Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore

Arti dhe Kultura Botėrore Mendime rreth artit dhe kulturės botėrore. Vlerat e pashuara tė gjenive botėrorė qė dhe sot mbeten tė paarritshėm. Kultura dhe arti qė dallon shtetet duke mahnitur njerėzit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-07-2018, 19:16   #121
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,943
Thanks: 4,672
Thanked 5,872 Times in 2,768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 627
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Ajo cfare ti e imagjinon...
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:47   #122
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 5,021
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 529 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Nje budallallek.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:48   #123
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,943
Thanks: 4,672
Thanked 5,872 Times in 2,768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 627
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

U qyqa, jo aq rende jo...
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:51   #124
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 5,021
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 529 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Edhe nje grua nje budallallek eshte.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:52   #125
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,943
Thanks: 4,672
Thanked 5,872 Times in 2,768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 627
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Po uji ca eshte?
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:55   #126
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 5,021
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 529 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Ne pyete per mua, njeri. Dhe me kaq kam pranuar shume.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2018, 19:56   #127
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,943
Thanks: 4,672
Thanked 5,872 Times in 2,768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 627
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Qe lan budallallekun femer/mashkull, kisha ne mendje

Ti qofsh me nder
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2018, 14:55   #128
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Burre eshte ai qe shpreh gjithmone vetveten dhe jo si ai mendimi juaj qe doni ta mbyllni ne kafaz konceptin burre nepermjet parametrave materiale si: me sa femra ka shkuar, makinat qe disponon, punen qe zoteron, prejardhjen familjare, talentin karieren e budallalleqe te tilla.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 18:11   #129
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gladiola Shiko postimin
Per mua nje burre...eshte ai qe eshte "burre" ..kaq!
Burri duhet te jete i gjate a i shkurter?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:30   #130
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Nje burre lind per tu bere luftetar, dhe femra per shplodhjen e luftetarit, ēdo gje tjeter eshte budallallek.
Ku je o i madhi Odeon. Patriark me dukesh!

Eh si kane ardhur kohrat sot! Tani burrat mezi presin ndonje femer te veje nje fotografi ne FB a ne forum dhe menjehere futen per te bere nje LIKE. Pa ditur se sapo jane martuar me ate femer ose mashkull qe fshihet pas saj. Kthehet menjehere ne realitet.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 10:43   #131
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Burre eshte kush nuk trembet nga nje grua me atribute... ok.. me duket se nuk e thashe shume bukur.. po u kuptua sensi.. u kuptua?
Burre eshte ai burre qe jo vetem nuk trembet nga nje grua me atribute POR edhe krenohet me to. Sepse te kete nje grua te tille do te thote se e meriton nje grua te tille qe per rrjedhoje do te te thote se edhe ai vete eshte i tille. Burri zakonisht pelqen ate qe pelqejne te tjeret. Nese ai eshte i vetmi qe pelqen nje gje te caktuar atehere ajo gje e caktuar nuk ka vlere te madhe. Sa me e kerkueshme ose e rralle ose e kushtueshme te jete dicka aq edhe me e madhe vlera e saj.

Sa me i kerkuar te jete nje burre, per rrjedhoje, aq edhe me i madh eshte vlera e tij.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 13:45   #132
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,217
Thanks: 8,317
Thanked 7,230 Times in 4,641 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

BuRR, eshte ai mashkull qe reflekton respekt per gjinine e bukur dhe per prinderit, tolerant ne mendimet dhe keshillat qe i drejtohen, vendimarres neper udhekryqet ku e udheton jeta, sakrifikues per idelat e tij, ai qe di te shprehe e beje humor aty ku duhet e me mase, ai qe per shoqerine eshte gjithmone i papritushem.....ai qe nuk lejon emocionet ti diktojne pasojat.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 18:04   #133
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,767
Thanks: 1,510
Thanked 1,691 Times in 1,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 272
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Burre eshte kush nuk trembet nga nje grua me atribute... ok.. me duket se nuk e thashe shume bukur.. po u kuptua sensi.. u kuptua?
...................ps : Sensi, (thene ndryshe, kuptimi) i kesaj qe ke thene, behet i kapshem, vetem nga nje burre/mashkull me atribute.
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:32   #134
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,301
Thanks: 1,363
Thanked 1,389 Times in 853 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Ai qė zgjedh tė martohet dhe nuk e tradhėton gruan!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:34   #135
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,831
Thanks: 2,575
Thanked 4,719 Times in 1,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Si perfundim, cili variant mbeti?
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:39   #136
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,949
Thanks: 1,900
Thanked 2,095 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Pash nje video e nje cifti ku gruaja po e godiste me pllema ne tren se gjeti foto te nje tjetre ne cell me duket. Ai eshte burr. I pranovi dackat si burr i vertet. Ose ndihet keq ose i duhen dokukentat.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:46   #137
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,624
Thanks: 9,556
Thanked 5,116 Times in 3,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Pash nje video e nje cifti ku gruaja po e godiste me pllema ne tren se gjeti foto te nje tjetre ne cell me duket. Ai eshte burr. I pranovi dackat si burr i vertet. Ose ndihet keq ose i duhen dokukentat.
Ehhhh kane burra dynjaja
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:53   #138
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,831
Thanks: 8,933
Thanked 5,839 Times in 3,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

shume jane zbutur kta meshkujt e sotshem lol

nga burra jan ber bura
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:54   #139
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,217
Thanks: 8,317
Thanked 7,230 Times in 4,641 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ehhhh kane burra dynjaja

Po edhe Angel ka vetem njecke......pash zoten kur do te te vijme per kafet e mdhaja?
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 20:55   #140
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,177
Thanks: 2,978
Thanked 3,157 Times in 2,106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

nje burre eshte e kunderta e nje gruaje e thjeshte eshte kjo detyre me mijera vite.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur