Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-08-2014, 01:57   #21
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,410
Thanks: 0
Thanked 196 Times in 158 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Kazinot duhen te mbyllen te gjitha dhe bashke me bastet te quhen te paligjshme.
Lojrat e fatit nxisin krimin, shkaterrojne individin dhe familjen shqiptare.
Parlamenti duhet te mblidhet urgjent dhe nxjerre jashte ligjit
komplet aktivitetet e kazinove,/lojrave te fatit dhe kompet bastet te cdo lloji.
Kjo ngjarje me sjell ndermend filmin Mad Money(2008) me Queen Latifa,film i bukur me
vjedhje te thesarit duke fshehur leke ne trup.
http://www.imdb.com/title/tt0951216/?ref_=fn_al_tt_1
Ka mundesi qe autori i vjedhjes ta kete marre idene e vjedhjes nga filmi.
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:21   #22
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,410
Thanks: 0
Thanked 196 Times in 158 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nqs i gjithe stafi i bankes eshte i paafte, atehere ky mund t'ja arrinte qe te vidhte i vetem, por duhet qe dhe eprori i tij, eprori i eprorit te tij e keshtu me radhe te jene te paafte se jam e sigurte qe eproret marrin raportime nga departamentet e ndryshme te bankes, nqs jo ne menyre ditore, apo javore, te pakten ne menyre mujore ose cdo tre-mujor.

Mundesia e dyte eshte qe jane te gjithe te lidhur dhe nqs prokuroria ben punen e vete, do e nxjerrin te verteten ne shesh pasi eproret e ketij zoterise jane automatikisht fajtore dhe duhet te arrestohen dhe denohen.
Autori ka perfituar nga besimi,,,BESIMI qe ka
pasur banka te ky person si person I rregullt dhe I ndershem.
Perderisa kryesia e bankes,manaxheret dhe shefat e kane konsideruar
si punonjes te ndershem,dyshimi ka qene zero,jo ekzistent.
Autori I krimit e ka ditur kete dhe ka perfituar,ka vjedhur qetesisht.
Me sa jep lajmi keto para te vjedhura ishin kartmonedha shume te perdorura dhe te destinuara te asgjesoheshin,dilnin nga qarkullimi si para te tejlodhura, te vrara shume dhe ne keto raste kjo para asgjesohet me makineri shreder qe e coptojne kartmonedhen ne copa te vockla.
Autori i vjedhjes ka administruar kete para dhe ka marre sa ka dashur dhe ka luajtur kumar ne kazino.
7 miljarde eshte 7 billion eshte sasi gjigande,me aq leke mund te hapesh nje banke tenden te pavarur ne Itali,ose Greqi lol,,hap aktivitet bankar,pa u ngaterruar me kumarlliqe dhe budalliqe.
Papjekuri,autori i vjedhjes eshte kapur pasi e ka ekspozuar veten shume ne lagje ku ka jetuar dhe ne kazino si shpenzues i madh.Lind pyetja nga i siguron kaq sasi te medha lekesh nje ekonomist qe punon ne shtet????Eshte krijuar dyshimi per pisllik,vjedhje.Dikush ka lajmeruar ne banke,ose polici dhe kjo ika detyruar shefat e bankes te bejne kontroll.
Ky e ka bere identik si Filip Sejmur Hofmani te filmi Owning Mahowny
ku personazhi kryesor ne film vidhte para nga banka ku ai punonte dhe luante ne kazino.
Ngjarja ne film bazohet ne nje histori reale per nje bankier kanadez qe vidhte dhe luante ne kazino
dhe ne fund u kap,perfundoi ne burg.
http://www.imdb.com/title/tt0285861/...nm_flmg_act_30
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:25   #23
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Nuk e kam lexuar lajmin, por leket e reja vidhte ky, apo te vjetrat qe duhet te "asgjesoheshin/digjeshin"?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:37   #24
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Te vjetrat..

PS: pertace
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:39   #25
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Oh ok. Thashe se s'e ka pare mire filmin "mad money" Nuova_Design.

Filmi eshte komedi, eshte fun, ka happy ending. S'kane patur faj, po qe se kane dashur ta imitojne.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:41   #26
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Super nova eshte qeveri me vete
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:46   #27
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,695
Thanks: 2,888
Thanked 1,907 Times in 856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
Autori ka perfituar nga besimi,,,BESIMI qe kapasur banka te ky person si person I rregullt dhe I ndershem.
Perderisa kryesia e bankes,manaxheret dhe shefat e kane konsideruar
si punonjes te ndershem,dyshimi ka qene zero,jo ekzistent.
Autori I krimit e ka ditur kete dhe ka perfituar,ka vjedhur qetesisht.
Me sa jep lajmi keto para te vjedhura ishin kartmonedha shume te perdorura dhe te destinuara te asgjesoheshin,dilnin nga qarkullimi si para te tejlodhura, te vrara shume dhe ne keto raste kjo para asgjesohet me makineri shreder qe e coptojne kartmonedhen ne copa te vockla.
Autori i vjedhjes ka administruar kete para dhe ka marre sa ka dashur dhe ka luajtur kumar ne kazino.
7 miljarde eshte 7 billion eshte sasi gjigande,me aq leke mund te hapesh nje banke tenden te pavarur ne Itali,ose Greqi lol,,hap aktivitet bankar,pa u ngaterruar me kumarlliqe dhe budalliqe.
Papjekuri,autori i vjedhjes eshte kapur pasi e ka ekspozuar veten shume ne lagje ku ka jetuar dhe ne kazino si shpenzues i madh.Lind pyetja nga i siguron kaq sasi te medha lekesh nje ekonomist qe punon ne shtet????Eshte krijuar dyshimi per pisllik,vjedhje.Dikush ka lajmeruar ne banke,ose polici dhe kjo ika detyruar shefat e bankes te bejne kontroll.
Me duket se shuma eshte prej $7 million jo billion.

Persa i perket besimit, duke qene se fusha e finances eshte profesioni im, mund te them qe vetem ne ate fushe nuk mund te kete besim aq te verber. E sidomos kur je ne rolin e nje eprori, edhe pse duhet t'i besosh nenpunesit e tu, prape kontrollo pastaj beso. Mbaj pergjegjesi edhe per cdo penny qe futet apo del nga kompania, dhe edhe pse u besoj 23 kolegeve ne departamentin tim, nqs ndodh dicka, pergjegjesia bie e gjithe mbi mua.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:48   #28
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Esther di t besh taksat?
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:49   #29
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Qeveri ne vete, ashtu si secili prej nesh ketu ne forum.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:53   #30
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

A bit more special government
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:55   #31
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,410
Thanks: 0
Thanked 196 Times in 158 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Me duket se shuma eshte prej $7 million jo billion.

Persa i perket besimit, duke qene se fusha e finances eshte profesioni im, mund te them qe vetem ne ate fushe nuk mund te kete besim aq te verber. E sidomos kur je ne rolin e nje eprori, edhe pse duhet t'i besosh nenpunesit e tu, prape kontrollo pastaj beso. Mbaj pergjegjesi edhe per cdo penny qe futet apo del nga kompania, dhe edhe pse u besoj 23 kolegeve ne departamentin tim, nqs ndodh dicka, pergjegjesia bie e gjithe mbi mua.
Ne lajme thone qe ka vjedhur 7miljarde dhe jo 7 miljon
7 miljarde eshte baraz me 7billion(bashkepuntorja e tij
zbuloi para ca kohesh qe 400 million mungonin)
Per nje rast mungesa ka qene 400miljon.
Ai ka vjedhur sasi te medha edhe raste te tjera.Totali 7
miljarde duket i besushem duke bere komplet mbledhjet
e parave qe ai ka vjedhur.Punonjes i vjeter i bankes,
20 vjet pune dhe vjedh.
Pyetja eshte kujt ti besosh ne banke.Nuk besoj te jete rast I vecuar"ishull"
Ne banke duhet bere audit, revision me themel dhe mund te dalin
edhe persona te tjere hajdute.
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 02:57   #32
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Ti po flet me lek ajo me USD.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 03:27   #33
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,695
Thanks: 2,888
Thanked 1,907 Times in 856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
Ne lajme thone qe ka vjedhur 7miljarde dhe jo 7 miljon
7 miljarde eshte baraz me 7billion(bashkepuntorja e tij
zbuloi para ca kohesh qe 400 million mungonin)
Per nje rast mungesa ka qene 400miljon.
Ai ka vjedhur sasi te medha edhe raste te tjera.Totali 7
miljarde duket i besushem duke bere komplet mbledhjet
e parave qe ai ka vjedhur.Punonjes i vjeter i bankes,
20 vjet pune dhe vjedh.
Pyetja eshte kujt ti besosh ne banke.Nuk besoj te jete rast I vecuar"ishull"
Ne banke duhet bere audit, revision me themel dhe mund te dalin
edhe persona te tjere hajdute.
Si ne cdo kompani e sidomos ne nje institucion si banka, ka nje strukture ku cdo punonjes ka rolin e vete. Ai vertet mund te kete pasur 20 vjet pune, por kjo nuk do te thote qe eshte punonjes i mire e sidomos ne nje vend si i yni ku ha buke ai qe ka mikun e shokun.

Kjo puna e besimit me kujton dicka qe me ndodhi kur fillova pune me kompanine ku jam tani. Nje nder punonjesit e departamentit tim kishte persiper blerjen e Gift Certificates per Thanksgiving dhe kete mora vesh qe ky e bente cdo vit dhe thjesht pergatiste nje liste me numrin e punonjesve dhe emrat e tyre dhe e bente charge ne credit card te kompanise shumen qe harxhonte per keto. Me c'mora vesh me mbrapa asnje nuk i kontrollonte keto lista pasi i besonin zoterise meqe kishte aty mbi 7 vjet. Kur u hodha nje sy listave, numri i employees ne kompani m'u duk pak me i lart se c'e dija une te ishte. Kur bera nje auditim te shpejte te numrit dhe emrave ne ato lista, doli qe miku kishte blere 100 GC shtese qe kapnin shumen prej $5,000 dhe i kishte fut ne xhepin e vete e bente tregeti. lol Well, le te themi qe me duhej te pushoja nga puna dike qe kishte aty 7 vjet kurse une as 7 jave, dhe ai per $5,000 humbi punen ku bente $85,000 ne vit. Fatkeqesisht ose fatmiresisht nuk u besoj njerezve aq lehte. Efekt anesor i profesionit ky. lol
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 06:05   #34
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

ka 100 vjet qe kur eshte themeluar ky shtet qe vidhet periodikisht... edhe prape mbahemi ne kembe, por kjo e fundit mua me ngjan me vjedhjen e arit me gomar.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 06:29   #35
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,943 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Ti po flet me lek ajo me USD.
ky dizenjon vetem dollar ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 07:36   #36
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
ka 100 vjet qe kur eshte themeluar ky shtet qe vidhet periodikisht... edhe prape mbahemi ne kembe, por kjo e fundit mua me ngjan me vjedhjen e arit me gomar.
I ke gjet pershkrimin e duhur. Ngarko Gomarin me lek dhe dil nga banka pa te hy gjemb ne kembe. Sot gazeta shkrunte qe qenkan dhe 5 arketar te perfshire ne kte skeme. Shif kur te dale dhe kokemadhi i perfshire (Fullani) bashke me pastrusen e tualeteve .lol
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 15:04   #37
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,165
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Shif kur te dale dhe kokemadhi i perfshire (Fullani) bashke me pastrusen e tualeteve .lol
Pastruesja mund edhe te dali "e perfshire", por Fullani jo - perndryshe bie "arkitetkura" e shemtuar e shtetit Shqiptar!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 15:06   #38
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Me duket se shuma eshte prej $7 million jo billion.

Persa i perket besimit, prape kontrollo pastaj beso.
Shprehje qe e kam lexuar diku apo e degjoj gati cdo dite....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 15:07   #39
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Pastruesja mund edhe te dali "e perfshire", por Fullani jo - perndryshe bie "arkitetkura" e shemtuar e shtetit Shqiptar!
Fullani do bjere AUTOMATIKISHT.............klientela ka humbur <besimin>.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2014, 15:14   #40
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Supervjedhja nė bankėn e shtetit

Sa e lexoni shtypin shqiptar, ju te diaspores?!

Une shyqyr qe hyj ne forum, se perndryshe...
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur