Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2014, 22:17   #21
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,102
Thanks: 0
Thanked 458 Times in 340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

cili eshte thelbi i rastit monstra? Akuzohen per vrasje qe se kan bere apo cfar?
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 22:58   #22
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 40 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
perse tirana e prishtina nuk reagoj hiq jan ne gjum turp ju kot
Kjo ngjan me teper si nje kerkese llogarie se sa nje bisede miqesore. Ka te drejte Zana ne reagimin e saj. Nuk ke te drejte t'i tregosh turp te tjereve. Kush te duket vetja ?! po e fillove keshtu, normale qe do te te vije ndonje reagim si i Zanes dhe mbase edhe me i rende nga dikush tjeter.

Pse po u kerkon llogari Shqiptareve te Tiranes, Prishtines, etj...? Nuk kane problemet e tyre edhe ata ?! Sigurisht qe ne duhet te mbrojme interesat Shqiptare kudo qe jane, por ata qe mendojne si ty, duhet te kerkojne me shume nga vetja dhe t'u kerkoni me pak llogari te tjereve.

E ke shume gabim qe nxit konflikte te kota me te tilla qendrime.
Mr. E nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:36   #23
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,867
Thanks: 736
Thanked 442 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
cili eshte thelbi i rastit monstra? Akuzohen per vrasje qe se kan bere apo cfar?
Rasti i ashtuquajtur "Monstra" eshte veper e sherbimeve sekrete. Mund te jet sherbimi sllavomaqedonas, mundet me qene sherbimi i fshehte serb, sikurse qe mund te jet veper e ndonje sherbimi nga shtetet "mike" te shqiptareve.

Sidoqofte, jane vetemse veprat e sherbimeve sekrete ato te cilat mbeten pa asnje gjurme te vetme. Ne kete rast nuk eshte gjetur as nje gjurme e vetme per ekzekutuesit e vepres. Ne kete menyre eshte organizuar nje show, nje aktrim i keq dhe jane denuar njerez te pafajshem, natyrisht shqiptare, te cilet duhet te behen me cdo kusht fajtore per kete rast, me denim deri ne vdekje.

Ky akt, vec tjerash, ka pasur per qellim te shkaktoje tensione dhe konflikte ndernacionale.

***
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:48   #24
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 418 Times in 235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !


Kėshtu janė trima kėta ,kur janė disa vetė kundėr nji njeri tė vetėm
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2014, 23:50   #25
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MisterE Shiko postimin
Kjo ngjan me teper si nje kerkese llogarie se sa nje bisede miqesore. Ka te drejte Zana ne reagimin e saj. Nuk ke te drejte t'i tregosh turp te tjereve. Kush te duket vetja ?! po e fillove keshtu, normale qe do te te vije ndonje reagim si i Zanes dhe mbase edhe me i rende nga dikush tjeter.

Pse po u kerkon llogari Shqiptareve te Tiranes, Prishtines, etj...? Nuk kane problemet e tyre edhe ata ?! Sigurisht qe ne duhet te mbrojme interesat Shqiptare kudo qe jane, por ata qe mendojne si ty, duhet te kerkojne me shume nga vetja dhe t'u kerkoni me pak llogari te tjereve.

E ke shume gabim qe nxit konflikte te kota me te tilla qendrime.
ne shqiptarve te maqedonise kem konsindero nen ton shqiperi jem jetima ne shtet sllave aduhet kem ni reagim nga tirana apo prishtine zyrtare ni reagim ndaj dite sotshem ne shkup policia ka ushtro dhune ndaj shqiptarve
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 00:06   #26
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Tre qerekshat po dijn edhe me flamur kuq e zi me dal ne mbrojtje te shqiptarve...Hajde ane(Ane) silluju me nji te shame perqark... brigjeve te Bosforit.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 00:08   #27
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Tre qerekshat po dijn edhe me flamur kuq e zi me dal ne mbrojtje te shqiptarve...Hajde ane(Ane) silluju me nji te shame perqark... brigjeve te Bosforit.
esht per ty tallur
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 00:13   #28
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
ne shqiptarve te maqedonise kem konsindero nen ton shqiperi jem jetima ne shtet sllave aduhet kem ni reagim nga tirana apo prishtine zyrtare ni reagim ndaj dite sotshem ne shkup policia ka ushtro dhune ndaj shqiptarve
Me llafollogji prit perkrahje,por do te shtyjn.A e pe Saliun ku tha vrasja e maqedonve nga shqiptaret u be seep i trazirave,A nuk e tha shoku Sali !te ruhet gjakftoftsia dhe toleranca e ngarkuar dhe e perkeqsuar dhe me tensione ,ku maqet dhe shqipetaret duhet ta tejkalojn...pra viktima qenkan dy part hahahahahah
kalamajt nga nji her me fol me prapanic ,me mir do flisnin se politikajt tane.Politika shqiptare:jemi te zen me kolltuqet... pritni pak o milet.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 00:15   #29
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
esht per ty tallur
Gania ka fol moti!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 06:40   #30
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 40 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
ne shqiptarve te maqedonise kem konsindero nen ton shqiperi jem jetima ne shtet sllave aduhet kem ni reagim nga tirana apo prishtine zyrtare ni reagim ndaj dite sotshem ne shkup policia ka ushtro dhune ndaj shqiptarve

Ti e ke ne Shprehjet e tua te preferuara kete "Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!"

Nqs ti e fillon menjehere kete diskutim duke ju drejtuar me turp Shqiptareve te Tiranes dhe te Prishtines...Cfare rrespekti kerkon ne kembim ?
Mr. E nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 07:20   #31
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 171 Times in 116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Protestat te mos i bejne vetem ndaj maqedonasve por ne rradhe te pare ndaj politikaneve te tyre dhe te kerkojne ndarje te Maqedonise . Vete e kane ne dore , nuk ua ndan dot Shqiperia Maqedonine si te ishte torte .
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 07:44   #32
Poeti
V.I.P
 
Avatari i Poeti
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Ferizaj-Kosovė
Posts: 4,539
Thanks: 0
Thanked 20 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Poeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Shikoni dhunėn e policisė maqedonase ndaj shqiptarėve (FOTO/VIDEO)
Bota Sot | 04.07.2014 14:07Tre protestues pėrfundojnė nė Spitalin e qytetit(E plotėsuar)- Kaos nė rrugėt nė Shkup, policėt janė treguar shumė brutal ndaj protestuesve shqiptar duke pėrdorur dhunė dhe shok bomba me tė cilat gjuanin pandėrprerė.

Nė fotografitė e mėposhtme shihet edhe brutaliteti i policėve maqedonas duke rrahur dhe arrestuar shqiptarėt tė cilėt po protestonin pėr rastin Monstra.

Policia ka pėrdorur gaz lotsjellės, shok bomba dhe ujė me presion pėr tė ndaluar protestuesit. Bėhet editur se janė lėnduar disa protestues shqiptar, poashtu edhe dy policė.

Numėr i madh i protestuesve aktualisht janė drejtuar nga xhamia Jahja Pasha, nga ku edhe filloi protesta.

Protestuesit janė tėrhequr kah xhamia Jahja Pasha, dhe policia pa pushim po pėrdor shok bomba dhe gaz lotėsjellės pėr tė shpėrndarė protestuesit.

Policia ka pėrdorur dhunė ndaj protestuesve madje edhe ka arrestuar disa prej tyre.
Sipas burimeve jo zyrtare bėhet e ditur se ka disa protestues tė lėnduar edhe dy policė.

Ambulanca disa herė gjatė protestave tė sotme ka lėvizur ku ishte masa e protestuesve dhe shumė herė ambulanca ka ardhur nė Qendrėn Klinike dhe pėrsėri ka shkuar nė vendngjarje.

Tani pėr tani nuk mund tė japim informacion se sa tė lėnduar ka nė mesin e protestuesve.

Ministria e Punėve tė Brendshme, teksa vazhdon aksioni dhe protesta, nuk do tė dalė me njė numėr zyrtar tė policėve tė plagosur.

Kaos para gjykatės, ka edhe tė arrestuar, intervenon edhe ndihma e shpejtė

Tre protestues tė lėnduar fillimisht janė dėrguar nė ambulanten e Bit Pazarit, mirėpo pėr shkak tė zhvillimeve menjėherė me vetura private janė transferuar nė Spitalin e qytetit.

Pėr mė shumė se njė orė po zgjat pėrplasja mes policisė dhe protestuesve pėrgjatė tregut tė Bit Pazarit. Policia ka arrestuar dhjetėra persona…Protesta po mbahet nė shenjė pakėnaqėsia ndaj dėnimit tė pėrjetshėm javėn e kaluar tė gjashtė shqiptarėve pėr rastin “Monstra”.

Policia ndaj protestuesve ka pėrdorur edhe hedhės uji pėr tė tentuar tė largojė masėn e protestuesve qė ata tė pengohen pastaj tė kthehen para Gjykatės penale.

Nė terren kanė intervenuar edhe Ndihma e shpejtė tek Q.T. “Mavrovasja” ndėrsa tek gjykatat ka qenė kaos i vėrtetė- nė gjitha anėt ėshtė gjuajtur me gurrė, ndėrsa janė rrokullisur edhe kontejnerė.

Janė arrestuar disa nga protestuesit, ndėrsa ka disa policisė tė lėnduar po dhe nga ana e protestuesve. Vetura tė Ndihmės sė shpejtė kanė arritur nė Qendrėn klinike.

Policia ėshtė pėrleshur me protestuesit duke i gjuajtur me gazlotesjelles dhe topa uji. Ndjekja ka vazhduar edhe tek qendra tregtare ”Mavrovka” me ē`rast si rezultat i gjuajtjes me topa uji jane thyer disa xhama ne qendren tregtare ”Mavrovasja”. Gjatė kėtyre pėrleshjeve janė rrėzuar kontejner tė shumtė.

Qindra e mijėra qytetarė nisen marshimin nga Ēairēanja pėr tė shprehur revoltėn e tyre kundėr padrejtėsive.Revolta e tyre lidhet me dėnimin me "burg pėrjetė" pėr 6 shqiptarė, edhe pse ndaj tyre nuk ka patur prova.


http://www.youtube.com/embed/qIrZ7_cB-rY
__________________
KOMBI MBIGJITHA

Kurrė mos thuaj kurrė!
Poeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 08:55   #33
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

A po protestojnė arabėt apo shqiptarėt nė Shkup?
Tirana dhe Prishtina zyrtare kanė shprehur kritika ndaj protestės sė tė premtes nė Shkup, e cila ka marrė ngjyrime fetare, sesa etnike dhe kombėtare tė shqiptarėve.

Njė zyrtar i lartė i Qeverisė shqiptare i tha agjencisė sė lajmeve INA se pėrshėndesin format e tilla tė shprehjes sė protestės dhe revoltės pėrmes protestave demokratike, por jo infiltrimin e elementբve fetare.

“Problemet e shqiptarėve nė Maqedoni janė tė karakterit etnik dhe politik, dhe s`ka hapėsirė apo probleme fetare. Vetė mėnyra e shprehjes sė pakėnaqėsisė me thirrje fetare dhe flamuj fetar, krijon njė hutim dhe devijon problematikat shqiptare qė janė mėse reale, dhe kėshtu pėrfiton pala tjetėr, duke e karakterizuar protestėn si fetare dhe islamike”, deklaroi pėr INA, zyrtari i lartė i Qeverisė shqiptare nė Tiranė.

Ndėrkohė, pakėnaqėsi dhe reagime tė njėjta janė shfaqur edhe nė Prishtinė, ku ėshtė kritikuar forma e protestės dhe elementet e saj.

Gazetari dhe analisti Enver Robelli ka shkruar njė mesazh kritik mbi protestėn e mbajtur nė Shkup.

“Dalin shqiptarėt pėr tė kėrkuar tė drejta kombėtare dhe pėr tė protestuar kundėr arrestimeve nė Maqedoni, por nuk kanė asnjė kėrkesė tė logjikshme politike. Nė vend tė tyre thirren ‘allahu-akbar’ dhe ‘Shqipėri etnike’. Valėvitin flamuj arabė dhe aty-kėtu, sa pėr sy e faqe, ndonjė flamur kombėtar. Protestojnė kundėr shtypjes nga shteti maqedonas me flamuj tė xhihadit. Nuk bartin plisa, por do kapuēa piratėsh dhe beduinėsh. Nė tė ashtuquajturėn protestė tė Shkupit pjesėmarrėsve u mungonin vetėm ibrikėt dhe legenėt pėr avdes! Nė protestėn e ardhshme me siguri vjen edhe Shefqet Krasniqi nga Prishtina, kanakari i qarqeve ekstremiste islamike. Atė edhe policia serbe e pat lejuar tė shkojė nė Preshevė pėr t’u folur shqiptarėve pėr fenė, por jo pėr atdhenė!”, shkruan Robelli.(INA)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 08:59   #34
Poeti
V.I.P
 
Avatari i Poeti
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Ferizaj-Kosovė
Posts: 4,539
Thanks: 0
Thanked 20 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Poeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėmPoeti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Ne Maqedoni feja islame ka ndikim teper te madh aq sa ka shume te tille qe regjistrohen ei Turq dhe jo si Shqiptare dhe rrjedhimisht, duke dashur te vejne ndikimin e tyre mbi popullaten shqiptare nuk kursejne menyra per te munduar te bindin opinionin se Maqedonia eshte muslimane. Per fat te keq, ndaj neve shqiptareve nuk ka nevoje te perdoret thenja: Perqaj dhe sundo...sepse te perqare jemi vet.
__________________
KOMBI MBIGJITHA

Kurrė mos thuaj kurrė!
Poeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 09:03   #35
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Gjyshe kush jon shkiet?!
Gjyshja: jon t'bijt e Radenkut
Gjyshe a ma te fort jemi ne a ata!?
gjyshja,ata jon me shum plus qe atyre u ndihmojn Talevit-iqi.Saliqi ,Thaqiqi ,Enver Hoxhiqi,Bolotinaci,Zogolli.Ne i votuam e ata na futuan.
daniell,mos i lendo bre burre aq keq shqiptaret e Ilirides....Po si nuk paskan shqiptaret tjer obligim ndaj vllezerve.Serbija edhe pse pushtuese dhe pa as nji te drejt morale e juridike nderkombetare ,vet Serbija dhe serbet e Serbis e beren luften edhe ne Kruatci edhe ne Bosne edhe ne Kosov.
Nese kta politikaj qe e kemi ne Tiran e Prishtin nese heshtin ndaj ktyre ngjarjeve te dhembshme per vllezrit tane,do ta kuptojm se shpejti se ata nuk do ti mbrojn as Tiranen e as Prishtinen,bile kta te Prishtines e kan enklavizu Kosoven e kan ber grosha grosha si torten qe ndahet.
Pass kaq vitesh u doli hilja sheshit politikajve shqiptar .Nejse pse neve na ngutet Zoti i ka planet e veta.
Aliovski u ka then bugarve ne dashi mem ngrit mu ju vrani e preni shqiptar.Shqiptaret pas gjdo masakre qe behet ndaj tyre dalin me flamuj,politikajt e Shkiperis e te Prishtines thrrasin per qetsi,kshtu qe une thot Aliovski marr meritat se jo qe po i mbroj shqiptaret por qe po ju jap shkas botes te tallen me ta.

Mos pritni o shqiptar ,pergjithsisht,qe ndryshoni gjendjen e keqe pa u perpjekur qe ta ndryshoni pernjime.
Politikajt tuaj veq sa nuk po prehen me sopata,dhe armiku ua ka lexu letrat ne dor i thon ksaj meseleje.
Zoti ua theft qafen tradhtarve,zoti i bashkoft shqiptaret ne fitore,se te rrehun e te masakruar veq po i shofim .,sa ne tiran,sa ne Prishtin ,sa ne Ilirid as macen prej persheshi me e tut tybe s'jon mbet.

Kjo gjendje nuk eshte rezultat i faktorit moment.Deshem sdeshem me e pranu,se moti kemi pranu me qen te pa nder,pa dinjitet e te shkelur.
he po ja!
A nuk po i demanton Zoti hileqaret,gjarpnojt e hardhucat,Dhe po i verteton fjalet e verteta e te sinqerta ,edhe pse dikujt i jon dukur te hidhta.
E mer shqipetar haram e keni edhe driten e Djellit,per ju politikaj te ardhur me ndihmen e sherbimeve te huaja e me voten e te paudhvet,se jo rrall her me kini kritikuar e shar ,madje edhe te qmendur me keni shpall.Po ja qe edhe per kte te fundit po pajtohem si diqka normale ,sepse te mos jesh i qmendur mes te qmendurish vallain nuk tingllon bash normale.
Allahu qafen ua theft o bij kurvash o politikaj shqipetar, e Zot u hubet o far gabeli or bullgar te mutit.
AMIN!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 09:13   #36
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Shqiptari i vertet din te reagoj kure i shahet flamuri,besimi ,tradita.
Po he mer shqipetar se gjithkun ka grupe interesi etj,por qe me shqiptar pergjithsisht se shqiptaret e maqedonis nuk jon as kund tjeter.Ne ket pik jon jo edhe aq te mir por jon shum her me te mir se shqiptaret e tjer..amerik,kanad zeland,Kerrpimeh dukagjin Laberi Toskeri e gjithandej ku i thuhet uji -uji.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 09:13   #37
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 266
Thanked 913 Times in 575 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
perse tirana e prishtina nuk reagoj hiq jan ne gjum turp ju kot
tirana e prishtina nuk reagojne per flamuj palestineze.

dikush po luan keq me keta protestues te mjere, kalin e trojes e kane brenda, kesaj radhe kal islamik.

protesta totalisht te deshtuara, askujt prej fuqive te medha nuk i intereson krijimi i nje kalifati islamik mu ne mes te ballkanit.

sllavo-maqedonet e kane te fituar "betejen" qe prej fillimit.

me rastin e clirimit te kosoves dhe nderhyrjen e natos, uck dilte me simbole shqiptare, shqiponjen dy krereshe, kali islamik i trojes nuk ishte ne loje.

keto protesta vetem sa i zgjasin jeten shtetit artificial maqedon.
keta protestues kane probleme te renda identiteti kombetar.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 13:11   #38
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Analisti dhe shkrimtari nga Shkupi, Kim Mehmeti, thotė se rinisė shqiptare nė Maqedoni i janė ngushtuar hapėsirat dhe se qėllimisht u janė lėnė vetėm oborret e xhamive.

“Gazetarėt mė pyesin pse rinia shqiptare shkupjane protestat e veta i fillon nga oborret e xhamive! Po pse, u them atyre, mendoni se do u lejonte dikush, pėr shembull, qė ata tė grumbulloheshin tė papenguar pėrpara godinės sė Universitetit tė Tetovės nė Shkup, qė e kontrollon BDI-ja, apo te sheshi i Skėnderbeut qė ėshtė bėrė pronė e kėsaj partie shqiptare, si dhe nėpėr sheshet tjera me pėrmendoret e Car Dushanave nė to, e qė janė vendgrumbullim vetėm pėr protestuesit maqedonas!? Andaj mos pyetni, por shkruani se rinisė mė progresive tė shqiptarėve tė Maqedonisė, asaj shkupjane, i ėshtė ngushtuar hapėsira aq sa i janė lėnė vetėm lagjet e ngushta tė pjesės sė vjetėr tė Shkupit, ku jetojnė shqiptarėt, se atyre qėllimisht u janė lėnė vetėm oborret e xhamive, ku ata e ndjejnė se vetėm aty ende nuk ėshtė zgjatur gjithaq dora policore! Shkruani pra se kėsaj rinie nuk i takojnė hapėsirat pėrpara institucioneve qė i kontrollojnė partitė shqiptare, parti qė janė bėrė pjesė e kėtij regjimi, regjim i cili bėnė ēmos ta egėrsojė kėtė rini, ta bėjė atė tė ndjehet e pambrojtur nga askush, e pambrojtur edhe nga mėmėdhe Shqipėria e atdhe Kosova, ku njėsoj si kėtu, kontributi pėr shqiptarinė matet nėpėrmjet butėsisė sė kolltukut ku je ulur dhe nėpėrmjet peshės sė monedhave qė ta kanė mbushur xhepin! Pra shkruani se nga shpėrthimi i bombave lotsjellėse tė hedhura mbi rininė shkupjane, tani lotojnė protestuesit, por herdo- kurdo, do vijė dita kur do u lotojė mamaja gjithė atyre qė rrinė anėsh e shikojnė si policia maqedonase e mbron shtetin nga rinia tė cilėn ata shtiren se e mbrojnė dhe e pėrfaqėsojnė!”
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 16:54   #39
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

legjenda edhe sikur te mos kishte fare flamur jeshil ne protesta nuk do te mund te gjenit mbeshtjeten e deshiruar as nga Tirana as nga Prishtina, nuk e keni pasur asnjehere pervec ca deklaratave mjerane. Jeni vetem dhe te tradhetuar ne rradhe te pare nga ata qe ju perfaqesojne. Do te ishte mire te ngriheshin te gjithe shqiptaret kudo qe jane ne Maqedoni per ceshtjen "monstra" pikerisht per te hequr etiketimin monstra por kjo puna e flamujve e manipulon krejt mundin tuaj.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 17:29   #40
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Populli ua ,,,,,,,faren me shtet,edhe me parti politike shqiptare atje,por e pak.

Politike leshi kjo e Shqiperise,se nje byth maqedonie e bente zap me dialog e me c'fare i duheshin asaj per t'ia mbledh brinjet,por ku kan koh Thac e Ram leshi??
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur