Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?
Po 4 44.44%
Jo 3 33.33%
Varet nga rrethanat 2 22.22%
Votues: 9. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2018, 05:34   #1
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 559
Thanks: 177
Thanked 222 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
rolex ka mbyllur reputacionin
Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

A mendoni se per tu bere i pasur duhet te jesh i zgjuar apo dhe nje idiot mund te vere pasuri?

E kam fjalen per pasuri qe vihet nga 0-ja dhe jo per pasurine qe trashegohet prej prinderve.

Personalisht kam njohur persona jo me nivel te larte zgjuarsie qe kane bere para (ne menyra te ndryshme) por me pas i kane jo me bixhoz , kurveri , shpenzime pa kriter etj.

Po ashtu kam pare dhe tipa qe ne pamje te pare duken te zgjuar por qe financiarisht jane troke fare.

Jipni mendimin tuaj.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 07:49   #2
Jolene
V.I.P
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,012
Thanks: 6,173
Thanked 7,628 Times in 3,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Work smart not hard, thone ktej nga ne.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 07:58   #3
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,650
Thanks: 7,514
Thanked 6,217 Times in 2,600 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Me fal Rolex por une deri me sot nuk kam hasur te takoj asnje njeri te pasur dhe njekohesisht idiot apo me nivel te ulet zgjuarsie, te perdor fjalet e tua.

Te gjithe qe takova dhe qe i takoj jane shume te zgjuar !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-07-2018 nė 08:05
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 16-07-2018, 08:04   #4
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,415
Thanks: 2,490
Thanked 2,355 Times in 1,494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
A mendoni se per tu bere i pasur duhet te jesh i zgjuar apo dhe nje idiot mund te vere pasuri?

E kam fjalen per pasuri qe vihet nga 0-ja dhe jo per pasurine qe trashegohet prej prinderve.

Personalisht kam njohur persona jo me nivel te larte zgjuarsie qe kane bere para (ne menyra te ndryshme) por me pas i kane jo me bixhoz , kurveri , shpenzime pa kriter etj.

Po ashtu kam pare dhe tipa qe ne pamje te pare duken te zgjuar por qe financiarisht jane troke fare.

Jipni mendimin tuaj.
Ah rolex shume pyetje e mire. Njoh njerez un qe zgjuarsin e verifikojn me letra (masters and phd) por jan akoma duke paguar borxhet e atyre letrave kur tjetri me high school po mbaron pagesen full e shtepise se dyte ben 6 figures dhe nuk ka debt. Kush eshte me i zgjuari aty?
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 08:07   #5
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin

Po ashtu kam pare dhe tipa qe ne pamje te pare duken te zgjuar por qe financiarisht jane troke fare.
nga kjo fjali kuptoj se ti nuk merr vesh nga zgjuarsia...

p.s. c'hyn pamja me zgjuarsine, hajt e merre vesh.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 09:44   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
nga kjo fjali kuptoj se ti nuk merr vesh nga zgjuarsia...

p.s. c'hyn pamja me zgjuarsine, hajt e merre vesh.
Rolexi qenka i varfer me koken plot mend
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 10:22   #7
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 559
Thanks: 177
Thanked 222 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
nga kjo fjali kuptoj se ti nuk merr vesh nga zgjuarsia...

p.s. c'hyn pamja me zgjuarsine, hajt e merre vesh.

Ti p.sh je fiks per kategorine qe permenda me siper. Te can trapin duke bere te zgjuarin ne cdo postim .
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i rolex pėlqehet nga
i vjetėr 16-07-2018, 10:23   #8
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Edhe Nard Ndoka i pasur ėshtė.....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 10:38   #9
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Edhe Nard Ndoka i pasur ėshtė.....
Dhe filozof
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:10   #10
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Rolexi qenka i varfer me koken plot mend

Rolexi eshte ora me e shtrenjte ne bote, mbase doje te shkruaje te kunderten.


p.s. e mora parasush edhe shprehjen: mos i shiko gunen, por punen...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 16-07-2018 nė 11:15
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:14   #11
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Ti p.sh je fiks per kategorine qe permenda me siper. Te can trapin duke bere te zgjuarin ne cdo postim .
ke shkruar shume kategori aty lart, keshtu qe te lutem mos na caj trapin e te na e specifikosh me mire...e po mos te isha une qe mundohem t'u hap syte forumistave atehere lista e deshmoreve do ishte e gjate...


p.s. kesaj i thone te kesh nje sy mes qorrave...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 16-07-2018 nė 11:26
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:38   #12
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,188
Thanks: 812
Thanked 445 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Varet nga rrethanat. Tipari me kryesor qe duhet te kete dikush per te vene pasuri eshte kopraclleku, dhe te menduarit (enderruarit) dhe diskutuarit vazhdimisht per te; per menyren si te behesh i pasur domethene
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:39   #13
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,188
Thanks: 812
Thanked 445 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Une per vete jam ne proces vertetimi te teorive te mesiperme. Ne momentin e pare qe do te behem Miliarder po ju them
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:49   #14
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Endless Shiko postimin
Varet nga rrethanat. Tipari me kryesor qe duhet te kete dikush per te vene pasuri eshte kopraclleku, dhe te menduarit (enderruarit) dhe diskutuarit vazhdimisht per te; per menyren si te behesh i pasur domethene
Ku dallon kopraclleku nga kursimtari (ekonomiqarlleku)?! qe te na mbushesh mendjen, sepse i dituri ato pese leke i shfrytezon me se miri, i padituri te kalojne edhe 100 vjet nuk do ja kuptoje kurre vleren duke e epitetuar te diturin ose koprac ose kursimtar (qe shpenzon lekun si duhet).

p.s. e kam gjithnje per ata qe e fillojne nga zerua.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:56   #15
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 559
Thanks: 177
Thanked 222 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Me fal Rolex por une deri me sot nuk kam hasur te takoj asnje njeri te pasur dhe njekohesisht idiot apo me nivel te ulet zgjuarsie, te perdor fjalet e tua.

Te gjithe qe takova dhe qe i takoj jane shume te zgjuar !
Njoh une plot te tille Socio. Kam ne pune shefat e finances qe marrin rroga mbi 20,000 dollare ne muaj dhe kane IQ-ne e nje femije. Jane disa profesione qe kerkojne te jesh robotik pa pasur nevoje per kreativitet.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 11:58   #16
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,188
Thanks: 812
Thanked 445 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Koprac per ti mbledhur, dhe i zgjuar per ti investuar. Kjo ishte ideja. Nuk po them te jesh koprac der ne neveritje.

Po sdq ka dhe na ata qe jane aq te zgjuar sa thjesht duke vene mendjen ne pune, mund te investojne dhe neper biznese te ndryshme, me leket e te tjereve.

Ka qe kane po s'dine, dhe ka qe s'kane dhe dine. Mua per vete me rrine me mire keta te dytet.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 12:05   #17
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,188
Thanks: 812
Thanked 445 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Njoh une plot te tille Socio. Kam ne pune shefat e finances qe marrin rroga mbi 20,000 dollare ne muaj dhe kane IQ-ne e nje femije. Jane disa profesione qe kerkojne te jesh robotik pa pasur nevoje per kreativitet.

Ka plot qe kane,dhe jan dru me pre. Sidomos ne Shqiperi ky fenomen eshte goxha i perhapur. S'do te thote gje. Ndonjehere inteligjenca e teper te pengon per tu hedhur neper aventura me investimet e reja, prandaj ata qe jane edhe sh inteligjent e kane te veshtire te vene pasuri.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 12:14   #18
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Pse pleqtė e vjetėr thoshin se ėshtė mė lehtė tė durosh fukarallekun se sa pasurinė......?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 12:20   #19
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,521 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

E ka dhene ky Mane pergjigjen .... per ca e ca.

Kodi:
https://www.facebook.com/bledi.mane/posts/gjiri-i-lalzit-si-gjiri/1681306418585970/
Citim:
Bledi Mane added 3 new photos.
July 6 at 5:02 AM ·
GJIRI I LALZIT SI GJIRI I KURVAVE

Nga Bledi Mane-Public Enemy
Nje qoshke e fshehur harlisur me shkurre e ferra ne anen perendimore te Liqenit te Tiranes, dikur njihej me emrin e famshem si "Gjiri i kurvave". Kryeqyteti komunist para viteve '90 kur kurvelleku ishte blasfemi, atje shkonte fshehurazi dhe shfrynte duhmat bilogjike dhe organike. Palloheshin mileti me frike e me breke neper kembe por te pakten ēliroheshin e ftilloheshin. Pas viteve '90 nje tjeter gji kurvash u ngrit gradualisht jo fshehurazi por institucionalisht, dhe atje paria halabake e Tiranes shullohet nen rezet e diellit dhe fusin kembet ne ujin e kripur te Adriatikut. Ky gjiri i dyte ka disa dite qe eshte bere i famshem sepse nuk i paska punet mire me Perendine. Zoti po hakmerret aq keq me kete kuplara dallaveresh e korrupsioni sa ēdo nate po ua tund e po ua shkund pronat te pafytyreve te politikes.
Po flas per Gjirin e Lalėzit qe tani e tutje kurre nuk ka per te gjetur paqe me token, me ujin dhe me ajrin. Perendia ka vendosur tua beje Vettingun Hyjnor shejtaneve te ketij vendi. Si prolog, shikoni foton e pare. Nje super vile qe kushton 1 milione e 200 mije euro. Eshte vila e ish ministrit dhe deputetit demokrat Flamur Noka. Flamuri qe deri dje dhiste ne llagemin me dy gurė anash dhe nje grope ne mes atje larg ne katundin e tij Novoseje te Kuksit. Flamurit tashme i ka buzeqeshur edhe fati edhe vrima e bythes sepse ka 5 banja ne kete vile luksoze ne Gjirin e Lalezit. Me poshte po u listoj edhe emrat e dallaveraxhinjve te tjere te Tiranes me vila dhe super apartamente luksoze buze Adriatikut:
Petrit Vasili
Sali Berisha
Ilir Meta
Nasip Naēo
Edmond Haxhinasto
Argita Berisha
Shkelzen Berisha
Namik Dokle
Valentina Duka
Arben Ristani
Gazetaret Andi Bejtja dhe Mustafa Nano
Ish komandanti vrases i Gardes Ndrea Prendi
Ish vjehrri i Sali Berishes, Luan Malltezi
Ambasadori shqiptar ne Prishtine Qemal Minxhozi
Info ilustruese/ Vila ne Foton e dyte eshte e Petrit Vasilit ndersa ne foton e trete vila e Edmond Haxhinastos...
Deri ne 15 shtator fallxhoret, orakujt dhe horoskopet mesdhetare parashikojne termete te perditshme vetem ne zonen e Gjirit te Lalezit!!!
Vila e njerit...
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 16-07-2018 nė 12:22
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 12:21   #20
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?

Se pleqve nuk u ngrihet.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur