Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-08-2013, 01:14   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Ne kete video anglisht mund te shikojme nje vezhgim shkencor per egzistencen e Zotit.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=AJioWKPlBIw
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 04:22   #2
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,365
Thanks: 1,911
Thanked 2,139 Times in 1,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Bravo, u gjet zoti.

Cili zot?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 07:51   #3
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Kujt besimi i perkasin keta "shkencetaret"...
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 17:24   #4
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Kujt besimi i perkasin keta "shkencetaret"...
Sigurisht qe nuk i perkasin besimit Ateist sepse perndryshe nuk do te merreshin me kete gje.

Respekte.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 17:32   #5
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Sigurisht qe nuk i perkasin besimit Ateist sepse perndryshe nuk do te merreshin me kete gje.

Respekte.
Respekte edhe per ju.....
Nuk mu pergjigjet?????
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 18:08   #6
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,365
Thanks: 1,911
Thanked 2,139 Times in 1,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Respekte edhe per ju.....
Nuk mu pergjigjet?????
Sipas videos I perket zotit qe ka krijuar boten ne 6 ditelol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 19:52   #7
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Sipas videos I perket zotit qe ka krijuar boten ne 6 ditelol
Zotit qe te krijoje njeriun iu deshen kater elemente....dheu,uji,zjarri dhe ajri.
Ndersa shkencetareve u duhet vetem nje qelize per te krijuar nje njeri.
atehere kush eshte me i zoti.....LOL
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 21:35   #8
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Respekte edhe per ju.....
Nuk mu pergjigjet?????
Me sa duket te besimeve te ndryshme.

Katolik, Kristian, Simpantizant te Budizmit, Besimtar te papercaktuar , etj..
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2013, 21:43   #9
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Zotit qe te krijoje njeriun iu deshen kater elemente....dheu,uji,zjarri dhe ajri.
Ndersa shkencetareve u duhet vetem nje qelize per te krijuar nje njeri.
atehere kush eshte me i zoti.....LOL
Zoti e krijoi njeriun brenda nje dite. Por per shkak se Zoti eshte dashuri , Ai ne fillim krijoi kushtet ku njeriu do te jetonte pastaj njeriun, ne menyre qe njeriu te jetonte ne kushte shume te mira.
Pervec kesaj Zoti i dha njeriut kohen e cila eshte me e cmuar se cdo gje tjeter, si dhe i dha diten e pushimit qe te mos rraskapitet ne pune si kafshe.
Pastaj Zoti i dha njeriut nje nga gjerat me te bukura, Martesen.
Martesa eshte nje nga gjerat me te mrekullueshme ne te gjithe universin, fakti qe egziston martesa tregon per egzistencen e Zotit.
Martesa eshte nje institucion qe eshte krijuar nga Zoti dhe jo nga njeriu.

Tani te krahasojme punet e njeriut me ato te Zotit.
Njeriu nuk mund te krijoj njeriun dhe ti plotesoje te gjitha kushtet, ne fakt njerezit vrasin njeri tjetrin, njeriu i merr jeten njeriut. Njeriu nuk di te vleresoje kohen qe i eshte dhene, Njeriu nuk di te pushoje dhe ka fakte qe sot ne Shqiperi bizneset nu u japin pushim punetoreve te tyre. Njeriu ka deformuar martesen ne jeten e tij sociale dhe kulturore dhe per kete aresye jeta familjare eshte shkaterruar nga njeriu. etj, etj

lol
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2013, 00:42   #10
Deluvian
Internet Warrior
 
Avatari i Deluvian
 
Data e antarėsimit: Aug 2013
Vendndodhja: New Amsterdam
Posts: 101
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Deluvian ka njė atmosferė spektakolareDeluvian ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Nga ana shkencore nuk eshte gjetur as prova me a vogel per vertetimin e hipotezes qe Zoti ekziton, madje as obzervime nuk ka. Nje video ne youtube nuk duhet mare si burim i besueshem shkencor prandaj mos u genjeni nga idiotsite qe ekzistojne atje.

Une vet jam besimtar, po ju garantoj qe prove per ekzitencen e Zotit nuk kan per tu gjetur kurre.
Deluvian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2013, 00:56   #11
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,024
Thanks: 16,362
Thanked 9,692 Times in 6,556 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Kam lexuar dhe nje koment(jo pare ne You Tube): ekzistonin galaktikat miliarda vjet para zotit+dhe dinosaure.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2013, 04:18   #12
Deluvian
Internet Warrior
 
Avatari i Deluvian
 
Data e antarėsimit: Aug 2013
Vendndodhja: New Amsterdam
Posts: 101
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Deluvian ka njė atmosferė spektakolareDeluvian ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Epo varet se per ke Zot po flet, se ka zota sa te duash. Sa i perket universit qe mund te shohim, logaritet te jet reth 14 miliard vjet i vjeter. Toka vet esht 4.5miliard vjet. Jeta e pare ne Toke reth 3.4 miliard vjet. Dinosauret u zhduken reth 64-66 milion vjet me par. Njerezimi i pate fillimet 2.5milion vjet me pare. Yahweh dhe judaismi u shfaqen para nja 3000 vjetesh. Zoti i te krishtereve 2000 vjet dhe zoti i muslimaneve 1400 vjet te dy bazohen te ai i hebrenjve, Yahweh (teknikisht jan i njejti Zot po ca s'duan ta pranojne).

Pra e shef se sa me i lashte esht universi ne krahasim me Zotat tane.
Deluvian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2013, 08:52   #13
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,540 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

qasja jone ndaj zotit eshte e re sepse jemi relativisht te rinj ne univers por kjo sdo te thote se edhe zoti eshte i ri...ai mund te jete i vjeter sa universi,edhe me i vjeter..ndoshta edhe me i ri,bir,nip ose sternip i ndonje zoti tjeter,kush i merr vesh keto pune...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2013, 10:25   #14
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Rendesi ka qe u gjet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2013, 19:43   #15
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Tema eshte shume e qarte. Vezhgim ne nivel shkencor per egzistencen e Zotit. Pra nuk po flitet qe Zoti eshte ne kete pike ose ne ate pike.

Por po flitet per egzistencen e disa faktoreve ose provave apo dhe argumenteve shume te fuqishem qe flasin per egzistencen e Zotit. Nje nga keto prova shkencore eshte edhe ky vezhgim.
Gjithashtu egzistenca e te tjera parimeve, apo argumenteve dhe provave tregojne per egzistencen e Zotit.

Psh egzistenca e nje parimi te persosur qe funksionon kudo, kurdo, dhe qe eshte nje parim i fuqishem dhe qe nuk ndryshon tregon per egzistencen e Zotit.

Ky parim eshte parimi i mbjellje korrjes. C'fare mbjell do te korresh.

Funksionon kudo, kurdo per cfaredo fushe per cdo njeri per cdo komb ne cdo ambjent eshte i pandryshueshem etj.

Ky parim eshte gjithashtu nje argument i fuqishem per egzistencen e Zotit.

Mua nuk me vjen cudi qe egzistojne gjithe keto parime dhe argumente pro egzistences se Zotit por me vjen cudi si ka mundesi qe nuk ka asnje argument kunder egzistences se Zotit

Respekte
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2013, 00:45   #16
user010
V.I.P
 
Avatari i user010
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Vendndodhja: Londer
Posts: 300
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
user010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Deluvian Shiko postimin
Nga ana shkencore nuk eshte gjetur as prova me a vogel per vertetimin e hipotezes qe Zoti ekziton, madje as obzervime nuk ka. Nje video ne youtube nuk duhet mare si burim i besueshem shkencor prandaj mos u genjeni nga idiotsite qe ekzistojne atje.

Une vet jam besimtar, po ju garantoj qe prove per ekzitencen e Zotit nuk kan per tu gjetur kurre.
Ortodokset (fatkeqesisht nuk kam njohuri per te tjeret) thone se sipas pastertise dhe fuqise te besimit dikush ndjen pranine e Zotit pak e dikush shume.

Nuk dua te shpreh opinionin tim personal, duke mbajtur nje qendrim indiferent po kujtoj se ka ortodoks qe flasin per mrekulli dhe shfaqje te Zotit (zakonisht shfaqje te Nenes te tije) edhe sot.

Per mua me e mira eshte qe dikush kur te jet gati ta provoj vete ka apo jo, por sigurisht kjo nuk mund te behet duke perdorur llogjiken dhe mendjen tone. Pastaj, shume prej ortodokseve qe kan perjetuar shfaqje te ndryshme,flasin shume pak ose fare, eksperienca te tilla nuk jan per shume reklame si ta them, jane perjetime te forta dhe personale.
user010 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2015, 00:50   #17
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

A mund te futet tema e ateisteve ne Forumin e Botes Shpirterore???!!!

p.s. jashte teme
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2015, 03:53   #18
unreal
e38 fanatic
 
Avatari i unreal
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,150
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
unreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Ne kete video anglisht mund te shikojme nje vezhgim shkencor per egzistencen e Zotit.
http://godisimaginary.com/i3.htm
unreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2017, 10:18   #19
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 604
Thanks: 90
Thanked 314 Times in 207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Ne kete video anglisht mund te shikojme nje vezhgim shkencor per egzistencen e Zotit.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=AJioWKPlBIw
Pershendetje Alko..
Per cilin Zot e ke fjalen ne kete teme, Zotin qe gjejme ne librat fetar apo Ate qe shkenca na ofron?

Mqs jemi tek temat e besimit besoj qe e ke fjalen per te paren. Atehere besimin ne ekzistencen e Zotit duhet ta kerkojme nepermjet librave qe ofrojne besimet perkatse, dhe konkretisht tek ai i krishtere, Bibla.
Ose me qarte, ekzistenca e Zotit gjindet tek Vangjeli dhe jo ne shkence & youtube. Pare qe: "Jezusi shpeton"
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 02:50   #20
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Shkenca nuk po zbulon dot medikamente per qindra semundje.Shkenca akoma nuk njeh oqeanet e krijesat tokesore. E si mund te pretendoje shkenca ne kete nivel ku eshte sot te flasi per Zotin,per krijuesin?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur