Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-10-2018, 15:34   #21
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,218
Thanks: 856
Thanked 768 Times in 413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Nuk eshte gje e re. Dua te them se shum firma, kompani private e fondacine u ngriten e u financuan (e vet financuan e korruptuan ne kohe) nga fondet e fshehta, e jo vetem greke por serbe turke italiane etj.
Pyetja qe me lind eshte, pse e trumpetojne tani? Eshte nje moment delikat ne rajon (Maqedoni, deti me ne, ardhja e MJ turk etj) dhe gjeopolitiken Europjane.
Tjetra. Kush e nxorri me kaq buje? Kush eshte drjtori i TV qe e trumpetoj dhe c'fare lidhjesh dhe historie ka ai me greqine etj?
Eshte informacion apo dizinformacin manipulues?

ps: C'do buxhet shteti ka fondet e fshehta te mbuluar ne zera te ndryshem sipas ministrive, qofte Shqiperi, Etiopi apo SHBA.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si1ri pėlqehet nga
i vjetėr 19-10-2018, 15:40   #22
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: TCH: Greqia financon me fonde sekrete portale nė Shqipėri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Top Channel raporton se Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit. Ky lajm po diskutohet nga burime qė tregojnė detajet e largimit tė ministrit tė jashtėm Niko Kotzias nga qeveria. Pas dorėheqjes flitet edhe pėr njė njė skandal financiar, pasi sherri mes tij dhe ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos ka ndodhur pėr shkak tė parave qė financohen nė Shqipėri pėr mediat, gazetarė, zyrtarė tė minoritetit apo dhe ndėrtime nė jug. Njė shumė prej 1 milionė euro ėshtė dhėnė nė muajin tetor pėr disa portale edhe nė Shqipėri, siē mėson Top Channel. 45 milionė euro ėshtė shuma tė cilėn Kamenos ia faturon Kotziasit si e shpenzuar nė mėnyrė abuzive nga ai qė konsiderohet buxhet sekret i ministrisė sė Jashtme greke. Kotzias ka deklaruar se paratė e buxhetit sekret tė ministrisė, kryesisht financonin Kishėn orthodokse, por edhe aktivitete tė ndryshme nė rajon, por pa dhėnė detaje. Burime pranė ministrisė sė Jashtme nė Athinė bėjnė me dije se njė pjese e madhe e buxhetit sekret tė kėsaj ministrie jepet nė formė grantesh dhe ndihmash nė media dhe organiza tė ndryshme nė rajon, pėr tė paguar gazetarė, portale, por edhe media tė caktuara nė Shqipėri dhe Maqedoni. Gjithashtu mėsohet se miliona euro janė dhėnė pėr biznese nė Shqipėri, kryesisht ndėrtimin e hoteleve nė jug tė vendit, apo per finacimin e ndėrmarrjeve, pronė e tė afėrmve tė politikanėve tė ndryshėm tė minoritetit grek qė jeton nė Shqipėri. Para nė subvencione janė dhėnė pėr zyrtarė tė ndryshėm tė minoritetit, nė formė kompensimi rroge, nė mėnyrė qė tė mos largohen nga Shqipėria, pėr tė emigruar nė Greqi. Burime tė sigurta thonė se janė financuar edhe programe tė ndryshme pėr studime Master tė zyrtarėve shqiptarė nė Greqi, por edhe pėr pritje, pėrcjellje dhe udhėtime turistike tė disa prej gazetarėve shqiptarė. Nė listė nuk mungojnė as fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr. Janė qindra mijera euro qė jepen nė aktivitete nė Shqipėri, ndėrsa ajo ēka thuhet jo zyrtarisht nėpėr korridoret e ministrisė sė Jashtme greke, ėshtė fakti qė pėr tė bėrė marrėveshje mes dy vendeve, duhet tė paguash mirė portalet shqiptare. Madje, janė disa portale qė operojnė nė Shqipėri, me domain “.al”, por qė finacohen prej Athinės zyrtare. Top Channel mėsoi se ekziston njė listė e detajuar e kodeve dhe llogarive, por edhe emrat e pritėsve tė kėtyre parave, e cila shoqėron kėrkesėn prej faqesh tė dorėheqjes, qė ministri i Jashtėm i dorėzoi kryeministrit grek, Tsipras./TCH
Midis te tjerash....kta greket abuzojne me taksapaguesit e huaj ose me KONKRET...te miat dhe te shqiptareve ne Gjermani,midis te tjerash.Prandaj ja u JAPIN...PARAZITEVE ne troje,qe keta FUNDERRINAT te na cajne DARET si puna e QYRRSIT ka burreli.Dhe jane PIKERISHT KJO lloj fare ka VARROSUR SHQIPERINE, sepse jane DEBITOR ke SHKJAU.....dhe bejne moral.

Arbeni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 16:09   #23
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 943 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Ēdo shtet nė buxhet ka fonde tė posaēme me tė cilat shėrbejnė ,si nė kėtė rast tė Greqisė,pėr tė imponuar njė rrymė tė caktuar nė opinionin publik.
Ajo qė ka ndryshuar ėshtė fakti qė nuk pėrdoren kanalet tradicionale tė informacionit si gazetat dhe tv,por preferohet media online si mė direkte,bashkėkohore dhe e imponuar.Reagimi nė kėtė rast ėshtė i menjėhershėm,ku nobelisti dhe filan fisteku janė nė tė njėjtin nivel.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 16:26   #24
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
Nuk eshte gje e re. Dua te them se shum firma, kompani private e fondacine u ngriten e u financuan (e vet financuan e korruptuan ne kohe) nga fondet e fshehta, e jo vetem greke por serbe turke italiane etj.
Pyetja qe me lind eshte, pse e trumpetojne tani? Eshte nje moment delikat ne rajon (Maqedoni, deti me ne, ardhja e MJ turk etj) dhe gjeopolitiken Europjane.
Tjetra. Kush e nxorri me kaq buje? Kush eshte drjtori i TV qe e trumpetoj dhe c'fare lidhjesh dhe historie ka ai me greqine etj?
Eshte informacion apo dizinformacin manipulues?

ps: C'do buxhet shteti ka fondet e fshehta te mbuluar ne zera te ndryshem sipas ministrive, qofte Shqiperi, Etiopi apo SHBA.
Me sa kuptova unė, dorėheqja e Kotzias e nxori nė shesh... dhe nė trumpetė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 21:01   #25
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

E paskan nxjerr vet informacionin ne lufte e siper per pushtet. Sa per sherbimet tona sekrete, s’do ta kishim marr vesh kete pune as ne 100 vitet e ardhshme.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 20-10-2018, 14:36   #26
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Kryetari i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi gjatė njė konference pėr shtyp e ka quajtur Tradhėti Kombėtare shitjen e mediave nė shėrbim tė Greqisė. Ai ka kėrkuar nga kreu i shtetit tė thėrrasė Kėshillin e Sigurimit, sepse jemi para njė emergjence kombėtare. Sipas tij duhen zbuluar cilat janė mediat, gazetarėt, politikanėt dhe sipėrmarėsit e shitur. Sa ėshtė sasia e parave tė investuara nga grekėt dhe cili ėshtė qėllimi i kėtyre parave? Prokuroria duhet tė nisė urgjentisht hetimet, kurse kryeministri tė vihet nė lėvizje, si ėshtė vėnė nga krahu tjetėr homologu i tij grek qė akuzon lart e poshtė pėr nxjerrje tė sekretit shtetėror.


Deklarata e Shėtim Idrizit, kryetar i PDIU–sė:

Sot, skenari i blerjes sė njė pjese tė mediave dhe opinionistėve nga ana e shtetit grek po zbardhet nga vetė mediat greke.

Ajo qė ne lajmėruam disa muaj mė parė po del para syve tė shqiptarėve.

1 milion euro fonde tė zeza vetėm pėr muajin e fundit, me tė cilat shteti fqinj ka blerė media e portale shqiptare duke i paraqitur tezat progreke si mendime tė paanshme.

Qėllimi i kėtyre fondeve ishte tė vazhdojė tė dėmtojė moralisht ēėshtjet tona kombėtare, tė manipulojė marrėveshjen e detit, tė varrosė Ēėshtjen Ēame e tė vazhdojė diskriminimin ndaj shqiptarėve tė Ēamėrisė.

Tani, besoj se ėshtė e qartė qė kemi thėnė tė vėrtetėn dhe vetėm tė vėrtetėn, kur ju paralajmėruam pėr aktet e dėnueshme, pėr blerjen e njė pjese tė mediave shqiptare e ku disa individė, gjoja tė paanshėm, vazhdonin tė mbillnin urrejtje e armiqėsi pėr shqiptarėt e Ēamėrisė.

Ishim tė qartė, kur ju shpjeguam se si nė zgjedhjet e fundit egzekutoheshin mandatet e PDIU-sė, qė nė Parlamentin e Shqipėrisė tė mungonte faktori politik ēam, megjithėse u votuam nga 76 mijė shqiptarė me njė qėllim tė vetėm: “Ēamėria mos tė ekzistojė!”.

Sot, Athina i ka duart fort brenda nė politikėn shqiptare.

Kur kemi folur pėr idiotėt e dobishėm tė Athinės, e kishim fjalėn pėr ata tė shitur qė me pagesė apo pa pagesė jane bėrė vasalė tė Athines dhe kanė frikė pėr pushtetin e tyre.

Sa e sa herė Athina zyrtare ka ndėrhyrė nė ēėshtjet e brendshme tė Shqipėrisė dhe na ka kėrcėnuar nė rrugėn tonė drejt BE-sė, kurse asnjė nga qeveritarėt tanė nuk flet e njė pjesė e mediave hesht…

Sa e sa gazetarė e media kanė stigmatizuar me racizėm komunitetin ēam, jo nė kohėn e komunizmit, por sot.

Kur ne rrihemi, vidhemi, stigmatizohemi se kėrkojmė tė drejtėn tonė, njė pjese e mediave tallet e i shėrben me zell relativizimit tė Ēėshtjes Ēame.

Ne ngrejmė zėrin pėr marrėveshtjen e toponimeve, ku 700 pleq ēam detyrohen tė ndėrrojnė vendlindjet, prapė heshtje.

Ne ngrejmė zėrin pėr ligjin e minoriteteve, ku Shqipėria u bė me 9 minoritete e zonat minoritare greke zgjerohen nga Finiqi e Dropulli ne Himarė e kudo, prapė heshtje.

Ne ngrejmė zėrin, kur ndėrtohen Varrezat e ushtarėve grekė pėr turpin tonė e asnje s’flet…, se ėshtė humane thonė e shkruajnė.

Po njė varrezė pėr mijėra shqiptarė tė Ēamėrisė nuk ėshtė humane?

Kur ne ngrejmė zėrin e alarmin pėr Marrėveshjen e Detit dhe Greqia deklaron qe do zgjerohemi nga 6 deri nė 12 milje, dhe Presideni deklaron qė pa bėrė funksionale Gjykatėn Kushtetuese nuk duhet tė vazhdojmė me kėtė marėveshje, e prapė asnjė nuk flet, megjithėse se indiciet pėr kėtė marrėveshje janė alarmante…

Kur ne kėrkojmė pėrkrahje pėr njė nga tragjeditė dhe padrejtėsitė mė tė mėdha dha qe i ėshtė bėrė kombit shqiptar, Ēėshtjen e Genocidit tė Shqiptarėve tė Ēamėrisė, disa heshtin e stigmatizojnė.

Po, ėshtė pėr turp o tė shitur, se jemi shqiptarė po si ju!
Kur ne denonconim dje nė Parlament e sot ēdo ditė aktivitetet antikushtetuese pėr Vorio Epirin, ku dalin deputetė e funksionarė tė lartė grekė me flamurin e Zografit, asnjė nuk flet e asnjė nuk vepron.

Pse ku jemi ku po shkojmė?

Sot, njė pjesė e politikės, ajo qė tregon vasalitet tė vazhdueshėm ndaj Greqisė hesht.

Njė pjesė e mediave hesht dhe ėshtė e blerė.

Prandaj, jemi nė njė emergjencė kombėtare, ku rėndojnė akuzat pėr Tradhėti Kombėtare.

Nė kėto kushte:

I kėrkojmė Presidentit tė Republikės tė mbledhė urgjentisht Kėshillin e Sigurisė Kombėtare. Tė vėrė nė lėvizje tė gjitha agjensitė ligj zbatuese pėr tė hetuar e vėnė prapa dyerve tė qelisė, ata qė kanė marrė para. Tė deklarohen shumat e qėllimet, sepse vetėm nė njė muaj bėhet fjalė pėr 1 milion…

Po me vite sa ėshtė kjo shumė?

I bėj sot thirrje Presidentit tė Republikės tė kėrkojė urgjentisht mbledhjen e Kėshillit tė Sigurisė Kombetare e tė kėrkojė informacionet e nevojshme pėr tė kuptuar sasinė e vėrtetė tė fondeve tė zeza-sekrete tė dhėna nga Ministria e Jashtme greke, Ministria e Mbrojtjes dhe Shėrbimet Sekrete Greke dhe qėllimin dhe ndikimin real qė kanė patur kėto fonde nė manipulimin e opinionit publik dhe vendimarrjen e shtetarėve shqiptarė.

Ritheksoj qė janė 1 milion euro vetėm pėr njė muaj, e asnjėherė nuk do kuptojmė sasinė e vėrtetė tė fondeve tė paligjshme tė derdhura nė vend, nėse nuk shtrohet si njė prioritet pėr sigurinė kombėtare.
I kerkojmė urgjentisht Prokurorisė sė Pėrgjithshme tė hetojė, cilat janė portalet, gazetat, televizionet, gazetarėt, biznesmenėt, OJQ-tė qė janė financuar nga Fondet e Zeza sekrete tė Ministrisė sė Jashtme Greke, tė Ministrisė sė Mbrojtjes dhe Shėrbimit Inteligjent Grek.

Ku u investuan kėto para?

Me ēfarė qėllimesh?

Cilat ishin qėndrimet e mbajtura prej kėtyre mediave?

Cilėt persona u implikuan personalisht nė kėtė operacion?

Ē’po bėn Prokuroria e Pėrgjithshme, kur dje prokurorėt e Athinės kanė nisur hetimet pėr nxjerrje tė sekretit shtetėror?

Ē’po bėn kryeministri i Shqipėrisė, kur dje kryeministri grek del tė pėrgenjeshtrojė e tė kėrcenojė me nxjerrje tė sekretit shtetėror?

Pėr sa kohe autoritetet e Tiranės dhe idiotėt e dobishėm tė Athinės nė Tiranė do tė heshtin pėr kėtė skandal tė pėrmasave kombetare?

Me kėtė rast e ftojmė ministrin Bushati tė vazhdojė tė pėrshėndesė bashkėpunimin e turpshėm me homologun Kotzias tė investuar direkt me fonde sekrete nė dėm tė interesave kombėtare tė Shqipėrisė.

Ne shqiptarėt e Ēamėrisė falenderojmė e u jemi mirėnjohės mediave patriote shqiptare qė kanė vėnė alarmin.

Ne shqiptarėt e Ēamėrisė nuk harrojmė dhe miqtė dhe armiqtė tanė. E gjitha ėshtė ēėshtje kohe…
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 16:13   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Prit se nuk keni pare gje akoma.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 16:38   #28
BARAT
tăl'ithu kyOO'mI
 
Avatari i BARAT
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Vendndodhja: Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Posts: 669
Thanks: 397
Thanked 152 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
BARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Njė porosi e kohės

Nga Mirsim N. Maliqi
Sigurisht, edhe episodit sė “apolitikėve” pro-helen do i vij “The end”-i. Si duket misionarėt e tė lapalangjozuarėve akoma nuk kanė arritur ta kuptojnė dot se: “Shqiptari s’ha pulė tė ngordhur” dhe se shumė shpejtė i zbulon konspiracionet qėllimkėqija. Sado qė shpesh kemi qenė – e jemi – tolerant ndaj depėrtimit tė tė huajve dhe asaj qė ata artikulojnė nė vendet tona, prap nuk lejojmė qė i huaji tė jetė superior nė odėn tonė. Shumė prej intelektualėve shqiptarė iu drejtuan drejtpėrdrejt Janullatosit duke i thėnė se shqiptarėt nuk janė nė letargji qė tė mos i vėrejnė laletėt e tij bashkėpunuese me shqipfolėsit nė misionin e tyre kolegjial kundėr kombit shqiptarė.

Nė fillim e shpallėn irracional kėtė pohim grekėt, apo thėnė mė mirė pėrfaqėsuesi i tyre nė Shqipėri Kolonel Anastas Janullatosi dhe kolaboracionalistėt qė iu kishin bashkangjitur atij pėr tė asimiluar popullin shqiptarė. Kėshtu vazhdoi deri sa u demaskua konzervatori i njohur, Ilirjan P. Papa (Albo), nga Permeti, i njohur pėr “shpalosjen” e ideve tė Pashko Vasės, mbase si “pasues” i flakėt i tij qė ėshtė, ai forumin e tij tė ėshtėėquajtur “Forumi Shqiptar” e ka mbushur me: “Mos shikoni kisha e xhamija” edhe pse kėtė thėnie Pashko Vasa ia ka adresuar orthodhoksėve tė atėhershėm, kisha e tė cilėve ishte bėrė stacion i antishqiptarėve qė vepronin nė asimilimin e shqiptarėve. Historia po pėrsėritet, misioni antishqiptar po kthehet, Janullatosi grek me miqt e tij tė dashur si Ilirjan Papa, akoma po veprojnė nėn hijen e shtetit Shqiptarė kundėr kombit tonė. Dalin lapėrdharėt si Janullatosi e na tregojnė neve se ē’farė identiteti kemi, apo nuk dijnė se si tė thėrrasin nė ideologjinė e tyre kundėr popullit shqiptar (qė shumica janė) me besim Islam, fillojnė tė kėndojnė kėngė qė u ka skaduar afati (edhe pse janė prodhuar ilegalisht) qė “tė bėhemi shqiptarė”!” Ēudirat nuk paskan tė mbaruar, grekėt na paskan mbetur tė na tregojnė se ēka jemi dhe ēka duhet tė jemi, apo ndoshta “na njohin mė mirė”, ngase hipokrita si puna e kėtyrė tė lartėpėrmendurve ka pasur gjithėnjė brenda nė mesin e popullit tonė, dhe prej A e deri nė Zh tė dhėnat “autentike” ua kanė “dhėnė” grekėve, duke ia bashkangjitur edhe falsifikimet e demagogėve me emra shqiptarė, dhe tashti dalin egėrsirat greke tė Trojės dhe na mbajnė “leksione” pėr kombin e shtrenjtė shqiptarė!!!

Demagogjija e kėtyre hipokritėve nuk mbaron, porse ecėn tani me njė tempo akomė mė tė shpejtė. Arritėn deri aty kėta helenė qė nė qytetin ku para 120 vite u hap mėsonjtorja e parė shqipe –tė fusin falsitetet-, (qė) fėmijėt shqiptarė tė mėsojnė se Jugu i Shqipėrisė na qenka Greqi, dhe ēka ėshtė “ēudija” (?!), kėto mėsime janė (para) aprovuar nga Ministria e Arsimit nė Shqipėri. Kėta shqipfolėsa, a mos vallė menduan se kombi shqiptarė ėshtė substrat me atė grek, qė bėnė kėtė turp?! Albo, mos harro atė qė ka thėnė Sendali se: “Nuk jam i sigurt se a mund t’i dua nė jetė dy gra, por jam i sigurt se nuk mund t’i dua dy atdhe”, dhe dije se injoranca e ngushtė e Kolonelit grek nuk do mund tė arrijė kurė qė nė mesin e popullit shqiptarė tė aktroje skenare helene antishqiptare.

Tė favorizosh, tė pėrkrahėsh, ta ngritėsh, t’i bėsh reklam, tė thėrrasėsh pėr, dhe ta stolisėsh me fjalė miradije e tash shpallėsh “Apostull tė shqiptarėve” personalitetin e njė kryehelenit antishqiptar nė Shqipėri, ėshtė tradhti ndaj kombit, dhe kėtė e bėn ti me kolektivin tėnd.

T’u bėjmė sabotazhė kėtyre tradhėtarėve, ėshtė pjesė e mėsimeve qė na lanė tė parėt tanė. Mos harroni, Gjergj Fishta ka thėnė: “Kujdes nga shkau, kujdes nga greku, kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN”! Pra, kujdes nga Serbijo-viēat e gardat Car Lazare, kujdes nga kolonel Janullatosi dhe kėlyshėrit e tij shqipfolės, kujdes nga Ilirjan Papa dhe grupi i tij i forumeve, tė cilėt pėrkrahin grekun dhe bashkėpunojnė me tė. Tė dashur bashkėatdhetarė, dijeni se: “Njė zogu qė i prishet foleja hidhet degė mė degė” prandaj: “Ruajeni atdhenė si shqiponja folenė” dhe mos ia ktheni shpindėn sikur kėta tė shitur, qė kanė devijuar pėr lekėt e Janullatosit. Le ta dinė tė gjithė kėta tradhėtarė se: “Nuk e braktis atdheu njerinė, por njeriu atdheun”, prandaj o Ilirjan dije se: “Kush nuk i takon atdheut tė vet, nuk i takon as njerėzimit”. Me mėrzi duhet t’a citoj fjalėn e madhe tė Faik Konicės se: “Nėse ka kush do t’i bėjė keq Shqipėrisė, janė vet shqiptarėt”.
BARAT ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 16:42   #29
BARAT
tăl'ithu kyOO'mI
 
Avatari i BARAT
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Vendndodhja: Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Posts: 669
Thanks: 397
Thanked 152 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
BARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Sulm helen ne internet
Jo vetem Shqiperia por edhe hapesirat kibernetike shqiptare jane bere objektiv i invazionit dhe asimilimit nga egjypto-fenikasit, helenet. Fatkeqesisht ka disa rezultate ne dem te shqiptareve.
Egjypto-fenikasit, helenet, jane futur ne forumet shqiptare duke bere propogande ne favor te axhendes se tyre asimiluese dhe ashtu si ne realitetin shqiptar me presione , pagesa dhe dinakeri kane arritur te pervetesojne totalisht ndonjerin prej tyre.
Konkretisht Albasoul (Forumi shqiptar) eshte bere artopolanti i propagandes shoviniste greke me pronare te vertete Janullatosin, pronar fiktiv shqiptar Albo, Ilirjan Panajot Papa nga Permeti.
C’fare e gjeti Albon (Ilirjan Panajot Papen) qe e nisi forumin shqiptar si nje shqiptar i vertet dhe pas nje viti u shnderrua ne nje paramilitar helenas? Apo ndoshta me qellim u hoq si shqiptar qe ti ndillte ata ne gracken e tij dhe me pase ti qellonte ne pabesi, pas shpine, me thiken e propagandes dhe axhendes shoviniste asimiluese helene?
Kush e di te verteten ne detaj le te na i rrefej, por “Seminaristi” (nofka e nje anetari) ka kohe qe e ka bere shtepine ne foruminshqiptar thuajse qysh ne themelimin e tij dhe Albon e ka shnderruar ne sherbetor te tij , natyrisht me pagesat e Janullatosit.
Te njohe rrenje e dhemballe ty Papa (Albo) e kercenoi “Seminaristi” dhe Ilirjani u rradhite menjehere ne skuadronet e vdekjes greke duke qelluar shqiptaret pas shpine.
Te jete kjo e verteta? Cilat jane detajet…? Cilatdo qofshin ato pak rendesi ka, kryesorja eshte qe Albasoul sot simbolizon cerdhen e propagandes dhe shovinizmit helen, simbolizon thiken e ngulur tradhetisht ne kurrizin e shqiptareve dhe per kete arsye duhet bojkotuar.

Petrit Kola
pojofree@yahoo.com
BARAT ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BARAT pėlqehet nga
i vjetėr 20-10-2018, 17:48   #30
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Grimca ??
Ai ka marr me thes jo me trastė.
Atij mė mirė ti shtypje gjith femrat e shtėpisė se do bėnte sikur nuk shikonte se sa ti shaje pak grekėt.
Ishin nje tuf me bythqira qe paguheshin per propagande andej. Njeher ne nje sherr midis tyre nxorren veten zbuluar, akuzonin njeri tjetrin per sa kishin marre, dhe shperdorime parash. Nje fare seminaristi dhe nje bizantin e ca te tjere. Keta morra jetonin pa bere asnje pune ne USA. Tashi ai forum ngordhi.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 20-10-2018, 17:54   #31
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,927
Thanks: 14,121
Thanked 12,198 Times in 7,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
Ishin nje tuf me bythqira qe paguheshin per propagande andej. Njeher ne nje sherr midis tyre nxorren veten zbuluar, akuzonin njeri tjetrin per sa kishin marre, dhe shperdorime parash. Nje fare seminaristi dhe nje bizantin e ca te tjere. Keta morra jetonin pa bere asnje pune ne USA. Tashi ai forum ngordhi.
Nuk ngordhin kėta mutėr jo, do gjejnė njė mundėsi pėr ta hedhur helmin se s'bėn.
Kush e di sa portale kanė hapur pėr tė hedhur nė eter propagandėn e grekut.
Mos kujto se i lė njėri t'i hanė dollarėt dhe eurot kotė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 20-10-2018, 21:19   #32
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,345
Thanks: 3,506
Thanked 3,978 Times in 2,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Fsh deshtoi sa i perket aktivitetit por ka shume materiale aty. Edhe pse i kane bo temat e historise dhe arkeologjise lemsh duke i lene ato qe iu konvenojne dhe duke i zhduke ato qe iu prishnin pune grekeve.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 03:34   #33
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 597 Times in 472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: TCH: Greqia financon me fonde sekrete portale nė Shqipėri

Gozhda e Nastradinit.

Nastradini shiti shtepine e tij pervec nje gozhde te ngulur ne mur mbi oxhakun e salles se zjarrit.

Bleresi ishte njeri shume i mire dhe sa here Nastradini i trokiste ne porte ai me miresjellje e ftonte brenda. Nje here, dy here, tre here, kater here ky muhabet dhe pronari i cili kishte pasur vetem mardhenie biznesi me Nastradinin dhe jo miqesore, me ne fund u dekurajua nga vizitat e shpeshta te ketij te fundit dhe vendosi te mos e lejonte te kalonte pragun e deres.

Nastradini nxorri kontraten nga xhepi dhe i tha se sipas ligjit ai kishte te drejte te vizitonte pronen e tij. Hutimit pikepytes te pronarit Nastradini iu pergjigj duke i treguar me koke gozhden mbi oxhak.


Neqoftese dikush apo disa, persona private apo shteterore, te huaj, po trumbetojne financimin e portaleve shqiptare kete ata po e bejne, per mendimin tim, me qellimin e vetem te venies ne dijeni dhe informimit te dikujt per financimin nga ana e tyre te venies se themelit te dickaje qe ka nje vlere te pallogaritshme.

Kjo eshte gozhda e Nastradinit.


A ishte kjo para e kerkuar apo e ofruar?

A ka ndonje marreveshje?

A eshte perdorur kjo shume per te ndertuar apo shkaterruar, per te vrare apo per te mbrojtur?

A eshte e mundur t'ua perplasesh ne fytyre?

Apo me mire nqs kjo shume eshte perdorur per te sabotuar, une do te thoja se edhe miliardat te jepnin nuk do te ishte e mjaftueshme per te lare demet e bera.


Cfare mendimi keni?

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 06:02   #34
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,373
Thanks: 162
Thanked 473 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
E paskan nxjerr vet informacionin ne lufte e siper per pushtet. Sa per sherbimet tona sekrete, s’do ta kishim marr vesh kete pune as ne 100 vitet e ardhshme.
Jo se nuk e dinim....duhej ta pohonin vete greket qe ta besonim
Shiko pak shoqatat e shqiptareve ne greqi...I ka bler greku me kohe me vakt.
Ne pergjithesi per interesa te ngushta personale Apo politike shqiptaret shiten shume kollaj.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 18:28   #35
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Nė ditėt, kur flitet mė shumė se kurrė pėr fondet e zeza greke qė kanė blerė mediat dhe politikanėt shqiptarė, Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė nuk ėshtė pėrmbajtur pa shprehur dėshpėrimin qė shoku i tij i ngushtė Nikos Kotzias dha dorėheqjen. Nė njė letėr prekėse zbulojmė se ndan me grekun e ngjallur tė njėjta ide pėr Ballkanin, madje i premton qė do tė kuvendojnė sė bashku edhe tani qė miku i tij u largua nga diplomacia aq e pėrfolur greke.

Ja letra e Aliut:

I dashur mik Nikos, me dėshpėrim e pranova lajmin pėr dorėheqjen tėnde nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Greqisė, pasi qė tashmė katėr vite po punojmė bashkėrisht pėr vlera evropiane, fqinjėsi tė mirė, rajon tė paqtė, stabilitet, siguri.

Bashkėpunimi jonė ishte i natyrshėm, sepse na bashkonin bindjet gjeostrategjike dhe gjeopolitike, jo vetėm pėr vendet tona, por edhe pėr rajonin dhe mė gjerė, vullneti pėr zgjidhje tė ēėshtjeve midis Shkupit dhe Athinės, por edhe pikėpamjet pėr marrėdhėniet me Shqipėrinė e Kosovėn.

Dua tė tė falėnderoj jashtėzakonisht shumė pėr pėrkushtimin dhe pėr kontributin tėnd tė madh pėr paqe, pėr mbyllje tė ēėshtjeve me fqinjėt dhe pėr njė Evropė Juglindore tėrėsisht tė integruar nė NATO dhe nė BE.

Jam i bindur qė bisedat tona tė gjata, miqėsore dhe shumė tė sinqerta do tė vijojnė, bashkė me angazhimin e pėrbashkėt pėr vlerat, tė cilat i ndajmė bashkarisht.

Tė uroj shumė shėndet, mbarėsi dhe tek unė do gjesh gjithmonė derė tė hapur pėr t’i realizuar bindjet tona pėr njė rajon tė zhvilluar dhe tė integruar.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 18:34   #36
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Idrizi kėrkon mbledhjen e Kėshillit tė Sigurisė, Bushati: Nacionalizėm tepsie

Kryetari i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi, e cilėsoi vendin nė emergjencė kombėtare pas skandalit tė publikuar nė mediat greke se vetėm muajin e fundit janė shpenzuar 1 milion euro nga Greqia pėr financimin e mediave dhe gazetarėve nė Shqipėri. Idrizi i kėrkoi Presidentit tė Republikės mbledhjen me urgjencė tė Kėshillit tė Sigurisė Kombėtarė pėr diskutimin e kėsaj ēėshtjeje.

“Sot njė pjesė e politikės, ajo qė tregon vasalitet tė vazhdueshėm ndaj Greqisė hesht. Njė pjesė e mediave hesht dhe ėshtė e blerė. Prandaj jemi nė njė emergjencė kombėtare. I kėrkojmė Presidentit tė Republikės tė mbledhė urgjentisht Kėshillin e Sigurisė Kombėtare, tė vėrė nė lėvizje tė gjitha agjencitė ligjzbatuese pėr tė hetuar e vėnė prapa dyerve tė qelisė ata qė kanė marrė para, shumat e qėllimet sepse vetėm nė njė muaj bėhet fjalė pėr 1 milion euro. Ritheksoj qė janė 1 milion euro vetėm pėr njė muaj, e asnjėherė nuk do kuptojmė sasinė e vėrtetė tė fondeve tė paligjshme tė derdhura nė vend, nėse nuk shtrohet si njė prioritet pėr sigurinė kombėtare”, tha Idrizi.

Kreu i PDIU-sė kėrkoi nga Prokuroria tė hetojė cilat janė portalet, gazetat, televizionet, gazetarėt, biznesmenėt, OJQ-tė, qė janė financuar nga Fondet e Zeza sekrete tė Ministrisė sė Jashtme Greke.

Por nė njė reagim pėr mediat menjėherė pas kėsaj deklarate, ministri i Jashtėm, Ditmir Bushati, e ka cilėsuar nacionalizėm pėr tepsi qėndrimin e kreut tė PDIU-sė.

“Kush bėrtet i dėshpėruar pėr t’u faktorizuar nė hartėn e nacionalizmit ballkanik, s’ka lidhje me ēėshtjen kombėtare e as me vendosmėrinė e qeverisė @ediramaal qė pėrfshiu nė bisedime me fqinjin jugor tė gjitha ēėshtjet qė i kishte mbuluar pluhuri i harresės #nacionalizėmpėrtepsi”, shkruan Bushati
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 18:42   #37
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Dokumenti qė botoj gazeta iefimerida.gr pėr Fondin Sekret Kotzias me kodin 0896, 15 milion euro tė pėrdorur nė Shqipėri pėr pagesat e medieve, politikanėve, partive, shoqatave, etj., pėr propagandė filogreke dhe antishqiptare. Ēėshtja ka kaluar nė Prokurorin e Athinės se si i ra nė dorė gazetarit grekė Dhimitris Takiq ky dokument sekret shtetėror.

edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 19:12   #38
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Mediat mercenare shqipfolese...

E ndersa ne Athine sapo shpertheu skandali i financimeve te mediave shqipfolese te Tiranes ...ne Beograd B-92 sapo ka dhene alarmin se i njejti skandal pritet te shpertheje edhe ne shtetin e Vucic -Daciceve...

Fale represivitetit te pushtetit te Putinit dhe Erdoganit ne Rusi e Turqi zorr se mund te dalin ne drite publikisht edhe financimet e pista e me kushte qe u jane bere mediave shqiptare prej te pakten 23 vitesh ...

Lere me pastaj tek mendon pushtetin absolut te financimeve krejtesisht antishqiptare ne mediat shqipfolese prej mbi 25 vjetesh prej rrenegatit George Sorros.. per te cilat ...media e ketushme amerikane po hedh drite vazhdimisht duke ju rene fort sirenave te alarmit per Washingtonin me pare e per Tiranen me siguri absolute me pas ....

Dhe kur skandalet te dalin ne drite e kur Moska e Stambolli por edhe Athina e Beogradi nuk do te kene dot asnje lloj mundesie ti pergenjeshtrojne dot ato sepse fshati qe duket nuk do kallauz atehere do te shihni se.... me c'para e me c'gjuhe kane folur e shkruar deri me sot pothuajse 80 perqind e gazetave, mikrofoneve dhe ekraneve TV shqipfoles ..dhe...

Pse ne Tirane ka nje emmision televiziv qe quhet Provokacja ...dhe nga kush paguhet qelbesira antishqiptare Mut Nano...

Pse felliqesira Mero dhe gazeta e tij Tema jane armiqte e betuar te Shqiperise, Demokracise e te shqiptareve sistematikisht e prej shume kohesh...

Pse papagalli i neveritshem Lorenc Vangjeli eshte po kaq armik ndaj shqiptareve sa c'eshte po edhe Shesheli...

Pse cicerin aq ''embel'' Fevzi faqeziu e pse paguhet ne muaj sa dyfishi fjala vjen i Trajnerit italian te Kombetares shqiptare te futbollit...

Pse nuk i pushon llapa orangutangut Kastriot Myftaraj ne emisionin e ti ij Govorit Moskva..

Pse ndodhi 97 ne Shqiperi dhe rrebelimi ne Jug......kush e ideoi, kush e mbeshteti, kush e nxiti, kush e financoi, kush e propagandoi dhe kush kishte qellime te qarta per ricoptimin e vendit tone...

Pse u lejuan Piramidat dhe kush qendronte pas tyre per te realizuar me pas nje Grusht te mirefillte shteti...

Pse u hapen depot e armeve, kush qendron pas tyre dhe pse e beri nje veprim te tille kriminal kombetar...

Pse Tv Klani i ka aq fort per zemer Telenovelat Turke me vrasje, hakmarrje, lot e qurre...

Pse Top Chanel krijoi Top Story-n dhe Klani ...Opinionin... dhe Rakipi te Pa-Ekspozuarit e Rudina...Dritaren...dhe Eni, Hila e Cani me co. po bejne c'u do bytha duke u tallur hapur e banalisht gati cdo nate me Shqiperine e shqiptaret...

Pse Kryeministri Rama mban per keshilltar special prane vetes nje ish spiun te deklaruar te UDB serbe e me Dosje te vecante si Baton Haxhiu...

Pse nje sere tv shqipfolese ftojne si ''shume shpesh'' ne studiot e tyre Panajot Barken , Dulen, Micon etj etj... grekofone qe ta shohin Shqiperine te pjekur ne hell e prape se prape nuk ngopen dot...

Pse Nano krijoi Top Chanel e pse Berisha krijoi Klanin ...e pse sot Rama i ka ne xhep qe te dyja....

Pse Ambasada ruse ne Tirane kercen perpjete kur i ze ne goje rrugen e ndjekur ne perzgjedhjen e shkollimit te larte special falas per ''nje grup te vecante'' studentesh shqiptare ne Rusi...

Pse Berisha e ftoi ne mbledhjen e Keshillit te Larte te Sigurise Kombetare te Republikes se Shqiperise serbin e perkedhelur te rregjimit te Miloshevicit......Fazllicin...

Pse Besnik Mustafaj aso kohe Minister i Jashtem i Shqiperise kerkonte e kembengulte vetem per Autonomi te Kosoves brenda Serbise dhe kurresesi Pavaresi te plote te saj...

Pse Kryeministri i Shqiperise aso kohe Fatos Nano...deklaronte ne Lisbone se kryeqyteti i Kosoves eshte Beogradi...

Pse Rama e Thaci ju falen troje amtare Malit te Zi ..dhe ishin e jane inisiatoret e ''shkembimit te territoreve'' mes Kosoves e Serbise c'ka aq fort e duan Vucicet e Putinet...

Cilat media shqiptare kane perfituar me shume dhe prej sa vjetesh nga financimet e donacionet e shumefishta e te shumellojta te Fondacionit Sorros ...dhe pse ... dhe cilet persona kane qene ne krye te tyre...

Pse nuk pushojne duke na i share , tallur e perdhosur historine tone kombetare e simbolet e tilla dhe personalitetet tona te shquara qe shkrine jeten e tyre per kombin shqiptar.....zagaret e tille si Ngjela, Lubonja, Mut Nano, Xhufi, Cani, Auroni, Paskali, Fatos Klosi, Beqiri, etj etj

Cilat media e mbeshtesin kaq fort ''frymen paqesore dhe pajtimin'' mes serbeve e shqiptareve [ pa pranine e Kosoves e kosovareve ] ..nepermjet konferencave show ne Tirane...dhe kush i organizon e kush i fnancon keto lloj konferencash...

Cilat media shqipfolese e perkrahin dhe i bejne jehone e reklame projektit te autostrades Nish- Prishtine- Durres ...dhe pse...

Cilat media tonat palaco jane pro nje porti maqedonas ne Durres ..dhe heshtin per moszyrtarizimin ende te gjuhes shqipe ne shtetin e Zaevit e te Ivanovit ...

Cilat media tonat qelbesira...fluturuan nga gezimi kur Edvini e qeveria e tij nenshkruan nje lloj ligji te vecante qe i lejonte ''turistet'' ruse te hynin ne Shqiperi pa viza...edhe pse shume prej tyre jane kapur mese nje here duke bere ''turizim ''prane bazave ushtarake shqiptare ...

Cilat media sharlatane shqiptare u entuziazmuan aq fort kur tradhetari e antishqiptari Thaci i dorezoi Sulltanit Erdogan 6 qytetare e profesore te nderuar turq qe zhvillonin aktivitetin e tyre mesimdhenes ne Kosove...

Pse valevitet flamuri turk ne Kosove dhe griset maje shtylles e perdhoset ai shqiptar...

Pse Rama qe vazhdimisht i quan mediat shqipfolese llum, kazan, plehra, injorante etj etj....nje dite te bukur me Diell i ve ne resht per nje e ju ben xhiron e ''bamiresise qeveritare'' me Air Albanian dhurate te Erdoganit...

Pse kembengul keshtu si Mushka e flet me kaq siguri e kompetence e gati me ton urdherues Ministri i jashtem turk Cavutsoglu sa ne Tirane po aq edhe ne Prishtine per dorezimin e njerezve te Fetos dhe per mbylljen e shkollave dhe bankave qe ''financohen ''prej tij...

Pse cdo gje qe ndodhe e zhvillohet brenda mureve te qeverive te Rames e te Haradinajt e shteteve te Metes e Thacit me pare e marrin vesh ruset, serbet, greket, e turqit se sa qytetaret e shtetasit e Shqiperise e te Kosoves....

Pse per ushtaret ''anonime greke'' rene ne tokat e jugut te Shqiperise u ngrit nje permendore e u organizua nje ceremoni shteterore shqiptaro-greke dhe pse ne trojet tona amtare ne Cameri s'guxon kush as t'ja permende emrin krahines puro shqiptare te cilen greko sadistet e lane me gjak...

Pse Janullatosi vazhdon ende te kakarise ne greqisht ne Kishen Autoqefale Shqiptare prej gati me shume se 25 vjetesh... dhe asnje lloj qeverie shqiptare nuk fillon dot ''punen'' pa bekimin e tij....

Pse Tiranen zyrtare po e vizitojne kaq shpesh serbi Irineji antishqiptar i terbuar, Kirili rus mik per koke i Putinit.. patriarke te larte greke bythe e breke me Janullen neperke helmuese...

Pse Erdogani nderton ne Tirane e Prishtine vetem Xhamia e derdh lume parash investime ne Beograd ..fton per nje vizite speciale Vucicin ne Ankara...dhe nuk resht se furnizuari ushtrine serbe me armatime e paisje ushtarake...

Pse ne Tirane e Prishtine tremben kaq fort prej Fishtes e Konices..prej Mjedes e Migjenit dhe lartesojne konaket-muze te Kadarese e te Rexhep Qoses....

Pse vazhdojne ta sulmojne, denigrojne dhe hedhin llum e balte mbi njeriun qe beri Kombin Shqiptar ..Mbretin Zog... dhe mbrojne me fanatizem e histeri halucinante diktatorin Hoxha qe shkaterroi , denigroi, e shperfytyroi totalisht Shqiperine e shqiptaret...

Pse ne Tirane e Prishtine por edhe ne Shkup e Ulqin fshihen kaq neveritshem pas fisnikes sone kombetare Nene Terezes te cilen deri dje e quajten tradhetare, agjente te imperializmit, i ndaluan te shkelte dheun ku i kish rene koka e te vinte nje tufe lule ne varrin e Nenes se saj...

Pse mediat tona perverse , tradhetare, sahanlepirese e bytheshitura nuk guxojne te flasin per paktin e fshehte te mareveshjes se Detit me Greqine per Ceshtjen Came ....per heqjen e Ligjit te luftes ...per rishikimin e gureve shteterore te kufirit, per rishikimin e teksteve shkollore e te historise kombetare te Shqiperise etj etj...

Pse di ''aq shume sekrete sheterore'' ai koke-qeni gazetaruc Artan Hoxha qe ben loje te shumefishte i paguar sa nga qeveria e po aq edhe kriminelet e banditet shqiptare brenda e jashte Shqiperie....

Pse te gjitha llojet e lajmeve ne mediat shqiptare fillojne e mbarojne me krime, vrasje, perdhunime, vjedhje, vetvrasje, droge, armembajtje me dhe pa leje, arrestime, prostitucion etj etj aq sa ja u kane bere jeten ferr te vertete shqiptareve te gjore qe po kerkojne masivisht te ikin nga syte-kembet prej Atdheut te tyre...

Pse vjen serbes Sfakianakisi i terbuar antishqiptar e jep koncert ne mes te Tiranes...

Pse flet me aq siguri e garanci Shesheli kriminel tek kerkon invazionin ruso-serb deri ne Durres...

Pse Rama e pret me Tapet te Kuq ne mes te Tiranes vrasesin e shqiptrareve Vucic...pse puthet e perqafohet me thike -shpinistin grek Tsipras.. pse Luan Rama del ne fotografi me banditin kriminel rus Putin...e pse Meta pritet me ''respekt te vecante'' nga Gruevski dje dhe Zaevi sot...

Kur te marrin pergjigje te plote, te qarte e te sakte gjithe keto sa thashe me siper e shume te tjera pyetje te kesaj natyre... ...per te cilat ka kohe qe kam shkruar e paralajmeruar ne shume prej artikujve, shkrimeve, opinioneve e analizave te mija ...atehere Shqiperia e shqiptaret do te kuptojne edhe me mire akoma se pse klasa e tyre politike e pas 90.. e ndyre, tradhetare, antishqiptare dhe e shitur tek ruso-greko-serbo-turqit ..eshte e vazhdon te qendrojne ende mbi kurriz, mbi shpatulla e mbi kryet e tyre...

Atehere shqiptaret do ta kuptojne sakte fare ate shprehjen e tyre te famshme se...Qeni leh atje ku ha...dhe se keta fare pushtetaresh qe e kane shitur at vend e ate popull me gjithcka kane mundur, jane mbajtur, mbeshtetur, propaganduar, nxitur e mbrojtur ...pikerisht prej kesaj media mercenare, kapitulluese, tradhetare, antishqiptare, bashkefajtore, bashkepjesmarrese ne te gjitha krimet e te gjitha llojeve kunder Shqiperise e shqiptareve qe pas 90 e ne vazhdim...

Dhe atehere do bindeni se sa te drejte kam kur u lodha duke ju thene po publikisht se kjo lloj media qelbesire shqipfolese eshte Koburja e Pushtetit te sotem bandito -kriminal shqiptar qe qendron ende i forte mbi kokat tona vetem ne saje te mediave shqiptare te financuara rregullisht, sistematikisht e per qellime fort te qarta e te paracaktuara fort mire prej Moske e Stambolli e prej Athine e Beogradi...

Atehere...kur po ju a riperserise se Vetingu i pare ne Shqiperi duhet filluar pikerisht nga keto palaco Media...po atehere do te shikoni se si dhe nga kane buruar parate lume, vilat sa ne Qerret e Lalez po aq edhe ne Mullet e Lunder ...Dhermi e Jale..makinat luksoze e celularet e shtrenjte dhe Ipadet..veshjet marramendese ne cmim e firmato... orat e dores lux Rolex e Zenith...dashnoret pa limit..hotelet, restorantet, kazinote..dhe deri tek pushimet sa ne Ibiza e po aq edhe ne Dubai etj etj...te Fevzive ..Canit, Mut Nanos, Rakipit, Bushatit,Hiles , Meros, Rudines, Enit, Ilves, Lorencit...etj etj pa mbarim...te kesaj lukunie te peshtire, perverse, neveritese e antishqiptare ne gjak, gen, xhins e sojsez te pa ndreqshem qe per nje dore te ndyre parash kane kohe qe kane shitur nder e dinjitet, personalitet e karakter, profesion e namuz e deri edhe Nene e Babe , moter e vella e jo me Shqiperi e shqiptare ...ndaj dhe kane te drejte kur thone se duan me shume Partine se sa Shqiperine...

Prisni ...se lakrorit sapo fillojne ti hapen petet...kini edhe pak durim e atehere do te bindeni perfundimisht pse jane sjelle me Shqiperine e shqiptaret kesisoj serbi e greku, rusi e turku, maqedonasi e malazezi, italiani e kinezi...dhe pse kane qendruar e vazhdojne te qendrojne ende mbi kryet tone Saliu e Fatosi..Meta e Rama ... dhe shpura e tyre e Lugateve antishqiptare qe i ndjekin nga pas si Hienat - Kermen...prej vitesh e vitesh ..ndaj dhe fatkeqesisht por krejtesisht me se shumti per fajin tone motra e vellezer shqiptare sot jemi pikerisht ketu ku jemi sot....

A.R.DOSTI
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 21-10-2018, 19:24   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,927
Thanks: 14,121
Thanked 12,198 Times in 7,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Na mbitėn anal-istėt e bithės.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 19:29   #40
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia fond sekret pėr mediat nė Shqipėri dhe Maqedoni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Na mbitėn anal-istėt e bithės.
shpifje militant rus
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
portale grek albo

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur