Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-07-2018, 10:55   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,415
Thanks: 6,695
Thanked 3,174 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

"Thaēi, ura e rikthimit tė Serbisė nė Kosovė"

Takimi i dytė i fazės finale tė dialogut tė Brukselit e qė u zhvillua tė mėrkurėn ishte i shkurtėr, por siē thanė protagonistėt “mė i vėshtiri” nė gjashtė vjetėt e fundit. Presidenti i Kosovės Hashim Thaēi dhe ai i Serbisė Aleksandar Vuēiq vazhdojnė tė thonė se dialogu duhet tė vazhdojė pavarėsisht vėshtirėsive, shkruan "Zėri.info".
Nė anėn tjetėr, opozita e vendit i sheh deklaratat e presidentit Thaēi si rrezik pėr Kosovėn. Sipas tyre, pėrmes Thaēit shteti serb do t’i vendosė gurėthemelet e veta nė Kosovė.
Nė anėn tjetėr, deputeti i Vetėvendosjes Rexhep Selimi pėr “Zėrin” ka thėnė qė deklaratat e presidentit Thaēi se dialogu ishte i vėshtirė janė paralajmėrim se veēse ėshtė marrė njė vendim tejet i dėmshėm pėr Kosovėn.
“Thaēi e tha vetė se takimi ishte i shkurtėr dhe i vėshtirė. Kjo nėnkupton se tashmė ėshtė marrė vendimi i keq pėr Kosovėn dhe se nuk ka pasur ēka tė diskutohet mė, prandaj ishte i shkurtėr dhe i vėshtirė. Ky njeri tashmė ėshtė shitur nė kėtė proces dhe i ka mbetur ta shesė edhe Kosovėn, nėse nuk e ka bėrė njė gjė tė tillė deri sot”, ka thėnė Selimi.

Sipas tij, pėrmes Thaēit Serbia do tė rikthehet nė Kosovė, gjė qė paraqet rrezik tė madh pėr shtetin tonė. “Thaēi ėshtė ura e rikthimit tė Serbisė nė Kosovė, kurse tė tjerėt qė ishin dje me tė nė Bruksel janė veē kori pas tij. Kosova ėshtė nė rrezik”, theksoi mes tė tjerash Selimi. /Zėri
__________________________________________________ ___
http://zeri.info/aktuale/208550/quot...e-kosove-quot/


___________________________________

Kusari-Lila: Thaēi tė ndalet nga takimet pa agjendė me Serbinė, askush nuk ka tė drejtė tė luaj me fatin e Kosovės

Deputetja e Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e Alternativės, Mimoza Kusari-Lila ka thėnė se integriteti territorial i Kosovės nuk mund tė relativizohet nė suaza tė ndryshimeve tė administratave tė shteteve tjera, mike ose jo tė Kosovės.
Ajo pėrmes njė postimi nė Facebook, u ka bėrė thirrje partive politike qė tė ulėn dhe tė vendosin pėr kriteret e platformės pėr bisedimet finale me Serbinė.
Postimi i plotė:
Integriteti territorial i Kosovės nuk mund tė relativizohet nė suaza tė ndryshimeve tė administratave tė shteteve tjera, mike ose jo tė Kosovės.
Integriteti territorial dhe sovranitetit i Kosovės janė vula e ekzistencės sė shtetit tė Kosovės, ėshtė interesi primar i Kosovės dhe pa to nuk ka mė Kosovė.
Iu bėj thirrje tė gjitha palėve, partive politike Parlamentare, tė ulemi dhe tė vendosim pėr KRITERET e Platformės sė bisedimeve finale me Serbinė.
Presidenti i zgjedhur nga Kuvendi dhe i vetė liruar nga ēfarėdo pėrgjegjėsie ndaj Kuvendit, duhet tė NDALET nga takimet pa agjendė publike dhe pa vija tė pėrcaktuara.
Kosova e ka momentin final tė pėrcaktimit tė ardhmes sė saj si shtet nė kėto javė dhe muaj dhe nuk mundet askush tani tė jap vetes tė drejtėn tė luaj nė “kockė” fatin e saj. /Telegrafi/
__________________________________________________ _____
https://telegrafi.com/kusari-lila-th...tin-e-kosoves/
__________________________________________________ _____

Ky individ duhet te arrestoht nga autoritet kosovare dhe te dergohet me duer te lidhta ne gjykaten speciale te Hages. Kjo gjykate asht themelue enkas per gjykimin e ketij individi qe citohet me emen e mbiemen si "trafikant i organeve te civileve serbe gjat viteve 1998-99" nga senatori i keshillit t'evorpes dick marty. Raporti i ketij te fundit asht gurethemeli i ketij tribunali...
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 24-09-2018, 11:49   #2
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

po qysh nuk eshte i rreziksham qe esht miku ma i madh i Amerikanve
e ket VV-ja e Terroristet Islamik nuk e deshiroin
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 11:51   #3
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e KosovesThaēi niset drejt SHBA-sė, do ta takoj presidentin Donald Trump


Periskopi.com 23 Shtator 2018, 18:04 Lajme

Presidenti Hashim Thaēi, ka udhėtuar pėr nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

I pari i shtetit do tė kryesojė delegacionin kosovar, nė punimet e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė.

Nė New York presidenti Thaēi, do tė zhvillojė takime me homologė nga shtete tė botės.

Kėto takime zhvillohen pėr tė rritur bashkėpunimet bilaterale dhe numrin e njohjeve pėr Kosovėn, njofton Presidenca.

Presidenti Hashim Thaēi dhe zonja e parė Lumnije Thaēi, do tė marrin pjesė nė pritjen e organizuar nga presidenti i SHBA-sė, Donald Trump dhe bashkėshortja e tij Melanie Trump.

Delegacioni i Kosovės, do tė ketė takime tė shumta me liderė botėror, presidentė, kryeministra, dhe kryediplomatė.

Asambleja e Pėrgjitshme pėr ēdo vit mbledhė pėrfaqėsuesit e tė gjitha shteteve tė botės, dhe organizatave ndėrkombėtare.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 13:59   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

Hajt hajt o llokum dridhe dridhe pak ma shume.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 00:09   #5
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

ndodh vetem ne ket forum qe edhe keso temash qe serbet thon me te madhe
qe Hashimi eshte keshtu e ashtu kan vend
ne neforumin Ēėshtja kombėtare
ndersa per per vet Hashimin qe i luftoi serbet nuk i lejoin ne ket nenforum
qudi por besoi qe administratoret dhe moderatoret se kan vrejt ket
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 03-10-2018, 20:36   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,793
Thanks: 3,236
Thanked 3,468 Times in 2,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

Hiqna ate argat te serbise edhe thuaj shyqyr qe nuk e ka lexuar doktor Berisha edhe i ka humbe password i forumit, se te kish share me dhakum te nanes me lajthia e me arra edhe ne fund ta kish ngulur edhe ate shkopivin ne dhakum
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 20:57   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,322
Thanks: 661
Thanked 1,205 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

Thaci ben cfare i thone sepse vete ka vetem celsat e kashtes. Cdo vendim per bisedimet me Serbine jane direktiva te Amerikanve. Ndersa Shqiptaret vazhdojne e grine sallate duke e qujt argat te serbise dhe tradhtar te Shqiptarve. Thaci mund t'jete i paafte ne rolin qe ka , mund te jete dhe hajn , por kurrsesi anti shqiptar sepse burri botes ka rreziku jeten per kte Kosove qe keni sot , kur shumica prej jush ngroheshit ne diell ke kodrat e liqenit n'tiron

Po Shqiptari kshu e ka , po te mori inat mundesisht pervecse epiteteve serb , grek , komunist dhe fashist, edhe te vret lol.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 21:06   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,793
Thanks: 3,236
Thanked 3,468 Times in 2,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

duhet te jete njeriu lirinds i tumanes e te thote dhafe te mira per Hushimin.

Juve as 1000 vite vetting nuk ju pastron
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 21:25   #9
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,322
Thanks: 661
Thanked 1,205 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

Une se di pse te dogji ty o pirat lol
Ti je made in Presheva , republika srbska
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 21:56   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,793
Thanks: 3,236
Thanked 3,468 Times in 2,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

Doktori kur te thote qe diēka eshte e rrezikshme, eshte e rrezikshme, mos e degjo po deshe te shikosh pastaj si ti shperndajne dhakumat per arkivol
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 16:31   #11
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: thaēi asht i rrezikshem per Shtetin e Kosoves

a e shiti Kosoven krejt apo veq nji pjes Hashimi eiiiiii hahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur