Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-09-2019, 20:50   #1
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,339
Thanks: 0
Thanked 758 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

16:04, 20/09/2019
Nga Dritan Shano

Mediat shqiptare, dhe ato ndėrkombėtare me sytė nga Tirana?! Njė pjesė e madhe e Kryeqytetit ka 4 ditė pa ujė !!! Kryetari i bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr. Po dixhitale as pihet as lahet.


Asnjė investigim, asnjė pėrgjegjėsi a thua se kjo ėshtė gjendje normale.


Emisionet euro-milionere tė darkės merren me Bllokun e Enver Hoxhės dhe Tahirin a thua se kėto gjėra janė mė tė rėndėsishme se furnizimi me ujė i banorėve. Portalet, shtypi, etj., nuk merren me furnizmin me ujė se u duket ēėshtje ordinere; ato merren me reforma dhe me porositė e Merkel ndoshta. Ndėrkohė, qytetarėt e Tiranės kanė 2 vjet qė paguajnė ujin sikur tė ishte parfum francez.

A ėshtė kjo strategjia e administratės bashkiake pėr tė dhėnė ujėsjellėsin e Tiranės me konēesion tek klienti i radhės? Me kėtė duhet tė merret Prokuroria e Republikės, edhe pse drejtorit tė Sarandės qė eksperimentoi duke e lėnė qytetin bregdetar pa ujė pėr 3 ditė rresht nuk i hyri gjemb nė kėmbė.

Kur do kem ujė nė rubinet zotėrinj tė bashkisė ???
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 22:20   #2
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,842
Thanks: 3,788
Thanked 3,067 Times in 2,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Programi javor.


Ndryshimi vetem nga afrikanet eshte, se ne e mbushim ujin me mercedez.

Mire shteti, po ktu tallet edhe privati me “popullin”.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 22:50   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,941
Thanks: 892
Thanked 1,695 Times in 991 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Rrjeti i ujesjellsit eshte rrjeti me problematik sot per sot ne Tiron. Akoma kemi sistemin shperndares te viteve 80 kur Tirana kishte vetem 250 mije banor. Nje tub ktu , e nje tub aty per plotesuar pjese e shtuar te Tiranes eshte shume pak. Duhet nje projekt shperndares nga fillimi , sepse me arna arna skemi gje nterezi.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 04:31   #4
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 984
Thanks: 35
Thanked 359 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Njerezit po bejne valixhet gati per te udhetuar drejt planetit Mars. Ne akoma probleme uje e drita. Thone pastaj pse iken rinia...nje jete ka robi. Fuck albania!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 04:39   #5
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Kan gjet noi lapidar tjeter per internimet?????

PS....ika une te pi i kafe se ketu....qmendesh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 13:20   #6
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,339
Thanks: 0
Thanked 758 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Studimi i bashkisė, Lali Eri na bėn gamile
Shtator 21, 2019
Share

Nga Boldnews.al

Nėse Erion Veliaj do tė kėrkonte me ngulm njė ēmim kombėtar apo ndėrkombėtar, me siguri do e merrte. Qytetarėt e tij prej pesė ditėsh rresht i ka lėnė pa ujė. Nė mė shumė se gjysmėn e Tiranės mungon uji i pijshėm dhe zhuli qarkullon nėpėr qytet, si njė murtajė nė kufijtė e epidemisė.

Spitalet janė tė mbushura plot si nga mungesa e higjenės ashtu edhe pėr ujin e ndotur nė kohėn e pakėt kur ēezma e sjell. Fėmijėt dhe tė moshuarit mbeten mė tė rriskuar dhe shumė prej tyre dergjen nėpėr urgjencė, shtretėrit e spitaleve apo qendrat shėndetėsore. Janė mbi 300 raste nė ditė qė trajtohen nga urgjenca e pediatrisė dhe infektivit nė QSUT. Mjekėt konfirmojnė se shkak i fluksit tė pacientėve mbetet mungesa e ujit, ēka ka sjellė qė produktet tė kontaminohen, por edhe tė ndotjes sė drejtėpėrdrejtė prej tij nė kohėn kur vjen.

Njė gjėagjėzė po qarkullon nėpėr Tiranė: “Ēfarė ėshtė njė gjė qė e paguan shtrenjt, por nuk e ke?.., uji do ishte pėrgjigjia e saktė. Nuk shqitet nga kujtesa ai moment kur Erion Veliaj nė mbledhjen e kėshillit bashkiak nė mesin e vitit 2017 mbante njė bidon tė vogėl nė duar dhe ēirrej duke hedhur sytė nga dhjetėra kamera: “Ja kaq do rritet ēmimi, sa ky bidon ujė”.

Banorėt e Tiranės sot rendin me fatura tė rritura tė tarifės sė ujit tė pijshėm nėpėr duar, pavarėsisht se kėtė produkt jetėsor nuk kanė. Mungon njė hetim i brendshėm apo analizė e thelluar se cili ėshtė shkaku qė sot kryeqyteti ėshtė tharė i gjithi. Asnjė masė qoftė edhe me pezullim nga puna pėr drejtuesit e Ujėsjellės Kanalizimeve Tiranė, po luhet me durimin dhe ai nuk paska fund pėr banorėt e kryeqytetit, qė nuk bzajnė, nuk mblidhen para bashkisė pėr tė protestuar, por ankohen me veten dhe rendin nėpėr dyqane me buidonė tė mėdhenj nė duar.

LEXO EDHE Vendimi pėr Tahirin/ Gjata: Vendim politik i paramenduar, do tė lirohet nė apel
Ne jemi gamile pėr Lali Erin… Gamilja ose deveja, jeton 2-3 javė pa ujė, njeriu 5-7 ditė. Pėr kėtė Lali Eri meriton njė ēmim, tė ngjashėm me atė Oskar, pasi po bėn mbi qytetarėt e tij njė eksperiment sesi mund tė jetohet pa ujė tė pijshėm dhe pa u larė pėr disa ditė.
Nė bashkinė e kryeqytetit halli mė i madh nuk mbetet furnizimi i qytetarėve, por nė ēfarė kronike duhet tė shfaqet i madhėrishmi kryebashkiak. Luguni punonjėsish me urdhrin e tij po qėmtojnė ēdo media qė tenton tė ngrejė problemin e mungesės sė ujit tė pijshėm. Bovilla, ujėsjellėsi mė i madh qė furnizon gati 60 % tė Tiranės ėshtė jashtė funksionit, thuhet se ka njė defekt, por ai problem teknik mund tė ishte shmangur prej kohėsh nėse do ishte ndėrhyrė, po me aq zell sa shfaqet publikisht nė media pėr pjesėn e propagandės.
Ky fenomen ka edhe anėt “pozitive”, ku po lulėzon biznesi i autobotėve private qė shesin ujė. Pėr ta, sa mė shumė tė zgjasė aq mė tė mėdha janė fitimet, duke ia ditur pėr nder kėtij kryetari bashkie, i cili nė vitin 2019 krenohet se ka ndryshuar Tiranėn, deri nė atė pikė sa ta thajė pėr ujė. Mijėra qytetarė sot zgjsin shkallėt me bidona nė duar, djersijnė nga halli dhe pasha, depozitat majė pallateve kanė tė vendosin cipėn e ndryshkut, ndėrsa pompat kanė stopuar.

Vėrtetė nė ēezma uji nuk mungon, por energji elektrike ka pėr tė parė nė televizor kryeministrin e Tiranės, Erion Veliaj. Ne jemi gamile! Kafshė e butė qė ulet nė gjunjė pėr ti hipur padroni, qė nė kėtė rast ėshtė Lali Eri.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 21:56   #7
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,339
Thanks: 0
Thanked 758 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Epo dhe kėshtu gafa!!! Ja plas zv.ministri i Ramės: Uji mungon nė Tiranė, se shqiptarėt lahen pėrditė…

Zėvendės ministri i Infrastrukturės, Artan Shkreli pati njė debat tė ashpėr me aktivistin Gjergj Bojaxhi nė lidhje me furnizimin me ujė tė Tiranės. Sipas zotit Shrekli njė nga problemet qė ka Tirana ėshtė numri i lartė i popullsisė si dhe faji i njerėzve. Ai theksoi se familjet shqiptare konsumojnė shumė ujė, pasi lahen ditė pėr ditė.

Artan Shkreli: Njė familje shqiptare konsumon ujė sot disa herė mė shumė se para 20 vitesh. E njėjta familje me tė njėjtėt pjesėtarė.

Gjergj Bojaxhi: Dmth fajin e kanė familjet shqiptare, ta marrim vesh?

Artan Shkreli: Sigurisht, ka rritje tė standardit…

Gjergj Bojaxhi: Dmth shteti i merr taksat, por nuk jep ujė…

Artan Shkreli: Gjergj Bojaxhi lahej njėherė nė javė nė 1990,

Gjergj Bojaxhi: Jo faleminderit, nuk lahesha njėherė nė javė…

Artan Shkreli: Ok, ti ke qenė qeliza e ēmendur qė laheshe ditė pėr ditė.

Gjergj Bojaxhi: Dmth meqenėse unė kam qenė i pastėr, kam qenė i ēmendur.

Artan Shkreli: Njė herė nė javė laheshin tė gjitha familjet shqiptare, veē familjes tėnde

Nė debat e sipėr, teksa aktivisti Gjergj Bojaxhi kėrkonte llogari pėr mungesėn e ujit, Artan Shkreli tha: Ti nuk mund tė mė kėrkosh llogari mua se standardi shqiptar ėshtė ky qė ėshtė sot.

Gjergj Bojaxhi: Pse nuk e ke ti pėrgjegjėsinė?

Artan Shkreli: Jo, nuk e kam standardin e zviceranėve unė. E kam mė poshtė unė.

Gjergj Bojaxhi: Na thuaj cili ėshtė standardi qė ti paske, ta dimė… Nė ligj e ke standardin si nė Europė./Opinion.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 22:01   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Ha ha..ca s'degjon ketu
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 22:05   #9
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,339
Thanks: 0
Thanked 758 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Jo ca s'degjon, po ket eshte per ta cuar ne ndonje burg, ku ka uje me orar, dhe sapuni qendron vetem ne dyshemene orej betoni.

Mundesisht noj burg italian me marokene.

Dhe pastaj te jape interbiste duke thene, qe me mire te lahesh 1 here ne muaj.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 22:20   #10
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,842
Thanks: 3,788
Thanked 3,067 Times in 2,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

E kemi lene pas dore Fikun:


Kurse kjo e fundit eshte perla e vitit:
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 00:55   #11
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,350
Thanks: 7,472
Thanked 3,414 Times in 1,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 20:44   #12
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,339
Thanks: 0
Thanked 758 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Tirana 4 ditė pa ujė, kryetari i Bashkisė bėn pordhė dixhitale nė Londėr

Larja e pėrditshme i heq lėkurės vajėrat dhe mund tė shkaktojė ekzemė
FOTO DITE
Nga 27-shi 24 orė mė herėt0


Njė studim, realizuar nga shkencėtarėt e Universiteteve tė Manchester, Edinburgh, Lancaster dhe Southampton nxori pėrfundimin se tre e katėrta e tė intervistuarve bėnin dush tė paktėn njė herė nė ditė.
Sipas profesorit Stephen Shumack, President i “Australasian College of Dermatologist”, duhet tė laheni, kur ėshtė e nevojshme.
Duke folur pėr “Sunday Morning Herald”, ai tha: “Ideja e tė bėrit dush ēdo ditė ėshtė kthyer nė njė gjė tė zakonshme vetėm gjatė kėtyre 50 – 60 viteve tė fundit. Presioni pėr ta bėrė kėtė, ėshtė nė fakt presion social, sesa njė nevojė reale. Ėshtė bėrė popullore, pėr shkak tė nevojės sė shoqėrisė pėr tė mbajtur erė tė mirė. Nė fakt, janė vetėm gjendrat nė sqetulla dhe ije qė prodhojnė erė trupi”.
Njė dush me ujė tė ngrohtė ēdo ditė mund tė shkaktojė mė shumė probleme sesa mendoni, pasi i heq lėkurės vajėrat natyrale qė prodhon trupit pėr tė mbrojtur qelizat e lėkurės. Sipas ekspertit, e dėmton lėkurėn dhe e bėn atė mė tė prekshme nga bakteret dhe viruset, duke ēuar nė probleme si irritime, kruarje, tharje tė saj dhe nė njė stad mė tė agravuar, nė shfaqjen e ekzemės.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur