Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Gjenetikė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-01-2019, 16:56   #1
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Kemi lexuar shumė teori tė ndryshme mbi etnogjenezėn e kombit Shqiptar. Kohėt e fundit po lexoj lart e poshtė nėpėr forume, biles edhe nė kėtė forum, disa teori nga disa qė i thonė vetes Shqiptarė dhe qė pretendojnė se kanė njohuri nga gjenetika nė lidhje me kėtė ēėshtje. Problemi ėshtė se nuk po shprehen shumė qartė dhe gjėrat i lėnė evazive. Le tė shėrbejė kjo temė si njė mundėsi pėr tu shprehur mė qartė nė lidhje me kėtė ēėshtje.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 18:14   #2
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Sic te thashe edhe ne temen tjeter, une nuk jam gjenetist. Mirepo kur dikush si ti ( qe thu se je fillestar ne lamine e gjenetikes) do te flas me gjenetiste, duhet t’i permbushe disa kushte paraprakisht!Se dyte, ae ke bo ti kete test? Duhesh mu testu njehere vet, tani me ja nise e me i tjerr kto tema. Per ndryshe s’ka kuptim me qu kryt sikur ti qysh e ke qu. Nuk mundesh mi thone babes “hec ktu t’i kallxoj arat ku i ke”

Dhe e treta, Nese nuk don mu testu, t’pakten kallxoje origjinen, prejardhjen, fisin. Qe te klasifikojne perafersisht se cfare je. Se kshtu si je, nuk mund te te ndihmojne gjenetistet. Atyne iu bjen si me folen me nje hajvan Lopė
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 26-01-2019 nė 19:12
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 18:25   #3
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Sic te thashe edhe ne temen tjeter, une nuk jam gjenetist. Mirepo kur dikush si ti ( qe thu se je fillestar ne lamine e gjenetikes) do te flas me gjenetiste, duhet t’i permbushe disa kushte paraprakisht

Separi, A e ke bo ti kete test? Duhesh mu testu njehere vet, tani me ja nise e me i tjerr kto tema. Per ndryshe s’ka kuptim me qu kryt sikur ti qysh e ke qu. Nuk mundesh mi thone babes “hec ktu t’i kallxoj arat ku i ke”

E dyta, Nese nuk don mu testu, t’pakten kallxoje origjinen, prejardhjen, fisin. Qe te klasifikojne perafersisht se cfare je. Se kshtu si je, nuk mund te te ndihmojme gjenetistet.
Permbaju temes.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2019, 03:00   #4
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,293
Thanks: 51
Thanked 130 Times in 96 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Re: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Nje fjale, nje lire.
__________________
<Gjuha āsht tulit e gjithshka bluen>
🖤 (2)
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 05:50   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Nje fjale, nje lire.
Ju sikur pretendoni qė e bėni kėtė punė pėr pasion dhe atdhetarizėm, tani po kėrkon lira?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 11:03   #6
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ju sikur pretendoni qė e bėni kėtė punė pėr pasion dhe atdhetarizėm, tani po kėrkon lira?
Lira esht arkaike, kushedi se ēfar gjeneze ka!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 11:39   #7
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,840 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Sipas gjenetisteve linja “I” eshte linja mashkullore me origjinale evropiane sot per sot qe eshte e vetmja qe gjinded eksluzivisht vetem mes meshkujve evropian. Pamvarsisht degeve dhe nendegve linja “I” eshte nder meshkujt e pare homosapians qe kane hyre no kontinetin evropian para 30 mij vitesh. Ksaj lindje i perkas une dhe do investoj te bej nje testim tjeter shume me te detajuar se shpejti por tani per tani jam i kenaqur me ket linje
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 11:57   #8
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Sipas gjenetisteve linja “I” eshte linja mashkullore me origjinale evropiane sot per sot qe eshte e vetmja qe gjinded eksluzivisht vetem mes meshkujve evropian. Pamvarsisht degeve dhe nendegve linja “I” eshte nder meshkujt e pare homosapians qe kane hyre no kontinetin evropian para 30 mij vitesh. Ksaj lindje i perkas une dhe do investoj te bej nje testim tjeter shume me te detajuar se shpejti por tani per tani jam i kenaqur me ket linje
Nese je i tille, i bije qe te jesh pellazg?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 12:10   #9
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,840 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nese je i tille, i bije qe te jesh pellazg?
Nese nuk gaboj kjo linje ka hyre ne evrope mija vite para pelazegeve. Linja “I” perben 20% te meshkujve evropian qe gjinded eksluzivisht vetem mes meshkujve evropian si skandinavi gjermani austri itali dhe bosnje kroaci shiperi maqedoni poloni ukraine. Por ndahet ne dege dhe nendege gjate 30 mij vitesh.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 12:30   #10
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,414
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nese nuk gaboj kjo linje ka hyre ne evrope mija vite para pelazegeve. Linja “I” perben 20% te meshkujve evropian qe gjinded eksluzivisht vetem mes meshkujve evropian si skandinavi gjermani austri itali dhe bosnje kroaci shiperi maqedoni poloni ukraine. Por ndahet ne dege dhe nendege gjate 30 mij vitesh.
marshalla mos te marrim msysh
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 12:31   #11
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nese nuk gaboj kjo linje ka hyre ne evrope mija vite para pelazegeve. Linja “I” perben 20% te meshkujve evropian qe gjinded eksluzivisht vetem mes meshkujve evropian si skandinavi gjermani austri itali dhe bosnje kroaci shiperi maqedoni poloni ukraine. Por ndahet ne dege dhe nendege gjate 30 mij vitesh.
Shpetove per nje qime Kurt, nuk je pellazg.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 05:17   #12
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Lira esht arkaike, kushedi se ēfar gjeneze ka!
Une e di turke keshtu qe nuk duhet te jete arkaike.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 04-04-2019 nė 05:19
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur