Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Enciklopedi

Enciklopedi Kėtu do ketė informacione nga mė tė ndryshmet, thjesht emri tregon risin e kėtij nėnforumi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2017, 21:05   #101
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,603
Thanks: 5,035
Thanked 2,433 Times in 1,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

NY, 11 Shtator 2001, 9:41“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 07-09-2018, 08:51   #102
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,603
Thanks: 5,035
Thanked 2,433 Times in 1,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Kėto janė pamjet, tė papublikuara deri mė sot tė cilat tregojnė momentet e para pas katastrofės qė pėrfshiu “Kullat binjake” tė Qendrės Botėrore tė Tregtisė, mė 11 shtator tė vitit 2001,


http://shqiptarja.com/lajm/11-shtato...-ne-shba-video
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 07-09-2018, 10:52   #103
Anastasia98
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jul 2018
Posts: 22
Thanks: 76
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Anastasia98 do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Anastasia98 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anastasia98 pėlqehet nga
i vjetėr 07-09-2018, 11:11   #104
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,363
Thanks: 0
Thanked 1,136 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Per kuriozitet....__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2018, 11:24   #105
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,896
Thanks: 5,042
Thanked 1,450 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
NY, 11 Shtator 2001, 9:41“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
Eshte me te vertet mbreslense dinjitoze si vdekje. Thjesht vetem nga duart qe supozoj automatikisht shkojn ne mbrojtje te kokes ne raste te tilla. Megjithate imagjinoj se tymi dhe zjarri e kane corjentuar komplet ose biles e kane lene pa ndjenja fare saqe kur eshte hedhur i eshte dukur liri totale. Si ato ndjenjat e rraskapitjes kur koka ndesh jastekun.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2018, 11:43   #106
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,896
Thanks: 5,042
Thanked 1,450 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Kurr nuk e harroj diten kur ndodhi kjo. Kisha nje banese me tre dhoma dhe lozja poker si tani cdo nate. Jetoja ne ate kohe me nje durrsak nje fierak dhe nje shkodran nga vendi im.
Une flija gjithe diten ndersa ky shkodrani ishte shume shakaxhi dhe u zgjonte heret dhe nuk i pihej kafja vetem. Fiks nje dite me pare me troket ne dere fort ne mengjes duke thene e kane bombarduar kazinon MGM Grand po dil shikoje ne tv. Une dal me vrap ai qesh dhe ul kafen ne tavolin; “hajde se bodh ke fjet”
I kishte zgjuar edhe fierakun e durrsakin para meje,lol
Diten tjeter edhe me heret me troket ne dere dhe me tregon per kte ngjarje. Une i bertas se isha i vdekur per gjume te me leje rehat. Kur shume vone mbasdite dal nga krevati e kuptoj se kishte thene te verteten dreqi.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur