Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-02-2014, 13:11   #1
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,923
Thanks: 120
Thanked 1,121 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Rezervat e naftės nė zonėn e Shpiragut mund tė arrijnė nga 500 deri nė 800 milionė fuēi. 'Oil and Gas Investments', njė institut kėrkimor kanadez nė fushėn e energjisė thotė se ky mund tė jetė njė nga zbulimet mė tė rėndėsishme tė naftės nė rajon pėr vitet e fundit.

Pėrmes njė artikulli tė publikuar nė portalin mė tė madh financiar tė Kanadase, 'Oil and Gas Investments' thotė se pėrfshirja me ngulm e gjigantit 'Shell' ėshtė njė dėshmi e qartė pėr probabilitetin e lartė tė suksesit nė Shpirag. Fusha e Shpiragut nė fillim zotėrohej 100 pėr qind nga kompania kanadeze.

Por mė vonė nė operacion u pėrfshi 'Shell', e cila tashmė zotėron 75 pėr qind tė aksioneve. "Ėshtė shumė e rrallė tė shohėsh njė kompani gjiganye si 'Shell' tė kėrkojė nė mėnyrė agresive partneritet me njė kompani tė vogėl si 'Petromanas'. Por 'Shell' e dinte shumė mirė gjeologjinė e zonės", thuhet nė artikull.

Tė dy kompanitė 'Shell' dhe 'Petromanas' kanė kryer tashmė njė shpim nė kėtė zonė, nė pusin e quajtur Shpiragu 2. Rezultatet e shpimit ishin tė suksesshme duke zbuluar njė sasi nafte nga 1500 nė 1800 fuēi nė ditė. Ėshtė e qartė se nė zonė ka rezerva nafte. Cėshtja ėshtė se sa tė mėdha janė ato, thuhet nė analizė. Pėr t'i dhėnė pėrgjigje kėsaj pyetje 'Shell' ėshtė duke shpuar njė tjetėr pus, 18 kiliometėr larg tė parit qė njihet me emrin Molisht. Rezultatet pritet tė dalin nė tremujorin e tretė dhe nėse edhe ky pus do tė konfirmojė praninė e naftės, atėherė bėhet fjalė pėr njė rezervė nga 500 deri nė 800 milionė fuēi.

Menjehėrė pas shpalljes sė rezultateve tė pusit shpiragu dy aksionet e 'Petromanas' nė bursė janė rritur me rreth 60 pėr qind duke arritur nivelin mė tė lartė qė prej njė viti. Nėse edhe shpimi nė molisht do tė konfirmojė rezultatet e pritshme, prodhimi i naftės nė Shqipėri mund tė rritet me 50 pėr qind nga niveli aktual, njė fakt ky i deklaruar edhe nga Qeveria.
/ Top Channel
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 13:20   #2
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,789
Thanks: 8,826
Thanked 2,735 Times in 1,409 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Cool! Fakt interesant.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 13:24   #3
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,980 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Lajm teper pozitiv...

...per kompanite nderkombetare te naftes.

Nejse, edhe neve neve do te nja hedhin nje kocke te vogel...dhe duhet t'iu themi faleminderit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 13:32   #4
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,923
Thanks: 120
Thanked 1,121 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lajm teper pozitiv...

...per kompanite nderkombetare te naftes.

Nejse, edhe neve neve do te nja hedhin nje kocke te vogel...dhe duhet t'iu themi faleminderit.
te pakten mbase u mbledhim taksat dhe sna bejne evazion sic kane bere deri tani.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 13:59   #5
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,789
Thanks: 8,826
Thanked 2,735 Times in 1,409 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
te pakten mbase u mbledhim taksat dhe sna bejne evazion sic kane bere deri tani.
Po, shume e drejte! Ne jemi vetem gure shahu. Me mire te shesim oil per xhaba, se sa te groposim lende kimike.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:09   #6
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
"Rezerva te medha nafte ne Shqipri"


Rezervat e naftės nė zonėn e Shpiragut mund tė arrijnė nga 500 deri nė 800 milionė fuēi. 'Oil and Gas Investments', njė institut kėrkimor kanadez nė fushėn e energjisė thotė se ky mund tė jetė njė nga zbulimet mė tė rėndėsishme tė naftės nė rajon pėr vitet e fundit.

Pėrmes njė artikulli tė publikuar nė portalin mė tė madh financiar tė Kanadase, 'Oil and Gas Investments' thotė se pėrfshirja me ngulm e gjigantit 'Shell' ėshtė njė dėshmi e qartė pėr probabilitetin e lartė tė suksesit nė Shpirag. Fusha e Shpiragut nė fillim zotėrohej 100 pėr qind nga kompania kanadeze.

Por mė vonė nė operacion u pėrfshi 'Shell', e cila tashmė zotėron 75 pėr qind tė aksioneve. "Ėshtė shumė e rrallė tė shohėsh njė kompani gjiganye si 'Shell' tė kėrkojė nė mėnyrė agresive partneritet me njė kompani tė vogėl si 'Petromanas'. Por 'Shell' e dinte shumė mirė gjeologjinė e zonės", thuhet nė artikull.

Tė dy kompanitė 'Shell' dhe 'Petromanas' kanė kryer tashmė njė shpim nė kėtė zonė, nė pusin e quajtur Shpiragu 2. Rezultatet e shpimit ishin tė suksesshme duke zbuluar njė sasi nafte nga 1500 nė 1800 fuēi nė ditė. Ėshtė e qartė se nė zonė ka rezerva nafte. Cėshtja ėshtė se sa tė mėdha janė ato, thuhet nė analizė. Pėr t'i dhėnė pėrgjigje kėsaj pyetje 'Shell' ėshtė duke shpuar njė tjetėr pus, 18 kiliometėr larg tė parit qė njihet me emrin Molisht. Rezultatet pritet tė dalin nė tremujorin e tretė dhe nėse edhe ky pus do tė konfirmojė praninė e naftės, atėherė bėhet fjalė pėr njė rezervė nga 500 deri nė 800 milionė fuēi.

Menjehėrė pas shpalljes sė rezultateve tė pusit shpiragu dy aksionet e 'Petromanas' nė bursė janė rritur me rreth 60 pėr qind duke arritur nivelin mė tė lartė qė prej njė viti. Nėse edhe shpimi nė molisht do tė konfirmojė rezultatet e pritshme, prodhimi i naftės nė Shqipėri mund tė rritet me 50 pėr qind nga niveli aktual, njė fakt ky i deklaruar edhe nga Qeveria.
/ Top Channel
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:15   #7
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

sa e dhimbshme,te te grabisin nje pasuri te tere keshtu,diten per diell.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:21   #8
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Ka dikush ndonje ide,ēka perfiton Shqipria nga burimet e naftes\gazit nga ato egzistuese dhe keto te rejat...
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:23   #9
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Shtepi te shembura nga termetet,zona te ndotura..ctjeter mund te perfitoje ?
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:41   #10
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
te pakten mbase u mbledhim taksat dhe sna bejne evazion sic kane bere deri tani.
kjo mbase mund te nenkuptohet se kompanit e medha te bejne avazion fiskal dhe me te madh,mundsit i kane, terren te pershtatshem po,se mos nuk koruptohen keto qeveritaret tane....,trnsparenc nuk ka!...
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 14:42   #11
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,187
Thanks: 128
Thanked 4,221 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Kjo ngjan si parrulle komuniste!
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 17:17   #12
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Po u fut greku ipni zjarr,mbase aroma e naftes po i terhiqka andartet.
Ekspert te Evropes kan paralajmruar se Shqiperia posedon me shum rezerva nafte se 2 e 3 e Evropes.
Po u menagju mir kjo pasuri ,Shqiperia do te ket nji zhvillim marramendes.
me vje keq qe nuk e gjeta nji prononcim te para disa titve te disa ekspertve norvegjez.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2014, 18:28   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,214
Thanks: 4,679
Thanked 5,343 Times in 2,651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Si gjithmone, populli ferkon duart pa lidhje...

Ps...Ganimet , kerko ne sa vende te tjera kane rezerva gjigande k'to firma, dhe ka perparuar ai vend pikerisht nga ky fakt
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2014, 14:59   #14
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

“Oil and Gas Investments”: Nė Shqipėri, 500-800 milionė fuēi nafte- VIDEO
TIRANE - Nga 500 deri nė 800 milionė fuēi pėrllogariten rezervat e naftės nė Shqipėri, sipas institutit kėrkimor kanadez “Oil and Gas Investments”. Nė njė artikull tė fundit tė kėtij instituti, nėnvizohet se pėrfshirja e menjėhershme e kompanisė sė njohur Shell, dėshmon qartė mundėsinė e suksesit tė shpimeve nė Shpirag.

“Eshtė shumė e rrallė tė shohėsh njė kompani gjigande si Shell, tė kėrkojė nė mėnyrė agresive partneritet me njė kompani tė vogėl si Petromanas, por Shell e dinte shumė mirė gjeologjinė e zonės”,- thuhet nė artikull.Tė dy kompanitė, Shell dhe Petromanas kanė kryer tashmė njė shpim nė kėtė zonė, nė pusin e quajtur Shpiragu 2. Rezultatet e shpimit ishin tė suksesshme, duke zbuluar njė sasi nafte nga 1500 deri nė 1800 fuēi nė ditė.

Eshtė e qartė se nė zonė ka rezerva nafte. Menjėherė pas shpalljes sė rezultateve tė pusit Shpiragu 2, aksionet e Petromanas nė bursė janė rritur me rreth 60%, duke arritur nivelin mė tė lartė qė prej njė viti.

http://www.youtube.com/watch?v=q-OU4J2bjbQ

(er.nu/news24/BalkanWeb)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2014, 15:15   #15
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 48 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

S'na u ndan asnjeher fatkeqsit,edhe puse te tjera nafte duhen.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2014, 14:48   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,923
Thanks: 120
Thanked 1,121 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
S'na u ndan asnjeher fatkeqsit,edhe puse te tjera nafte duhen.
gjynah nga zoti. keq te kesh e keq te mos kesh.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2014, 14:50   #17
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,923
Thanks: 120
Thanked 1,121 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Shtepi te shembura nga termetet,zona te ndotura..ctjeter mund te perfitoje ?
arabet e shkrete i dine keto gjera me i mire o tank. ata po vuajne shume ne fakt..mjafton te shohesh dubain.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2014, 14:55   #18
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 48 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
gjynah nga zoti. keq te kesh e keq te mos kesh.
Po naften e ke,apo kjo eshte nafte e re.

Ke pare ndonje hajer nga nafta qe ke ? Dhe ēmimi e naftes per makina e ke me te larte se vendet pereth.

Nafta ne Shqiperi (ta shpegoi dhe Tanku) do te thote me teper korrupsion e varferi.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2014, 15:02   #19
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,923
Thanks: 120
Thanked 1,121 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po naften e ke,apo kjo eshte nafte e re.

Ke pare ndonje hajer nga nafta qe ke ? Dhe ēmimi e naftes per makina e ke me te larte se vendet pereth.

Nafta ne Shqiperi (ta shpegoi dhe Tanku) do te thote me teper korrupsion e varferi.
kjo eshte nafte e re jo ajo e vjetra.

keto jane burime qe do te shfrytezohen dhjetra vite me radhe...mos sote nje dite ky shtet mbase do te behet. po edhe sot shume apo pake do te fitojme sepse shume apo pake do te taksohen kompanit qe do ta shfrytezojne. taksat mire jane per shtetin dhe per poullin gjithsesi. pervec kesaj edhe ndonje numer te caktuar punetoresh do ta punesojne keto se skan rruge tjeter. edhe kjo e fundit mire eshte seshte keq.
dmth me mire se sa fare eshte. keshtu qe une nuk shoh ndonje te keqe ketu.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2014, 15:08   #20
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 48 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
kjo eshte nafte e re jo ajo e vjetra.

keto jane burime qe do te shfrytezohen dhjetra vite me radhe...mos sote nje dite ky shtet mbase do te behet. po edhe sot shume apo pake do te fitojme sepse shume apo pake do te taksohen kompanit qe do ta shfrytezojne. taksat mire jane per shtetin dhe per poullin gjithsesi. pervec kesaj edhe ndonje numer te caktuar punetoresh do ta punesojne keto se skan rruge tjeter. edhe kjo e fundit mire eshte seshte keq.
dmth me mire se sa fare eshte. keshtu qe une nuk shoh ndonje te keqe ketu.
Gjeja e keqe eshte qe do iki per lesh....Siē ka ikur ēdo gje ne ate vend.

Fillove me teorit e Saliut,do hapen vende pune e do taksohet fitimi !

Me duket,afersisht,se duhet te jemi i vetmi vend ne bote qe nga nafta e gjithe pasurite e tjera minerale nuk nxjerrim fitim.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur