Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-12-2018, 17:48   #141
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,604
Thanks: 23
Thanked 2,525 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Asht Voltana Ademi

Na falni te dashur moderator mos kini hic frike me von dore.
Ne postimet pa koridor
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 17:51   #142
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Pse e prishni temen ju ?!

Me zhgenjyen...postimet e fundit.

cool`, a pranon te behem menaxher per ty ?
t'i kap per zhelesh...
Me qetesi e dashtuni....te lutmi.....
Zheleznovi nuk do ta marre nendetsen 705.

Oj qe pranoj qe cke me te....manaxher biringji.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 17:52   #143
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Ore nuk eshte qit-qat tematike ketu....

Do tju kapi tju zhdep me lahute ...... masanej
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 17:54   #144
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,604
Thanks: 23
Thanked 2,525 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ore nuk eshte qit-qat tematike ketu....

Do tju kapi tju zhdep me lahute ...... masanej
Hahhahaha me ke Lahut se,ate qe ta kan thy shkit ?
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
🖤 (1)
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 17:56   #145
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Hahhahaha me ke Lahut se,ate qe ta kan thy shkit ?
I kam seri lahutat qe thua tine ....
Lahuta te vjetra qe nga koha e bajlozit.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 21:49   #146
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Heshta

Heshta sepse c'ka doja me t'thane
kan me ta thane gjethet e vjeshtes
kan me tu ndi ato pikat e shiut si
fjale ma t'mprehta se maja e heshtes

Kan me te t'majte me t'ithtat kujtime
bubullima me gjama e vetima t'nxime
Tu t'uru me rreke t'gulcit e ofsham t'shpirtit
t'qoft Ty rruga e mar neper ditve t'Prillit

Heshtja jeme ka me t'majt xet
n'dimnin e jetes ku Ti m'ke met.


cooli_
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 07-05-2019 nė 21:59
🖤 (3)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 21:50   #147
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Aja ma e madhja

Dashnia asht ndjenja ma e madhja e ndjesive
asht ma e amla e ma bukra prej te tana marrive
te ban me pas tan qillin per vedi t'tanin me gjith yje
te ban edhe te mpim e me i fol vedit kur i qet nyje


cooli_
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:03   #148
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,997
Thanks: 1,616
Thanked 1,761 Times in 754 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Me paska shpetuar pa lexuar me pare kjo teme e qenka nje nga temat me te bukura. Te pergezoj per talentin, nga te gjitha po veēoj kete...per embelsine e gegnishtes:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Rapsodit t'shpirtit

Ti gjuh t'shpirtit e ban gegnishten,
kur prej zemres je tuj u shpreh
pranver mu duk vargu, dhe kur dimrit i k'non
n'hej piskama varun, metun n'greh....

Ortekut t'menimit, teposht shpirtit t'mledhun
ndjenjat tana lamsh, t'jerr lahuts t'sheprvjelun
kryt kthejn e shpatit bijn teposht, t'tana tuj i prek
shkaminj t'thepisun e lisa t'gjata, te tan n'vesh tuj i vet.....per Ty Hyjni
Faleminderit qe e ndave me ne.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
🖤 (1)
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 22:17   #149
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Me paska shpetuar pa lexuar me pare kjo teme e qenka nje nga temat me te bukura. Te pergezoj per talentin, nga te gjitha po veēoj kete...per embelsine e gegnishtes:Faleminderit qe e ndave me ne.
Eshte nje kenaqsi e vecante ku edhe un ju falem derit qe ndate edhe ju me mua, ndjesite.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 18:42   #150
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Ditari im ......

Ditari im i ndjenjave, lahuta ime e shpirtit
ti grisen fletet, tej ne rruge ti hodhen
pa meshire
u bene bashke marrezia e shpifja
e donin qe te ta shisnin tingullun shpirtin,
vec sa nje lire te nxire,
te mekur thirre.........

Te kendoje ne heshtje ajo donte
ku piskamen harku ta merrte
e bulza e gishtit si katarakti
gugullimen e kordave te derdhte

Harroi endrrat e neteve te gjata
mbi rregjistrat gjysem toni vrapoi
e kur qepallat ju puliten syve
hana me ninullen e saj e mbuloi

Endrrave rendi e pa krehur
shushatur gjurmeve te reve eci
u zgjua e djersitur nga halli se diku
deshira memece sec na i ngeci

U pertyp e smundi te gulconte
fletet ne dore sec na i mbeten
e ditari im i shpirtit ne cdo flete
ty te tregonte vec te vertetn

Ate te vertete qe ti mendoje
se brenda genjeshtres do mbeshtillje
se nuk eshte shpirti im nje doner
qe ti ta kafshoje e me pas ta hidhje

Ndofta je mesuar me te tilla marifete
ndofta edhe endrat mbrapshtin te mesuan
e kur jeta shum naze me gisht te tregoi
se kush je ne te vertete me diftuan

Por ska gje lahuta ime, ditari im i shpirtit
ne ket bot te tana ketu lahen....pa meshire
ato flete me muze shpirti qe dora e saj ti shkeputi
do behen treguesi i rruges per njeriun e mire.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:12   #151
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,816
Thanks: 689
Thanked 879 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Shum bukur Cool
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:15   #152
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Ju falem nderit e nderuara, ana_gend.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:24   #153
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,950
Thanks: 788
Thanked 3,042 Times in 1,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Cool edhe Gjergj Fishtes i be konkurenc shoku.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:34   #154
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cool edhe Gjergj Fishtes i be konkurenc shoku.
Lumi e vleresoj at qe thu por ai asht mentori im shpirtnor....nuk ban ma nana nji si At Gjergj Fishta.
Un thjesht jam nje dashamires i poezis dhe artit ne pergjithsi.....na e kan lan tpart e nuk i harrojm doket e zakonet tona.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 20-05-2019 nė 19:39
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:39   #155
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,950
Thanks: 788
Thanked 3,042 Times in 1,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Lumi e vleresoj at qe thu por ai asht mentori im shpirtnor....nuk ban ma nana nji si At Gjergj Fishta.
Un thjesht jam nje dashamires i poezis dhe artit ne pergjithsi.....na e kan lan tpart e nu i harrojm doket e zakonet tona.
Shpesh her cool mendoj qe kalojm ne fanatizem kur themi qe nuk ka me te mire, une mendoj shembull qe ka dhe do kete shume me te mire, por vetem qe nuk jan paraqit, ja shembull rasti yt, cfare formulimi ben, sa qe leximi te knaq dhe pse te mos kalon ato te vjetrat qe i kemi.
🖤 (2)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 19:43   #156
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Shpesh her cool mendoj qe kalojm ne fanatizem kur themi qe nuk ka me te mire, une mendoj shembull qe ka dhe do kete shume me te mire, por vetem qe nuk jan paraqit, ja shembull rasti yt, cfare formulimi ben, sa qe leximi te knaq dhe pse te mos kalon ato te vjetrat qe i kemi.
Lumi, te kam vlla por mos me krahaso me kerkend.....

Un jam shum i pa perrfillshem kur po ne ket forum ka mjeshter te fjalis dhe vargut....Asht zonja Sorkadhja/Leaf, zotni Edmond Shallvari. zonja e Panjoftuna e plot te tjere qe te mfalin qe spo ja u permendi emnin.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 20-05-2019 nė 19:47
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 16:57   #157
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Dikur ne hapesire.....

Me thoje se doje te jetoje gjate
te jetoje gjate me mua
te benim te gjitha endrat bashke
te beheshim me shume se mish edhe thua

Te vija vetetime, e shkalleve me prisje
e era floket ti perkedhelte, ti shpupuriste
ishin dora e buzet e mia e dashur
kur te preken, boten ndalonin te levizte

Gjithesine bashke do mbushnim
me Ti dhe Un ne cdo qoshe
te lutem e pergjerohem mos i li
qe endrrat te behen klithma boshe
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 17:04   #158
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"

Flaka e zemerimit...........

Te gjitha kujtimet tona
ne nje pirg pa maje i mbeshtolla
te amlat, te bukurat dhurata
benzinen e zemrimit tim ju hodha

E flaka bubulake, qiellit sterr te zi
nje yll te ri te krijonte.... leshonte
midis te pa shterrshemes rruge qumshti
gravitetit te pezmatur ta linte qe te perendonte

Tashme sdo kete me trendafile te verdhe
as melodi te telefonit mengjeseve, per mua
nuk do kete dallge shpirti qe bregut te zemres
te therasin mes sterkalash.. "Hyjni, un vetem ty te dua".

Aty mes flakeve te zemerimit
i lash te gjitha te kthehen ne hi
perpiu ci desh qefi duke kercitur
endrrat e mia dhe zjarri...mbushur plot dashuri.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 31-05-2019 nė 17:15
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur