Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-06-2018, 15:39   #21
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,996
Thanks: 11,690
Thanked 10,403 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 545
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Mos ki merak se edhe Kosova motra jonė ėshtė, motrat ngjasojnė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2018, 17:37   #22
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Konferencė nė fshehtėsi e Panuccit: Skuadra do tė rikthehet konkurruese nė Ligėn e KombeveDisfata e dytė nė po aq miqėsore e ka shtuar presionin te trajneri i Kombėtares shqiptare tė futbollit, Christian Panucci, aq sa konferencėn e programuar para gazetarėve ta zhvillonte nė njė qoshe tė hotelit ku qėndroi ekipi kuqezi.

Nė mėnyrė thuajse tė fshehtė dhe me pyetje tė pėrgatitura, italiani u rrėfye pėr humbjen e radhės nė stadiumin e Evianit, e kėtė e bėri nė orėt e para tė sė hėnės – transmeton Top Channel.“Nuk ka asgjė kaq tė rėndė dhe katastrofike siē duan tė duket. Bėmė dy ndeshje negative, sepse skuadrės i mbaroi benzina, pasi nuk jemi Brazili apo Franca”.

“Jemi pa Bashėn, Xhakėn, Memushajn Grezdėn, Sadikun. Mavraj ka pesė muaj qė s’luan. Ukraina kishte futbollistė tė Shakhtarit dhe Dinamos, pra me kualitet tė ndryshėm”, citohet tė ketė thėnė Panucci.

Ai ka premtuar se pas pushimeve, kur ndeshjet tė vlejnė vėrtet pikė, gjithēka do tė ndryshojė.“Nuk mė pėlqen tė gjej justifikime, por bateritė i kishim tė shkarkuara. Kishim shumė tė rinj dhe ishte e drejtė tė rrezikonim dhe tė provonim”.

“Jam i bindur se nė shtator, skuadra do tė rikthehet konkurruese nė Ligėn e Kombeve”, ka thėnė mė tej trajneri italian.

Shqipėria do tė nisė fushatėn e saj nė Ligėn e Kombeve nė shtator, me ndeshjet ndaj Izraelit dhe Skocisė.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2018, 20:59   #23
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,059
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Na mbaroi benzina , gazi dhe nafta. Njeri nuk luan ke ekipi tij , ai tjetri ishte i demtuar dhe nje tjeter i dashuruar. Ato kane lojtar te shakhtarit ndersa ne te luftetarit.

Po mire dakort , por ky cfare pune ben di gje njeri?
Ne sjemi Brazili dhe Franca thote? Flm o Panuc se kte se dinim.
Sdi cte them ,klloun komplet dhe se mbaj mend ndonjehere kombetaren ne duar te kaq pasigurta.

Per mu s'eshte surprize sepse e mbaj mend qe kur luante futboll , nje grindavec ku ankohej e qurravitej cdo ndeshje, edhe kjo interviste smund te ishte ndryshe ,pervecse justifikimeve duke ja hedh fajin lojtarve nuk shoh asnje marrje pergjegjsie nga ana trajnerit. Per cfare paguhesh ti zoteri?
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 04-06-2018, 21:03   #24
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,320
Thanks: 3,525
Thanked 8,858 Times in 2,944 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ky Eshte psikopat mor amon .. sa pa fat jemi ne te shkretet, si ne ekonomi, politique dhe ne sport tani . Pfffff
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 04-06-2018, 21:12   #25
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,730
Thanks: 1,727
Thanked 1,762 Times in 995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Se ka fajin ky por ata qe e vun trajner.Moren trajner pa pike eksperience dhe qe ishte shkarkuar 2 here ne Serie B ne Itali sepse kishte deshtuar.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2018, 04:48   #26
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Sa po lexova diqka interesant per to ne google, ky kur ishte 23 vjeq si futbollist nga New Yorku, kishte bileten te fluturoj per ne Paris, pastaj ne Itali dhe ne momentin e fundit ne Airoport, e ndryshon dhe merr bileten direkt per ne Itali - Rome, pas 46 minutave airoplani qe fluturonte per ne Paris, u rexua dhe u mbyten me shume 200 persona. Fat pertej fatit.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2018, 07:50   #27
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

3 gola pėr Kombėtaren e madhe, ky ėshtė ēmimi i patriotizmit!
GĖZIM SINEMATI

Kjo ndeshje miqėsore Shqipėri-Kosovė, e luajtur nė Zvicėr, sepse na duket sikur ka ringjallur legjendėn e Kalasė sė Rozafės, ku vėllezėrit tradhtuan njėri-tjetrin. Kosova ishte nė fushė e zellshme pėr tė treguar rritjen, me zemėr dhe me kokė pėr ta fituar “ndeshjen e gjakut”.Po Shqipėria? Ajo vuri kėmbėn e keqe qysh nė fillim, bėri shenjėn e shqiponjės si pozė krenarie dhe aktroi “lepurin e lagur” pėrgjatė 90 minutave. Kaq e zonja pėr tė zhgėnjyer dhe pėr tė krijuar njė hije mosbesimi, sa meriton pyetjen fshikulluese: kujtoni se nuk u diktuat se luajtėt mė shumė pėr tė humbur sesa pėr ta fituar ndeshjen?!

Sa shumė do tė donim qė ta besonim trajnerin Panuēi, kur thotė se mos kėrkoni fajtor tjetėr pėr kėtė ndeshje, sepse gjithė fajin e kam unė. Pse ky gjest sakrifikues i trajnerit debutues? Nuk ka dyshim se Kristiani po na predikon lojėn para nė fushė, pa busull, duke na kthyer pas nė vite, ku i dorėzohemi kokė e kėmbė aventurės, sikur tė jetė vetėm trill trajneri. Pėrrallat besohen lehtė nė tokėn kuqezi, ndaj ish-futbollisti i Italisė, qė gjithė jetėn futbollistike u shqua pėr artin e mbrojtjes, na prezantohet si njė reformator me “talent” sulmues, qė nuk do tė ndjekė gjurmėt e bashkatdhetarit tė tij, De Biazi, sido qė tė vejė puna…Humbja e madhe me Kosovėn, nxėnėsin qė “mėsuesi” e ka keqtrajtuar sipas rastit, duke i shitur leksione patriotizmi dhe atdhedashurie, duke i falur edhe futbollistė qė na tepronin (rasti flagrant Rashica) do tė kujtohet si njė akt tjetėr papėrgjegjėsie i Kombėtares sonė.

Ekipi qė nuk ndalon tė ēudisė me sjelljen e tij enigmatike nė fushė, ku mė tė mjerėt janė ata qė kujtojnė se i njohim limitet e saj morale. Njė sjellje e ēuditshme nė fushė sa Panuēit i shkon kot mundimi pėr tė qenė kurbani i vetėm i njė loje qė u tradhtua nga tė gjithė. Po, po nga tė gjithė.Edhe nga ata qė qarkojnė trajnerin Panuēi, si dikur rituali me De Biazin, qė e lejojnė me qėllim rėndimin e trafikut kuqezi e shesin si patologji tė trajnerit, qė guxon tė prekė edhe boshtin kurrizor tė lojės, por qė vlen si njė alibi e pastėr pėr tė justifikuar dėshtimet qė herė vijnė me gola lart, herė me gola poshtė…
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2018, 18:26   #28
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Pergjigje e detyruar italianit llafazan e arrogant Kristiano Panucci...

Kombetarja eshte e shqiptareve dhe jo e jotja...

Pasi iku si i dhjere nga konferenca e shtypit pas humbjes diskretituese me Ukrainen duke u kontestuar me te drejte nga tifozet kuq e zi .. mendova se ai do te kishte kurajon qytetare e profesionale qe tu dilte shqiptareve balle per balle dhe hapur e publikisht tu kerkonte atyre falje per gjithcka...sepse ajo lloj braktisje e tille ishte fyerje dhe ofendim i rende per te gjithe ne komunitetin shqiptar te futbollit..Kombetaren, lojtaret e saj, fanellen kuq e zi, federaten, njerezit e medias sportive, tifozerine shqiptare, etj etj ....

Por ndodhi e kunderta...si burracak e italian tipik llafazan , si jo profesionist por si mendjemadh, arrogant, e fodull Panucci zgjodhi rrugen e nje lloj Interviste a Konference shtypi me veten e vet dhe ''cuditerisht'' te bere publike vetem ne faqen zyrtare te FSHF...ku serisht shau e fajesoi gjithkend , u hodh ne kundersulm ndaj te gjitheve dhe natyrisht veten e tij e nxorri pa lagur.....dhe e shfajesoi nga gjithcka...

Ok Panucc...

Une qe e kam ndjekur Kombetaren time qe prej atij barazimi burreror 1 -1 ne Tirane me 1966 ndaj Irlandes se Veriut te Xhorxh Bestit te famshem e qe vazhdoj ta ndjek prej 50 vjetesh ..pra i bie ende pa lindur ti [ Kujtoj qe Panucci ka lindur me 1973] ..jam nje nder zerat e penat me kritike ndaj teje ...dhe ma do mendja se kam plotesisht te drejte..te pakten si shqiptar po e po se Kombetarja me shume i dhemb gjakut tim se sa gjakut tend italian....por besoj se kam po kaq shume te drejte edhe profesionalisht...

Tre fitore radhazi ka trajneri zviceran Challande ne krye te Kosoves modeste e serisht nuk guxon ti bjere gjoksit me grusht por me thjjeshtesi thote se jemi permiresuar goxha por ende kemi shume per te bere ...

Tre humbje radhazi turperuese ke ti ne krye te Kombetares shqiptare ...me shume me loje se sa me rrezultat ...dhe ke guximin e kurajon tu kundervihesh te gjitheve , tu besh pordhe e fajin ta kerkosh tek ata e kurresesi tek vetja..

E pra ishe ti qe deri dje talleshe e i denigroje futbollistet e talentet kosovare dhe e perbuzje dhe e nencmoje Kosoven apo jo?...dhe shih se ku jane ata e ku je ti....

E ne te tilla raste si i yti o Panucc ne shqipot themi rendom...edhe Dhi e zgjebosur edhe bishtin perpjete...

Po cfare tha konkretisht Panucci ne ate te famshmen Interviste ilegale te tij ne faqen zyrtare te FSHF....

...Ne nuk mund te fitojme gjithmone se nuk jemi as Brazili e as Franca.....ok Kristiano ..por dije mire e fute ne koken tende perfundimisht se ne nuk jemi me as Andora, e San Marino qe te humbasim gjithmone e pa fundesisht ok.....

...Kishim mungesa te shumta ndaj edhe deshtuam ne dy miqesoret e fundit...aty i kishe te gjithe qe nga Strakosha, Memushaj, Basha, Kace, Agolli, Sadiku, Grezda, Kukeli, Abrashi, Xhaka, Gashi, Hyka, Lila, Latifi etj etj...pse nuk i thirre..ke lajmerove e kontaktove dhe nuk te erdhi?

..Kerkove te beje eksperimente, testime e te provoje emra te rinj...cili nga ata qe kishe ne koke tu pergjigj...apo ata qe le ne stol..te tille si Guri, Abazaj, Gavazaj , Selmani, ...apo ata qe as qe e kishin idene pse ishin thirrur ne Kombetatre e cfare rendesie kishte ajo fanelle...si Manaj, Veseli, Ramadani, etj ...

Nder zerat e ashper kritike ndaj teje tashme jane edhe futbollistet e tu...

Mavraj deklaron se asgje nuk funksionon me ne ate Kombetare , Berisha me gjestet e veprimet e tij ne fushen e lojes shpreh hapur e publikisht pakenaqesine e tij ndaj lojtareve por edhe menyres tende te te luajturit ..Roshi eshte tejet i cuditur por edhe i pa kenaqur per menyren se si ti po e perdor ate , duke e nderruar tre here radhazi pas pjeses se pare ..madje edhe 1 minute para perfundimit te saj ???

Ndoshta do te thuash qe edhe keta s'kane te drejte ?

Nder kritikuesit e tu te ashper jane edhe ish trajneret e shquar te Kombetares sone Hafizi e Bajko...dhe kane plotesisht te drejte profesionalisht ne te gjitha ato c'ka thone e shkruajne kunder teje...e bashke me ta jam aty edhe une...kundershtar i pa tolerueshem...sepse pikesepari nuk mund ta pranoj dot mendimin, konceptin, idene, mentalitetin , aventuren e eksperimentin e rrezikshem e deshtak qe ti ke zgjedhur te besh me Kombetaren e vendit tim...

Dhe te siguroj se as Hafizi e Bajko e aq me pak une synojme vendin e postin tend ne krye te Kuq e Zinjve...por te siguroj gjithashtu se kjo kombetare absolutisht qe ne na dhemb ku e ku me shume se ty...

Te luash psh. me 6 m,brojtes kur ke deklaruar se je partizan i lojes sulmuese e aq me shume kur kundershtari yt kryeson bindshem me loje e gola 3-0..cfare lloj spjegimi ka...apo ate lloj ''llogjike '' te castit si dje qe De Biazi kur ne ishim ne humbje po 3-0 ndaj Izraelit ne shtepine tone e luanim me 9 lojtare e ai futi ne loje 5 sulmues...???

...Nuk e di ..por shume here ju italianet kerkoni te dukeni me te ditur se cdo kush...duke harruar se jo cdo lloj italiani eshte i zoti e i mencur ...e aq me shume o Panucc kur une si njeri i hershem i futtbollit te garantoj me plot bindje e njohje timen se trajnere si puna jote ne Itali e kudo ne Europe ka me kile e me thase..ndaj mos te te genjeje mendja se cdo italian eshte nje trajner i mire...madje edhe Shqiperia ka disa te tille shume me te mire se ti..po, po jam 100 perqind i sigurte per kete....

Ju ktheve e shave edhe Federaten.,..dhe e bere edhe ate pjese te fajeve e deshtimeve te tua...

Po mire bere xhanem...se kjo federate edhe pse ti po humb e po deshton keqazi nga ndeshja ne ndeshje po te trajton e po te paguan sikur te jesh trajneri i Brazilit e i Gjermanise ...po te krijon kushte trajnimi e stervitje me shume se sa ideale...ku ke dashur e kur ke dashur ti....ne Turqi, Zvicer, France etj etj...

Sulmove lojtaret ...ok...kush prej tyre u grumbullua e u thirr me zorr ...kush te hyri ne liste e ne formacion jashte deshires, pelqimit e urdherit tend ..a ishe ti dhe vetem ti qe i perzgjodhe e seleksionove te gjithe nje e nga nje ata qe deshe po vete ti...apo ke ndermend te na serviresh se shpejti edhe ndonje lloj teorie ''alla shqiptarce'' se edhe ty te kane kercenuar per perberjen e vendosjen e formacionit...prite zot rrezikun...!!!

Ne intervisten tende sulmove ashper zerat kritike ndaj teje...gobove rende...askush prej tyre nuk do vendin tend por do Kombetaren e tij ...ate Kombetare te cilen fatkeqesisht ne 8 ndeshje te drejtuara prej teje ti e ke shperfytyruar totalisht aq sa na dhemb ne shpirt te gjitheve ne shqiptareve te gjakut tone e jo ''shqiptareve me pagese''..te llojit te gjakut tend..

Shave e sulmove tifozet kuq e zi se gjoja nuk po te lene te punosh i qete e se te prishen Konferencen e shtypit ne Evian..edhe ketu gabon mjaft rende o Panucc .,..se qe ta dish mire ti e kushdo para e pas teje...ata tifozet kuq e zi jane pjesa me e bukur e asaj Kombetareje te cilet edhe me nje mori hallesh e problemesh te tyre nuk kane lend vend te europes e botes pa e ndjekur ate nga pas, pa e perkrahur e inkurajuar ani edhe pse shpesh here jane zhgenjyer nga paraqitja, lpja e rrezultatet e saj.. e se fundi ndaj teje kane me shume se sa te drejte morale te jene te pa kenaqur e pse jo edhe te irrituar e te inatosur,,,sepse shkurt , qarte e shqip ju ke nxire faqen e i ke turperuar keqazi nga ndeshja ne ndeshje...

Perfaqesimi i kesaj tifozeria ne France 2016 ja ngriti emrin aq lart Shqiperise e futbollit shqiptar o Kristian sa ty e stafit tend duhet t'ju vije turp qofte edhe sikur te thoni njje fjale te keqe ne drejtim te tyre...ok...

Me cinizmin, arrogancen , mendjemadhesine e fodullikun tend tipik...the se as qe te shkon ndermend te largohesh a te dorehiqesh...mos vertet te duket vetja si i pa zevendesueshem ?

Mos ndoshta vertet beson se shqiptaret do te lejojne ende te vazhdosh kesisoj e te tallesh hapur me Kombetaren e shenjte te tyre?

Tallesh hapur me te gjithe ne tek thua se ok,,,,ne Shtator kur te nisin ndeshjet zyrtare do te jemi gati plotesisht..une dhe ekipi....

Po a nuk the te njejten gje e a nuk bere te njejtin premtim pas ndeshjes poshteruese me Kosoven ?

Me se do ta regullosh Malin me probleme ne kombetaren tone...me se shumti grumbulluar prej teje...me Shkopin Magjik te Savones apo Ternanes?

Ndaj edhe njehere leri pordhet e tangerlliqet e radhes, leri shfajesimet e justifikimet qe nuk qendrojne kerkundi..leri sulmet e kercenimet ndaj gjithkujt qe ka kurajon te ta thote e shkruaje hapur e publikisht deshtimin e pa aftesine tende ... ndaj gjithkujt qe me te drejte kerkon ndalimin e aventurave dhe eksperimenteve te tua te rezikshme ne Kombetaren Shqiptare ...dhe mos u bej burracak e llafollog i neveritshem e as llafazan i bezdisshem...por tregohu te pakten minimalisht dashamires i futbollit...profesionist e Guerrin Sportiv...sikurse te pelqen shpesh ta quash veten.,..ndaj edhe eshte me mire ti shohesh gjerat drejt e ne sy e ne thelb te tyre...e duke i pare kesisoj mendoj se edhe ti vete do mendosh e do kuptosh se keshtu nuk mund te vazhdohet dot me kurresesi..absolutisht JO...ndaj ndoshta eshte koha te reflektosh teper thelle e ndaj gjithckaje...e ndoshta eshte vertet edhe koha te LARGOHESH...sa pa na i bere gropen edhe me te thelle se sa na i ke bere deri tani ne 8 ndeshjet e tua skandaloze...ani pse po kapesh si i mbyturi pas fijes se barit me ate fitore 3-2 ne Turqi apo me ato 15 gjuajtjet tona ne drejtim te portes se Spanjes...

Enough is Enough [ Mjaft eshte Mjaft] ...thuhet ne nje shprehje ne anglisht qe mua personalisht me pelqen vertet shume per qartesine , saktesine e korrektesen e saj...

A.R.DOSTI

''
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 10:29   #29
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Kur mendoni qe do jete momenti per shkarkimin e Panuēit?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 10:42   #30
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,314
Thanks: 152
Thanked 443 Times in 289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Kur mendoni qe do jete momenti per shkarkimin e Panuēit?
Kur Duka mos te kete me interesa ......
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i 3d1 pėlqehet nga
i vjetėr 03-10-2018, 12:48   #31
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,059
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Kur Duka mos te kete me interesa ......
Sakte.

Ne tavoline ishin shume emra te medhenj te futbollit boteror , por u zgjodh pikerisht ai qe kishte me pak eksperience. Kuptohet kemi nje marreveshje 2 vjecare ne mos gaboj me te drejte rinovimi , dhe kemi nje marreveshje tjeter per pazaret e Dukes.

Pashe listen e kombetares dhe vura re qe ishte thirr Herdi Prenga serish i cili luan me Inter Zapresic ne Kroaci. Kush se ka pa , do kete mundesine ta shohe dhe te kuptoje sesi ka mundesi nje mbrojtes i tille thirret ne kombetare.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 03-10-2018, 12:52   #32
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Dhe une me te njejtin mendim jam. E keqja ne kombetare eshte Duka! Ai e ka kry ciklin e vet dhe eshte konsumuar ne ēdo aspekt.

Panuēi arrogant dhe deshtak njekohesihte. Nuk shkojne te dyja bashke.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 03-10-2018, 13:16   #33
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Dhe une me te njejtin mendim jam. E keqja ne kombetare eshte Duka! Ai e ka kry ciklin e vet dhe eshte konsumuar ne ēdo aspekt.
Hera e dyte qe do perkrahja Sali Berishen po ta kishte hequr kte VRROMEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 15:20   #34
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Sot, ora 20:00, Shqipėri - Jordani.

Do jete deshtimi i rradhes per Panuēin, apo Kombetaria do kthehet te fitorja?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 19:51   #35
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Mbyllet pjesa e pare 0-0.

Shqipėria ekip medioker! As ne vitet 97 nuk kemi qen kaq ekip i shemtut.


Perfundimishte Duka po e mban peng Kombetaren
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 20:58   #36
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,314
Thanks: 152
Thanked 443 Times in 289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ekip konfuz pa ide pa skema
Lojtar qe vijne verdall ne fushe dhe asnje nuk e di ku luan.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 21:00   #37
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Mu duk Si u21
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 21:09   #38
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Dhe media ben si lajm mungesen e tifozeve ne stadium!

Shume mire bejne tifozat qe bojkotojne! Madje kjo forme proteste duhet me gjere! Une kete kombetare nuk e shoh me as ne TV deri sa te largohet Duka & Panuēi.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 01:57   #39
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,263
Thanks: 1,045
Thanked 574 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ekipi eshte ne rinovim e siper dhe do te duhet kohe te konsolidohet. Ne harrojme se jemi Shqiperia,nje ekip modest me pak suksese ne historine e futbollit. Arritja ne Euro me De Biasin ishte arritja me e madhe e futbollit tone kombetar. Nje pjese e mire e atij ekipi jane tashme te vjeter ne moshe dhe disa te demtuar.Disa shenja te mira u vune re ne kete ndeshje me Jordanine.U duk nje nivel i mire fizik ne pergjithesi dhe deshire per te bere mire. Mungon nje organizator i mirfillte( edhe me de Biasin kurre nuk e patem nje te tille).
Le te shpresojme se me kalimin e kohes ekipi do gjeje modulin e lojes qe i pershtatet.Nuk mendoj se luajten keq ne teresi.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 14-10-2018, 21:57   #40
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ndeshja me< DOMINANTE > e kombetares.
FAKT...Shqiperia ka portierin me te FORTE ne bote.
Ka dhe kte SHKERDHATEN e napollit qe fiton 2.5 euro ne vit..
Hysaj apo si quhet ky DARI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur