Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-03-2018, 12:44   #61
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,059
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 27-03-2018, 13:28   #62
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,133
Thanks: 662
Thanked 497 Times in 349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Cfare e keqe po u vjen nga rusia mor aman ngaqe po u diktojne ligjet...
Ne vend qe te luftojne kunder islamisteve radikal merren me ruset...
Ą kéni pa ndnj rus qe po ben ndnj atentat ne oksident ??
shko shperndaj broshurat,lere politiken!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2018, 13:34   #63
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,216
Thanks: 3,173
Thanked 2,483 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
shko shperndaj broshurat,lere politiken!
po ruset edhe po vrane vriten mes tyre

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 27-03-2018 nė 13:37
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2018, 13:56   #64
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,133
Thanks: 662
Thanked 497 Times in 349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
po ruset edhe po u vrane vriten mes tyre
Le ti vret putin ne rusi jo ne perendim ku jan nen mbrojtje te shtetit nikoqir edhe ate me marveshje te ndersjelle putin UK.
Sa i perket ekstremisteve,teroristeve musliman,eshte ceshtje mjaft serioz por jo si mendoni ju.Paqen botrore kurre nuk mund te rrezikojn nje grup debillesh qe nuk prodhojne as kacavidhen,sot dhe ne te kaluar jan ruset ata qe kercnojne paqen ne bote,jan ata qe ne cfardo menyre kercnojne vlerat europerendimore me nderhyrje propagandistike duke mbeshtet popullistet, djathtestet extrem,extremistet fetar varsisht nga vendi dhe situata!
Jan ruset ata qe mbajn te drejtuara 7000 arme nukleare nga europa perendimore!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 27-03-2018 nė 14:00
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2018, 14:22   #65
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Cfare e keqe po u vjen nga rusia mor aman ngaqe po u diktojne ligjet...
Ne vend qe te luftojne kunder islamisteve radikal merren me ruset...
Ą kéni pa ndnj rus qe po ben ndnj atentat ne oksident ??
Po asnje e keqe nuk u vjen por kane inat Puton se ka alamet trupi...kane inat mamocken Rusi se ka shum gazera dhe goca interesante......kane inat se Ruzicka prodhon ca gretha qe po te pickuan shkon per ljeshttt e keto 15 vitet e fundit keto gretha kane bere baterdine neper perendim sepse ka shume mjalt luledelesh atje edhe ka kullote plot per gretha e grereza......

lufte tregjesh poleni e lendinash me lule....tani situata kritike e ngrohjes diellore me efekte anesore ne kullotat e grethave ka shkaktuar gumezhitje masive me pretekst nje thum .....

Thone qe putja grethat i prodhon ne mase se ka gjetur hibidin e duhur dhe nuk e jep formulen nga ngazellimi
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2018, 03:16   #66
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Beograd: Dy tė vdekur nė Bibliotekėn Kombėtare.

Dy persona kanė vdekur nė Bibliotekėn Kombėtare nė kryeqytetin serb, Beograd, bėn tė ditur policia serbe, si pasojė e helmimit me gaz.
Rreth 50 persona u evakuuan nga ndėrtesa e bibliotekės pasi u shfaq era e rėndė e gazit. Bėhet e ditur se dyoksidi i karbonit ėshtė shkaktar i vdekjes sė dy shtetasve serbė, tė cilėt ishin punėtorė tė mirėmbajtjes nė bibliotekė. “Tashmė ėshtė e qartė se ata vdiqėn nga helmimi me gaz”, ka thėnė ministri i Kulturės sė Serbisė, Vladan Vukosavljeviq.

Aug 24, 2018 19:10 Europe

PS: te ndodhte ne VESHDERRland apo Londer apet do llapaqeneronin...provokacija ruse.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bk6d1636b3f488ajj_800C450.jpg (21.4 KiloByte, 22 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2018, 03:33   #67
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

May, sospetti russi sono agenti del Gru.

LONDRA - Theresa May ha affermato oggi ai Comuni che i due sospetti russi accusati per l'avvelenamento nervino di Serghiei e Yulia Skripal a Salisbury in marzo, indicati oggi dalla polizia britannica con i nomi di Aleksandr Petrov e Ruslan Boshirov, sono ritenuti dal governo di Londra "agenti del Gru", l'intelligence militare di Mosca.

Solo la Russia aveva mezzi tecnici e movente per condurre l'attacco, ha detto la premier. Abbiamo avuto ragione a indicare (fin da marzo) lo Stato russo come responsabile, ha aggiunto.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=JEaY0CLjv6s

Ne mendojme,ne besojme apo paraperfytyrojme qe pragun e kulles(deren e shpise) shpijunat ja kane lyer....mbase me furqe.

@dujso....qfare thon shkinat!!!

Das russische Außenministerium kennt nach eigenen Angaben die Personen nicht, die von Großbritannien des Giftanschlags verdächtigt werden. Die in den Medien veröffentlichten Namen und Bilder sagen uns nichts", sagte Ministeriumssprecherin Maria Sacharowa. Sie rief die britische Seite erneut dazu auf, "von öffentlichen Anschuldigungen und medialen Manipulationen zu einer praktischen Zusammenarbeit auf Ebene der Sicherheitsbehörden überzugehen.

Rrokate ne shah....quhet pergjigja.

Hajde tungi....kqyrena ne raundin me pas.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 5b8fb1e60d040301518b4567.jpg (20.6 KiloByte, 16 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 12:03   #68
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Helmimi nė Britani, SHBA: Shqipėria tė dėbojė diplomatėt rusė

Disgusted Commons cleaners demand partying MPs sober up.

Members may be subjected to new rules after vomit and used condoms were found in Commons offices.

MPs will be warned about their conduct after cleaners complained of finding used condoms and vomit in their Westminster offices.

David Natzler, the clerk of the House of Commons, is among those said to have received reports from disgusted cleaners forced to clear up the debris left by partying MPs and their staff.

The Commons authorities are considering plans to introduce a new service agreement to force MPs and their staff to adhere to strict new rules about the appropriate use of their workspace. Failure to comply would result in sanctions being imposed against the worst culprits, according to a senior source familiar with the discussions.

October 7 2018, 12:01am,
The Sunday Times.

Si thon talljont....Chi beve solo acqua ha qualcosa da nascondere.

Prandaj dhe ne Qishe ja dine kuptimin dhe pine vino= A chi non piace il vino Dio gli tolga l' acqua.

amen.

aproPO: dhe ju habiteni perse ne troje ka DEGRADIM.

Apo qeshtje morali.

Hajde tungi se mire do behet.

ALE.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 11-10-2018 nė 12:09
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur