Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2019, 11:49   #1
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Sherri pėr lojėn me domino gati ka pėrfunduar nė tragjedi nė Durrės. Sipas policisė njė 67-vjeēar ka pėrfunduar nė spital pasi shoku i tij ka tentuar ta djegė me benzinė.Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi pėr “BalkanWeb” se dy burrat nė moshė, njėri 65 e tjetri 67 vjeē kanė qenė duke luajtur domino pranė sheshit “Pranvera” nė Durrės. Ata janė zėnė duke akuzuar njeri-tjetrin pėr hile nė lojė dhe nė gjaknxehtėsi situata ka degraduar fillimisht nė konfrontim verbal dhe mė pas nė fizik.

“Mė bėre hile”, ka thėnė njeri prej tyre duke mos pranuar humbjen dhe kaq ėshtė dashur qė situata tė agravojė. 65-vjeēari I.R. ka tentuar tė djegė me benzinė bashkėlojtarin, i cili ka marrė disa plagė dhe ndodhet nė spital. Autori ka pėrfunduar nė pranga.

“Tentoi tė digjte mė lėndė djegėse pėr motive tė dobėta njė shtetas, arrestohet nė flagrancė autori. Seksioni pėr Hetimin e Krimit nė Komisariatin e Policisė Durrės nė bashkėpunim me Shėrbimet e Policisė sė Rendit, kanė arrestuar nė flagrancė shtetasin I.R., 65 vjeē, banues nė Nr.6, Durrės.

Arrestimi i tij u bė pasi ky shtetas pėr motive tė dobėta ka tentuar tė djegė me lėndė djegėse shtetasin K. Sh., 67 vjeē, i cili u transportua nė spital dhe ndodhet nėn kujdesin e mjekėve.
Materialet hetimore i kaluan Prokurorisė pranė Gjykatės sė Shkallės sė parė Durrės nė ngarkim tė shtetasit I.R., pėr veprėn penale “Plagosje e rėndė me dashje” parashikuar nė nenin 88 tė Kodit Penal”, njofton policia.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 11:50   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Edhe une qe po thosha te beja ndon je dore domino me baben...jo re bab
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 11:56   #3
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

te shpallet "Shenjtor" menjehere nga Kisha e Lacit!
Bashkia Durres menjehere te mblidhet dhe ta shpalle "Qytetar Nderi" dhe menjehere ti dedikohet nje emer rruge apo piazze ketij personazhi!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 12:16   #4
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,207
Thanks: 5,286
Thanked 10,978 Times in 3,673 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Tobenestrafkulla.....
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 12:46   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Kanė ikur pėr bathė njerėzit nė kėtė vend.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 21:48   #6
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,343
Thanks: 15
Thanked 166 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

me duket se ne shqiperi, jane ēmen njerzit
kur lozin, i sheh qe nxehen, dhe eshte e kuptueshme emocioni qe del, por te rrihesh e ti vesh flaken, kjo eshte vertet ēmenduri
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pjer Thomas pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2019, 22:47   #7
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,980 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Kjo vertete qenka per keqardhje.

Do te kisha mirekuptim po te behej fjale per shah.. ama per domino ne asnje menyre nuk ia vlene te harxhohet 1 liter benzine.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2019, 23:12   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Ai duhet tia kete bere me hile edhe here te tjera ndryshe nuk ka si shpjegohet fakti qe ky tjetri ka mare benzine me vete.Ai tjetri e dogji ne repartin e hemodializes.Ky duke luajtur domino.Ai tjetri mori kallashin te vriste qenin qe i kishte kafshuar gruan dhe plagosi tre kalimtare(deme anesore).Ketu eshte bere njesoj si te jetosh ne nje kabine elektrike te tensionit te larte.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2019, 11:27   #9
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
te shpallet "Shenjtor" menjehere nga Kisha e Lacit!
Bashkia Durres menjehere te mblidhet dhe ta shpalle "Qytetar Nderi" dhe menjehere ti dedikohet nje emer rruge apo piazze ketij personazhi!
Si t'ja vėn emrin rrugės?
Rruga: "Bab Dud Benzina"?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 17:07   #10
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,021
Thanked 2,198 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
........

Do te kisha mirekuptim po te behej fjale per shah.. ama per domino ne asnje menyre nuk ia vlene te harxhohet 1 liter benzine.
Vende te lira lojrash ka, por nuk ka profesioniste.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2019, 17:21   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,980 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Vende te lira lojrash ka, por nuk ka profesioniste.
A je per nje dore domino?

Cakmakun duhet ta lesh te sigurimi. Me vjen keq.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 18:13   #12
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Ajo dopjo gjashta n'dore ti errėson syte.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 18:22   #13
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ajo dopjo gjashta n'dore ti errėson syte.
jane per nje kioske idjotat jo per domino
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 18:32   #14
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 328
Thanks: 33
Thanked 62 Times in 54 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Mė bėre hile”, nxehet nė domino, 65-vjeēari i vė flakėn shokut

Nje gje eshte sigurte,xhaja sdo beje kurre me me hile.
Ajo era e mishit te pjekur hmmmm,sdo i largohet ndonjehere
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur