Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-08-2017, 11:05   #801
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Bėrnabiq fton Zaevin pėr seancė tė pėrbashkėt qeveritare mes dy vendeve.

Kryeministrja e Serbisė Ana Bėrnabiq sot nė Durrės e ka ftuar kryeministrin e Maqedonisė, Zoran Zaev qė ta vizitojė Serbinė nė nėntor tė kėtij viti.

“Vizitėn e tij do ta shfrytėzojmė pėr marrėveshje pėr seancė tė pėrbashkėt tė tė dy qeverive”, theksoi Bėrnabiq.

Nė pyetjen e gazetarėve nėse premtimi pėr neutralitet lidhur me ēėshtjen pėr hyrjen e Kosovės nė UNESCO ishte biseduar me Zaevin, Bėrnabiq tha se kanė biseduar edhe pėr atė dhe se janė nė linjė tė njėjtė, si dhe se Maqedonia ėshtė vend mik shumė i rėndėsishėm i Serbisė dhe kjo ēėshtje tė mos hapet.

Takimi i pėrbashkėt i dy qeverive ėshtė paralajmėruar nga presidenti serb Aleksandar Vuēiq nė kulmin e krizės politike ndėrmjet dy vendeve.

Burimi: Express.

Tung.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2017, 17:15   #802
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptaret ne protesta ne Maqedoni !

Shkupi i gatshėm tė heqė dorė nga pretendimi mbi Aleksandrin e Madh.

Kryeministri i Maqedonisė, Zoran Zaev, tha se ėshtė i gatshėm tė tėrhiqet nga pretendimi i vendit tė tij pėr trashėgiminė e Aleksandrit tė Madh, pėr tė ndihmuar nė zgjidhjen e kontestit tė gjatė 26 vjeēar me Greqinė fqinje pėr emrin e Maqedonisė.
Tėrhiqem nga pretendimi qė Maqedonia ėshtė trashėguese e vetme e Aleksandrit. Historia nuk na takon vetėm neve, por po ashtu, edhe Greqisė dhe shumė vendeve tė tjera”, th Zoran Zaev, gjatė njė interviste televizive. Prej pavarėsisė sė saj nga Jugosllavia nė vitin 1991, Maqedonia ka pretenduar sė paku njė pjesė tė trashėgimisė ndaj sunduesit mė tė njohur tė Mbretėrisė sė Maqedonisė sė lashtė, duke i zemėruar grekėt, tė cilėt emrin “Maqedonia” e shohin si pretendim tė fshehtė territorial kundėr rajonit grek me tė njejtin emėr, raporton agjencia AP nga Shkupi. Rrjedhimisht, Greqia i ka paraqitur veto anėtarėsimit tė Maqedonisė nė NATO.

Mendoj se semiku dhe socio kat problem nuk e kryen
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur