Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2014, 19:53   #1
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,178
Thanks: 1,413
Thanked 2,348 Times in 1,330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Shqiptarėt nė protesta, policia dhunė nė Shkup, dhjetėra tė plagosur

Mijėra protestues janė plagosur nė pėrleshjet me policinė nė protestat e sotme qė po vazhdojnė akoma nė Shkup kundėr rasteve tė montuara pėr shqiptarėve dhe dėnimet e fundit me burgim tė pėrjetshėm.

Situata ka esklauar para gjykatės themelore Shkupi 1, kur protestuesit kanė gjuajtur disa gurė drejt gjykatės dhe se me kėtė ėshtė nxitur edhe reagimi i njėsiteve speciale policore.

Protesta ka vijuar edhe mė tutje dhe se policia ka pėrdorur gazė lotsjellės, shok bomba dhe topa me ujė kundėr demonstruesve qė janė tubuar para Bit Pazarit nė Shkup.

Nė kėtė pjesė po vijon pėrleshja e policisė me protestuesit dhe se janė djegur disa kontejnerė, ndėrsa protestuesit janė shpėrndarė edhe nė pjesė tjera tė rrugėve.

Protesta nisi para faljes sė namazit tė xhumasė nė Shkup, kur mbi 5 mijė qytetarė u drejtuan drejt gjykatės, pėr tė shprehur revoltėn lidhur me dėnimin me burgim tė pėrjetshėm tė gjashtė shqiptarėve lidhur me vrasjen e pesėfishtė nė Smilkovc tė Shkupit, qė kishte ndodhur mė 12 prill tė 2012.

Protesta ka nisur par Xhamisė sė Jahja Pashės nė Shkup, duke vazhduar me marshin protestues me thirrjet ““Ne nuk jemi teroristė, duam drejtėsi”, “Jankullovska teroriste”, “Mijallkovska drzhava”, “UĒK”, “Stop Rasteve tė Montuara”
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 20:00   #2
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,178
Thanks: 1,413
Thanked 2,348 Times in 1,330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Policia maqedone kontrolle dhe bastisje nėpėr shtėpitė e shqiptarėve

Pasi turma e protestuesve ėshtė shpartalluar, ku ata hapur shprehėn mllefin kundėr rastit “Monstra”, nė aksion ka kaluar policia.

Jozyrtarisht “Zhurnal” mėson se Njėsite speciale po kryen kontrolle e bastisje nėpėr shtėpi tė shqiptarėve nė disa lagje tė Ēairit, duke tmerruar pa masė qytetarėt e kėsaj ane.

Kėto ankesa pėr “Zhurnal” nė kėto ditė Ramazani vijnė drejtpėrdrejtė nga disa qytetarė, ku dėnohet ashpėr forma dhe intervenimi i kėtillė policor.

Ndryshe, disa tė lėnduar dhe arrestuar ėshtė bilanci i protestave tė sotme, pas intervenimit tė policisė e cila parandaloi njė pjesė tė protestuesve tė nisen drejt ndėrtesės sė Qeverisė nė afėrsi tė QT “Mavrovasja”.Shkup, 4 korrik- Ministria e Punėve tė Brendshme (MPB) thotė se deri tani nuk kanė bilanc tė saktė tė tė lėnduarve dhe arrestuarve. Policia gjatė intervenimit si qė dihet arrestoi disa nga protestuesit, ndėrsa tė tjerėt u zmbrapsėn.

Gjatė pėrndjekjes sė demonstruesve, policia pėrdori edhe autobotet me ujė, ndėrsa vazhdonin edhe detonimet e shok bombave dhe bombave lotsjellėse. Pėrndjekja ka vazhduar deri nė hyrje tė lagjeve “Ēairēanja” dhe Serovė, gjithnjė nėn zhurmėn dhe tymin e shok-bombave dhe ujit tė autoboteve.

Aktualisht policia ka bllokuar daljet nga Ēairi dhe po tenton tė neutralizojė protestuesit.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 20:01   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,341
Thanks: 11,954
Thanked 9,801 Times in 6,273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

tashti bertasin e lodhen kot dhe as perfaqsim politik nuk kane....athere qe ishte rasti dhe i kishin vene lopet sllave perpara i duhej vu kufini te molla e bardh.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 20:06   #4
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,178
Thanks: 1,413
Thanked 2,348 Times in 1,330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 20:17   #5
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,178
Thanks: 1,413
Thanked 2,348 Times in 1,330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Dėnimi i shqiptarėve, pėrleshje nė Shkup

Vendimi me burgim tė pėrjetshėm pėr gjashtė nga shtatė shqiptarėt e akuzuar pėr vrasjen e pesė tė rinjėve maqedonas nė tė ashtuquajturin “procesi Monstra” ka nxjerrė nė rrugėt e Shkupit mijėra shqiptarė qė e cilėsojnė vendimin si tė motivuar politikisht.

Protesta nisi rreth mesditės me grumbullimet e para nė Ēaire. Me parrulla nėpėr duar “Nuk jemi terroristė” dhe thirrje pėr tė liruar gjashtė tė dėnuarit me burgim tė pėrjetshėm, protestuesit iu drejtuan qendėrės sė Shkupit. Ata u ndalėn para godinės sė gjykatės sė qytetit.

Deri nė kėtė moment protesta ishte e qetė, por pėrpara gjykatės nisėn incidentet dhe pėrplasjet me policinė. Forca tė shumta policore u pėrpoqėn tė shpėrndajnė protestuesit duke pėrdorur gazin lotsjellės, ndėrsa protestuesit goditėn me gurė dhe sende tė tjera tė forta kundėr forcave tė sigurisė.

Protesta ishte lajmėruar nėpėrmjet rrjeteve sociale dhe nė tė merrnin pjesė edhe familjarėt e personave tė akuzuar pėr vrasjen e pesė tė rinjėve maqedonas.

Mė 30 qershor gjykata shpalli fajtorė gjashtė shqiptarėt pėr vrasjet e ndodhura mė 13 prill tė 2012. Gjykata liroi nga akuza vetėm Ramiz Sejdiun, ndėrsa dy nga tė dėnuarit ndodhen nė burg nė Kosovė ku po vuajnė dėnimin pėr veprėn armėmbajtje pa leje.

Avokati i tė dėnuarve, Naser Raufi paralajmėroi apelimin e ēėshtjes, pasi sipas tij vendimi nuk ėshtė marrė mbi bazėn e provave, por vetėm mbi bazėn e dyshimeve.

“Mendoj qė duhet shumė kohė qė tė kemi njė gjykatė tė pavarur. Do tė apelojmė dhe mendoj qė do tė kemi sukses. I gjithė vendimi ėshtė bazuar nė dyshime dhe jo nė prova”, thotė avokat Raufi.

Familjarėt e personave tė dėnuar deklarojnė se i gjithė procesi dhe vendimi i gjykatės ėshtė marrė nėn ndikimin e politikės. Ata edhe njėherė thanė se gjyqi ndaj tė afėrmve tė tyre ėshtė i montuar nga shtetit.

Vrasja e pesėfishtė ndodhi 2 vite mė parė nė afėrsi tė Shkupit, ndėrsa tė akuzuarit pėr vrasjen u arrestuan mė 1 maj tė 2012 nė njė aksion tė gjerė policor, ndėrsa Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska deklaroi fill pas arrestimit se policia ka kapur autorėt e vrasjes.

/ Top Channel
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 20:40   #6
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Eh ēfarė u bėjnė shqiptarėve tė shkretė..
Lloj lloj pislleqesh bėjne per ti demtuar,,,
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:09   #7
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 44 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Kjo situate do vije duke u pershkallezuar.
Si eshte e verteta e ceshtjes ne fjale nuk e dime me siguri, e dime vetem nga mediat, te cilat e pasqyrojne sipas interesave te atyre qe i kontrollojne keto media, por ceshtja ne fjale eshte vetem preteksti i rradhes. Sa me shume kohe kalon aq me shume duket qarte qe bashkejetesa mes Shqiptareve te Maqedonise dhe Maqedonasve eshte drejt fundit.

Per ceshtjen ne fjale vertet qe dime aq sa mund te mesojme nga mediat dhe per kete aresye nuk po nxitohem te gjykoj, por eshte SHUME e qarte qe Shqiptaret e Maqedonise gezojne me pak te drejta dhe rrespekt nga sa meritojne.

Kjo ka ardhur per 2 aresye:
1. Jane treguar shume te durueshem
2. Shpesh here kane qene te percare nga vete partite Shqiptare te cilat i perfaqesojne.

Kjo situate nuk mund te vazhdoje perjetesisht keshtu, eshte normale qe pakenaqesia dhe rrevolta e tyre do shfaqet ne forma te ndryshme, deri sa te marin te drejtat dhe rrespektin qe u takon.
Mr. E nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:18   #8
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Policia nuk ndaloi as nė lagjet e vogla dhe rrugicat e lagjes Seroves dhe Ēaircanės. Shok bombat dhe bombat lotsjellėse nuk munguan as nėpėr shtėpitė e qytetarėve dhe oborret tyre. Tek ura nė lagjen Ēairēanja, policia dhe protestuesit pėrsėri u ballafaquan. Kėsaj radhe edhe mė ashpėr.

Disa here ka intervenuar ndihma e shpejt. Tė lėnduar ka edhe pjesėtar tė policisė edhe protestues . U deshėn pothuajse 3 orė tė tėra, qė policia duke shfrytėzuar ēdo mekanizėm, tė ndalė valėn e protestuesve.

Dėmet ende vėrehen neper rrugėt e qytetit. Pavarėsisht qetėsisė dhe largimit tė protestuesve, zjarri dhe gjėsendet e hedhura e ngarkojnė komunikacionin.
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:19   #9
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

perse tirana e prishtina nuk reagoj hiq jan ne gjum turp ju kot
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:22   #10
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

[IMG][IMG][IMG](E plotėsuar)- Kaos nė rrugėt nė Shkup, policėt janė treguar shumė brutal ndaj protestuesve shqiptar duke pėrdorur dhunė dhe shok bomba me tė cilat gjuanin pandėrprerė.

Nė fotografitė e mėposhtme shihet edhe brutaliteti i policėve maqedonas duke rrahur dhe arrestuar shqiptarėt tė cilėt po protestonin pėr rastin Monstra.

Policia ka pėrdorur gaz lotsjellės, shok bomba dhe ujė me presion pėr tė ndaluar protestuesit. Bėhet editur se janė lėnduar disa protestues shqiptar, poashtu edhe dy policė.

Numėr i madh i protestuesve aktualisht janė drejtuar nga xhamia Jahja Pasha, nga ku edhe filloi protesta.

Protestuesit janė tėrhequr kah xhamia Jahja Pasha, dhe policia pa pushim po pėrdor shok bomba dhe gaz lotėsjellės pėr tė shpėrndarė protestuesit.

Policia ka pėrdorur dhunė ndaj protestuesve madje edhe ka arrestuar disa prej tyre.
Sipas burimeve jo zyrtare bėhet e ditur se ka disa protestues tė lėnduar edhe dy policė.

Ambulanca disa herė gjatė protestave tė sotme ka lėvizur ku ishte masa e protestuesve dhe shumė herė ambulanca ka ardhur nė Qendrėn Klinike dhe pėrsėri ka shkuar nė vendngjarje.

Tani pėr tani nuk mund tė japim informacion se sa tė lėnduar ka nė mesin e protestuesve.

Ministria e Punėve tė Brendshme, teksa vazhdon aksioni dhe protesta, nuk do tė dalė me njė numėr zyrtar tė policėve tė plagosur.

Kaos para gjykatės, ka edhe tė arrestuar, intervenon edhe ndihma e shpejtė

Tre protestues tė lėnduar fillimisht janė dėrguar nė ambulanten e Bit Pazarit, mirėpo pėr shkak tė zhvillimeve menjėherė me vetura private janė transferuar nė Spitalin e qytetit.

Pėr mė shumė se njė orė po zgjat pėrplasja mes policisė dhe protestuesve pėrgjatė tregut tė Bit Pazarit. Policia ka arrestuar dhjetėra persona…Protesta po mbahet nė shenjė pakėnaqėsia ndaj dėnimit tė pėrjetshėm javėn e kaluar tė gjashtė shqiptarėve pėr rastin “Monstra”.

Policia ndaj protestuesve ka pėrdorur edhe hedhės uji pėr tė tentuar tė largojė masėn e protestuesve qė ata tė pengohen pastaj tė kthehen para Gjykatės penale.

Nė terren kanė intervenuar edhe Ndihma e shpejtė tek Q.T. “Mavrovasja” ndėrsa tek gjykatat ka qenė kaos i vėrtetė- nė gjitha anėt ėshtė gjuajtur me gurrė, ndėrsa janė rrokullisur edhe kontejnerė.

Janė arrestuar disa nga protestuesit, ndėrsa ka disa policisė tė lėnduar po dhe nga ana e protestuesve. Vetura tė Ndihmės sė shpejtė kanė arritur nė Qendrėn klinike.

Policia ėshtė pėrleshur me protestuesit duke i gjuajtur me gazlotesjelles dhe topa uji. Ndjekja ka vazhduar edhe tek qendra tregtare ”Mavrovka” me ē`rast si rezultat i gjuajtjes me topa uji jane thyer disa xhama ne qendren tregtare ”Mavrovasja”. Gjatė kėtyre pėrleshjeve janė rrėzuar kontejner tė shumtė.

Qindra e mijėra qytetarė nisen marshimin nga Ēairēanja pėr tė shprehur revoltėn e tyre kundėr padrejtėsive.Revolta e tyre lidhet me dėnimin me "burg pėrjetė" pėr 6 shqiptarė, edhe pse ndaj tyre nuk ka patur prova.

[/IMG][/IMG][/IMG]
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:46   #11
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Pas pėrplasjeve tė protestuesve dhe policėve sot nė Shkup, 3 persona janė shtruar nė spital pėr shėrim, mes tė cilėve edhe njė 16 vjeēar, i cili ka marrė lėndime tė rėnda nė kėmbė dhe krah. Pėr momentin ai ėshtė duke u operuar, mėsohet prej burimeve tė spitalit “8 Shtatori.

Sa u takon dy protestuesve tjerė tė lėnduar, ata kanė marrė plagė po thuajse nė tė gjithė trupin, por janė jashtė rrezikut pėr jetė.

Edhe pėrkundėr tentimit tė Almakos qė tė mer deklaratė nga drejtoresha e kėtij spitali, Jasmina Ēaubovksa, ajo nuk nuk na dha asnjė informacion, duke thėnė se kėtė gjė duhet ta bėjmė nė MPB.

257
Share
1
Share
Share
Share
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:53   #12
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

Boksieri shqiptar Nuri Seferi ka reaguar pas dhunės sė policisė maqedonase mbi protestuesit shqiptarė nė Shkup. Ai theksoi se nuk duhet lejuar qė tė shkelet mbi gjakun e shqiptarėve.
Nuri Seferi ka reaguar kundėr policisė maqedonase dhe dhunės sė ushtruar mbi protestuesit shqiptarė nė Shkup.
Boksieri shqiptar shprehi mllefin e tij duke thėnė se shqiptarėt nuk mund tė qėndrojnė duarkryq nė tokėn e tyre. Ja postimi origjinal i tij i publikuar nė profilin e tij zyrtar nė rrjetin social Facebook:
“Sot me vemendje jam duke shikuar ngjarjet nė Shkup qe vertet janė te dhimbshme. Po ushtrohet terror i vertet nga policia sllave ndaj protestuesve Shqiptar qe filluan shumė qet protesten kunder rastit Monstra.
Kerkoj qė sa me shpejt te reagoj Politika Shqiptare kunder kesaj dhune qe behet ndaj Shqiptarve , Kerkoj qė masat e rendit te qetėsojn situaten ne cdo anė tė Shkupit.
Shqiptaret protestuan per drejtesi , Por kjo qe behet kunder Shqiptarve eshte nje terror i vertet qe nuk e deshiron asnje qytetar i vendit. Keto ngjarje na kthejn disa vite mbas , Kjo dhune i ngjan regjimit fashist te Milloshevicit e Karagjicit qe dikur ushtonin mbi Popullin Shqiptar. Duket qe ajo urrejtje e ati regjimi tė eger eshte trashiguar dhe sot me 4 Korrik e shohim te njejten ne Shkup.
Shqiptaret janė ne trojet e veta amtare , Cdo pellembe te kesaj Shqiptarie e kemi mbrojtur me gjak dhe nuk dot tolerojm qe te qendrojm urt duke shikuar si shkilet mbi gjakun dhe nderin e Shqiptarve...
- http://lajmi.net/
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:59   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,397
Thanks: 6,369
Thanked 6,960 Times in 3,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

E kush e degjon k'te ....Na lodhet koken me prototipa te tille pa lidhje.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:00   #14
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
E kush e degjon k'te ....Na lodhet koken me prototipa te tille pa lidhje.
per qfar arsyja ta lodhem koken
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:02   #15
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,691
Thanks: 2,325
Thanked 1,262 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

Si thojne plakat : Ishim kane te nemem !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:03   #16
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,397
Thanks: 6,369
Thanked 6,960 Times in 3,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
perse tirana e prishtina nuk reagoj hiq jan ne gjum turp ju kot
Urdhero? je k'tu per nxitje apo per c'fare?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:04   #17
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,397
Thanks: 6,369
Thanked 6,960 Times in 3,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
per qfar arsyja ta lodhem koken
Po ky vete pse nuk ishte ne proteste , ne rrjeshtin e pare... ? Dmth per c'fare na sjell tema te tilla pa lidhje.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:05   #18
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nuri Seferi: Nuk do tė shkelet mbi gjakun shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Po ky vete pse nuk ishte ne proteste , ne rrjeshtin e pare... ? Dmth per c'fare na sjell tema te tilla pa lidhje.
ka te drejt shum ky bokser shqiptare sot jan sulmo neper shtepi
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:13   #19
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Urdhero? je k'tu per nxitje apo per c'fare?
une kam qen pjesemares ne proteste e sotshem ne shkup nuk patem asni nga prishtina e tirana policia u fut neper shtepi shqiptare une jam ketu per biseda miqesore jo per nxitje mike zana
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:17   #20
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Ministria e brendshme e Jankullovskes ėshte drejtpersedrejti e involvuar ne vrasjen e te rinjeve maqedonas.Zaten argument me te mir se vet gjykimi i shqiptarve nuk mund te gjesh ,ku provat nuk jon bindese.Qe ne fillim tendenca dhe sajesat ishin larg argumentit per te sjell prova te kjartatregon per dinakrin edhe kriminalitetin qe qeveria e Shkupit nuk len gur pa levizur qe te mbetet ne pushtet ,te krijoj tensione qe problemet e perditshme sociale te lihen anesh edhe nga vet qytetaret e rendomt.
As edhe nji prov bindese nuk u tha nga gjykata ,ku u denuan pa drejtesisht dhe ky rast esht skenar i qeveris,zatem dyshimi bie mbi te sepse motivi i arrestimit dhe paragjykimi qe ne fillim i vrasjes se te rinjeve maqedon mese miri flet per qyqarsin e Jankullovskes dhe kreut qeveritar ne Maqedoni.Lideret shqiptar te ashtu quajtur sikur ndihen pak sa te lehtesuar sepse tani qytetaret nga ta lere qe sdo mund te kerkojn mirqenje por as siguri ne shtepit e tyre.
Shteti shqiptar beri gabim qe ua njohu te drejten e ksaj shoqrie gabelesh te krijojn shtet,madje hiq pa kushte e njohu.Sot bejn sehir si Tirana si Prishtina sepse jon te zem se kush ti mbaj kolltuqet me gjat.Rasti i denimit te rinjeve shqiptar duhet te qohet ne instanca me te larta nderkombetare.Perndryshe konflikti do te jet i pa shmangshem sepse skenaret e qeveris maqobugare sa vijn e behen haptazi e pa zgjedhur menyra e mjete.
Dhuna ndaj shqiptarve po behet e eger ,por shqiptaret duhet te reagojn fuqishem ndaj gjenocidit qe po u behet.Te pakten te pregatitemi moralisht dhe tua themi edhe popullit edhe Zotit ,se bullgaret tani po e luajn ate thenjen kadia te tuzhi kadia te sudi.
Pra akuzat e bullgarve skan nji norm morale,ato sherbehen veq me argumentin qe quhet padi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur