Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2019, 17:18   #41
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Babe nji ngjarje e vertet: nji shqipe n’skandinavi hiqej si i smur me perfitu asistence. Nji taljon komshi i shqipes shkon dhe e kallzon ke autoriteti perkates. Ato i pergjigjen: qenka vertet i smur ai.
Po juve si i fituat??????
Enveri kaq makaber???
Nuk do ishit gjalle!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 17:22   #42
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,683
Thanks: 0
Thanked 931 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po juve si i fituat??????
Enveri kaq makaber???
Nuk do ishit gjalle!!!!
S’kam fitu gjo jo. Te drejten e qendrimit ktu ku jam (humbje e modhe kjo, por s’kam c’boj) m’a kan dhon prej dashnis.

Makabriteti i enverit me vret akoma edhe sot. por kete ty nuk te le pushka kineze me e ndi.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga uj me gaz : 08-06-2019 nė 17:24
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 17:25   #43
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
S’kam fitu gjo jo. Te drejten e qendrimit ktu ku jam (humbje e modhe kjo, por s’kam c’boj) m’a kan dhon prej dashnis.

Makabriteti i enverit me vret akoma edhe sot. por kete ty nuk te le pushka kineze me e ndi.
Sa tqut tka nona.Po me lufton me armet e mija.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 17:28   #44
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,683
Thanks: 0
Thanked 931 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa tqut tka nona.Po me lufton me armet e mija.
Nuk me ka njeri jo. Edhe un nuk te luftoj.

S’ka dal akoma ajo e keqe me me bo mu t’marr armen.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i uj me gaz pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 18:00   #45
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Ca thu mor Ben,

A di ndonje komunist ti qe ka hy ne ambasade?

Kur i kan marre me i cu ne aeroport ata qe kane qene ne autobuz e dine se cfar sikleti kan heq se kishin besim se do ti conin ke mali me gropa dhe ti zhduknin. Por ju ka ndenjur shoqeruesi i Perez De Kuelarit gjys metri me automjetin e tij se dihej ca hijenash do ktheheshin komunistat po tu binin serish ne dore


Kete mos e thuj me se s’te ka lezet se je dhe tironc i di shum gjona qe te tjeret se kane idene
Di unė njė.... Djalė komunisti tė thekur nga fshati im... hyri nė ambasadėn Gjermane..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 18:04   #46
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,023
Thanks: 13,025
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Histori te cuditshme degjon ..nje i njohuri jone u martua me nje vajze .goc e mir ajo po si i kishte marre letrat ..ishte martuar me vellain e vet ne uk se ai kishte shkuar si kosovar e kjo si shqiptare ..pastaj ben divorc .lol historia me e cuditshme qe kam degjuar ..pervec cunave qe bejne si gay me mar letra lol njeri kish bere foto ktu ne kanada me nje shok gay tu u puth ..thjesht per ta ndihmuar kishte pranuar ai
Besoni apo jo ca nuk ndodh
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 18:29   #47
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,705
Thanks: 6,396
Thanked 1,783 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Me kujhtohet kur kam levizur neper evrope ne 95-en me pasaport origjinale boshnjake me emrin saranovic. Kur me kapi faturina e trenit nga parisi ne bruksel pa paguat bileten i vinte keq se ”isha” direkt nga lufta. Noshta personi i vertete ne pasosh ka vdekur ne duart e serbve.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 18:37   #48
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Me kujhtohet kur kam levizur neper evrope ne 95-en me pasaport origjinale boshnjake me emrin saranovic. Kur me kapi faturina e trenit nga parisi ne bruksel pa paguat bileten i vinte keq se ”isha” direkt nga lufta. Noshta personi i vertete ne pasosh ka vdekur ne duart e serbve.
Mos tut...bre.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:26   #49
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,705
Thanks: 6,396
Thanked 1,783 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mos tut...bre.
Pse po tutem?! jam shtetas amerikan gati 20 vjet.
Kam vene re qe emigrantet e integruar jane edhe rracistat me te medhenj ktu ne amerike. Kam shoke e miq te aferm shqiptar qe jane puro tifoza te trumpit biles edhe meksikant e lindur ktu jane tifoza te trumpit. Eshte ajo fjala e urt shqiptare kalova lumin te dhjefsha kalin. Harruan qe ishin emigranta vet.
Personalisht i uroj fat cdo refugjati shqiptar me cfardo genjeshtre qe ben per letra.
Eshte leht me i gjyku njerzit tani qe kemi fitu nenshtetsine e huaj sic po beni ju hipokrota rrefugjat ktu
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 20:31   #50
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse po tutem?! jam shtetas amerikan gati 20 vjet.
Kam vene re qe emigrantet e integruar jane edhe rracistat me te medhenj ktu ne amerike. Kam shoke e miq te aferm shqiptar qe jane puro tifoza te trumpit biles edhe meksikant e lindur ktu jane tifoza te trumpit. Eshte ajo fjala e urt shqiptare kalova lumin te dhjefsha kalin. Harruan qe ishin emigranta vet.
Personalisht i uroj fat cdo refugjati shqiptar me cfardo genjeshtre qe ben per letra.
Eshte leht me i gjyku njerzit tani qe kemi fitu nenshtetsine e huaj sic po beni ju hipokrota rrefugjat ktu
Ne USA...mo...per Benin... *******KOMB(qeveritaret).
Dhe ...KRIMINELA.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Leaf : 08-06-2019 nė 20:32 Arsyeja: Kujdes fjalorin . Shenim moderimi
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:52   #51
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Edlin, kerkoj falje nese e more per keq permendjen e vlonjateve. Une i mora si shembull prej theksit ekstrem dhe te kuptueshem. Asgje tjeter. Vlonjatet jan nona
Jo nuk tė keqkuptova, po doja tė theksoja se pėr tė arrit qėllimin tė gjithė kemi gėnjyer apo devijuar ligjin nė njė farė mėnyre, sipas kohės dhe rrethanave....
Psh. edhe sot.... shumica qė janė me letra e kanė nga njė pronė apo shtėpi nė Shqipėri, sa nga ne e deklaron si shtėpi tė dytė?
Shumica mundohen ta fshehin ose detyrohen ta shesin sepse nuk ja vlen barra qeranė pėr taksat qė tė duhet tė paguash nė vendin ku je rezident....
dhe ky veprim ka ndonjė ndryshim me mėnyrat qė pėrdoren pėr tė pėrfituar letrat?
Pėrjashto rastet ekstreme....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:56   #52
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,705
Thanks: 6,396
Thanked 1,783 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ne USA...mo...per Benin... *******KOMB(qeveritaret).
Dhe ...KRIMINELA.
Jam dakord qenjemi komb etni me komplekse dhe te ndyre ndaj njeri-tjetrit. Kjo as nuk diskutohet. Por ka edhe njerz te mire ne mesin tone jam i sigurt
Shqiptaret duhet te kerkojn azil ne baze se mungeses moralit te shoqerise shqiptare, jo vetem politikant jane te degjeneruar atje. Eshte edhe shoqeria vete qe reflekton ne zgjedhjet e politikanve.
P.sh kerkesa per azil ne evrope: ne shqiperi nuk shprehem dot se jam me partine socialiste ne nje kafe/klub se vritesh hyn ne gjak me tifozat militant te sales.
Ne shqiperi apo kosove nuk flet dot haptas as je fjale te mire per karrieren personale te enverit se te quajn komunist tradhtar kombi dhe ta fusin plumbin ballit
Ne nje shoqeri shqiptare nuk ka liri fjale apo bindje politike te lira sepse vete shoeria nuk e lejon nje gje te tille sepse mungon liria personale e individid ku cdo mendim apo opinin merret personalisht de kalon ne ofendime personale. Dmth eshteme keq se ne diktaturen komuniste kur opinioni politik duhej te fshehej vetem nga shteti, sot ne shqiperi po hape gojen apo shpreh simpati per nje parti hyn ne telashe me njerzit rruges qe jane tifoza te partise tjeter.
Une do kerkoja azil ne evrope sot si komunist dhe simpatizant i eneverit ku jeta eshte ne rezik nga militantet demokrat,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 21:06   #53
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Atentat i Rremė pėr Azil

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Jam dakord qenjemi komb etni me komplekse dhe te ndyre ndaj njeri-tjetrit. Kjo as nuk diskutohet. Por ka edhe njerz te mire ne mesin tone jam i sigurt
Shqiptaret duhet te kerkojn azil ne baze se mungeses moralit te shoqerise shqiptare, jo vetem politikant jane te degjeneruar atje. Eshte edhe shoqeria vete qe reflekton ne zgjedhjet e politikanve.
P.sh kerkesa per azil ne evrope: ne shqiperi nuk shprehem dot se jam me partine socialiste ne nje kafe/klub se vritesh hyn ne gjak me tifozat militant te sales.
Ne shqiperi apo kosove nuk flet dot haptas as je fjale te mire per karrieren personale te enverit se te quajn komunist tradhtar kombi dhe ta fusin plumbin ballit
Ne nje shoqeri shqiptare nuk ka liri fjale apo bindje politike te lira sepse vete shoeria nuk e lejon nje gje te tille sepse mungon liria personale e individid ku cdo mendim apo opinin merret personalisht de kalon ne ofendime personale. Dmth eshteme keq se ne diktaturen komuniste kur opinioni politik duhej te fshehej vetem nga shteti, sot ne shqiperi po hape gojen apo shpreh simpati per nje parti hyn ne telashe me njerzit rruges qe jane tifoza te partise tjeter.
Une do kerkoja azil ne evrope sot si komunist dhe simpatizant i eneverit ku jeta eshte ne rezik nga militantet demokrat,lol
Mua nuk me intereson kombi.Dhe kto retorika shko bani ne universitet.E di qe e ke per majre.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur