Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2018, 23:56   #121
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Na trembe me postimin moj . Kau thote....

Jo Adea. I shkon mendja lopes po se le pronari. Nje nga aresyet pse u semuren lopet para ca kohesh me ate semundjen Lopa e Cmendur kjo ishte. Ja ferkonin cicet perdite dhe i shkonte kau nje here ne vit.Ne fakt as kau jo e jo por fermeri me shiringe dhe me doreze plastike. E kane rregulluar kete pune qe atehere, ndaj beji update informacionit se n'a habite dhe cunat e forumit

Aresyeja tjeter ishte se i ushqenin lopet me mish ( koncetrat kockash , pulash etj.)
edhe dėrri ka te njejten semundje me Encen
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 23:57   #122
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
i paske bere konkurrence Lenka Cukos
I kam bere konkurrence edhe forcave te armatosura. Im at (inxhinier nafte) anetar i Akademise se Shkencave ishte edhe figura me e larte ushtarake (ne rezerve). Ishte njesoj si nje gjeneral dhe strategu me i mire.

Ai me mesoi edhe perdorimin e artit te luftimit. Canta e tij e luftes ishte e mbushur me vizore te llojeve te ndryshme. Ai i therriste ato regla dhe jo vizore.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 00:00   #123
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Mire pra....une i them CICA.Dhe keto kqyren,preken,puthen,ferkohen,kafshohen lehtas me dhembe....edhe edhe.Se mos boni (se ma kan fshi postimin) si AI KOKRRA i DEBILIT, artist i LESHIT, tironc i darit me manikyre, qe ja shtrengoi njones(sipas tij),ne i plasi ne dore se kishte silikon..ka kujtu KLLUFI se a qahen tullumbacet.

PS: e kisha per meshkujt e forumit.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 06:26   #124
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mire pra....une i them CICA.Dhe keto kqyren,preken,puthen,ferkohen,kafshohen lehtas me dhembe....edhe edhe.Se mos boni (se ma kan fshi postimin) si AI KOKRRA i DEBILIT, artist i LESHIT, tironc i darit me manikyre, qe ja shtrengoi njones(sipas tij),ne i plasi ne dore se kishte silikon..ka kujtu KLLUFI se a qahen tullumbacet.

PS: e kisha per meshkujt e forumit.
... per cfare ke shkruajtur dhe per kontekstin e P.S., ke vetem nje pelqim nga gjithe anetaret e forumit.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 09:32   #125
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Kujt i thonė "cucėll"?
Zakonisht njerezit e zgjuar DHE sidomos profesoret perpara se te pyesin dicka ose te testojne nxenesit dhe studentet e tyre sigurohen qe ata te dine pergjigjen e pyetjes. Plus, zakonisht profesoret e zgjuar nuk e japin kurre noten 10-te. Nota dhjete mbahet vetem per ata vete. Nxenesi me i mire meriton vetem noten 9-te dhe asgje me shume.

Kjo duhet te sherbeje si nje mesim i vlefshem per kedo qe e vlereson poziten e vet. Perndryshe vjen edhe shprehja famekeqe: Me i zgjuar nxenesi dhe studenti se sa pedagogu.

Dola pak nga tema, por deshiroja te thoja, Adem, se injoranca, sic e shprehu edhe drague nuk ka brire. Ti ke brire. Qe do te thote se nuk je injorant.

Fjalen cucell nuk e kam degjuar ndonjehere ne jete dhe as i vura rendesi te madhe derisa Socio, postimi i te cilit eshte fshire, nxorri fotografine e nje thithese plastike. Kjo ne anglisht quhet pacifier. Kete normalisht duhet tą dije nje baba ose nje nene dhe jo do kush do.

Ne shqip kjo fjale eshte biberon. Babi-ron ose baby-ron.


Cila nga zonat shqiptare e perdor kete term? Shqiptare maqedonas nuk kam njohur kurre POR me came dhe kosovare, fqinj apo bashkefshatare dhe shoke te tim ati, me te cilet jemi rritur, nuk perdorin kete term.

Po arbereshet dhe arvanitasit a e perdorin kete term?


Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 11-10-2018 nė 09:36
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 09:53   #126
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Zakonisht njerezit e zgjuar DHE sidomos profesoret perpara se te pyesin dicka ose te testojne nxenesit dhe studentet e tyre sigurohen qe ata te dine pergjigjen e pyetjes. Plus, zakonisht profesoret e zgjuar nuk e japin kurre noten 10-te. Nota dhjete mbahet vetem per ata vete. Nxenesi me i mire meriton vetem noten 9-te dhe asgje me shume.

Kjo duhet te sherbeje si nje mesim i vlefshem per kedo qe e vlereson poziten e vet. Perndryshe vjen edhe shprehja famekeqe: Me i zgjuar nxenesi dhe studenti se sa pedagogu.

Dola pak nga tema, por deshiroja te thoja, Adem, se injoranca, sic e shprehu edhe drague nuk ka brire. Ti ke brire. Qe do te thote se nuk je injorant.

Fjalen cucell nuk e kam degjuar ndonjehere ne jete dhe as i vura rendesi te madhe derisa Socio, postimi i te cilit eshte fshire, nxorri fotografine e nje thithese plastike. Kjo ne anglisht quhet pacifier. Kete normalisht duhet tą dije nje baba ose nje nene dhe jo do kush do.

Ne shqip kjo fjale eshte biberon. Babi-ron ose baby-ron.


Cila nga zonat shqiptare e perdor kete term? Shqiptare maqedonas nuk kam njohur kurre POR me came dhe kosovare, fqinj apo bashkefshatare dhe shoke te tim ati, me te cilet jemi rritur, nuk perdorin kete term.

Po arbereshet dhe arvanitasit a e perdorin kete term?


Dea
Me budallallek se kjo qe ke shkruar nuk kam lexuar ndonjehere. E para notat jane per nxenesit e jo per mesuesit e nese ti e mban 10 per vete domethene qe ke ngel akoma nxenes...

p.s. parimi i shkolles eshte se jeta zhvillohet dhe ecen perpara, pra nxenesi duhet te dale me i mire se mesuesi, ndryshe ky mesues te nderroj zanat...sepse mohon zhvillimin.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:06   #127
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Me budallallek se kjo qe ke shkruar nuk kam lexuar ndonjehere. E para notat jane per nxenesit e jo per mesuesit e nese ti e mban 10 per vete domethene qe ke ngel akoma nxenes...

p.s. parimi i shkolles eshte se jeta zhvillohet dhe ecen perpara, pra nxenesi duhet te dale me i mire se mesuesi, ndryshe ky mesues te nderroj zanat...sepse mohon zhvillimin.

Une flas per njerezit e zgjuar. Nuk flas per boten debile qe beri gabimin me te madh te zevendesimit te "pleqesise pa moshe" me bebe qe e kane bythen me mut.

PS. Syte i ke bojeqielli me nuanca jeshile.
PS2. Tani po te dridhen leqet e kembeve.
PS3. Prit


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:12   #128
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Une flas per njerezit e zgjuar. Nuk flas per boten debile qe beri gabimin me te madh te zevendesimit te "pleqesise pa moshe" me bebe qe e kane bythen me mut.

PS. Syte i ke bojeqielli me nuanca jeshile.
PS2. Tani po te dridhen leqet e kembeve.
PS3. Prit


Dea
Kush nuk i reziston dot acarit s'ka perse rri ne majen e malit.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:15   #129
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Kush nuk i reziston dot acarit s'ka perse rri ne majen e malit.
Me kete shprehje idiote edhe mender thyben nuk e fshij.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:19   #130
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Me kete shprehje idiote edhe mender thyben nuk e fshij.


Dea
bytha fshihet me leter higjenike, por edhe me strall


p.s. po do strall ta dergoj me poste ne Kanada apo ku banon
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:28   #131
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
bytha fshihet me leter higjenike, por edhe me strall


p.s. po do strall ta dergoj me poste ne Kanada apo ku banon
ik, ik o fshatar kjo eshte renje hyhyhyyyy qe nuk ke si ta quash nga siset e ne anen e kundert te tyre, e pas shpine e te bjere njeriu te bytha, kjo esht e paimagjinate, ptuuuuu jazek, jazek !
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:34   #132
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Anticorps (aftesia per te luftuar semundje) i ka vetem kulloshtra. Eshte derdhja e pare e qumeshtit. Eshte me i trashe ne perberje dhe me yndyre. Me pas qumeshti rrjedh me lirshem per arsye te hollimit te tij nga yndyrnat.

Vici vihet per te pire nga mama lopa per te hequr tapen (shpjeguar me thjeshte). Pasi qumeshti rrjedh kollaj, fermeri e heq vicin nga lopa dhe merr qumeshtin. Per sa kohe qe lopa eshte ne periudhe laktacioni ajo nuk ndjen ngrehje, afsh apo deshire seksuale. (to be in heat). Edhe lopa qe eshte lope di te bej dallimin midis vicit dhe kaut.

Dedikimi per vicin e saj eshte me i larte se sa per kaun e saj.

Sa me teper fermeri mjel lopen aq me pak deshire ka ajo dhe aq me e ngrehur i rri kaut.


Yak, Pirat si mund te mendosh te perdoresh ate lloj qumeshti. Megjithese qejfe qejfe kjo dynja.


Dea


iiiiiih kush tha mo keshtu, nuk thashe une te perdoret ai lloj qumeshti.

Edhe shyqyyr qe nuk njof, se po te njihja nje girl edhe te fidhonte te mi sēaronte ne menyren profesionale, keto jane aurelat larte, kjo tjetra eshte juvenilja

do i thoja: ne rregudh jemi girl, po ikim secili ke shtepia e vete, se me keshtu horrorr emra, eshte te fshihet e te mbulohet njeriu me ēarēaf edhe ate 8 pale

ēka i ishe ti Adea, ēka ishe
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 23:28   #133
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ik, ik o fshatar kjo eshte renje hyhyhyyyy qe nuk ke si ta quash nga siset e ne anen e kundert te tyre, e pas shpine e te bjere njeriu te bytha, kjo esht e paimagjinate, ptuuuuu jazek, jazek !
me mire fshatar se me cica
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2018, 07:50   #134
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
me mire fshatar se me cica
ne gjuhen profesionale quhen ndryshe, njera nga emrin Artiola e tjetra Aurela
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2018, 07:53   #135
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,466
Thanks: 1,649
Thanked 1,643 Times in 1,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
I kam bere konkurrence edhe forcave te armatosura. Im at (inxhinier nafte) anetar i Akademise se Shkencave ishte edhe figura me e larte ushtarake (ne rezerve). Ishte njesoj si nje gjeneral dhe strategu me i mire.

Ai me mesoi edhe perdorimin e artit te luftimit. Canta e tij e luftes ishte e mbushur me vizore te llojeve te ndryshme. Ai i therriste ato regla dhe jo vizore.


Dea
E paske baban te afte dhe me dipllome ne te gjitha fushat
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2018, 07:54   #136
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,372
Thanks: 5,814
Thanked 6,828 Times in 4,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ne gjuhen profesionale quhen ndryshe, njera nga emrin Artiola e tjetra Aurela
pse lopa e derzhaves gjoksin e ka para dhe cicat mrapa?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2018, 11:27   #137
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse lopa e derzhaves gjoksin e ka para dhe cicat mrapa?
fake lope duhet te jete
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:01   #138
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse lopa e derzhaves gjoksin e ka para dhe cicat mrapa?
Sepse i ka aq te medha sa per te mos lejuar qe ato te prekin token i merr ne dore dhe i shpie pas kurrizit.

Nese do te gjenim fjale me sensuale per organet gjenitale nuk do te nxirrnim barsaleta bajate te tipit: kur e pa djali nenen dhe baben duke kryer marrdhenie dhe u vu re qe po i vezhgonte pyetjes se tyre qe per sa kohe ishte ai prapa vrimes se celsit te deres ai iu pergjigj: Qe kur hyri Papa ne Rome.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:22   #139
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,133
Thanks: 662
Thanked 497 Times in 349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Gjij,gjiks , cfar eshte kontestuese ketu!?
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:26   #140
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,440
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Gjij,gjiks , cfar eshte kontestuese ketu!?
No shit!

Vetem pa emer mos e ler. Thirri cfare te doje qejfi.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur