtereve mu bo bashke kunder ateisteve te keqinjė.ėė
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 12:54   #52
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

If Jesus Christ were among us today.

If Christ were among us today, he would not spare even a single moment to fight the leaders of despotism and global arrogance; nor would he tolerate hunger and wandering of millions of people, degenerated by the hegemonic and colonialist powers into war, corruption, and violence. Jesus Christ, who is the manifestation of divine attributes, raised the flag of guiding and saving humans at a time when ignorance, injustice, and inattention to human values were prevalent. He stood up to oppressing powers – which were dependent on their wealth and power – and he promoted justice, mercy, and monotheism. Today those who believe in that great prophet – Muslims and Christians – should follow the teachings and the path of divine prophets and try to promote human virtues on the basis of the teachings of these prophets.

A.K

Dpa.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Isfahan1.jpg (23.0 KiloByte, 74 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Isfahan2.jpg (20.3 KiloByte, 74 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 14:37   #53
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beduin Shiko postimin
If Jesus Christ were among us today.

Do te tymoste mariuan,degjonte muzike dhe jetonte nga ndihmat sociale!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 15:33   #54
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Do te tymoste mariuan,degjonte muzike dhe jetonte nga ndihmat sociale!
Step up pressure on Israel, Malaysia tells international community.

He said according to Unicef, in last month alone, nine Palestinian children were killed and more than 205 were injured by Israeli forces and settlers in the West Bank and East Jerusalem.

A.K

Dpa.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1Mud-vfZtRBU.jpg (21.2 KiloByte, 72 shikimet)
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2016, 05:32   #55
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.


Besoj ka ne forum arrnautererdogancuk qe te na i perkthejne perse ulerasin???????
ejvallah
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2016, 08:12   #56
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Kujdes per krishtlindjet vellezer dhe motra,sepse keta sjane si puna e ime dhe ata/o qe mendojne, apo nuk zoterojne te njejten llogjike.
Pra tregoni vigjilence sipas traditave se perndryshe shkoni per shell.
PS: pa shaka.....me FARE e PISET nuk ka ekzistuar.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2016, 08:56   #57
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

http://thenie.org/wp-content/uploads...Karaeski-4.jpg
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2017, 09:25   #58
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

I MODH BOBI nga KUMANOVO.....

http://edition.cnn.com/2017/01/04/wo...ory/index.html

Thone qe pret ose ka dale pasardhesi i 4-t....
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg image-1090927-galleryV9-xcog-1090927.jpg (21.8 KiloByte, 39 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg image-1090928-galleryV9-fosy-1090928.jpg (21.8 KiloByte, 39 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg image-1090929-galleryV9-pjhe-1090929.jpg (20.8 KiloByte, 39 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2017, 14:47   #59
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,533
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Kranke Welt: Vergewaltigung im Facebook-Livestream!

Drei Männer aus dem Nahen Osten im Alter von 18, 20 und 24 Jahren vergewaltigten eine 30-jährige Schwedin und zeigten diese abscheuliche Tat dann in einer geschlossenen Facebook-Gruppe mit rund 60.000 Mitgliedern. Es schien dabei, dass die Frau offenbar unter Alkohol- oder Drogeneinfluss stand. Zudem hatte zumindest einer der Täter einen Revolver, wie von den Medien veröffentlichte Bilder aus dem Video zeigen.
Die Polizei, die von Mitgliedern der Facebook-Gruppe alarmiert wurde, stürmte daraufhin gegen 9 Uhr früh die Wohnung in der Stadt Uppsala, in der sich das Opfer gemeinsam mit den Tätern noch aufhielt. Dabei wurden die drei Männer verhaftet und der Livestream beendet, wie schwedische Medien berichten.
Obwohl die ganze Tat für längere Zeit live gestreamt wurde, sei die schwedische Polizei noch darauf angewiesen, weiteres Beweismaterial zu erhalten. So habe sie "einige Bilder" und diverses "Videomaterial" von den Vorgängen haben, allerdings keines von der Vergewaltigung selbst, weil das Video als Ganzes von Facebook gelöscht worden sei. Allerdings sollte es für das Unternehmen kein Problem darstellen, die Daten wiederherzustellen, damit die Täter ihrer gerechten Strafe zugeführt werden können.

PS: e keni dhe tek euronews......tashti ta zeme motren time ta perdhunonin dhe ta jepnin live ne faceLESHbook?????????????

Gjejne keta SUMQELBSATBYTHSHKERDHYMA ne bojne.....apo pasojat e SORRES.

Tungi.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Vergewaltigung-Schweden-620x330.jpg (20.1 KiloByte, 29 shikimet)
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2017, 14:59   #60
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,907
Thanks: 7,709
Thanked 3,552 Times in 1,860 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Mes shqipetareve duhet te kete (ka pas e ka mes pas) vetem paqe e tolerance.
Popujt tjere te bejne ēfare de duan vete. S'eshte preokupim yni.
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur