Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti nėpėr botė

Sporti nėpėr botė Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-09-2019, 21:42   #41
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,934
Thanks: 891
Thanked 1,691 Times in 989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Mbaroi raundi 3 , fiton Khabib.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:44   #42
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 856
Thanked 3,186 Times in 1,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Me i miri i gjitha koherave eshte ky, qudi si i mbijetoi kur e kapi Porieri, ky eshte definitiv me i forti, ashtu siq po i thot komentatori shqiponje.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 13:51   #43
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Padyshim qe eshte shume i forte Khabib por stili i tij i luftimit eshte monoton dhe nuk te jep shume kenaqesi ta shikosh. Pak goditje, pak qendrim ne kembe.. gjithe kohen duke u shkerry neper toke.

Dueli i ardhshem eshte me Tony Ferguson besoj. Pas ketij preferoj ta shikoj ne oktagon me Nate Diaz. Ate qe me pelqen shume ne kete kategori.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 18:03   #44
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,934
Thanks: 891
Thanked 1,691 Times in 989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Ajo qe t'ben pershtypje eshte qe stilin e Khabibit spo e perballon dot askush. Poirier kishte 4 muaj qe stervitej me mundesit me te mire te amerikes vetem e vetem te shmangte kapjet e Khabibit , dhe nuk ja doli dot. Edhe shkolla braziliane qe eshte e famshme per jui jitsu sja ka dale dot me luftetaret e vet te mposhte khabibin.

Edhe per mu si stil luftimi eshte monoton , por Khabib eshte nje bishe qe ste le te rregullosh frymemarrjen per asnje sekond , e ke gjithe kohes aty duke tet shpenzu cdo energji qe mund t'kete ngel , deri sa tet bej te dorezohesh.

Next Tony Ferguson , kane pothujase nje stil luftimi , do jete duel shume interesant sepse Tony eshte po aq i mire sa khabib ne mundje.

Dhe nese kalon Tony Fergusonin atehere mund te shohim nje perballje epike me GSP George Saint Pierre.

Ps. Connor kishte kerku rematch ne Moske te Rusise lol.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 18:20   #45
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,038
Thanks: 16,376
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Me i miri i gjitha koherave eshte ky, qudi si i mbijetoi kur e kapi Porieri, ky eshte definitiv me i forti, ashtu siq po i thot komentatori shqiponje.
Komentatori rus tha....me stilin Anakonde dilet nga situata.RESTI=0 SHANCE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 12:44   #46
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ajo qe t'ben pershtypje eshte qe stilin e Khabibit spo e perballon dot askush. Poirier kishte 4 muaj qe stervitej me mundesit me te mire te amerikes vetem e vetem te shmangte kapjet e Khabibit , dhe nuk ja doli dot. Edhe shkolla braziliane qe eshte e famshme per jui jitsu sja ka dale dot me luftetaret e vet te mposhte khabibin.

Edhe per mu si stil luftimi eshte monoton , por Khabib eshte nje bishe qe ste le te rregullosh frymemarrjen per asnje sekond , e ke gjithe kohes aty duke tet shpenzu cdo energji qe mund t'kete ngel , deri sa tet bej te dorezohesh.

Next Tony Ferguson , kane pothujase nje stil luftimi , do jete duel shume interesant sepse Tony eshte po aq i mire sa khabib ne mundje.

Dhe nese kalon Tony Fergusonin atehere mund te shohim nje perballje epike me GSP George Saint Pierre.

Ps. Connor kishte kerku rematch ne Moske te Rusise lol.
Me GSP do ti thyente rekordet e shikueshmerise por ky sikur u pensionua nje here.

Dje u konfirmua Diaz vs Masvidal. Fituesi i ketij dieli besoj se do te jete rival i ardhshem i fituesit te duelit Khabib vs Ferguson.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 13:14   #47
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,934
Thanks: 891
Thanked 1,691 Times in 989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me GSP do ti thyente rekordet e shikueshmerise por ky sikur u pensionua nje here.

Dje u konfirmua Diaz vs Masvidal. Fituesi i ketij dieli besoj se do te jete rival i ardhshem i fituesit te duelit Khabib vs Ferguson.
Dana White tha nqf se Khabib kalon Fergusonin nje perballje per ta rikthy GSP nga pensioni eshte mese e mundshme. Ktyne ēerrave ne rradhe u japin nje pay check dhe presin ato
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 13:55   #48
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,949
Thanked 1,985 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Kto tipat si khabib GSP dhe ferguson vetem nje tip shqiptar eshte e mundshme ti ndaloje, kur i thua thjesht se ta fus plumbin ne goje ose thiken ne qafe if you ever fuck with me.
Per ndryshe nuk ka njeri ne bote qe i ndalon dot,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 14:06   #49
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,717
Thanks: 3,749
Thanked 3,016 Times in 2,046 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Mė kujton atė debatin "e famshėm" qė bėnim kur ishim tė vegjėl se cili ėshtė mė i fortė mundėsi apo boksieri. Khabibi e vėrtetoi deri tani se mundėsi ėshtė mė i fortė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:08   #50
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,038
Thanks: 16,376
Thanked 9,699 Times in 6,559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Ne vecanti e URREJ sportin qe luhet ne arena te rrethuar me tela kufiri.
Por NURmagemodov nuk LLAP para ndeshjes,ose te heq breket ne...MEJDAN.

Jam BO TIFOZ me TE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:12   #51
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,717
Thanks: 3,749
Thanked 3,016 Times in 2,046 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kto tipat si khabib GSP dhe ferguson vetem nje tip shqiptar eshte e mundshme ti ndaloje, kur i thua thjesht se ta fus plumbin ne goje ose thiken ne qafe if you ever fuck with me.
Per ndryshe nuk ka njeri ne bote qe i ndalon dot,lol
Ai do ndonjė mundės nga Kukėsi apo Peshkopia.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:21   #52
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,934
Thanks: 891
Thanked 1,691 Times in 989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ai do ndonjė mundės nga Kukėsi apo Peshkopia.
E kemi nje ne USA shume i mire , Vilson Ndregjoni , ka qene 4 here kampion kombetar ne stilin e mundjes , ndersa tani eshte pjese e MMA ku sapo ka fillu. Peshen e khabib ka 70kg.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 19:21   #53
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,949
Thanked 1,985 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Kam degjuar nje histori te vecant qe me ben te ndjehem krenar per shqipot. Ken shamrock ishte duelisti me i tmerrshem ne UFC ne peshat e renda ne bote per shume vite dhe nje shqipo i dobet fizikisht i ka nxjerr pistoleten ne queens new york dhe e ka bere te dorezohet ne pranine e tij duke ju lutlur mos tja marri jeten kto gjera me pelqejn thellesisht ne nje menyre filozofike moraliste.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 08:43   #54
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,934
Thanks: 891
Thanked 1,691 Times in 989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kam degjuar nje histori te vecant qe me ben te ndjehem krenar per shqipot. Ken shamrock ishte duelisti me i tmerrshem ne UFC ne peshat e renda ne bote per shume vite dhe nje shqipo i dobet fizikisht i ka nxjerr pistoleten ne queens new york dhe e ka bere te dorezohet ne pranine e tij duke ju lutlur mos tja marri jeten kto gjera me pelqejn thellesisht ne nje menyre filozofike moraliste.
Po nuk eshte trimeri o Kurt ti vendosesh armen dikujt ne koke qe eshte me dur ne xhepa.
Nuk e di nese e ke provuar ndjesine e armes ne koke , por kushdo qe t'ishte do friksohej dhe do dorezohej pa kushte.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur