Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-07-2014, 17:32   #41
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Dhuna ndaj shqiptarėve, reagojnė Tirana dhe PrishtinaNdaj dhunės sė ushtruar gjatė protestave kundėr dėnimeve me burgim tė pėrjetshėm pėr tė akuzuarit e rastit ‘Monstra’, reaguan edhe Tirana zyrtare por edhe dhe Prishtina. Ministria e jashtme e Shqipėrisė shpreh shqetėsimin pėr dhunėn e ushtruar nga policia ndaj protestuesve shqiptarė dhe kėrkon njė proces tė drejtė gjyqėsor tė bazuar mbi prova.

“MPJ u kėrkon autoriteteve Maqedonase dhe instancave pėrkatėse gjyqėsore qė tė garantojnė njė proces gjyqėsor tė drejtė, tė paanshėm dhe tė bazuar mbi prova. Dhuna e ushtruar nuk ndihmon nė zbardhjen e ēėshtjes dhe dėmton marrėdhėniet ndėr-etnike dhe harmoninė midis komuniteteve”, theksohet nė komunikatėn e Ministrisė sė Jashtme tė Shqipėrisė.

Tirana zyrtare gjithashtu bėn tė ditur se do tė vijojė tė ndjek me vėmendje zhvillimet nė Shkup dhe fton palėt tė tregojnė vetė-pėrmbajtje dhe gjakftohtėsi. Njė reagim tė ashpėr ndaj ngjarjeve tė njė dite mė parė ka barė edhe ish kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha. ‘Shqiptarėt nė Shkup muajt e fundit janė pėrballur me dhunė dhe terror, si tė ekstremistėve albanofob maqedonas ashtu edhe tė autoriteteve policore tė kėtij vendi’

“Duke dėnuar me ashpėrsi dhunėn ndaj protestuesve paqėsore u bėj thirrje autoriteteve tė Maqedonisė tė ndėshkojnė me forcėn e ligjit autorėt e kėsaj dhune. Ftoj qytetarėt shqiptarė tė ruajnė gjakftohtėsinė dhe shmangin pėrkeqėsimin e gjendjes tejet tė nderė nė marrėdhėniet ndėretnike nė Shkup”, ka shtuar Berisha.

Reagime edhe nga Prishtina. Lėvizja Vetėvendosje ka shprehur shqetėsim tė thellė lidhur me protestat e dhunshme tė njė dite mė parė.

“Procesi i fundit gjyqėsor ndaj shqiptarėve tė dėnuar me burgim tė pėrjetshėm, pa pasur prova, tashmė e vulosė idenė se akte tė tilla tė pėrsėritura tė cilat mohojnė edhe tė drejtat bazike qytetare shkojnė pėrtej paragjykimeve rastėsore, dhe dėshmojnė pėr njė strategji institucionale qė ka pėr qėllim shtypjen dhe frikėsimin e shqiptarėve nė trojet e tyre autoktone nė Maqedoni. Ndėrhyrja e dhunshme e policisė nė protestė veē sa e shpėrfaqė edhe njė herė padrejtėsinė kundėr tė cilės po protestohet, duke i dhėnė tė drejtė protestuesve, tė cilėt janė rrahur, lėnduar rėndė dhe arrestuar”.

Nga Lėvizja VETĖVENDOSJE! bėnė thirrje pėr lirim tė menjėhershėm tė gjithė qytetarėve tė arrestuar. “Sistemi shtypės qė ėshtė ndėrtuar nė Maqedoni ėshtė bėrė edhe me ndihmėn e atyre politikanėve shqiptarė qė nuk kanė ditur tė shikojnė pėrtej interesave tė ngushta klanore tė partive qė pėrfaqėsojnė. Bashkimi i faktorėve progresivė tė politikės shqiptarė nė Maqedoni ėshtė sot njė nevojė urgjente qė do tė mund tė hapte rrugėn pėr drejtėsi”, theksohet nė reagimin e Vetėvendosjes. Semra Jakupi
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 19:36   #42
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Analisti dhe shkrimtari nga Shkupi, Kim Mehmeti, thotė se rinisė shqiptare nė Maqedoni i janė ngushtuar hapėsirat dhe se qėllimisht u janė lėnė vetėm oborret e xhamive.

“Gazetarėt mė pyesin pse rinia shqiptare shkupjane protestat e veta i fillon nga oborret e xhamive! Po pse, u them atyre, mendoni se do u lejonte dikush, pėr shembull, qė ata tė grumbulloheshin tė papenguar pėrpara godinės sė Universitetit tė Tetovės nė Shkup, qė e kontrollon BDI-ja, apo te sheshi i Skėnderbeut qė ėshtė bėrė pronė e kėsaj partie shqiptare, si dhe nėpėr sheshet tjera me pėrmendoret e Car Dushanave nė to, e qė janė vendgrumbullim vetėm pėr protestuesit maqedonas!? Andaj mos pyetni, por shkruani se rinisė mė progresive tė shqiptarėve tė Maqedonisė, asaj shkupjane, i ėshtė ngushtuar hapėsira aq sa i janė lėnė vetėm lagjet e ngushta tė pjesės sė vjetėr tė Shkupit, ku jetojnė shqiptarėt, se atyre qėllimisht u janė lėnė vetėm oborret e xhamive, ku ata e ndjejnė se vetėm aty ende nuk ėshtė zgjatur gjithaq dora policore! Shkruani pra se kėsaj rinie nuk i takojnė hapėsirat pėrpara institucioneve qė i kontrollojnė partitė shqiptare, parti qė janė bėrė pjesė e kėtij regjimi, regjim i cili bėnė ēmos ta egėrsojė kėtė rini, ta bėjė atė tė ndjehet e pambrojtur nga askush, e pambrojtur edhe nga mėmėdhe Shqipėria e atdhe Kosova, ku njėsoj si kėtu, kontributi pėr shqiptarinė matet nėpėrmjet butėsisė sė kolltukut ku je ulur dhe nėpėrmjet peshės sė monedhave qė ta kanė mbushur xhepin! Pra shkruani se nga shpėrthimi i bombave lotsjellėse tė hedhura mbi rininė shkupjane, tani lotojnė protestuesit, por herdo- kurdo, do vijė dita kur do u lotojė mamaja gjithė atyre qė rrinė anėsh e shikojnė si policia maqedonase e mbron shtetin nga rinia tė cilėn ata shtiren se e mbrojnė dhe e pėrfaqėsojnė!”
Po pse duhet te dalin me flamuj arab e shkrim arab ...
nuk jane shqiptar ?
Pse jane kaq idioter ...bejne lojen e serbit dhe te maqedonasve ...qe kane nje jete qe thone kujdesni nga islamiket shqiptar ...
e nga keto ekstremistet fetar eshte per te pasur kujdes me te vertete ...
se nga pak injorante njolloset gjith populli ...
Pastaj ēfare doni nga Tirana e nga Prishtina ...kur ju nuk po ju mbrojne ata qe keni zgjedhur... e i keni ne pushtet ne qeveri
Keto te Topit kishin vene sekuenca te marra nga mediet Maqedonase me duket ...
Sot tek lajmet pashe ... te shkretet policat maqedonas qe rriheshin nga te rinj shqiptar
Organizohuni mire aty brenda merruni vesh me njeri-tjetrin ...
mos dilni me flamuj arab e shkrim arab ...zhdukeni nga protesta shqiptaret e arabotizuar ...dhe mos i falni me maqedonasit
s'ka me Oher nqs dun te jetojne ne tokat e shqiptareve ...
pastaj ju ndihmon Tirana e Prishtina...
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:29   #43
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Keto te japi Topi...

Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:34   #44
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:36   #45
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:41   #46
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !Citim:
Disa analistė dhe media po sulmojnė besimin fetar tė protestuesve dhe JO tė policisė. Zoti i bekoftė tė gjithė ata qė luftojnė pėr atdhe. JEMI ME JU
Kreshnik Spahiu
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:44   #47
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:47   #48
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Shkup, protestuesit sulmojnė selinė e BDI-sė


http://ina-online.net/maqedoni/44592.html
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:49   #49
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:53   #50
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Vetevendosje: Nė solidaritet me protestuesit nė Shkup

http://www.vetevendosje.org/news_pos...esit-ne-shkup/
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:58   #51
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Majko: Maqedonasit s’do t’ia dalin asnjėherė me dhunė ndaj shqiptarėve

http://www.sot.com.al/politike/majko....4j5DzsAF.dpuf
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 20:58   #52
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,925
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

E pata shkruajtur me heret tek nje teme tjeter per shqiptaret ne Maqedoni,me duket qe ishte tema per zgjedhjet atje dhe e pata cekur (tema duket te jete avulluar), se me ate mentalitet te menduarit, te vepruarit te shqiptareve atje, sikur edhe 90 % e tyre te arrijne te behen ne maqedoni, perseri maqedonsat kane per ti vere para vetes si ēobani kopene e deleve.

Eshte po ky popull, qe del voton BDI-ne e Ali Ahmet Bajges, qe ishte edhe eshte ne koalicion qeveritare me po kete aparature shteterore represive, qe burgos e rrah sikur shtazet rrugeve te Shkupit. Dhe po ky koalicion i shqiptareve, qe ishte i perfaqesuar ne qeveri, nuk e ngriti zerin preras te vendoset ne anen e shqiptareve, por mirren me gjera strategjike, si te ndermjetesojne per emrin e saj me greket o si te integrohet Maqedonia ne BE, por jo me elementaren e atyre qe i japin voten dhe shpresojne ti perfaqesojne drejte.

Vertete jane bajga te neveritshme; eh mo, meqe nje Ali Ahmetit, qe merr diagnozen e mjekut zviceran dhe i pensionuar si Shizofren, i ka ardhur radha te flase ne emer te shqiptareve te Maqodonise, kurre nuk kane per te ju hequr shkopinjte e dajaku, po nga ai grusht jevgjesh bullgare me emrin IJRM !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 21:34   #53
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,012
Thanks: 322
Thanked 325 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Nuk e kuptoj sesi votohen po tė njėjtit politikanė shqiptarė nė FYROM...a kanė sy a veshė ata shqiptarė aty?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 21:36   #54
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Percaj e sundo kete po e aplikojne turkik bullgaret me shqiptaret atje. Po kur gjejne ku pse jo.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 21:38   #55
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
A po protestojnė arabėt apo shqiptarėt nė Shkup?
Tirana dhe Prishtina zyrtare kanė shprehur kritika ndaj protestės sė tė premtes nė Shkup, e cila ka marrė ngjyrime fetare, sesa etnike dhe kombėtare tė shqiptarėve.
Sa per info kjo fotoja eshte nga ato protestat e para qe u organizuan per te protestuar per njefare lloj cenimi fetar, mozomakeq.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 21:45   #56
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,867
Thanks: 736
Thanked 442 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirate of Love Shiko postimin
E pata shkruajtur me heret tek nje teme tjeter per shqiptaret ne Maqedoni,me duket qe ishte tema per zgjedhjet atje dhe e pata cekur (tema duket te jete avulluar), se me ate mentalitet te menduarit, te vepruarit te shqiptareve atje, sikur edhe 90 % e tyre te arrijne te behen ne maqedoni, perseri maqedonsat kane per ti vere para vetes si ēobani kopene e deleve.

Eshte po ky popull, qe del voton BDI-ne e Ali Ahmet Bajges, qe ishte edhe eshte ne koalicion qeveritare me po kete aparature shteterore represive, qe burgos e rrah sikur shtazet rrugeve te Shkupit. Dhe po ky koalicion i shqiptareve, qe ishte i perfaqesuar ne qeveri, nuk e ngriti zerin preras te vendoset ne anen e shqiptareve, por mirren me gjera strategjike, si te ndermjetesojne per emrin e saj me greket o si te integrohet Maqedonia ne BE, por jo me elementaren e atyre qe i japin voten dhe shpresojne ti perfaqesojne drejte.

Vertete jane bajga te neveritshme; eh mo, meqe nje Ali Ahmetit, qe merr diagnozen e mjekut zviceran dhe i pensionuar si Shizofren, i ka ardhur radha te flase ne emer te shqiptareve te Maqodonise, kurre nuk kane per te ju hequr shkopinjte e dajaku, po nga ai grusht jevgjesh bullgare me emrin IJRM !
Pikerisht kjo u tha ne nje citat te Kim Mehmetit me lart, ku menjehere, ca qarqe te organizuara edhe ketu ne forum, e devijuan.
Ai tha se protestuesve iu ka mbetur e vetmja mundesi te organizohen neper xhamija. Ne fakt ato do te duhej te organizoheshin nga selite e partive te atjeshme. Temos foli per kete organizaten "ēohu", sepse keta, sic po shihet, jane ulur goxha rehatshme diku hijeve te Bit Pazarit.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 22:04   #57
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rina Shiko postimin
Sa per info kjo fotoja eshte nga ato protestat e para qe u organizuan per te protestuar per njefare lloj cenimi fetar, mozomakeq.


Diaspora shqiptare per Maqedoni
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 22:08   #58
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,867
Thanks: 736
Thanked 442 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Nuk e kuptoj sesi votohen po tė njėjtit politikanė shqiptarė nė FYROM...a kanė sy a veshė ata shqiptarė aty?
Per fat te keq, njesoj eshte duke ndodhur edhe ne Shqiperi, Kosove, K. Lindore, Mal te Zi...Zgjedhen te njejtet moota, me gjithe deshiren time per te pasur ndonje perjashtim kudoqofte neper trojet shqiptare.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 22:14   #59
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Vox populi vox dei


Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2014, 22:19   #60
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,912
Thanks: 120
Thanked 1,120 Times in 830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

shqiptaret dhe maqedonet nuk bashkejtojne dot kjo eshte ditur tashme prej kohesh. ai shtet me zor dhe me presion nga nderkombetaret eshte mbajtur ne kembe se perndryshe shqiptaret do ishin shkeputur qe ne 2001-shin.
Ndekombetaret si gjithmone te ngathet ne zgjidhjen e problemeve ku nuk meren me zgjidhje te menjehershme dhe perfundimtare por mendojne per zbutje dhe zvarritje te tyre.
Mirepo koha tregon gjithmone te verteten dhe kete radhe ne maqedoni kjo po behet e qarte per kedo. shume shpejt bashkejetesa ndermjet shqiptareve dhe maqedoneve do te jete teresisht e pamundur dhe me siguri do te kete nevoj per nje zgjidhje tjeter e cila smund te jete vecse perfundimtare. dhe per mendimin tim vetem ndarja mund ta zgjidhi perfundimisht kete problem.

shqiptaret atje i uroj me te mirat dhe te mbahen forte. shume shpejt edhe ata do te jene te lire dhe te barabart te bashkuar ne nje nga shtetet shqiptare.

saper ato falmujt arab me shkrime arabe smund te them gje tjeter pervecese ma neverisin. se jane teresisht pa vend ne keto raste dhe se sbejne gje tjeter vecse prishin imazhin kombetar, ulin vlerat protestes dhe shqiptareve atje.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur