Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-07-2019, 14:52   #21
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,448
Thanks: 691
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Sa i shkon Ilirit ajo veshja me vija vija.....duket nga njeri prizem sikur po ben nxemjen paraprake per ate qe ndoshta e pret.


Burg ka bere edhe Nano pastaj ka dale si hero.Zgjidhja eshte ndryshimi i sistemit.Te dime nga kush perfaqesohemi.Te mos e hartoje kryetari listen e deputeteve,pa se kush hyn ne burg e kush del nga burgu mua nuk me intereson shume.Kjo behet me teper per show.
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 14:56   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ahmet Zogu rojet e policet kryesisht i kishte nga Skrapari e zona te ngjashme me Skraparin. Edhe shoket Enver e Ramiz po ashtu. Nuk di gje per garden pretoriane te Gjergj Kastriotit. A mund te na sjell ndokush vargje te Fan Nolit per skraparllinjte?
Pėr policė nuk e di por propozimin nė Parlament pėr kthimin e Shqipėrisė nga Republikė nė Monarki e ka bėrė njė deputet nga Skrapari, nuk mė kujtohet emri tani.
Hall i madh me Skraparlline

Ka rrezik te hash dhe dru

Dy ministra le ti lene

Se na duhen dhe pa tru.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 14:57   #23
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
nuk kan byth ta futin ne burg, e para sepse nuk kane fakte, e dyta sepse esht nje centaur politik, nuk esht langaraq si basha lol.
Mendoj qe Palljoshi bojnaxhi i ka perdor te gjitha metodat dhe propabilitetet me Ilirin dhe pasi jan konsultuar me Rucin dhe barKAderrat e tjere te formacionit "thundra e bllokit", kane dal ene perfundim se duhet ta rrasin brenda......ska nevoje per fakte sepse ato fabrikohen ne cdo sekond.

Si Ramen (qe e njoh qe kur ka qene profesor ne Insitut te arteve) por edhe Ilirin qe ka qene student, i njoh pak sa por kurre sme kan mbushur mendjen se kane karakteristikat per tu bere "centaur" se do jo vetem mend te jesh i tille por edhe b*th e mbi te gjitha boolls......

E per fat te keq as Zhgarravina me pantolla te shkurta, as manekeni Lulia por as derdimeni Ilir nuk jane individe qe kane virtytet e te qenit udheheqes.......ata jane me teper neper ate perkufizimin e "kumandarit".
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 15:02   #24
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Burg ka bere edhe Nano pastaj ka dale si hero.Zgjidhja eshte ndryshimi i sistemit.Te dime nga kush perfaqesohemi.Te mos e hartoje kryetari listen e deputeteve,pa se kush hyn ne burg e kush del nga burgu mua nuk me intereson shume.Kjo behet me teper per show.
Ka qene Nanua pooooo se burgu per burra eshte POR Nanushin....e kishin futur tek burgu i femrave dhe po te mos ishte Naimi do te ishte akoma aty ne qelinee femerore i kryqezuar si xhizesi duke pritur Xhoanen me shigjeten e zeze.

Zgjidhje nuk mund te kete pa nje pastrim me klor te tipave te tille.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 15:04   #25
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Nese nuk do ishte president por lider i opozites, do kishte rrezuar ramen me kohe.
Kur janė tre palė nė njė konflikt, lufta plas kur dy palė bėjnė aleancė dhe vendosin qė ti bien tė tretit. Metės po kėrkojnė qė t'ja fusin. Ka disa qė i kanė propozuar qė tė lėrė Presidencėn dhe tė marrė drejtimin e opozitės biles hapen edhe fjalė se Berisha ėshtė nė favor tė kėtij zhvillimi sepse e konsideron Metėn mė tė aftė se Basha pėr tė drejtuar opozitėn. Ėshtė njė kurth, tė paktėn kėshtu mė duket mua.
Meta kėto kohėt e fundit duket qė nuk ėshtė i qetė. Edhe ky gjallėrimi i tij nė rrjetet sociale mė duket shumė i sforcuar, kjo video me tifozėt e Sėlltikut ėshtė pa lidhje. Megjithatė, tė shohim si do marrin gjėrat.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 15:05   #26
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,448
Thanks: 691
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat prestigjioze botėrore

Po nese njeri tip pastron tjetrin kjo nuk eshte zgjidhje.Sorosi duhet ta mendoje pak me thelle kete pune per te na i bere eksperimentin me te besueshem.
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 15:27   #27
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Presidenti Meta me tifozėt e Celtic, jehonė nė mediat mediat prestigjioze botėror

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kur janė tre palė nė njė konflikt, lufta plas kur dy palė bėjnė aleancė dhe vendosin qė ti bien tė tretit. Metės po kėrkojnė qė t'ja fusin. Ka disa qė i kanė propozuar qė tė lėrė Presidencėn dhe tė marrė drejtimin e opozitės biles hapen edhe fjalė se Berisha ėshtė nė favor tė kėtij zhvillimi sepse e konsideron Metėn mė tė aftė se Basha pėr tė drejtuar opozitėn. Ėshtė njė kurth, tė paktėn kėshtu mė duket mua.
Meta kėto kohėt e fundit duket qė nuk ėshtė i qetė. Edhe ky gjallėrimi i tij nė rrjetet sociale mė duket shumė i sforcuar, kjo video me tifozėt e Sėlltikut ėshtė pa lidhje. Megjithatė, tė shohim si do marrin gjėrat.
Thone(dhe nuk e di a eshte e vertete) qe....para se te shkosh ne boten tjeter,njeriu gjallerohet????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur