Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2019, 15:23   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Ore vertete ...pse nuk kerkojn rroga me te larta Shqiptaret?
Kur dalin e bejne rremuj ...pse nuk dalin per rrogat?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 15:32   #22
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,521 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ore vertete ...pse nuk kerkojn rroga me te larta Shqiptaret?
Kur dalin e bejne rremuj ...pse nuk dalin per rrogat?
E thjeshte. Shumica nuk duan te punojne dhe duan pasuri brenda nates.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 15:40   #23
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,419 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Pushti Veliaj ku e ka thene kete gje per 159 etni te ndrsyhme ne Tirane?

E gjen dot.
Nė njė kronikė lajmesh kėto njė javė apo 10 ditėt e fundit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 15:48   #24
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,128
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nė njė kronikė lajmesh kėto njė javė apo 10 ditėt e fundit.
Si e thoshte specifikisht muti, e citon dot?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 15:59   #25
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

A e dini se ne Shqiperi nuk ka sindikata qe te mbrojne punemarresin?
A e dini se ne Shqiperi ne 95% te rasteve nuk zbatohet kodi i punes?
A e dini qe punemarresit i taksohen te ardhurat nga banka pervec shtetit?
A e dini qe punedhensit nuk e njohin vjetersine e profesionit?
A e dini qe sipermarresit nuk bejne indeksim page per punemarresit?
A e dini qe nese aksidentohet nje punemarres , punedhensi nuk merr persiper demin qe i shkakton familjes se punemarrsit?
Pse shqiptaret duan te gjejne nje pune ne shtet e dini pse?
A e dini qe kemi nje inspektoriat pune por qe thjeshte ujdisen me punedhensit?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 16:01   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,419 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Me ka ndodhur dhe mua kjo me kuponin. Une e kisha te vajzes 170mi apo 180 mi lek. Sa dola nga rajoni mora dike ne tel, mori ky dike nje dike tjeter dhe u gjend brenda 30min. Vk.
Si rregull inspektori i lagjes duhet tė bėjė verifikimin e dokumenteve pėr pasaportė, pastaj dosja shkon nė rajonin ku banon pėr tė marrė shlnjat e gishtave. Kur bėn aplikimin nė polici, ato vajzat e sportelit tė japin dhe numrin e celularit tė inspektorit tė zonės. Dhe unė e mora nė telefon, ai ishte te godina tjetėr e policisė as 20 m larg. Nė dorė kisha njė nga ato qeskat plastike ku mbahen dokumentat. Brenda kisha njė ēertifikatė familiare (sepse personalen e djalit e dorėzova me dy fotografitė) dhe njė qeskė tė vogėl letre nga ato qė tė japin te studiot fotografike kur bėn foto pėr pasaportė brenda sė cilės kisha fotografinė e katėrt qė del tepėr dhe kuponin. Ma jep qeskėn mė tha dhe si e mori u fut brenda me qėllim qė ta pėrshpejtonte procedurėn(firmosen nga shefi i komisariatit dhe pastaj dėrgohen nė rajon). Ideja ishte qė ky nxitoi qė ta fuste edhe dosjen e djalit me tė tjerat qė do shkonin lartė pėr firmė. Por mė vonė qė e vrava mendjen e kuptova qė ai nuk kishte arsye pėrse tė merte qeskėn qė kisha unė nė dorė. E pashė qė vinte vėrdallė lart e poshtė nėpėr sallė nga ajo zyra qė kanė te sporteli i aplikimeve. Nė fund erdhi dhe mė dha qeskėn me vetėm ēertifikatėn familjare brenda por pa zarfin me kuponin dhe fotografinė. U mat tė ikte, dale i thashė, po kuptoni? E ē'ta zgjas mė, filloi tė pėrdridhesh jo kėtej po andej dhe mė iku me terezi. Ajo vajza te sporteli kur e pyeta qė tė shikonte se mos gabimisht kishte rėnė aty kuponi, e pashė qė reagoi me nervozizėm, domethėnė nuk ke gjė kėtu. Ndėrkohė kisha bėrė nja dy telefonata me nja dy zyrtarė tė vegjėl qė punojnė te zyra e gjobave, etj. Po atje janė tė tėrė spiuna se e panė qė unė po kėrkoja kuponin te sporteli, po edhe kėto telefonatat qė po bėja, kėshtu qė kur i thashė atij plehrės qė do denoncoj si tė humbur kuponin dhe do kėrkoj qė tė hapen kamerat, ai u tremb se edhe pa u hapur kamerat tė gjithė e morėn vesh qė ai kishte vjedhur kuponin. Kėshtu qė siē duket tha me vete, mė mirė po ja jap sa pa u bėrė e madhe. Po ishte pesėdhjetė e ca vjeē burrė. Pėr turp qė tė vidhet qytetari nga polici brenda nė polici. Ėshtė skandal.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 16:04   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,419 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Si e thoshte specifikisht muti, e citon dot?
Po pak a shumė atė qė thashė o Kastriot. Ishte njė kronikė lajmesh, nuk e kam idenė te kush kanal dhe pėr ēfarė teme dhe ky plehra me atė entuziazmin e tij djaloshar qė e karakterizon tha ja arritėm sot Tirana ėshtė shtėpia e 159 etnive tė ndryshme.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 16:12   #28
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,419 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Si e thoshte specifikisht muti, e citon dot?
Ja ku e ke Kastriot, nė Mars paska qenė 131 numri i etnive dhe kombėsive tė ndryshme nė Tiranė. Dhe ai ėshtė kaq i lumtur qė Tirana ėshtė qyteti mė kozmopolit nė rajon.
http://www.tiranapost.al/tirana-qyte...besi-te-huaja/
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 17:19   #29
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A e dini se ne Shqiperi nuk ka sindikata qe te mbrojne punemarresin?
A e dini se ne Shqiperi ne 95% te rasteve nuk zbatohet kodi i punes?
A e dini qe punemarresit i taksohen te ardhurat nga banka pervec shtetit?
A e dini qe punedhensit nuk e njohin vjetersine e profesionit?
A e dini qe sipermarresit nuk bejne indeksim page per punemarresit?
A e dini qe nese aksidentohet nje punemarres , punedhensi nuk merr persiper demin qe i shkakton familjes se punemarrsit?
Pse shqiptaret duan te gjejne nje pune ne shtet e dini pse?
A e dini qe kemi nje inspektoriat pune por qe thjeshte ujdisen me punedhensit?
Shtoi dhe faktin se pagat jane 200-250 mije leke te vjetra, dhe shpjegohet lehte PSE bizneset nuk gjejne puntore.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 17:46   #30
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A e dini se ne Shqiperi nuk ka sindikata qe te mbrojne punemarresin?
A e dini se ne Shqiperi ne 95% te rasteve nuk zbatohet kodi i punes?
A e dini qe punemarresit i taksohen te ardhurat nga banka pervec shtetit?
A e dini qe punedhensit nuk e njohin vjetersine e profesionit?
A e dini qe sipermarresit nuk bejne indeksim page per punemarresit?
A e dini qe nese aksidentohet nje punemarres , punedhensi nuk merr persiper demin qe i shkakton familjes se punemarrsit?
Pse shqiptaret duan te gjejne nje pune ne shtet e dini pse?
A e dini qe kemi nje inspektoriat pune por qe thjeshte ujdisen me punedhensit?
Per te PAREN....sindikatat rrezuan komunizmin.ATY mbaroi dhe DETYRA qe ju DHA.Si Solidarnos ne Poloni.

E DYTA....eshte PURO neoSKLLAVERI.Per keto te tjerat te marrin per BAZE....GJERMANINE.Po neve e duam,vetem sepse ishte kunder shkinave.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 17:50   #31
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A e dini se ne Shqiperi nuk ka sindikata qe te mbrojne punemarresin?
A e dini se ne Shqiperi ne 95% te rasteve nuk zbatohet kodi i punes?
A e dini qe punemarresit i taksohen te ardhurat nga banka pervec shtetit?
A e dini qe punedhensit nuk e njohin vjetersine e profesionit?
A e dini qe sipermarresit nuk bejne indeksim page per punemarresit?
A e dini qe nese aksidentohet nje punemarres , punedhensi nuk merr persiper demin qe i shkakton familjes se punemarrsit?
Pse shqiptaret duan te gjejne nje pune ne shtet e dini pse?
A e dini qe kemi nje inspektoriat pune por qe thjeshte ujdisen me punedhensit?
E zeme se bejne bojkot punetoret ...cfare ndodh?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:00   #32
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,521 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
E zeme se bejne bojkot punetoret ...cfare ndodh?
Hmmm. Po ja ta shpjegoj une. E zeme se ne te dy jemi martuar. Pra kemi nje lidhje. Se dhe punedhenesi ka lidhje me punetorin.Une te themi pronari, ti e punesuara.OK? Pra ti me ben mua bojkot. Pra ti ben kot. Une c'do bej sipas teje kur ti me bojkoton ? Skenaret e mundeshem ?

Me fal. Mos e merr personale, por u mundova te t'a bej te thjeshte problemin qe mos lodhesh per t'a kuptuar.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:03   #33
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Hmmm. Po ja ta shpjegoj une. E zeme se ne te dy jemi martuar. Pra kemi nje lidhje. Se dhe punedhenesi ka lidhje me punetorin.Une te themi pronari, ti e punesuara.OK? Pra ti me ben mua bojkot. Pra ti ben kot. Une c'do bej sipas teje kur ti me bojkoton ? Skenaret e mundeshem ?

Me fal. Mos e merr personale, por u mundova te t'a bej te thjeshte problemin qe mos lodhesh per t'a kuptuar.
Po ishe i e martuar i jep duart!!!Punemarresi per punedhenesin eshte thjesht nje...........NUMER.Prandaj DUHET te kete sindikata.Por keto se kush i paguan,une nuk e di!!!!!!!!!!!!!1
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:04   #34
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Ske ku gjen punetore te tjere pra. Sepse po supozojm qe po heqin dore te gjithe jo vetem un.
Ti pastaj do besh negociata me mua do pranosh tme japesh rroge me te larte per punen time .
Deal? Lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 18:06   #35
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ske ku gjen punetore te tjere pra. Sepse po supozojm qe po heqin dore te gjithe jo vetem un.
Kjo quhet...SOLIDARITET....HARROJE SOT.Secili mendon...larg byces time.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:07   #36
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Po ai uniteti do i shpetoj pra ..sa budallenj lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:10   #37
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po ai uniteti do i shpetoj pra ..sa budallenj lol
E....VRANE stallonen...ne nje FILM???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:11   #38
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Bashkimi ben fuqi ..te gjith rracat kshu e bejne ..vetem shqipot jan te ndar na xhelozia qe kan per njeri tjetrin ..epo punoni pra derra per 100 dallar tu thuash
..lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:17   #39
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,521 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ske ku gjen punetore te tjere pra. Sepse po supozojm qe po heqin dore te gjithe jo vetem un.
Ti pastaj do besh negociata me mua do pranosh tme japesh rroge me te larte per punen time .
Deal? Lol
Hmmm. Une mendoj se shume nga ju nuk e njohin mire Shqiperine dhe diskutohet ne ajer. Po mbase dhe e kam gabim. Sindikatat mut jane ne gjithe boten. E para. Komb dembel. E dyta, komb llapaqen. E treta , komb spiun. Une kam qene ne Shqiperi ne rol punedhenesi, drejtori, i punesuari etj. Une nuk di se per ku behet fjale per rroge 250.000 lek. Kete se di. Di qe nje qe fillon diku ne shtet, por dhe ne privat (inxhinier apo arkitekt) merr te themi 500.000 lek.Po qe se jane cift i ri dhe marrin 1.000.000, une them se nuk jane keq. Po te paguajne nje garsoniere per 150.000, ju del dhe ju tepron. Po te mendosh per te shkuar ne restorant apo ku di une.... pastaj ate e dine ata.Cmimet ne Shqiperi jane relativisht te lira. Po hengre si kafshe apo po ke pordhe eshte drugo mesele. Duhet te dish te respektosh veten dhe mos te te vije hic keq kur shoqeria ulen per kafe dhe ku di une cfare porosisin , mund te thuash dhe jo. Nuk ka asgje te keqe. Zgjidh shoqerine qe te pershtatet. Jo te gjithe behen miq. Nje punetor mendoj se merr 400.000 ose 500.000. Kete nuk e dime siguri. Une nuk i hyj kurre gjerave te dale ku te dale. Kurre. Une kam ne koke detajet dhe nderroj palnet dinamikisht duke pasur plan B dhe C ne koke. Pra .Morre 1 milion? E ndan mendjen sa do kursesh dhe sa do harxhosh. RRobi shtrin kembet sa ka jorganin. Enderrat me pasanike duhen konsideruar gjepura. Shqipot,pothuaj te gjithe bijen te flene te varfer dhe duan te cohen te pasur. Vendos prioritetet e tua dhe pritshmerite. Ndertoje jeten duke pasur parasysh kush je dhe u do harrish. Mbeshtetu tek vetja dhe respekto te tjeret. Respekto ligjin.Investo tek vetja qe te behesh i kerkueshem. I kerkueshem behesh ku je profesionist, i qete, i sjellshem, pa pordhe dhe i ndershem.Sot merr rroge 500.000 dhe neser do marresh 600.000 apo 700.000. Po mendova te besh hapa nga 1 km apo te ngisesh nga 10 shkalle per nje here .... thyen koken. Vendos ca para menjane qe te kesh stabilitet.Leku te jep siguri po nuk eshte asgje. Dhe ... fli qete dhe mire. Se harrova. Celulare ka dhe Xiaomi tek 150 EU. Laptop ka dhe 100 apo 150 Euro.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 30-04-2019 nė 18:26
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 18:21   #40
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Hmmm. Ju te dy nuk e njihni Shqiperine. Bile shume nga ju ketu. Diskutoni ne ajer. Sindikatat mut jane ne gjithe boten. E para. Komb dembel. E dyta, komb llapaqen. E treta , komb spiun. Une kam qene ne Shqiperi ne rol punedhenesi, drejtori, i punesuari etj. Une nuk di se per ku behet fjale per rroge 250.000 lek. Kete se di. Di qe nje qe fillon diku ne shtet, por dhe ne privat (inxhinier apo arkitekt) merr te themi 500.000 lek.Po qe se jane cift i ri dhe marrin 1.000.000, une them se nuk jane keq. Po te paguajne nje garsoniere per 150.000, ju del dhe ju tepron. Po te mendosh per te shkuar ne restorant apo ku di une.... pastaj ate e dine ata.Cmimet ne Shqiperi jane relativisht te lira. Po hengre si kafshe apo po ke pordhe eshte drugo mesele. Duhet te dish te respektosh veten dhe mos te te vije hic keq kur shoqeria ulen per kafe dhe ku di une cfare porosisin , mund te thuash dhe jo. Nuk ka asgje te keqe. Zgjidh shoqerine qe te pershtatet. Jo te gjithe behen miq. Nje punetor mendoj se merr 400.000 ose 500.000. Kete nuk e dime siguri. Une nuk i hyj kurre gjerave te dale ku te dale. Kurre. Une kam ne koke detajet dhe nderroj palnet dinamikisht duke pasur plan B dhe C ne koke. Pra .Morre 1 milion? E ndan mendjen sa do kursesh dhe sa do harxhosh. RRobi shtrin kembet sa ka jorganin. Enderrat me pasanike duhen konsideruar gjepura. Shqipot,pothuaj te gjithe bijen te flene te varfer dhe duan te cohen te pasur. Vendos prioritetet e tua dhe pritshmerite. Ndertoje jeten duke pasur parasysh kush je dhe u do harrish. Mbeshtetu tek vetja dhe respekto te tjeret. Respekto ligjin.Investo tek vetja qe te behesh i kerkueshem. I kerkueshem behesh ku je profesionist, i qete, i sjellshem, pa pordhe dhe i ndershem.Sot merr rroge 500.000 dhe neser do marresh 600.000 apo 700.000. Po mendova te besh hapa nga 1 km apo te ngisesh nga 10 shkalle per nje here .... thyen koken. Vendos ca para menjane qe te kesh stabilitet.Leku te jep siguri po nuk eshte asgje. Dhe ... fli qete dhe mire. Se harrova. Celulare ka dhe Xiaomi tek 150 EU. Laptop ka dhe 100 apo 150 Euro.
Po deshirove mos na fut ne shumes...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur