Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-05-2018, 22:12   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Rihapet dosja “Hajdari”

Pas 19 vitesh, Izet Haxhia rikthehet nė Tiranė pėr tė vuajtur dėnimin me 25 vite burg qė ka marrė nga tė gjitha shkallėt e gjyqėsorit shqiptar pėr bashkėpunim nė vrasjen e deputetit Azem Hajdari.

I arrestuar qė nė vitin 2006, Izet Haxhia jetoi pėr mė shumė se 11 vjet nė pritje tė ekstradimit, i cili erdhi vetėm pas kėrkesės sė bėrė prej tij.

Gjykatat turke, dy muaj mė parė, vendosėn kthimin e Izet Haxhisė nė Tiranė. Pavarėsisht dėshirės sė Haxhisė pėr t’u kryer, masat e sigurisė pėr tė kanė qenė tejet tė rrepta. Dy punonjės tė RENEA-s e shoqėruan Haxhin nga Ankaraja nė Rinas dhe me pas e dorėzuan nw komisiaritin e Rinasit ku edhe ju bene procedurat fillestare te njohjes me personin e ekstraduar.

Pėr shumė vite me radhė, Haxhia ka qenė bodigardi i ish-Presidentit Sali Berisha, detyrė qė e la pas ngjarjeve tė 14 shtatorit nė Tiranė. Herėn e fundit nė publik nė kryeqytet, Haxhia u pa nė tankun drejtuar kryeministrisė nė shtator 98.

Mė pas u shpall nė kėrkim, jo vetėm pėr kėto ngjarje, por edhe pėr vrasjen nė bashkėpunim tė Azem Hajdarit. Nė procesin gjyqėsor ndaj tij i zhvilluar nė mungesė, dėshmitarėt e mbrojtur nga Prokuroria deklaruan se ai ishte takuar me vrasėsit e Azem Hajdarit disa orė pėrpara ngjarjes.

Por qė pas vitit 2016, Izet Haxhia ėshtė tepėr prezent nė mediat sociale dhe nė shtyp, ku mohon jo vetėm tė ketė gisht nė kėtė vrasje, por ngre akuza pėr njė sėrė ngjarjesh tė rėnda tė ndodhura nė vend nga 1992 deri nė 1997. Haxhia u dėrgua nė burgun 313 nė pritje pėr t’u paraqitur nė gjykatė ku do tė njihet edhe ligjėrisht me dėnimin qė ka marrė nė vitin 2002.

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 22:19   #2
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Flet avokati i Izet Haxhisė pas ekstradimit: Do rihapim dosjen, ėshtė dėnuar nė mungesė

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 22:23   #3
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Berisha flet pėr ekstradimin e Izet Haxhisė: Njė kriminel mė shumė nė krah tė Edi Ramės

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 22:48   #4
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Berisha flet pėr ekstradimin e Izet Haxhisė: Njė kriminel mė shumė nė krah tė Edi Ramės

https://www.youtube.com/watch?v=WHVr9rpLdfM
Kur do ta shikojme kete FASHISTIN mbrapa hekurave???
Apropo....ju tifozat e pd-se nuk jeni ndjere!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 23:06   #5
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,868 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Emer, qe shkruhet edhe me shkronja edhe me shifra, si i ketij te ekstraduarit , s'kisha pare.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 23:19   #6
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,533 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kur do ta shikojme kete FASHISTIN mbrapa hekurave???
Apropo....ju tifozat e pd-se nuk jeni ndjere!!!!
Mė nėn fund arrite ta bėsh barazimin midis fashizmit dhe komunizmit!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2018, 23:25   #7
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Mė nėn fund arrite ta bėsh barazimin midis fashizmit dhe komunizmit!
Ne saje teje...kaloj dhe kullat.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 04:13   #8
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 04:21   #9
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 05:04   #10
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Primarja apo gjeja e PARE qe do beja, n.q-se do te isha Izeti....kafe ABSOLUTISHT JO dhe MONITORIM 24 oresh i BANESES.Duket paranojake,por ska mo besa-bese....qe thoni juve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 20:03   #11
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 12:14   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,931
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

erdha tha posi do vije ti te perballesh me drejtesine, te mos ekstradonin si kuti letre drejt Rinasit.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 13:56   #13
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
erdha tha posi do vije ti te perballesh me drejtesine, te mos ekstradonin si kuti letre drejt Rinasit.
dallohesh nga targa e kerrit qe je salist
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-06-2018, 14:23   #14
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,931
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
dallohesh nga targa e kerrit qe je salist
paqeter jo, po thuaj qe edhe ky erdhi vullnetare si vedhai i Xhafajt qe iku ke taljonet per pushime
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 14:26   #15
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
paqeter jo, po thuaj qe edhe ky erdhi vullnetare si vedhai i Xhafajt qe iku ke taljonet per pushime
ika ne pune te fitoj buken e gojes ..llafosna mas vetingut
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-06-2018, 14:32   #16
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,931
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ika ne pune te fitoj buken e gojes ..llafosna mas vetingut
po ēfare pas vetingut thuaj te gjejme nga nje pasaporte te sirianeve o marokieneve dhe sapo te nenshkruajne marreveshjen me junionin e avrupes per refugjatet te ikim ene t`ja fusim nga nje Asylantrag ke Tirona, refugjate nga lindja e mesme pak nga ato parate e u junionit edhe del shet njeriu dy tre fije ne dite nga ato jonxhet keshtu jashte orarit, ēfare thua ti per kafshaten e gojes te punoje e rropatet njeriu
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 09-06-2018, 17:10   #17
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,165
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Berisha flet pėr ekstradimin e Izet Haxhisė: Njė kriminel mė shumė nė krah tė Edi Ramės
...
Salia ka mare rolin e gores per te bere sa me shume GAM-GAM, sapo la kryeministrine.

I jane ndaluar poste publike qeverisese e partiake, dhe ka pranuar me pahir roline e gores. As edhe ndonji shoqate jo-qeveritare nuk i eshte lejuar te kete.

Sa kollaj u transformoka/konformoka njeriu i ri!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 20:40   #18
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2018, 19:29   #19
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

“Qeni shkon pėrherė tek i zoti!” Miku i ngushtė i Izet Haxhisė hedh akuza tė rėndaDikur ishin miq tė ngushtė, por mesa duket afėrsia mes tė dyve tashmė ka mbaruar njėherė e mirė.
Fjala ėshtė pėr juristin Romeo Kara dhe ish truprojėn e Berishės Izet Haxhia. Juristi qė ngrit njė sėrė tė dhėnash mbi aferėn e CEZ ka hedhur njė sėrė akuzash nė drejtim tė Izet Haxhisė, duke e cilėsuar si njė qen qė kthehet pėrherė tėk i zoti (Sali Berisha).

Madje juristi e cilėson Haxhinė si njė “bubrrec” qė pavarėsisht se deklaron kundėrshtinė e hapur ndaj ish kryeministrit Berisha, ėshtė nė tė vėrtetė njė “qen qė ka shkuar tek i zoti”.

Kujtojmė se Izet Haxhia u vetėdorėzua nė Turqi tek autoritetet dhe u ekstradua vetėm disa javė mė parė nė Tiranė pėr tė ndjekur gjyqin. Ai ėshtė dėnuar me burg pėr pėrfshirje nė vrasjen e Azem Hajdarit. Javė mė parė nė gjyqin ndaj tij gjykata vendosi qė tė rihapė dosjen e tij, duke bėrė kėsisoj tė mundur dhe njė rihapje tė dosjes sė Hajdarit. Deri mė tani asnjė trupė gjykuese nuk ka pranuar qė tė marrė pėrsipėr gjyqin, ēka ka bėrė qė dosja tė mbetet pezull.

Mė poshtė statusi i juristit Karaj:

Nje pergjigje e detyruar per Erjona Parrucen dhe Izet Parruca Mourlon.

Mbasi kupa mbushet, cdo pike e metejshme natyrisht qe do te derdhet.

Keshtu ndodhi edhe me misionaren e se liges Erjona, si dhe Don Kishotin Izet.

Vleresimet per Izetin mu rriten kur ai u pendua publikisht per cfare ai kishte bere pergjate kohes qe i sherbente Berishes.

Mesa duket qeni kthehet gjithmone tek i zoti, keshtu qe ka disa kohe qe heroi i pendeses Izet, eshte bere pishman pse u pendua.

Izet Parruca Mourlon nuk mund te shije dhe te mashtroje kedo.

Izet Parruca eshte nė hall te madh, se do te perballet me Berishen, dhe ne perballje me te, do te inkriminohen patjeter qe te dy.

Do thoni ju: cfare thua more? Izeti erdhi vete pėr t’u perballur me te. Keshtu mendoja edhe une, kur me telefonoi dhe me tha me zė te dridhur qe: une po direzohem, por te lutem komuniko me median. Dhe une mendova: Ky qenka me trim dhe me i drejte se une, se Ky qe dorezohet vete nuk ka asnje gjynah etj.

Por jo, Izet Parruca Mourlon eshte arrestuar ne nje lokal nė Kusadasi, dhe pikerisht aty ku eshte arrestuar dhe heren e pare.

Pra, Ky trimi shqiptaro-anadollo-francez na genjeu te gjitheve duke na thene se eshte vetedorezuar.

Bazuar ne kete mashtrim te tij, u angazhova maksimalisht ne media qe se pari te siguronim mbrojtjen e jetes se tij, dhe se dyti rihapjen e procesit te tij qe per mua eshte procesi Tropoja.

Edhe pse u arrit te rihapej nje proces i pamundur, ku nje nga kontribuesit me te medhej ishte vellai i tij Ismeti, pasi kishte bere 15 vjet burg dhe e njihte shume mire ceshtjen, Izeti nepermjet te dashures se tij virtuale, na ofendoi duke kerkuar largimin tone.

Arsyet per kete i di ai, por i dime edhe ne.

Izetit dhe Saliut nuk i duhet nje proces ne drite te diellit dhe gjitheperfshires.

Izeti eshte mburrur shume me denoncimet e Saliut, por kurre nuk ka folur per ceshtjen Hajdari.

Pse do te thoni ju?

Se i djeg dhe i pervelon.

Minimumi ky trimi virtual le te thote: kush e njoftoi Berishen per kaseten qe Azemi ju dha Haklajve?

Ne cilin furgon ishte naten e vrasjes se Azemit?

Ku ishte pas vrasjes se Azemit?

Kush i zhduku armet apo armen e vrasjes se Azemit?

Kush e njoftoi Berishen per pranine e Jaho Salihit aty etj?

Ja pra qe paska shume arsye qe ceshtja te mos hapet.

Jane vrare rreth 200 bij nenash dhe kjo ceshtje nuk i takon vetem Izetit dhe Berishes.

Ka ardhur nga Turqia pa asnje leter, pa asnje prove dhe pa asnje rrobe me vete.

Si u be i mundur rihapja e procesit?

Apo i fryu sopranoja e Parisit?

Ndau gruan publikisht dhe denigroi femijet e tij ne FB ky burri trim, dhe kur e pyeten pse e bere kete, ma kerkoi Erjona tha.

Propozoi Erjonen pėr martese nga burgu dhe perseri tha ma kerkoi Erjona, nderkohe qe Erjona lozi rolin publik si e surprizuar.

Kerkoi qe dosja ti dorezohej Erjones sepse ajo do tia jepte babait te saj.

Ismeti takoi babane e saj dhe ai e mohoi kategorikisht nje gje te tille.

Ku do t’a conte dosjen Erjona?

Kujt i sherbeu Erjona me denigrimet ne FB?

Pse te gjithe familjaret e Izetit me motra e vellezer papritur e pakujtuar u etiketuan si armiq?

Pse Izet trimi kercenon me burg vellain e tij?

Pse Erjona merr ne telefon motrat e Izetit dhe i urdheron qe te mos i shkojne ne burg atij?

Kur ato i shkojne dhe ai nuk i pret, ve kujen ne FB se familjaret e kane braktisur Izetin.

Pse nuk flet vete Izeti ne telefon me familjen dhe me mua, nderkohe qe shpenzon 100 mije leke ne dite biseda telefonike me Erjonen?

Pse shprehet Izeti qe po mban burgun e shokeve te tij?

Erjona po na thote se ai eshte hero se eshte ne burg dhe ne te tjeret te pabese.

Po pse nuk shkon t’a takoje e te rrije Erjona nė burg me te?

A e ka takuar ndonjehere Erjona kete trim?

Si ka mundesi qe ky heroi shkaterroi publikisht familjen e tij reale per Erjonen virtuale dhe feston si i shapllamosur ditelindjen e djalit te Erjones?

Do t’a kurseja Izet Parrucen nese a nuk do te ishte ne dijeni te situatave, por Ismeti i ka derguar 18 faqe leter nė burg duke e sqaruar per gjithshka dhe sot ai nuk mund te justifikohet.

Izeti nuk eshte hero pse u pendua, por pse premtoi perballje publike me Berishen.

Le te mbaje ate qe ka thene, se e ka harruar Berishen dhe po merret me familjaret dhe miqte.

As qe e konsideroj mik nje burrec te tille dhe as kam ndonje kompleks tja perplas si te doje ai trim ate qe meriton ai.

Si gjithmone qeni kthehet tek i zoti.

P.s Burreci ka permendur trimerine time.

Me ka marre nga Turqia ne telefon duke me thene se kriminele ne burgun ku ai po rri tani, jane paguar per te me vrare mua, dhe kane dale nė darke per kete qellim dhe jane kthyer ne mengjes.

Ka permendur ish gruan time te pare.

Po Izet Parruca, ajo ishte dhe eshte, por ti nuk ke si ta kuptosh se kurre nuk ke pasur familje dhe grua.

Ajo eshte nena e dy femijeve te mi, dhe dyshohej per nje tumorr ne kurriz, por shyqyr qe doli tjeter gje.

Mendova se do mund t’i beja nje vizite mjeksore ne Stamboll, por ti e di mire qe devijova nga plani.

Une nuk e kam denigruar kurre ish gruan time dhe nenen e djemve te mi, por perkundrazi do ta respektoj perjete per aq sa kam jetuar me te, dhe per aq sa i takon.

Fol prape se po te pres Izet Parruca./Gazeta Express
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2018, 19:34   #20
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstradohet Izet Haxhia

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur