Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-06-2013, 21:08   #21
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postiminCili eshte Thaqi ne ikonat i pari apo i dyti!!!!!
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 15:12   #22
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!LDK-ja, le ta din popullata njėherė e pėrgjithmonė, se jo vetem qė i ka berė luftės, por kjo parti , tokė me Serbinė ka shpifur dhe ka luftuar kunder Ushtrisė se lavdishme tė UĒK-ės, ka propaganduar shumė keq, ka shpifur dhe spiunuar kunder UĒK-ės, te Serbia dhe te faktori Nderkombetar. Ketė e di bota, tashmė. Turp tė ken!
Kulmin e tradhtise kan berė, kur jepnin nga 100 marka per te hequr emblemen e UĒK-ės, e te lidhin shiritin FARK. Me burra te shkinave, tė Gordanės, oficer titist, jugosllave formuat FARK-un per ta shkatrruar UĒK-en. – Mendoni se populli nuk i di keto tradheti e dredhi kombetare.
Do te ishte mirė qė herave tjera, tė mos i hidhni pluhur syve popullit me genjeshtra tė pa kripė se gjynaf ėshtė, mos shkelni ne gjakun e Deshmoreve tė kombit se Zoti tė vret nė pikė tė dites.
Dhe krejt ne fund, kesaj radhe po e perkujtoj vetem njė dokument me shkrim e me vulė, tė lexon pėr tradhtinė kombetare, per tradhtine kunder kombit dhe Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe komandantit Legjendar, ADEM JASHARIT...
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 17:03   #23
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Wink Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

-.--------------------------------
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:20   #24
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin

Cili eshte Thaqi ne ikonat i pari apo i dyti!!!!!
Bon hajgare ti. Sikur te mos kishte qene i perjashtuar anetari i fort i nderuar Llapi, do t'a kishe marr nje pergjigje te rrufeshme ti. Pasi qe ai "mungon" po te pergjigjem une. Hashimi gjithmone eshte i pari, duke i perfshi edhe ikonat. Te tjeret i vijne nga prapa!
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:37   #25
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Bon hajgare ti. Sikur te mos kishte qene i perjashtuar anetari i fort i nderuar Llapi, do t'a kishe marr nje pergjigje te rrufeshme ti. Pasi qe ai "mungon" po te pergjigjem une. Hashimi gjithmone eshte i pari, duke i perfshi edhe ikonat. Te tjeret i vijne nga prapa!


do ta them haptazi,secili e ka te drejten e vet per te shkruar postim,por edhe per te ja thene ne dy sy,edhe ky u be si disa Hoxhallare me shume i japin rendesi politikes se punes se vet edhe ate ne Xhami mbajne fjalim!!!
Hashimi nuk e meriton ate post..
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:41   #26
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin


do ta them haptazi,secili e ka te drejten e vet per te shkruar postim,por edhe per te ja thene ne dy sy,edhe ky u be si disa Hoxhallare me shume i japin rendesi politikes se punes se vet edhe ate ne Xhami mbajne fjalim!!!
Hashimi nuk e meriton ate post..
Ti qenke anti shqiptar, shpijun, pro serb, pro rus, pro....pro...

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:47   #27
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fegi Shiko postimin
-.--------------------------------


__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:51   #28
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Rex mos eshte larte duke postuar Hashimi vet ?!!
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:52   #29
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:54   #30
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
Rex mos eshte larte duke postuar Hashimi vet ?!!
S'besoj. Mund te jete i biri.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:54   #31
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin


po kush eshte ky ne foto duke e Pershendetur Thaqin ? !!!
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 19:59   #32
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
po kush eshte ky ne foto duke e Pershendetur Thaqin ? !!!
Eshte Tomislav Nikolic, president aktual i Serbise. Dora e djathte e Vojislav Sheshelit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 20:18   #33
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Eshte Tomislav Nikolic, president aktual i Serbise. Dora e djathte e Vojislav Sheshelit.
Rugova atehere edhe pa deshire eshte takuar ,po ky tash pse me shkije !!!
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 20:30   #34
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
Rugova atehere edhe pa deshire eshte takuar ,po ky tash pse me shkije !!!
Llapi e di me se miri, por fatkeqesisht 'nuk' eshte ketu qe te pergjigjet.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 20:46   #35
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Maskaradat promovuese tė "gjeneralėve" pas luftės

Bota Sot | 05.06.2013 17:49


Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services3Mos e falsifikoni historinė - 12 Qershori 1999 daton ēlirimin e KosovėsShqiptarėt e Kosovės, tashmė, kanė caktuar disa ditė festash dhe pėrkujtimesh. Disa syrėsh krejt tė panevojshme e hiē serioze. Nė mes tyre edhe dita e Kushtetutės, e cila, po tė ishte ajo e Kushtetutės tė Kaēanikut, edhe mund tė pėrligjej, pėr kushtet dhe rrethanat nė tė cilat u shpall, por jo edhe e dyta, e bėrė nė paqe dhe rahati. Kjo ėshtė njė kopjim i 11 janarit tė Enver Hoxhės me shokė. Kushtetuta nuk pėrbėn asnjė ngjarje tė shėnuar, sepse ajo ėshtė krejt normale pėr funksionimin e njė shteti. Megjithatė, nė Kosovė nuk funksionon as Kushtetuta, as ligji, as drejtėsia dhe as shteti, sepse ligjin ende e bėjnė bandat staliniste, tė cilat u konsoliduan gjatė luftės, e dėshtuan luftėn, madje, qysh nė nismė, mė 1998. Me nxitjen e Serbisė, organizuan revoltat e mars - prillit 2004, pėr rrjedhojė, realizuan decentralizimin komunal nė Kosovė, si vegėzė-lidhėse tė Serbisė, pėr ta ndarė pushtetin me Serbinė brenda Kosovės, duke krijuar edhe mundėsi ligjore pėr shkėputje e gllabėrim tė territorit nė tė ardhmen nga Serbia.

Ēuditėrisht, mungon data zyrtare e ēlirimit. Njė mangėsi idioteske, e lėnė pėr shkaqe tė thėna mė parė. 12 qershori 1999 shėnon marshimin e tankeve tė NATO-s rrugėve tė Kosovės. Dhe, ky ėshtė ēlirimi faktik i Kosovės. Ēdo zvarritje e mėtejme e caktimit tė datės tė ēlirimit, ėshtė jo serioze dhe ngjallė dyshime qėllim-kėqija tė individėve apo tė grupeve tė interesit.(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė enjten nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsia e abonimit ėshtė nė Zvicėr.


Komentet

Komente (22) | KthehuTe ofendosh baballaret,djemet tane qe lane fmi,grua rrugeve te gurbetit..u nisen per ks, te qlirojn komb e atdhe..kush nenqmon UQK-ne e meriton pushkatimin ne mes qytetit..shumica e ofendusve jan rrugaqe..te deshtuar ne jet e familje...nuk kan gjake shqiptari...asnjeri prej juve nuk e ka perjtua frontin pa buke me dite te tera e me nje arme te keqe kunder shkaut..ket e kan bere vetem trimat shqiptar..

gjilan @ 05/06/2013 22:05


Komentuesi "gjilan" meqe ti nuk e tregon e-mail adresen e vertet, detyrohemi te terheqim verejtjen ketu, mos ju drejto komentuesve tjere me etiketimin "kopil shkau" sepse nuk te publikohen komentet

ADMIN @ 05/06/2013 22:02


Me siguri hashimi TENTON ta fus ne HISTORIN E Kosoves SE VUAJTUR .. faktin se KINSE ai e paska "shliruar" KOSOVEN ?! He he he !

ANTI pdky @ 05/06/2013 21:57


e more dardan rriqna pardan rreci kosova je shliru se je ka gjat luftes i strehuar diku ne serbi e tash po fole shlire se je shliru e ti duhesh me ju falenderu ushtarve te uqks e natos se pa uqk ti nuk ishe as ne toke as ne qill

rifa @ 05/06/2013 21:56


PAJTOHEM ME VITIA SE TE GJITHE KOMANDANTET NUK JON TE NJEJT:KOMANDANTI LEGJENDAR ADEM JASHARI KOMANDANTET TJER ME RADHE AGIM RAMADANI SALI QEKAJ TAHIR ZEMAJ RRUSTEM BERISHA ANTON QUNI JON LEGJENDA PER LUFTEN E TYRE PER LIRIN E KOSOVES:KOMANDANTET KINSE TQ SHIKUT QE SOT JON ANTAR TE PDKes SE MALLKUME JON TRADHTARET E KOMBIT SHQIPTAR QE VRANE DHE DHUNUAN MOTRAT SHQIPTARE DHE SHFUTZUAN LUFTEN PER TE GJITHA KRIMET E BERA NDAJ SHQIPTARE:TURP TURP PER KETA KOMANDAT TE QUAJTUT NE EMER TE UQKes ..te gjitha do te paguhen me krye nje dite ska mbet gjak pa dalur ne drit..

flamuri @ 05/06/2013 21:52


Ka kalu koha e kercenimeve. Keshtu nuk arihet qellimi, fakt qe ka pas luftetar qe kan luftu me nder, por ketu eshte fjala per gjenerala e majora (kuptohet, pa akademi ushtarake) qe jan duke e njollos luften me vepra kriminale qe kan dhe jan duke ba e jo komentuesit, se edhe nder komentues qe jan kritik ka pas luftetar dhe kan kontribu per qlirimin e Kosoves e jo vetem ata qe e kan privatizu Kosoven. Keshtu qe nese mendoni qe me kercenime na detyroni te heshtim ju propozoj qe te shkoni e te ballafaqoheni me EULEX-in (nese ju mban b . . . .).

Arsimi nga Peja @ 05/06/2013 21:49


Edhe disa pacifista kan pas luftu por nga friga prej shkavit ata e sulmonin uēk-en.

rreshteri @ 05/06/2013 21:38


@Bardhy frashri pajtohem se ne duhet bashkue si komb po nje fjal popullore thot shtrij kambet se ta mrrin mbuloja se esht let me dhan fjal pa mbules. Ne te gjith kemi qef meu bashkue po skemi fuqi .Kur gjermani populli ma i madh i europes nejti 50 vite i ndamderi sa tu forcue dhe u bashkue. qka mendon se ne e kemi at fuqi jo se kemi.po per mendim timin kurr ma mir punet si komb si kemi pas shqiperia.kosova shtete shqipetaret ne maqedoni shtet perbers sjoan pak.e kto i kemi arrit fal amerikes se sod kosova dot ishte serrbi pa AMERIKEN

koburja @ 05/06/2013 21:28


Hashim Polari thonte une e ēlirova kosoven por kur ja filloj bisedimeve me serbine dhe ato koncesionet e njohura ne tavioline i kane humb fjalt e ēlirimit ketij rrenacaki.Po te mos ishte Nato nuk do te ishte larg konfrotimi i bredhsem shqiptare-shqiptare dhe serbia nuk do kishte nevoje fort te lodhet.Pra ishin pikerisht amerikanet te cilet me anglezet e ben kosoven keshtu deri ketu.Pra Kosova ne lufte u ba dy qeveri njera e krijuar nga populli Rugova ddhe tjetra e krijuar ne kullat e enverit nga nano ,mejdani e klosi ;qeveria thaēi.Ditat e ēlirimit donin keta rrenca ti vejne sipas qejvfeve te tyne por e verteta historike do ti demaskoje shume haptas dhe me fakte

babastars @ 05/06/2013 21:16


Nato na ka nimu,vet jemi qliru,kuj si pelqen osht serb ose e ka nplan me ba qysh ti thojn te hujt,e der tash te hujt na morren shum e shum vend e jau falen komshive ton.

Beny @ 05/06/2013 21:10

Komentet

Komente (22) | KthehuHashim Polari thonte une e ēlirova kosoven por kur ja filloj bisedimeve me serbine dhe ato koncesionet e njohura ne tavioline i kane humb fjalt e ēlirimit ketij rrenacaki.Po te mos ishte Nato nuk do te ishte larg konfrotimi i bredhsem shqiptare-shqiptare dhe serbia nuk do kishte nevoje fort te lodhet.Pra ishin pikerisht amerikanet te cilet me anglezet e ben kosoven keshtu deri ketu.Pra Kosova ne lufte u ba dy qeveri njera e krijuar nga populli Rugova ddhe tjetra e krijuar ne kullat e enverit nga nano ,mejdani e klosi ;qeveria thaēi.Ditat e ēlirimit donin keta rrenca ti vejne sipas qejvfeve te tyne por e verteta historike do ti demaskoje shume haptas dhe me fakte

babastars @ 05/06/2013 21:16


Nato na ka nimu,vet jemi qliru,kuj si pelqen osht serb ose e ka nplan me ba qysh ti thojn te hujt,e der tash te hujt na morren shum e shum vend e jau falen komshive ton.

Beny @ 05/06/2013 21:10


Pe shof qe ne disa komente, shkruhet se vetem NATO paska kontribu ne qlirimin e kosoves. Mos i shtini krejt komandantat me ni thes. Ka njerez e kan lan luksin , punen familjen edhe kan ardh kan vdek per atdhe, pa marr parasysh sa kan mujt me kontribu ata kan ardh me luftu me participu n qlirim. E disa ktu qe jeni fsheh nen dimija te grave keni kujdes qka folni se ka shum ushtar trima qe kan hy per me luftu me nder edhe me zemer. Ka edhe prej atyre qe e keqperdoren luften , mirepo mos i shtini krejt me nje thes. Marre per disa komente ktu. Un vetem kur e kujtoj psh, Indrit Cara nga Kavaja, ka ardh nga Anglia ka luftu per Kosov. E disa spiuna ktu ulne koken mos shkruni komente palidhje.

Vitia @ 05/06/2013 20:56


Gjeneralve sna ka mete tjeter veq me ua vu nga nje kumone te madhe ne qafe Si baca selim love kur i qitke ne bjeshke. Keshtu ky milet me tru te teruna prej propagande tu shkoj mas si Muqa daive . Gjith keto vrasje ndershqiptare , gjith kjo hajni para syve te opinjonit, gjith rrebesh plaqkitje E uzrpimet qe bejne. Ky milet ka durim dhe i lejon qe keta te quhen njerz Kjo eshte mekat qe e ka kaplue kete popull naiv Keta jan rraspillana Tokat shqipetare i falin me karadyzen e dajre te parlamentit te matufave bythshitur qe shesin kerrname thue qe i ka zgjedhe dikush Jo matrapaz jeni Haramat e kesai toke Kqyrne Adem Dekuqken , Rexhep kral Nikollen e malit te zi sa jan dilingji Ne vend te prinin per bashkimte faktorit luftarak Keta bane ndamje ne frakcione Dhe sot lehin si qenat pa dham tue mertype nje cope stzerrvine Qe e kan fitue me njersen ne sherbim te fashizmit velavrases !

mali @ 05/06/2013 20:48


Nuk duhet festuar diten e shpalljes se kushtetutes se Ahtisarit,e cila ndalon bashkimin kombetar shqiptar,enderr e te gjithe shqiptareve qe nga ndarja e trupit SHQIPERI,ne gjashte pjese,te cilat duan te bashkohen.

BARDHYLI-FR @ 05/06/2013 20:22


A se paska qliru hashimi kosoven a po a e dini sa her ka than hashimi se aj e qliroi kosoven nja 1000 her edhe prap nuk po i besoni jo jo hashimi me kamisha e ka qliru kosoven KFORI ka hi ne kosove pasi hashimi i ndjeki shkit a po besoni tash mos besofshi vetne djalin e hashimit aj e di ma mir

kuksi @ 05/06/2013 20:04


Dita e qlirimit ukan ne prishtine me 16 kur e kena gju me gur ni paramilitar shka se di a e kena rrok a jo veq qaty te ''iberlepenci'' ish kan para banese te vet pra edhe qaty te kater llullat jan kan shum ushtarak shki edhe ata i kena gju me prraqka me doket qe majen e flokve une vet ja kam rrok sakat u ba ate dit pra gjith ket trimni qe e bana tash e mora ni banes te keqe e lokalet e mija qe i kam pas mas lufte mi moren pisat e hajnat tjer. une per veti hala nuk jam qlirue se jan forcat serbe ne mitrovic edhe deri te hjeken nuk kam dit qlirimi

pse me rrejt @ 05/06/2013 19:55


Kah po shkojn kėshtu njerzim.Pėr gjithmon u largua krimi.Krejt po kthehen n,vende t,veta.Zemrat kop por vazhdon jeta.Krejt tė dalun nder vllazni.Gjithkah dualėn lan miqsi.Mirė i pritėn nė qdo anė.Patėn mbet si thmi t,pa nanė.Krejt qka patėn n,Kosovė mbetėn.Shpijat djegė e as gja s,gjetėn.Kafshėt marrrė i kish barbari.Ne ditė t,vshtira vlla shqiptari.Na kanė marrė nė shpija t,veta.Mirė se erdhet mirė se u gjeta.Me qdo gja qė ishė mundsija.Na kan prit nė shpi vllaznija.Kur erdh fjala ra Milloshi.Se at qen e nxuni koshi.Vrap tė gjithė me shkue n,tokė t,veta.Me fillue rishtas jeta.Shpija t,djegne krejt vjedh gjaja.Ah serbi he ju hupt rraja.Gzimi e vuajtja bashkue bashkė.Sa shum Naton e kan dashtė.Qė e qitėn serbin jashtė.Sa shpejt po harrojmė. T,vertetat s,po i kujtojmė.NATO u falem nderit.Na larguat prej tmerrit.Jau kthefshim me t,mirė.Kjo ėsht si detyrė.Miqėt qė na ndihmuan.Shtetin na e pranuan.Nderėn n,vend e quan.Ju flm NATO

Zef Dodaj Ch @ 05/06/2013 19:32


ja uqk,fallse,vetem natja na kthej ne shtepi,uqkja ishte neper shtetet e botes,tue mrizue,pasi hyri nato ,qetniket e vazhduan masakren aty ku e la babai i tyre milloshi

tafili @ 05/06/2013 19:28


une mendoj se Kosova ka kapacitet ushtarak me pushtue krejt ballkanin veq Nato me na dhan ushtar edhe armatim se komandantat i kena

Guri i madh @ 05/06/2013 19:22
-

12 qershori asht dita kur forcat e natos e qliruen Kosoven -e keta hajnat komandant ma von jun ardh kur e kann pa qe ska shkije po qefar kom- keta o nanen....

dardan rreci kosova @ 05/06/2013 19:12


Keta falsifikator te historis do t`i mallkoi koha, keta te gjitha keto i bejn qe t`a promovojn veten dhe ku ka ne bot te promovojn veten ne gjeneral pa shkollė?Keto pun po shifen se si mbeten Kosova veriore, graqanica, gorozhdeci, banja dhe suhogerlla e sa e sa territore tjera dhe tani keta"patriot" iu krijojn te gjitha kushtet per kthimin e shkive!...

Ēlirimtari @ 05/06/2013 19:05


Klina feston diten e ēlirimit me 18.6.99.ateher kur u kthyen ata qe nuk ishin kesajde, kurse ne ket dit u be parakalimi i UĒK-sė neper Klinė ēka ishte rast unikat ne ter territorin e Kosoves, bile u shfaq edhe nje program rasti.Keto njesite elite qe hyn ne Klin i komandonte nje ushtarak karriere qe ishte i vetmi qe kishte len ditarin per te ēlirua vendin...

Ēlirimtari @ 05/06/2013 18:28


Ne ēka te besohet?ne falsifikatoret e historis, apo ne ata qe e moren pushtetin me dhun pas luftes, po te njejtit janė.Po e zem nje far remi thot se Pr. u ēlirua me 11.6.99.e ket dit trupat ruse e pushtuan aeroportin e sllatines, kurse Klina u ēlirua me 17.6.99. kurse njefar historiani thot se UĒK-ja ka hy ne mbremje e e verteta esht se kan hye ne ora 11 te dites.

Ēlirimtari @ 05/06/2013 18:21

--

bota sot

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 21:06   #36
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Llapi e di me se miri, por fatkeqesisht 'nuk' eshte ketu qe te pergjigjet.
mos ja mbaj Llapit ne goj shum se po ta zen frymen
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2013, 23:41   #37
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
LDK – ishte sabotatore e luftės clirimtare


Erald Selca

LDK ditėve tė fundit nėpėrmes shtypit afėrt me tė po tenton ta rehabilitojė vetvetėn ,duke dezinformuar opinionin publik kinse ajo na paska ndihmuar Komandantin legjendar tė UCK-sė Adem Jashari familjen e tij dhe vetė UCK-nė kur dihet botėrishtė se LDK kishte zgjedhur rrugėn e turpit pacifizmit pasiv Rugovist qė mė 1989 kur u themelua si parti -lėvizje .
LDK -ja kurrė nuk e ka ndihmuar nė asnjė rast rrethanė luftėn antipushtuse clirimtare tė UCK-sė kundėr okupatorit serbosllav ,LDK nga Presidenti Rugova e deri te Aktivisti i vetė mė i vogel shumica dėrrmuse e tyre organizonin fushatė mediale Anti-UCK,dhe LDK vetėm pak ditė pas masakres rėnies se Adem Jasharit organizoi zgjedhje ,nė pikė luftės .
Emisaret esaj nė LDK ,Presidencė Qeveria Bukoshi ja kishin caktuar vetit detyrė pengimin e luftes ,nė njerėn anė grumbullonin miliona marka nė emėr tė Kosoves ,dhe ato mjete ata i pėrdornin pėr blerje vilash,jetė mondane dhe UCK -ja mezi mbijetonte nė zonat e luftimeve .
Po mos deshtonte LDK ,vecanti pas Dejtonit ku Kosova as qė u pėrmend ishte normale se nuk do flitej pėr Kosovėn sic rrente lidershipi LDK -sė nė Dejton Kosova normal nuk do pėrmendej nuk ishte palė ndėrluftuse .
UCK -ja ishte themeluar dihet botėrisht nga LPK -ja dhe aktivistet esaj mė tė devotshėm nga mbarė hapesira shqiptare,LDK ishte ajo qė pengoi cdo nisme ushtarake ,madje ishte shumė aktive nė terren me zyrtaret esaj Eqrem Kryeziu,Nekibe Kėlmendi,Agim Krasniqi,Ymer Muhaxheri ,akademiku llafazan Sabri Hamiti ,e satelitet e LDK -sė Liberali Gjergj Dedaj dhe Demokristiani Mark Krasniqi delnin nė Drenicė ,Llap,Dukagjin dhe kėrkonin ti gjuanim armėt dhe dezertonim kauzen tonė shenjtė pėr liri dhe bashkim kombėtar.
Mediumet e LDK -sė gazeta Bujku ,Rilindja ,Qik-u Bota Sot , dhe ato Sali Berishės nė Tiranė Rilindja Demokratike ,55 ,radio kontakti ishin nė sinkron me mediumet serbe tė Beogradit na quanin dorė e zgjatur Serbe ,pjellė marksiste -enveriste ,kriminelė ,etj dhe kush na quante kėshtu ne strukturat e ish LKJ tash LDK akamedikėt matuf tė cilėt ashtu si vetė Akademia heshtėn dhe kurrė nuk dolėn nė pėrkrahje tė UCK -sė ,keta jugonostalgjikė shanin bijat dhe bijt mė te mirė te kombit ,tė cilet kishin marrė pėrsipėr dėbimin e Serbisė nga Kosova dhe viset tjera etnike ,UCK-ja ėshtė projekti shekullor i shqipėtarevė.
Dėshmorėt e Kombit Adem Jashari ,Fehmi Lladrovci ,Sali Ceku ,Agim Ramadani ,Xheva ,Hyrė Emini ,e mijėra te tjerė ranė pėr clirim dhe bashkim ,por LDK kėta deshmorė me shkrime tera fejtone i quanin tė kuq ,LDK e ka nė traditen esaj manipulimin pas lufte me vite tera manipulonte me emrat e deshmorve Sali Ceku,Agim Ramadani,Adem Jashari etj pėr vota me paftyresin esaj mė te madhe .
Rugova ,Bukoshi dhe sejmenet e tyre mbi 900 milione marka i keqperdorėn pėr qellime tyre ,pėr luftėn kanė dhanė me ndonjė rast shuma modeste .
Sa herė LDK zihet ngushtė nga kompleksi i saj i inferioritetit ,mungesa e kredive kombetare e ka berė ketė parti tė tregohet aktive nė dezinformata kinse ajo paska ndihmu luftėn ,aktivistat e LDK -sė kanė dorėzuar armė nė Shtator 1998 pas ofensives madhe serbe kundėr UCK-sė ,kanė shkaktuar pėrcarje tė mėdha luftė ,me tė ashtuquajturin FARK i cili me uniformė nuk ka ekzistuar terren,jam dėshmitar vetė si ish luftėtar i UCK -sė ZOD ,dhe SHP UCK -sė .
LDK sabotoi QPK e Kryeministrit UCK -sė Hashim Thaci me 1999 ,LDK ka formuar komisione e nėnkomisione luftė e pas lufte pėr hetimin e kinse krimeve tė kryera te UCK-sė mjerim ,nė vend se LDK pėrkrahte luftėn ajo sabotoi atė ,hartonte dosje kundėr ish Eprorėve e ushtarve tė UCK-sė Fatmir Limaj ,R.Haradinaj,Sali Veseli etj.
LDK -e ka nė ADN esaj manipulimin ,mashtrimin e opinionit publik ,pėrcarjen ,LDK dhe ish presidenti Rugova nuk morėn kurrė mundimin me vizitu Prekazin mitik Adem Jasharit ,Gllogjanin,Recakun ,Shalen e Bajgores ,Rugova kurrė nuk vizitoi njė lapidar dėshmori tė UCK -sė .
LDK dhe ish presidenti Rugova nuk kėrkuan falje kurrė pėr rolin etyre kapitullues luftė nė vitet 1997-1999 ,LDK pas lufte u amnestua nga ish strukturat e UCK -sė AAK-PDK qė qeverisen me tė .
Ju tė LDK -sė tė me falin ata pak aktivista mirė qė u distancuan nga ajo politikė shterpe ,duhet kėrkojnė ndjese publike pėr rolin etyre negativ disfatist nė luftė .
ERALD SELCA -Ish luftėtar i UCK -sė ./gazetaditore
Dikush duhet pa tjetėr tė dalė para gjyqit tė popullit, pėr tė dėshmuar: A ėshtė liria, pavarėsia, Kosova, pronė e krijuesit tė tokės,djepit e rritės e gjuhės e jetės, me emrin: populli, apo qenkėsh pronė e patundshme e dikujt-dikujt qė flet e s’e di ēka flet, qesh kur duhet qarė, qan kur duhet qeshur.
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2013, 06:37   #38
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

kur lima ishte ne hage.. e kur prokurori e vuri me shpatulla per muti.. a per muri.. duke nxjerre me fakte se ne llapushnik ai kish torturue e vrare dhjetra katundar shqiptar.. lima me tregue se ai nuk kish qen kunder katundarve..dmth antareve te ldk-se neper katunde deklaroj.. se ..uck ishte ldk...

per kte deklarate sigurisht ai do ket hanger dajak ne celulen qosiste enveriste klosiste.. mirpo e verteta ashtu eshte.. se ushtaret luftaret e poplli i kosoves ishin ldk.

sepse lpk ishte o ne zvicer o ne rogner o ne hamburg-er..

poor eshte e vertete dhe ajo..se lpk qe nga rogneri ja mbrriti me i komandue ushtaret e luftaret ledekasha.. e jo vetem me i komandue por dhe kur ju desht me i poshtnue e torturue e vrare e sakatue..

ldk ose ma mir me than populli i kosoves e hanger si ukrainasit ne koh te stalin-hitlerit..

me nji ane ushtria serbe tu e genocidue e ne an tjeter lpk-ja me fam keqen polici e uck-se tu e perndjek e tu e vra pas shpine..

dhe ukrainasit e mjere..
diten vinte i genocidonte gestapo..
naten ushtria e stalinit..
diten i digjte shpin gestapo.. naten vinin njesitet staliniste u a merrnin dhe doren e fundit te miellit e u a masakronin familjet..

ne prag te luftes se dyt botnore.. stalini beri reprezalje mbi ajken e shtatmadhorise se ushtrise.. se ushtris te shtetit te vet..

dhe lpk cohet vret kolonelin ahmet krasniq midis tiranes.. e ma von dhe kolonelin tahir zem me gjith femij..

ne qe njohim historin i kuptuam qe ne fillim se cdo ishin.. qosisto rognero lpk-istet..

do ishin qeni i keq .. sic e tha ai plaku i drenices.. qe ja sjell katundarit ukun ne torishte..

dhe ashtu ndodhi..

e thirren slloben.. eja i than me ushtri se ta kem dhan arsyetimin.. me u arsyetue para nderkombtareve..e kajua nanen kosoves e me at rast kryen dhe nji detyr tonen.. me ja kajt nanen ldk-s se rugoves qe e kem anmike te vjeter..

dhe.. slloba u a kreu mir qat detyr..

duke masakrue popullin kuptohet masakroj dhe ldk-n..
u kry bac.. kan than ne 15 katsh shokat bedri e lpk-i..

shum keq..

kur hyni tenku natoist.. ne kosov.. nuk e harroj nji plak i kosoves qe ndoshta kurr nuk kish kput ndoj lule ne jet te vet me ja dhan grues.. por at dit e kish gjet nji drandafill e ja vnoj tankut natoist mu ne gryke te topit..

ishte shum kuptim plote ky xhest,..

ishte zemra e plakut qe i shprehte mirnjohjen clirimtarit...
clirimtarit e shpetimtarit ..
te vertetit..

,..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2013, 08:12   #39
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,074
Thanks: 33
Thanked 47 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Qe te dyja dhan kontributin e tyre per popullin dhe lirine e kosoves, njera pa tjetren nuk do te kishte sukses, politikanet profiter jan ata qe ndezen zjarrin e armiqsis ne mes tyre.
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2013, 22:16   #40
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: LDK dhe UҪK janė dy botėra tė kundėrta!

Xhemajli nuk shkon me qejf nė EULEX, i kėrkojnė llogari pėr luftėn

Bota Sot | 06.06.2013 14:56


Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services5Sot rreth orės 13:30, kryetari i OVL tė UĒK-sė Muharrem Xhemajli, ėshtė ftuar pėrmes telefonit nga EULEX-i, qė nesėr tė paraqitet pėr t’u intervistuar nė cilėsi tė dėshmitarit, pėr njė nga proceset qė po zhvillohen kundėr luftėtarėve tė UĒK-sė.

Z. Xhemajli, ka konfirmuar se NUK DO TĖ PARAQITET para organeve tė EULEX-it me vetdėshirė. Ky vendim i kryetarit Muharrem Xhemajli, bazohet nė vendimin 05/2011 tė Kėshillit Drejtues tė OVL tė UĒK-sė mbajtur me 7 maj 2011. Nė kėtė vendim mes tjerash thuhet: “OVL tė UĒK-sė iu bėn thirrje tė gjithė veteranėve tė luftės, qė tė mos njohin autoritetin e EULEX-it nė Kosovė, tė mos i pėrgjigjen ftesave tė tyre, tė mos japin asnjė lloj deklarate pranė organeve tė kėtij misioni nė asnjė rrethanė, edhe nė rast se arrestohen pėr tė ashtuquajtura krime tė luftės”.


Komentet

Komente (23) | KthehuCfare surrati= M A N I A K _P SY KO !

Kadri V Kuqka @ 06/06/2013 22:47


burimi skenderaj-i nderuari burim une ta kam mbrojtur familjen tuaj me keta ushtar qe po don eulexi ti qvlersoi.por i nderuar burim trimeria dhe patriotizmi shfaqet kur asht atdheu ne rrezik.ndoshta ti je mshefur si zogjt e qures nen kasht nderse une me ushtart e mi te shqiperis etnike kemi luftuar ballper ball me shkavn shekullor te hordhive ssiberiane te quajtur serbi.edhe diqka zotri burimi te shqiptaret ne kosove ende serbia ka simpatizant te vet qe jan lodhur dhe jan duke cofur sepse ju ka ardhur fundi.tani ne sivjet dote behemi ushtri moderne qe jemi ne gjedje perseri armikun ta qendisim.sa i perket shkronjave siq ti i ke cek kjo thot qe ti je fenatik pacifist ndoshta i kupton.me nderime ushtarake njesia per nevoja qlirimtare KOMBETARE

gjenerali @ 06/06/2013 21:22


muharremi asht ba si ata gzofat qe ndrron here me nje ane here ne tjetren.Muharrem ma ju ka kthy edhe lapsit he hehehe.Alfabetin e kish mesu se sha zoten po i lexon krejt vet do deklarata.Ndoshta edhe ushtrohet shume po ska gajle.Ku e pata fjalen ky sha zoten ky si nje gjeneral i emruar me ushtri te vdekur.Noshta i kujtohet vepra e kadarese.Sdi a ka ni per ate gjeneralin ....

gjeneral lejtnant K @ 06/06/2013 19:27


E more Stalin,a po shef se sa je i deshiruar ne Kosove nga opinionet.Po ju e keni lekuren si te bullit dhe nuk e ndieni temperaturen e mllefit te popullit.Neser e lexojm qe ke shkuar qe cke me te.

veterani i vertet @ 06/06/2013 18:32


po ky i paska qu.... po kush esht ky se nuk po njoh ma se epaskan trash QEBAPAT se ky u kan shum i lig ....veq perpara e tan shkoni ne EULEX se niher me shkaun e shkines e tash e kini lidh me EULEXIN ..... hahaha

drenasi @ 06/06/2013 18:12


E more gjeneral!!! se pari mesoe drejteshkrimin dhe me pase komento... (clirimtar) jo me q te bute e shume gabime tjera gjuhesore !!! nese ushtaret e tue jane te paster si loti nuk do vjedhshin shtepin e vet!!! po do ta mbroshin ate si syrin e vet!!!

burimi_skenderaj @ 06/06/2013 18:03


EULEX e ka vendos te gjith bashkpuntoret e serbis me i burgos nji ju garantoj se asnji ushtar i UCKse nuk do te arrestohet perveq komandantave qe gjat luftes kan qen neper biruca te fshehur prap do te shkojn ne biruc se e meritojn edhe qashtu kan dasht Eti iriq nashti nuk e njeh EULEXsin por ata ty te njohin A ma kishin pas qef tash kta komandantat me kthy serbin boll hashim pela po mundohet prap von eshte per kta kriminelet

kuksi @ 06/06/2013 18:03


eulexi duhet pa tjeter te ik nga kosova.ushtaret e mi jan te paster si loti jan qlirimtar qe e kan shliruar kosoven.prandaj themi me plot vetdije qe eulexi te largohet menjihere.ushtaret e qlirimit te kosoves jan heroi te gjall dhe nuk lejojna qe eulexi ne emer te serbis ti denon sa her te don.ligji asht mbi te gjith por liria ne kosove ndaj ekupuesit serb ka nji qmim shum te madh.

gjenerali @ 06/06/2013 17:30


Krim eshte edhe vjedhja dhe falsifikimi i votave qe i ke bere ne t'kaluaren. Tjerat ēka dalin do t'i shohesh kur te shkosh ne EULEX.Sigurisht nuk te kane thirre per me t'ba pashė...

tiedin @ 06/06/2013 17:19


Shazoten ti jo qe ke me kallxu po mi pshtu bethen tonde edhe ki me ja xhujt tjeter kujt krimet qe i ke bo ti se ftyren e rrugaqit e ki,sikur do rrugaqa qe e perseritshin vitin ka 3 here ne klase.

decanasi @ 06/06/2013 17:19
-


Shko se te sherbejn viski pijen tėnde te preferuar veq pa menze po e perbin ti pa problem se je i trash.

Shqiptari @ 06/06/2013 17:16


Me shkuar po vallahi o me hater o me zor .Por me mir vullnetarishte edhe pse me deshir jo .Ketu nuk i duhet trimrija as kujit por menqurija .Kur ka shkuar S.Lushtaku shkoni te gjith .

Dashamiri @ 06/06/2013 17:14


Thuaj ne EULEX more balosh, se pjestaret e FARK-ut nuk kan te drejt te aplikojne per veteran. He kur te zbulohen te gjitha te bemat e poshtra qe i keni bere popullit do ti vie te vjelle. Percaresa te poshter. Ishalla kuuuuurr nuk sheh diell me sy. E shkaterruat popullin dhe vendin. Po duket puna juaj.

Dushi @ 06/06/2013 16:57


Cafre surrati, ky as gjak shqipatari nuk ka tataro-mongol garant eshte .

beka @ 06/06/2013 16:42


qe besa shkon edhe vet a ka ma

quki @ 06/06/2013 16:38


Ha , ha, ha Don me i shti Eulekxi me ba be qe sjan kane ne lufte kurr Le tana po e hupin statusin e veternaqit !

mali @ 06/06/2013 16:27


Edhe qurani nuk kish pa dashte me shkue ne dasem,por kur ja nisen me na qnuk puplat,shkoje flutyrimthi.Se nuk ne kurfar njeriu,Ty dileme nuk ka,prsndsj si po udheheq me kete shoqate zoyi i ndihmofte ata.Kur te prine qorri ,thokne te qete ne llagam.

Kosova @ 06/06/2013 16:26


Ti i ke than i pari Albinit proserb kur ai doli kunra Euleksit .Qetash mir ta bofshin drejt e ne gjygj ,hajde hajde qou s,ka demeli ktu.

Beny @ 06/06/2013 16:19


Ti i ke than i pari Albinit proserb kur ai doli kunra Euleksit .Qetash mir ta bofshin e ta kthefshin.

Beny @ 06/06/2013 15:29


Me iu ofrue EULEKSI naj kocke, llom bahen mas kockes e tash keshe patriota. Patriotizem eshte me e qite ne drite te verteten sahere qe ka dyshime o pseudopatrioti im! Nese ka dicka thuaje ose me mire fole te verteten dhe keshtu i ndihmon edhe grupit te drenices e edhe pastertise se luftes se UCK e jo me patriotizma te rrejshme.

patrioti @ 06/06/2013 15:28


Ti ki qef me kan veq qeveria e kosoves qe oshte krejt e korruptume po nese don Zoti me na pshtu qysh na pshtoj me NATO ateher edhe EULEXI duhet mi gjet krimet ndaj shqiptarve

drejtesia @ 06/06/2013 15:15


He more musteqosh! Si shumė besim paske nė veti! Shkon shkon bile i pyet se kur duhet tė paraqitem sėrish, nėse nuk tė mbysllin se edhe ti e emriton birucin!

Baca @ 06/06/2013 15:14


ja mos i lajmro ata vin ete redhin o ata sjan qeveri kosovare as polici kosovare po jan euleks

gjema @ 06/06/2013 15:05

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur