Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Enciklopedi

Enciklopedi Kėtu do ketė informacione nga mė tė ndryshmet, thjesht emri tregon risin e kėtij nėnforumi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2018, 20:24   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,342
Thanks: 11,955
Thanked 9,801 Times in 6,273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

Nuk arrini qė gjatė gjithė natės tė flini dhe pse jeni shumė tė lodhur? Atėhere ėshtė koha tė provoni disa pėrgatitje bimore, tė cilat do t’ju ndihmojnė qė tė flini, tė jeni mė tė freskėt dhe nė mėngjes tė jeni shumė tė kthjellėt.

1.LivandaDy lugė me gjethe tė livandės i pėrzieni me njė gotė me ujė tė vluar, e lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Mė pas, nė formė ēaji, e shtoni edhe njė lugė me mjaltė. Ēdo ditė konsumoni dy gota me kėtė ēaj, pak para se tė shkoni nė shtrat.Livanda ėshtė shumė e mirė pėr tė hidratuar e pastruar lėkurat shumė tė yndyrshme.
Livanda funksionon si hidratuese, anti-inflamatore dhe anti-mikrobike. Ajo pėrdoret dhe nė aromaterapi, pėr efektin e saj qetėsues pėr sistemin nervor.
Si ta pėrdorni: shtoji 3 pikė vaj esencial livandoje kremit tėnd tė zakonshėm dhe masazhohu nga kėmbėt deri tek dekolteja. Ėshtė njė ilaē shumė i mirė kundėr lodhjes. Kėshtu do tė fleni si njė bebe dhe ditėn tjetėr do jeni mė tė freskėt se kurrė.

2.LimoniZieni dhjetė lugė me lėvore tė limonit me njė litėr ujė. E lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Para se tė flini mbushni vaskėn me ujė tė ngrohtė, shtoni gjithė ēajin dhe futuni dhe qėndroni pėr 20 minuta.


3.AguliēetRrėnjėt e aguliēes i imtėsoni shumė. Mė pas i vendosni nė ujė tė vluar. Ēdo ditė konsumoni nga dy gota.


4.HikėrroriNjė lugė me hikėrror e zieni me ujė pėr njė minutė, mė pas e lini tė qėndrojė pėr 10 deri 15 minuta. Konsumoni dy-tri gota brenda ditės.


5.MeliZieni njė gotė qumėsht me dy lugė meli tė thatė. E lini tė qėndrojė pėr pesė minuta e mė pas i shtoni edhe mjaltė. E konsumoni para se tė shkoni tė flini.


6.Murrizi i kuqPėrzieni njė lugė me gjethe tė thara tė murrizit tė kuq me gjysmė luge balsam. E zieni dhe e lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Ēdo ditė konsumoni nga tri gota.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2018, 20:33   #2
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,630
Thanks: 16,168
Thanked 9,946 Times in 5,702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

cudi si paskan harru kamomilin … apo caj mali

lavander eshte shume e mire e kam provuar dhe une .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2018, 20:35   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,342
Thanks: 11,955
Thanked 9,801 Times in 6,273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
cudi si paskan harru kamomilin … apo caj mali

lavander eshte shume e mire e kam provuar dhe une .

Edhe un u habita qe kamomili dhe luleblini nuk ishin ne liste....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2018, 20:54   #4
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

Po vapa dhe mushkonjat me cfare bime luftohen?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 11:11   #5
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,963
Thanks: 0
Thanked 1,697 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėto 6 bimė ju heqin lodhjen dhe ju pėrmirėsojnė gjumin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Po vapa dhe mushkonjat me cfare bime luftohen?
Equaliptus
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur