Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-09-2018, 07:20   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,827
Thanks: 7,534
Thanked 3,484 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Autoriteti Kombėtar i Ushqimit nė Shqipėri, ka bllokuar 50 ton miell gruri tė ardhur nga Kosova dhe Serbia.
Bllokimi ėshtė bėrė nė kuadėr tė masave tė pėrforcuara pėr sigurinė e cilėsinė ushqimore tė produkteve qė importohen.
Trupa inspektuese e DRAKU, Kukės gjatė kontrollit tė ushtruar nė Pikėn Doganore Morinė evidentuan dy subjekte tė cilėt do tė fusnin nė Republikėn e Shqipėrisė produktin “miell gruri” me origjinė nga Kosova dhe Serbia.
Konkretisht, pėr ngarkesėn 30 ton “miell gruri” nga Kosova me nr.loti 06, pas analizave tė kryera nga laboratori i DRAKU, Durrės ky produkt rezultoi me nivelin e proteinės mė tė ulėt se ai i deklaruar nė dokumentacion dhe mė i ulėt se norma e lejuar pėr prodhim buke, pėrcjell ksp. Konkretisht sipas ekzaminimeve laboratorike niveli i proteinės rezultoi tė ishte 11.37 % , 11.44% dhe 11.5%, ndėrkohė qė nė fletė analizėn qė shoqėron produktin, niveli i proteinės ėshtė shėnuar 12.08% kurse nė ambalazhin e produktit ėshtė maksimumi 13%.
Ndėrsa pėr ngarkesėn 25 ton “miell gruri” nga Serbia produkti nuk kishte pėrputhshmėri me dokumentacionin shoqėrues. Pra, raport analiza nuk ka nr.loti, date prodhimi/skadimi qė ta lidhi me produktin 25 ton miell gruri.
Pėr mė tepėr niveli i proteinės sė deklaruar nė raport analize (12.74%) ėshtė i ndryshėm nga ai qė shėnohej nė ambalazh tė tyre (9.5%).
Autoriteti Kombėtar i Ushqimit bėri bllokimi e ngarkesės me sasi 55 ton bazuar legjislacionit nė fuqi dhe do tė ndjek procedurat doganore pėr kthimin nė origjinė.
AKU deklaron se do tė jetė gjithmonė nė mbėshtetje tė konsumatorit me qėllim garantimin e Sigurisė Ushqimore.
__________________________________________
https://www.koha.net/video/114632/sh...shkak-cilesia/
__________________________________

Nisme e mbare e nisme e mire.


E keqja asht se po shemben themelet e fqinjesise se mire me halabaket debil kriminele serbe (te gjithe pa operjashtim).
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 07:27   #2
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

AKU eshte kthyer ne zyre propogande se per pune te han m....

Le te na nxjerr me ze e figure se kush sipermarres ishte , si u konfiskua malli, ku u perdor/ shkaterrua?

AKU eshte institucion/agjensi gjobvenese dhe matrapazesh, njoh shume prej tyre qe kane nderruar shamine sipas ngjyres se militantizmit.
Kane nivelin zero te komunikimit dhe 100 te bakshishit.
E pyeta dje nje prodhues mielli ( Atlas ) se ku e merrnin grunin per prodhim, dhe mu pergjigj;- ne Rusi dhe Serbi.
Kjo me konfirmoj qe mbeturinat e Serbise i konsumon Shqiperia.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 09:09   #3
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

U keput ne bithe aku me 2 kamiona miell. Jam dakort me par, aku eshte nje nga institucionet me te ndyra ne shqiperi, ja kalojne dhe tatimeve. E kane mendjen vetem per te zhvatur. Nuk dine as te bejne analiza, nuk kane as eksperta ushqimi, as laboratore, asnje gje! Pervec kesaj, kane rregullat me idiote dhe te prapambetura ne europe, vetem e vetem per te rrjepur biznesin. E kam nga eksperienca shume vjecare personale kur puna me lidhte me ta.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Smokkie : 02-09-2018 nė 09:12
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 09:12   #4
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Cfare prisni juve flamurtaret.....qe krundet ti hajne pulat
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 09:15   #5
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

AKU bllokon 33 ton ushqime tė skadaura nė Shkozė

Nė kuadėr tė kontrolleve pėr produkte tė skaduara, AKU ka evidentuar njė subjekt i cili do tė shpėrndante nė treg 33 ton produkte me afat tė kaluar.
Gjatė kontrollit tė ushtruar nga trupa inspektuese e AKU-sė, rezultoi se subjekti “IN FOOD” shpk kishte 2 ambiente(magazina) nė Shkozė dhe Rinas ku ruante produktet me qėllim shpėrndarjen nė treg.
Konkretisht, nė magazinėn e parė me adresė nė Shkozė u konstatuan kushte higjeno-sanitare tė papėrshtatshėm si dhe 24 ton produkte me afat pėrdorimi tė kaluar tė cilat ruheshin nė tė njėjtin ambient me produktet e rregullta.
Pėr mė tepėr nė produktet (makarona) tė cilat ishin brenda afatit tė pėrdorimit u gjendėn prani tė insekteve gjė qė sjell rrezikshmėri tė sigurisė ushqimore
1. ēokokrem 400 gr X 11313 copė/ sasi 4525 kg
2. cokokrem 800 gr X 9839 copė/sasi 7871 kg
3. makarona 500 gr X 10203 copė/sasi 5101 kg
4. lėng frutash 0.2 l X 25289 copė/sasi 5077 kg
5. konfleks 250 gr X 5700 copė/sasi 1435 kg
Ndėrsa nė magazinėn qė posedonin nė Rinas, u konstatuan 8.8 ton produkte tė skaduara.
1. Peshk Ton e Markės Perios 1200gr x6858 copė/sasi 8,229 kg
2. Biskota Hop Te Embla 1200gr x298copė/sasi 357 kg
3. Biskota Hop Te Kripura 1200gr x213 copė/sasi 255kg
Veē tė tjerash subjekti “IN FOOD” shpk nuk ka pėrmbushur detyrimin ligjor sipas nenit 24/1 tė ligjit tė ushqimit, ku duhej tė njoftonte menjėherė AKU-nė qė kėto produkte kishin kaluar afatin e pėrdorimit.
Pėr sa mė sipėr ndaj subjektit ėshtė marrė masė administrative gjobė 1.000.000 lekė, bllokim tė produkteve me destinacion asgjėsim si dhe mbyllje tė menjėhershme tė aktivitetit.
Ndėrkohė AKU do tė vijojė verifikimet e mėtejshme duke kėrkuar bashkėpunim edhe me instancat e drejtėsisė pėr njė kontroll mė tė detajuar ndaj kėtij rasti.
Autoriteti Kombėtar i Ushqimit me qėllim garantimin e sigurisė ushqimore, i bėn sėrish thirrje edhe operatorėve tė biznesit ushqimor qė tė jenė tė kujdesshėm nė blerjen e lėndėve tė para – produkte shtazore dhe jo shtazore duke kėrkuar e marrė nga furnitorėt vetėm produkte me etiketė dhe tė shoqėruara dokumentacion tė plotė veterinar e fiskal – pasi ėshtė njė detyrim ligjor i tyre pėrveēse pėrbėn njė masė tepėr tė rėndėsishme pėr sigurinė ushqimore tė klientėve tė tyre.
Gjithashtu inkurajon tė gjithė qytetarėt tė denoncojnė ēdo rast, ēdo tentativė abuzimi, pranė Autoritetit Kombėtar tė Ushqimit nė
info@aku.gov.al si dhe pranė portalit tė bashkėqeverisjes “Shqipėria qė duam” Siguria Ushqimore ėshtė njė sfidė e pėrbashkėt.
albeu.com


Ja dhe nje tjeter propogande si fiku i bashkise, in food shpk eshte ne pronesi te Tom Doshit ( ish pronari Armando Ndoka nga Vau i dejes i ka shitur shumicen e aksioneve disa vite me pare ) dhe nuk ka asnje shanc qe ti bllokohet malli.
Edhe nese mund te jen ber proces verbalet per sekuestrim malli ; ministri prej - leshi do ti anulloj.
In food, n&n , m&d e vilma nushit te check up-it e shume e shume te tjera i fallsifikojne datat e skadences.
Vazhdon seriali i fikut.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 02-09-2018 nė 09:18
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 09:36   #6
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,786
Thanks: 1,421
Thanked 586 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Boo, pa arrit te mesazhi jot Par, ate Po mendoja, s'do kene paguar "gjoben " serbet. Me vjen keq qe ma konfirmove kete frike. Ishalla ndergjegjesohen shqiptaret, ne lidhje me ushqimin eshte e rendesishme per tu bere.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 10:04   #7
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Boo, pa arrit te mesazhi jot Par, ate Po mendoja, s'do kene paguar "gjoben " serbet. Me vjen keq qe ma konfirmove kete frike. Ishalla ndergjegjesohen shqiptaret, ne lidhje me ushqimin eshte e rendesishme per tu bere.
Kush do ndergjegjesohet Nghi?

Une s'kam piken e besimit se funksionon ai institucion AKU.

Kam disa fakte e arsye ne lidhje me cilesine e ushqimeve qe nqs s'kujdesesh e hengre.

Heren e fundit qe me ndodhi nje incident me nje ushqim te skaduar u ndez flake ne super market,por e njehere tjeter une bera ankese se orizi ish me miza,e menaxherja u ngrit te me jepte nje kg oriz tjeter,deri sa kuptoi qe nqs do ma kish sjelle orizin i'a kisha shperndare neper floke (si nuset e kohes kur martoheshin ) , U NDAL e me kerkoi ndjese,duke thene se do lajmeroje pronarin e saj.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 11:00   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Kush do ndergjegjesohet Nghi?

Une s'kam piken e besimit se funksionon ai institucion AKU.

Kam disa fakte e arsye ne lidhje me cilesine e ushqimeve qe nqs s'kujdesesh e hengre.

Heren e fundit qe me ndodhi nje incident me nje ushqim te skaduar u ndez flake ne super market,por e njehere tjeter une bera ankese se orizi ish me miza,e menaxherja u ngrit te me jepte nje kg oriz tjeter,deri sa kuptoi qe nqs do ma kish sjelle orizin i'a kisha shperndare neper floke (si nuset e kohes kur martoheshin ) , U NDAL e me kerkoi ndjese,duke thene se do lajmeroje pronarin e saj.
Mizat janė pėr tė shtuar proteinat.
Paske ankes ti, pak se ke marr oriz me mish me Qmimin e orizit sade po bėke dhe llafe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 11:05   #9
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mizat janė pėr tė shtuar proteinat.
Paske ankes ti, pak se ke marr oriz me mish me Qmimin e orizit sade po bėke dhe llafe.
U qashin ka orizi ....KINEZ

Pyt dujsin, se ka le me kaptin te qullt apo i ka rr`shqit mamise prej durve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 11:09   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
U qashin ka orizi ....KINEZ

Pyt dujsin, se ka le me kaptin te qullt apo i ka rr`shqit mamise prej durve.
Tani po thonė se paska edhe oriz qė u prodhoka (pordhoka) industrialisht me pėrmbajtje kauQuku.
Hajde gjeje se ēa fusim nė bark tani.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 11:29   #11
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Tani po thonė se paska edhe oriz qė u prodhoka (pordhoka) industrialisht me pėrmbajtje kauQuku.
Hajde gjeje se ēa fusim nė bark tani.
Firma e Benit ben apo prodhon dhe amballazhime plastike.Nji nga ato jane edhe ato PIZZAT ne motorr apo kerr qe ja u sjellin albanezeve ne shpi,pune,party e te tjera. Zyra e projektimeve (nuk tallem) te firmes,po punon per ....prodhime plastike bio....pa te rrejte shkruesi ASNJI GERME qe lexon.Tashti ka plastike bio une kete nuk e di,di vetem qe lengu kaucukut del nga pemet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 11:37   #12
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Firma e Benit ben apo prodhon dhe amballazhime plastike.Nji nga ato jane edhe ato PIZZAT ne motorr apo kerr qe ja u sjellin albanezeve ne shpi,pune,party e te tjera. Zyra e projektimeve (nuk tallem) te firmes,po punon per ....prodhime plastike bio....pa te rrejte shkruesi ASNJI GERME qe lexon.Tashti ka plastike bio une kete nuk e di,di vetem qe lengu kaucukut del nga pemet.
Kauēuku del nga pema por ato plastikat qė pėrdoren pėr qese janė prej polietileni dhe jo prej kauēuku.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 11:50   #13
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kauēuku del nga pema por ato plastikat qė pėrdoren pėr qese janė prej polietileni dhe jo prej kauēuku.
Nje shishe plastike ne det do 1000 vjet qe te transformohet.Per keto qeset e plastikes nuk e di.Ma do menja qe kancerin e ke te programuar.

Shnet KEPO se Beni po del te shijoje nje birre.

KLM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 02-09-2018, 12:42   #14
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,848
Thanks: 4,073
Thanked 4,459 Times in 1,682 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
AKU si dhe gjithe sistemi ne shqiperi i korruptuar eshte, ne kete rast kemi kosove-serbi corruption, (mesa duket per kompensimin e kufijve), duan te na semurin (ose vdesin) ne shqiptareve te shqiperise. Te pakten ne shqiperi ka buke me miell grek (ndoshta me i sigurt). Nga theshethemet rreziku me i madhe eshte kosove-serbi-rusi (miell i helmatisur). Patjeter nuk akuzoj njeri. Fajin e kane shqiptaret qe zgjedhin kriminelet dhe hajdutet per drejtimin e vendit
Ne kete rast pervec serbeve, ne shqiptareve na e kane f....., "vellezerit" tane kosovare (dardanas).
Nxore koken ti per te sulmuar Shqiptaret e Kosoves?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 12:48   #15
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ju nuk jeni shqiptare e nderuar. Eshte abuzuar shume me kete term, pasi nuk mund te futen te gjithe ne kete thes. Mos u hiq nacionaliste, se s`ju behet vone juve shihni interesin tuaj e asgje tjeter. Une nuk e pata me ty, por ne shqiptaret kemi zgjedhur politikane qe na zhvasin.
me rafte pika sa i omel je.lum gjitonia qe te ka bere
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 13:05   #16
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,931
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

po, po qashtu ai tumanja e juve porosite biskota me krimba, oriz me miza, makaruna me mushkonja e gjitha artikujt me nga nje insekt shoqerues e pash veres qe po mblidhnin mushkoja, miza e keshtu gjosenda ne tu Lugines se thane po i blen shteti serb per industrine ushqimore te eksportit

Ku lodhet qivirija zhgurruvine e Tumanes se ēfare importon eshte ne gjendje edhe nje kamion perplot bajga ne dy rimorkiot ta importoj ne dogane, vetem ti marre taksen 30 ojra ne kalim te Kalimashi, ama ēfare ka ne te, nuk ja leviz rolin aspak.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 13:06   #17
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,848
Thanks: 4,073
Thanked 4,459 Times in 1,682 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ju nuk jeni shqiptare e nderuar. Eshte abuzuar shume me kete term, pasi nuk mund te futen te gjithe ne kete thes. Mos u hiq nacionaliste, se s`ju behet vone juve shihni interesin tuaj e asgje tjeter. Une nuk e pata me ty, por ne shqiptaret kemi zgjedhur politikane qe na zhvasin. Sa per ju, mendoj se jeni perzjerje osmano-dardane. Ka edhe ne Shqiperi te tille. Kam qene ne kosove dhe nuk kam vene re ndonje miredashje ndaj nesh. Ndikimi osman eshte i pranishem, xhami me emra pushtuesish (mehmet), etj.,....dhe urrejtje ndaj orthodhoksise. Prandaj s`kam c`te flas me ju znj. e nderuar, e beni mire te merreni me poezite tuaja.
Po c'pate me fen tani?
Nese une nuk jame Shqipetare as ju nuk jeni....Ti je grek.....
Ku komentoj une juve nuk ju intereson....Shkoj tek poezit apo jo,kjo eshte pune e imja...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 09:56   #18
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia


Stilolapsi i firmosjes se "bllokimit" te importit te dritherave nga Serbia.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur