Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-06-2013, 18:53   #1
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rekord

U inaugurua sot tuneli i autostrades Tirane – Elbasan. Ndertimi i ketij tuneli u bė nė kohė rekord pėr 13 muaj, duke treguar fuqine tranformuese te Shqiperise moderne tashme te rilindur.

Emocionet janė tė mėdha sa vetė rruga, kėnaqėsia gjithashtu. Kėshtu u shpreh kryeministri Berisha nė nisje tė fjalės sė tij lidhur me inaugurimin e kėtij tuneli kaq tė rėndėsishėm jo vetėm pėr kėto dy qytete por pėr tė gjithė vendin.
Pas falėnderimeve tė shumta mbi firmėn e ndėrtimit kreu i qeverisė e cilėsoi kėtė ndėrtim si njė motiv mė shumė pėr tė besuar nė alternativėn qė pėrfaqėson mazhoranca aktuale.
“Siē bashkon Tiranėn me Elabasanin ky tunel, do bashkojė shqiptarė. Ky ėshtė modeli ynė i punėsimit, zhvillimit, rritjes sė rrogave i mirėqenies, i integrimit nė BE. Ėshtė rasti qė tė ftoj tė gjithė qytetarėt e Elbasanasit, e tė Shqipėrisė tė bashkohemi nė pėrpjekjen tonė pėr Shqipėrinė e zhvilluar, qė djersa jonė e ballit tė japė mė shumė fitime e mirėqenie, tė bashkohemi pėr tė bėrė realitet projekte tė tjera tė mėdha”, vuri nė dukje Berisha.
Por ndėrkohė ndėrtimi i kėtij tuneli pėrveē rėndėsisė qė ka pėr treguin e brendshem, ai ka njė rol tė veēantė nė Korridorin 8 .
“Tuneli, autostrada, ėshtė segmenti mė i rėndėsishėm i Korridorit 8, korridorit qė do tė sjellė fluks tė mėdha tė energjisė nga lindja, portė e tė cilit nė Ballkan ėshtė Shqipėria. Eshtė segmenti mė i rėndėsishėm i korridorit tė jugut, qė do sjellė Beratin dhe Tepelenėn nė njė kohė rekord nė Tiranė. Ky korridor me rėndėsinė e tij ėshtė i jashtėzakonshėm pėr zhvillimin e Shqipėrisė, pėr zhvillimin e shqiptarėve. Tuneli monumenti madhėshtor i njė projekti qė ka synim pėrmirėsimin e jetės tuaj. Me tė ne bėjmė qė tregu i madh i Tiranės dhe Elbasanit tė shkrihen nė njė. Ne bėjmė qė prodhimet tė vijnė nė tregun mė tė madh tė vendit me koston mė tė ulėt, qė nėna me fėmijėn e saj qė kėrkon ndihmė tė kualifikuar tė vijė nė Tiranė nė kohė rekord, studentėt nuk kanė mė nevojė tė kėrkojnė mė strehim, pėr ēerek ore janė nė destinacion”, deklaroi Kryeministri.

Por njė pėrgjigje vjen dhe pėr sloganet kundėrshtuese tė sė majtės pėr infrastrukturėn rrugore.
“Unė jam mjek, ju e dini pėr mua trupi i kombit ėshtė si trupi i individit. Muskujt e tij janė tė kotė nėse zemra nuk funksionon. Po kėshtu edhe vendi. Le tė ketė pasuri pėrrallore, potenciale tė mėdha, po nuk pati rrugė nuk ka zhvillim. Tė gjitha mbeten asete tė fjetura”, deklaroi ai.
Gjithashtu, pasi evidentoi bojkotin qė kreu i Bashkisė sė Elbasanit i bėri inaugurimit tė kėtij tuneli, njė ftesė erdhi dhe pėr Ben Blushin.
“Tė gjithė kanė dėgjuar pėr zotimin e Ben Blushit. Kam vendosur ta ftoj nė selinė e PD dhe t'i dorėzoj dokumentin e PD-sė vetėm e vetėm pėr t'i dhėnė atij mundėsinė njė herė nė jetė qė tė mbajė fjalėn e tij. Kur tė dojė e pres nė seli t'i dorėzoj atė dokument”, u shpreh Berisha.
Por kreu i qeverisė bėri dhe njė evidentim tė asaj ēfarė pėrfaqėson alternativa e majtė.
“Le tė shikojmė modelin tjetėr, modelin e dėshpėrimit, trishtimit, pesimizmit. Ky model i fabrikuar nga njerėz pa ide, kėrkon qė tunelin tuaj, rrugėt tuaja, ujėsjellėsat, t’i mohojė t'i fusė nė thesin e Kocos dhe bashkė me Kocon nė autobusin mavi. Atė e ka kapur sindromi i moshės time. Shoku i autobusit ka ardhur te tė 50-at me ide boshe nė kokėn e tij. Meqė tani nuk kap dot vizionin tonė, gėrmon gėrmon nė tė shkuarėn e tij dhe nxjerr ide tė shkuara, mashtrime, mallkime dhe gjėra tėrėsisht pa vlerė. Por kjo nuk ėshtė pėrgjegjėsia ime. Ai u rrit zvarranik nė bunker, unė u rrita zog malesh dhe ja ku jam”, u shpreh Berisha, gjatė fjalės sė tij.Autostrada Tirane - Elbasan
Ky tunel eshte me standartet e fundit europiane, eshte me dy tuba ne zemer te malit me gjatesi mesatare rreth 2.5 km secili.

Autostrada Tirane - Elbasan ka filluar ne muajin maj te vitit 2011 me punimet ne tunelin e Kerrabes.
Pas afro 9 muajsh filluan edhe dy kontratat e tjera te segmenteve rrugore para dhe pas tunelit.
Sot ne perrurojme perfundimin e tunelit ne nje kohe rekord prej 13 muajsh.

Ne dite jane germuar mbi 2000 m3 shkemb dhe jane derdhur mbi 550 m3 beton .

Kohe rekord per hapjen per qarkullim te segmentit nga Tuneli ne Elbasan dhe nje segment para tunelit nga Mulleti ne Ibe.

Keshtu rreth 2/3 e rruges eshte ne perdorim te qytetareve ku megjithe kushtet e veshtira dhe te vecanta atmosferike kompania ka arritur te realizoje nje volum te madh punimesh.

Shpejtesia levizje deri 120km/ore.
27 km e gjate, 4 korsi, tuneli 2.5 km i gjate, 7 mbikalime, 21 viadukte, 4 nenkalime,

Segmenti I (Sauk -Tuneli i Krrabės gjatesia 13 km)
Segmenti III (Tuneli i Krrabės – Elbasan gjatesia 11.5 km)
Segmenti II (Tuneli i Krrabės gjatesia 2.5 km )

Autostrada Tiranė-Elbasan shkurton ose u kursen sė paku 40 minuta kohė.

• Rruga kryesore drejt kryeqytetit pėr qytetarėt e rretheve Elbasan, Librazhd, Korce, Pogradec, Kolonje

• Pjesa e pare e Boshtit te Jugut. (Cerrik, Belsh, Kucove, Berat, Tepelene,Gjirokaster, Delvine, Satrande)

• Skajet ekstreme jugore apo lindore te Shqiperise do te arrijne ne Tirane per me pak se 2 ore me perfundimin e segmenteve qe vijne pas autostrades se re.

Ne qarqet Tirane – Elbasan jane ndertuar 2100 km rruge, 310 shkolla e koshte, 230 qendra shendetsore e ambulanca, 170 Sistem ujesjellesash e KUZ e subvencionuar mbi 5000ha.Panorama
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angel69 pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2013, 19:31   #2
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
U inaugurua sot tuneli i autostrades Tirane – Elbasan. Ndertimi i ketij tuneli u bė nė kohė rekord pėr 13 muaj, duke treguar fuqine tranformuese te Shqiperise moderne tashme te rilindur.

Emocionet janė tė mėdha sa vetė rruga, kėnaqėsia gjithashtu. Kėshtu u shpreh kryeministri Berisha nė nisje tė fjalės sė tij lidhur me inaugurimin e kėtij tuneli kaq tė rėndėsishėm jo vetėm pėr kėto dy qytete por pėr tė gjithė vendin.
Pas falėnderimeve tė shumta mbi firmėn e ndėrtimit kreu i qeverisė e cilėsoi kėtė ndėrtim si njė motiv mė shumė pėr tė besuar nė alternativėn qė pėrfaqėson mazhoranca aktuale.
“Siē bashkon Tiranėn me Elabasanin ky tunel, do bashkojė shqiptarė. Ky ėshtė modeli ynė i punėsimit, zhvillimit, rritjes sė rrogave i mirėqenies, i integrimit nė BE. Ėshtė rasti qė tė ftoj tė gjithė qytetarėt e Elbasanasit, e tė Shqipėrisė tė bashkohemi nė pėrpjekjen tonė pėr Shqipėrinė e zhvilluar, qė djersa jonė e ballit tė japė mė shumė fitime e mirėqenie, tė bashkohemi pėr tė bėrė realitet projekte tė tjera tė mėdha”, vuri nė dukje Berisha.
Por ndėrkohė ndėrtimi i kėtij tuneli pėrveē rėndėsisė qė ka pėr treguin e brendshem, ai ka njė rol tė veēantė nė Korridorin 8 .
“Tuneli, autostrada, ėshtė segmenti mė i rėndėsishėm i Korridorit 8, korridorit qė do tė sjellė fluks tė mėdha tė energjisė nga lindja, portė e tė cilit nė Ballkan ėshtė Shqipėria. Eshtė segmenti mė i rėndėsishėm i korridorit tė jugut, qė do sjellė Beratin dhe Tepelenėn nė njė kohė rekord nė Tiranė. Ky korridor me rėndėsinė e tij ėshtė i jashtėzakonshėm pėr zhvillimin e Shqipėrisė, pėr zhvillimin e shqiptarėve. Tuneli monumenti madhėshtor i njė projekti qė ka synim pėrmirėsimin e jetės tuaj. Me tė ne bėjmė qė tregu i madh i Tiranės dhe Elbasanit tė shkrihen nė njė. Ne bėjmė qė prodhimet tė vijnė nė tregun mė tė madh tė vendit me koston mė tė ulėt, qė nėna me fėmijėn e saj qė kėrkon ndihmė tė kualifikuar tė vijė nė Tiranė nė kohė rekord, studentėt nuk kanė mė nevojė tė kėrkojnė mė strehim, pėr ēerek ore janė nė destinacion”, deklaroi Kryeministri.

Por njė pėrgjigje vjen dhe pėr sloganet kundėrshtuese tė sė majtės pėr infrastrukturėn rrugore.
“Unė jam mjek, ju e dini pėr mua trupi i kombit ėshtė si trupi i individit. Muskujt e tij janė tė kotė nėse zemra nuk funksionon. Po kėshtu edhe vendi. Le tė ketė pasuri pėrrallore, potenciale tė mėdha, po nuk pati rrugė nuk ka zhvillim. Tė gjitha mbeten asete tė fjetura”, deklaroi ai.
Gjithashtu, pasi evidentoi bojkotin qė kreu i Bashkisė sė Elbasanit i bėri inaugurimit tė kėtij tuneli, njė ftesė erdhi dhe pėr Ben Blushin.
“Tė gjithė kanė dėgjuar pėr zotimin e Ben Blushit. Kam vendosur ta ftoj nė selinė e PD dhe t'i dorėzoj dokumentin e PD-sė vetėm e vetėm pėr t'i dhėnė atij mundėsinė njė herė nė jetė qė tė mbajė fjalėn e tij. Kur tė dojė e pres nė seli t'i dorėzoj atė dokument”, u shpreh Berisha.
Por kreu i qeverisė bėri dhe njė evidentim tė asaj ēfarė pėrfaqėson alternativa e majtė.
“Le tė shikojmė modelin tjetėr, modelin e dėshpėrimit, trishtimit, pesimizmit. Ky model i fabrikuar nga njerėz pa ide, kėrkon qė tunelin tuaj, rrugėt tuaja, ujėsjellėsat, t’i mohojė t'i fusė nė thesin e Kocos dhe bashkė me Kocon nė autobusin mavi. Atė e ka kapur sindromi i moshės time. Shoku i autobusit ka ardhur te tė 50-at me ide boshe nė kokėn e tij. Meqė tani nuk kap dot vizionin tonė, gėrmon gėrmon nė tė shkuarėn e tij dhe nxjerr ide tė shkuara, mashtrime, mallkime dhe gjėra tėrėsisht pa vlerė. Por kjo nuk ėshtė pėrgjegjėsia ime. Ai u rrit zvarranik nė bunker, unė u rrita zog malesh dhe ja ku jam”, u shpreh Berisha, gjatė fjalės sė tij.Autostrada Tirane - Elbasan
Ky tunel eshte me standartet e fundit europiane, eshte me dy tuba ne zemer te malit me gjatesi mesatare rreth 2.5 km secili.

Autostrada Tirane - Elbasan ka filluar ne muajin maj te vitit 2011 me punimet ne tunelin e Kerrabes.
Pas afro 9 muajsh filluan edhe dy kontratat e tjera te segmenteve rrugore para dhe pas tunelit.
Sot ne perrurojme perfundimin e tunelit ne nje kohe rekord prej 13 muajsh.

Ne dite jane germuar mbi 2000 m3 shkemb dhe jane derdhur mbi 550 m3 beton .

Kohe rekord per hapjen per qarkullim te segmentit nga Tuneli ne Elbasan dhe nje segment para tunelit nga Mulleti ne Ibe.

Keshtu rreth 2/3 e rruges eshte ne perdorim te qytetareve ku megjithe kushtet e veshtira dhe te vecanta atmosferike kompania ka arritur te realizoje nje volum te madh punimesh.

Shpejtesia levizje deri 120km/ore.
27 km e gjate, 4 korsi, tuneli 2.5 km i gjate, 7 mbikalime, 21 viadukte, 4 nenkalime,

Segmenti I (Sauk -Tuneli i Krrabės gjatesia 13 km)
Segmenti III (Tuneli i Krrabės – Elbasan gjatesia 11.5 km)
Segmenti II (Tuneli i Krrabės gjatesia 2.5 km )

Autostrada Tiranė-Elbasan shkurton ose u kursen sė paku 40 minuta kohė.

• Rruga kryesore drejt kryeqytetit pėr qytetarėt e rretheve Elbasan, Librazhd, Korce, Pogradec, Kolonje

• Pjesa e pare e Boshtit te Jugut. (Cerrik, Belsh, Kucove, Berat, Tepelene,Gjirokaster, Delvine, Satrande)

• Skajet ekstreme jugore apo lindore te Shqiperise do te arrijne ne Tirane per me pak se 2 ore me perfundimin e segmenteve qe vijne pas autostrades se re.

Ne qarqet Tirane – Elbasan jane ndertuar 2100 km rruge, 310 shkolla e koshte, 230 qendra shendetsore e ambulanca, 170 Sistem ujesjellesash e KUZ e subvencionuar mbi 5000ha.Panorama
MALOKU eshte rritur ne BLLOK si zog malesh!
I forte eshte,jepi hakun.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 19:43   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,248
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nuredin Maliqi Shiko postimin
MALOKU eshte rritur ne BLLOK si zog malesh!
I forte eshte,jepi hakun.
ja ka lon amanet enveri.

za zisa kan ra caty ne krrabe.

hallall ja bofte zoti.a ka nai1 elbasonlli ktu?
do na zejn deren tani
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2013, 20:52   #4
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 20:52   #5
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

ketu kish ca pamje..

http://www.panorama.com.al/
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 20:53   #6
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 20:55   #7
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:09   #8
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

nuk me pelqeu qe ne an te rruges kan vu tabela...voto 44..

ne rrug ka .. ose duhet te kete.. vetem shenja teknike qe kan lidhje me trafikun e asgje tjeter.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:14   #9
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

tmerr ka qen qafa krrabes..

me ne fund poplli mistrec i elbasanit do shkoj i sigurt ne tiran..

me sa e nuhas une.. elbasanllijte do votojne banden e pocaqive me ne krye edvin blushin e compani..

per mu ka rendsi qe nje mikja ime.. nuku do i bjeri me nga qaf krraba..

keshtu qe o ta pim kafene ne taivani pa merak..

lavdi heroit sali berisha..

bravo olldashi.. e lul bashi..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:14   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
nuk me pelqeu qe ne an te rruges kan vu tabela...voto 44..

ne rrug ka .. ose duhet te kete.. vetem shenja teknike qe kan lidhje me trafikun e asgje tjeter.
Pse nuk tė pėlqeu ti mo...po inagurimi me nxitim pse u bėti mo? Ja pėr kėto tė shkreta zgjedhje u bėti.
Unė duke parė gjim ato inagurime dhe gjim ato postera vendosa tė votoj dizeekatrėn (44).
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:24   #11
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
tmerr ka qen qafa krrabes..

me ne fund poplli mistrec i elbasanit do shkoj i sigurt ne tiran..

me sa e nuhas une.. elbasanllijte do votojne banden e pocaqive me ne krye edvin blushin e compani..

per mu ka rendsi qe nje mikja ime.. nuku do i bjeri me nga qaf krraba..

keshtu qe o ta pim kafene ne taivani pa merak..

lavdi heroit sali berisha..

bravo olldashi.. e lul bashi..
plako,serjozisht e kishe kte populli mistrec i elbasanit ti!?


dhe autostraden nuk e beri sala apo olldashi qe permend me propaganden tende te lodhur ti,autostraden e ben taksat tona qe i vodhi sala bashk me olldashin,dhe qe fmit tan do vashdojne te paguajne borxhet qe mer sala sipas interesave te tija personale...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:27   #12
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

akrep..

ne se je ed rucist i thjeshte..pa njohje privato personale me ed rucet.. e baftjaret e dakot e gjikot.. nuku ben keq te votoc dizet e katren..

ne se je bos betoni apo kapo magazesh e mik me rucon.. ahere voto 29..

se po qe ed rucist i vogel do gjec belan me regjimin ed ruc qe do instalohet ne 24 qershor..

harro pallen qe ke ber me berishen..

ama po qe mik i birose..ahere vertet do benec miliarder brenda veres..

kurse une qe ta dic ti nuku kam asnji interes biznesor ne shqiperi e keshtu nuku me prek fare se kush fiton..

fare fare..

..


angel..

po me verte e kam qe poplli elbasanit eshte mistrec..
edhe i beratit ashtu eshte.. dhe i lushnjes ashtu.. i fierit po e po.. i vlores ala me keq..i cerrikut krejt zhapika jan.. kavajsit pisa.. etj.
muta jan dhe laci lezha e rubik rresheni..kopliku e burreli.. kurse kuksi ka vetem nje burr te mir.... dydrinasin.. tjeret jan lesh me kime..

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Brari pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2013, 21:27   #13
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 21:49   #14
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postiminangel..

po me verte e kam qe poplli elbasanit eshte mistrec..
edhe i beratit ashtu eshte.. dhe i lushnjes ashtu.. i fierit po e po.. i vlores ala me keq..i cerrikut krejt zhapika jan.. kavajsit pisa.. etj.
muta jan dhe laci lezha e rubik rresheni..kopliku e burreli.. kurse kuksi ka vetem nje burr te mir.... dydrinasin.. tjeret jan lesh me kime..

..
te siguroj dhe te garantoj qe gabohesh ne gjykimin tend per popullin e elbasanit qe thua mistrec.njerzit dur dur jane gjithandej,dhe pyll pa derra nuk ka,por ama ne pergjesi elbasani dhe e gjithe shqiperia e mesme duke perfshi elbasan durres tirane kavaje,mbahet per njerez te bute te qefit dhe me kulture dhe sjellje mbi te gjitha...

nejse mendimi yt ngelet ai gjths!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 22:31   #15
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
plako,serjozisht e kishe kte populli mistrec i elbasanit ti!?


dhe autostraden nuk e beri sala apo olldashi qe permend me propaganden tende te lodhur ti,autostraden e ben taksat tona qe i vodhi sala bashk me olldashin,dhe qe fmit tan do vashdojne te paguajne borxhet qe mer sala sipas interesave te tija personale...
e ben thote me taksat tona ...jo por mos prite se tash po e ndertone me rrogen e vet e te ministrave,hej bela...po cdo shtet e qeveri punon e investon me ato taksa qe mbledh mo...por ti thuaj qe ishin disa me perpara,qe edhe ti vodhen edhe te lane prape me gisht bithes,edhe prape ju ndiheshit te gezuar

del ai i gjati e mburret dhe pas 12 vitesh,se pastroje nje lane e nje park,e spaska te drejt te jet krenare berisha e demokratet,qe po i bejn e po ia lejn vendit keto investime kapitale per cdo vit nje...pfff

e mandej ju vjen dhe keq,kur ju thote brari "popull mistrec", e qe ne fakt eshte me e vogla qe munde te ju thoshte,se ju ne fakte meritoni me shume "lavdata lol
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2013, 22:51   #16
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin
e ben thote me taksat tona ...jo por mos prite se tash po e ndertone me rrogen e vet e te ministrave,hej bela...po cdo shtet e qeveri punon e investon me ato taksa qe mbledh mo...por ti thuaj qe ishin disa me perpara,qe edhe ti vodhen edhe te lane prape me gisht bithes,edhe prape ju ndiheshit te gezuar

del ai i gjati e mburret dhe pas 12 vitesh,se pastroje nje lane e nje park,e spaska te drejt te jet krenare berisha e demokratet,qe po i bejn e po ia lejn vendit keto investime kapitale per cdo vit nje...pfff

e mandej ju vjen dhe keq,kur ju thote brari "popull mistrec", e qe ne fakt eshte me e vogla qe munde te ju thoshte,se ju ne fakte meritoni me shume "lavdata lol
mos e inteprento ne menyren tende ti mer provincjal inferior i shoqerise.kur thashe qe rrugen e ben taksat tona,citova brarin sepse brari dhe ti, jeni hipnotizuar duke thene qe rrugen e beri sala personalisht.jo mer mr llumi jo.paske pasoja me gishtat bithes ti sepse dukesh qe nga koplekset qe ke ne menyren e ty gjykuarit.te ktheva kte pergj,sa per te ven ne dukje disa virtyte qe ti mbart,sepse ti meriton te injorohesh
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2013, 06:30   #17
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,373
Thanks: 162
Thanked 473 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Bejn mire qe ta mbyllin tynelin tani deri ne perfundimin e plote te tij.....sepse shqiptaret nuk e kane akoma kulturen e respektimit te normave te shpejtesise dhe te respektimit te tabelave.....
Nese ky tynel do te vazhdoje pune me dy kalime me nje vije ndarese ne mes do te kemi shume aksidente.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2013, 06:54   #18
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Bejn mire qe ta mbyllin tynelin tani deri ne perfundimin e plote te tij.....sepse shqiptaret nuk e kane akoma kulturen e respektimit te normave te shpejtesise dhe te respektimit te tabelave.....
Nese ky tynel do te vazhdoje pune me dy kalime me nje vije ndarese ne mes do te kemi shume aksidente.
o te vehet gardhe ne mes,me blloqe betoni,o ashtu te mos lihet,e vertet ajo qe thua ti...shqipot nuk kan mesuar ende mire se si ecet kembe,e lere me me makina ...edhe jane mesuar te shkretet te jetonje te rethuar me gardhe si ne stane malit...50 vjet izolim,e ka lan sakat per nje kohe te gjate trurin e atyre njerzeve lol
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2013, 07:29   #19
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

angjello...

vet erdhe na dhe lajmin e gezuar se u hap tyneli.. e po vet thua saliu e vodhi..

ti e di cdo te thote..e beri dhe e vodhi..

kemi nje shembull ..

ps tha.. hidhni paret o shqiptar se do bejm rrugen..
i hodhi mileti parate.. ne..taksen majko..
nga fundi i epokes se tyre coj pandushi dy maqina..ne nje faqe mali..
njera me ca ushtar me lopata.. tjetra me ca zhavorr..
u dha lajmi se.. e filluan..

mirpo.. lol.. kaq ishte fillimi..


kesaj i thon vjedhje..or cun..

kur erdhi berisha me vote ne pushtet..u tha..ku i kini parat e takses majko qe poplli i dha per te ber rrugen..
nuku i kemi than ata..se i perdorem per ca pun tjera..
cilat pun u tha saliu..
ska cte duhet ty than ata..e kaq qe historia e takses majko rruga..

qe berisha e bash olldashi.. qe ben realitet ca endrra..

u lumte..

thx angello per fotot e bukura..----Arritje e madhe, Berisha njeri i fjales se dhene

Qindra njerez u mblodhen dje nga e gjithe Shqiperia ne celjen e per te qene deshmitar te vepres se madhe te hapjes dhe funksionimit se tunelit te Kerrabes, te autostrades Tirane-Elbasan. Jane entuziaste dhe kane deshire ta shprehin gezimin me ze te larte per kete rruge te re. “Rrofte zoti Sali Berisha. Une jam nga Elbasani dhe ndertimi i kesaj rruge per mua eshte nje veper madheshtore. Rilindja e shqiptareve eshte Sali Berisha”, - u shpreh nje banore e Elbasanit. Ndersa te tjere pohuan se kjo rruge vlen per te gjithe shqiptaret, jo vetem ata ne Shqiperi, por edhe ne Maqedoni. “Kjo rruge eshte per te gjithe shqiptaret, te gjithe ata shqiptare qe jetojne ne Maqedoni, Greqi eshte mbare kombetare. Ndaj Sali Berisha do te fitoje serish dhe do ta votojne te gjithe, te djathte e te majte”, - u shprehen te tjere banore te ardhur nga Korca. Ata theksuan se rruga per ta eshte ardhje ne kryeqytet me shpejt, kursim karburanti dhe kohe. Ndertimi i tunelit ka domethenie te vecante thuajse per kedo. “Une jam nga Tropoja, kam ardhur se kam nusen nga Struga ne Maqedoni dhe me bie shpesh ta beje kete rruge, por tani do ta bej edhe me shpesh”, - u shpreh nje banor i Tropojes. Te tjere e quajten Kryeministrin Sali Berisha, njeri te fjales se dhene, pasi e premtoi dhe e realizoi tunelin, madje nuk harruan ti bejne thirrje edhe socialistit Ben Blushi qe te marre teseren e PD-se tashme, pasi keshtu u shpreh nese do te ndertohej tuneli dhe ai u be. Ne hapjen e rruges nuk munguan as shqiptare te Maqedonise. “Une vi nga Tetova. Per mua kjo eshte arritje, sepse Kryeministri e shkriu kodren, erdha shume shpejt ne Tirane. Per mua kjo rruge eshte bashkim kombetar”, - u shpreh nje shqiptar i Maqedonise. Por kishte edhe nga ata per te cilet ndertimi i tunelit ishte nje mundesi punesimi, duke pohuar se punojne per ndertimin e tij.

ENTUZIAZMI

“Rrofte zoti Sali Berisha. Une jam nga Elbasani dhe ndertimi i kesaj rruge per mua eshte nje veper madheshtore. Rilindja e shqiptareve eshte Sali Berisha. Kjo rruge eshte per te gjithe shqiptaret, te gjithe ata shqiptare qe jetojne ne Maqedoni, Greqi eshte mbare kombetare. Ndaj Sali Berisha do te fitoje serish dhe do ta votojne te gjithe, te djathte e te majte”, - u shprehen dje entuziaste banoret.

koha jone

--
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2013, 16:36   #20
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradės Tiranės – Elbasan. Ndėrtimi nė kohė rek

Tani po qe ma mbushi mendjen, do ia jap voten!
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i atrevido pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur