Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2019, 18:24   #41
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,521 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po deshirove mos na fut ne shumes...
Ok. Do e korrigjoj
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:27   #42
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Ka rroga te ulta ka ..mbaj mend njeher para ja 3 vitesh shkoj ne i qender tregtare tu provu pantallona e pyes vajzen sa lek mer ne muaj 200 tha ...ndersa pantallonat benin 250 dallar haha ika me vrap se cmenduri ..tjerat jam dakort duhet kursy
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:31   #43
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ok. Do e korrigjoj
Nuk ishte puna per kritike,por keta punetoret qe do vine ne Gjermani,nga Albania,Kosova,Polonia nuk kane .....SIGURACION.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:02   #44
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,840
Thanks: 362
Thanked 1,128 Times in 306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A e dini se ne Shqiperi nuk ka sindikata qe te mbrojne punemarresin?
A e dini se ne Shqiperi ne 95% te rasteve nuk zbatohet kodi i punes?
A e dini qe punemarresit i taksohen te ardhurat nga banka pervec shtetit?
A e dini qe punedhensit nuk e njohin vjetersine e profesionit?
A e dini qe sipermarresit nuk bejne indeksim page per punemarresit?
A e dini qe nese aksidentohet nje punemarres , punedhensi nuk merr persiper demin qe i shkakton familjes se punemarrsit?
Pse shqiptaret duan te gjejne nje pune ne shtet e dini pse?
A e dini qe kemi nje inspektoriat pune por qe thjeshte ujdisen me punedhensit?
te iken deshira per te punuar, sidomos per 250 mij lek te vjetra...
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:04   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ske ku gjen punetore te tjere pra. Sepse po supozojm qe po heqin dore te gjithe jo vetem un.
Ti pastaj do besh negociata me mua do pranosh tme japesh rroge me te larte per punen time .
Deal? Lol
Kudo ku ka patur ekonomi qe u ngriten nga hici e sot mbizoterojne copa te medha neper tregjet nderkombetare, e filluan duke joshur investimin e huaj e keshtu pak nga pak ekonomia permiresoi kushtet e punes dhe rrogat e medha, cilesine e jetes dhe gjithcka......mos kujtoni se "revolucionet e proletarleshit" ose demostrimet me dhune permiresojne ndonje aspekt...perkundrazi te kthejne shekuj pas.....mjaftoni te shihni shembujt anembane kontinenteve per kete.

Vetem ne Qafiristan duan te kene rrogen e madhe e kushte pashalleku ne pune (ose dke mos punuar) pa derdhur djersen curk e pa u lodhur.....votojne nje meleon per 80.000 vende pune ne shtet.
Prite prite se po vjen...........
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 30-04-2019 nė 19:20
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:05   #46
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ėshtė skandal.
Sikur funksjonon ndonje gje normalisht?

Sikur 1
Nje
Nje
Nje mut gjeje te funksjonoje!
Te pakten ne maredhenie me shtetin cdo gje eshte skandal per mendimin tim.
Kam punuar nja 9 vjet per nje nderrmarje shume te madhe dhe kisha te beja me aku, me tatime, me bashkine, me inspektoratet lloj lloj...skandal nga te gjitha anet. Nuk thashe nje here "epo kjo gje u be sic duhet". Nuk njoha asnje zyrtar qe te kishte deshiren e mire te ndihmonte biznesin, vetem shkopa nen rrota per te zhvatur ndonje lek. Kam shume histori me zyrtare te 3 qeverive te ndryshme pd, pd, ps. Zhulsa, rrjepsa, matrapaze!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 19:30   #47
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,012
Thanks: 322
Thanked 325 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Nė R.SH. ka dhe rroga 1000 e bile edhe 2000 Euro. Por problemi ėshtė se 90% e barkderrave e qafleshave qė nuk dinė as tė lidhin njė fjali tė saktė, i duan kėto rroga 1000-2000 euro, kur nė fakt ata as 200 euro nuk e meritojnė me dijet e aftėsitė qė kanė. Ato qė ke parė ti si shitėse, janė kryesisht vajza e djem qė nuk kanė asnjė lloj aftėsie nė treg, bile as nuk e dinė mirė gjuhėn shqipe. E pse duhet tė pretendojnė ata qė tė marrin mė shumė?
Njė profesionist qė di mirė shqip, ka aftėsi, e fillon me 50 000-60 000 lekė (tė reja) nė muaj, nė Tiranė. Aq ėshtė niveli i tregut. Rritet dalėngadalė. Por shumica mė mirė preferojnė tė rrinė kot e tė pijnė kafe, se tė futen nė njė punė 50 000 lekėshe nė muaj
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:33   #48
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kudo ku ka patur ekonomi qe u ngriten nga hici e sot mbizoterojne copa te medha neper tregjet nderkombetare, e filluan duke joshur investimin e huaj e keshtu pak nga pak ekonomia permiresoi kushtet e punes dhe rrogat e medha, cilesine e jetes dhe gjithcka......mos kujtoni se "revolucionet e proletarleshit" ose demostrimet me dhune permiresojne ndonje aspekt...perkundrazi te kthejne shekuj pas.....mjaftoni te shihni shembujt anembane kontinenteve per kete.

Vetem ne Qafiristan duan te kene rrogen e madhe e kushte pashalleku ne pune (ose dke mos punuar) pa derdhur djersen curk e pa u lodhur.....votojne nje meleon per 80.000 vende pune ne shtet.
Prite prite se po vjen...........
Po flasim per ata qe jane underpaid jo ata qe futen ne pune me mik.... nuk jan aq ideale gjerat sa i sheh ti
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:35   #49
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ka rroga te ulta ka ..mbaj mend njeher para ja 3 vitesh shkoj ne i qender tregtare tu provu pantallona e pyes vajzen sa lek mer ne muaj 200 tha ...ndersa pantallonat benin 250 dallar haha ika me vrap se cmenduri ..tjerat jam dakort duhet kursy
me siguri do kene qene Lee apo Levi's ato xhinset.
e njejta gje dhe me mua lol, por un skisha vajt per te bler, vajta kot per qef me te tjere, nuk isha cmendur akoma te blija Lee turke fallco per 250 mije lek hahaha, i gjen ne usa origjinale sa te duash me 40 dollare.
pse, si mendon se esht bo i pasur ai oligarku i tegut, zamir a samir a si gopin e nones e ka emrin?paga mizerabel puntoreve, tregeti me mall fallco, evito taksat e shtetit ne bashkepunim me qeverine. qindra milione euro taksa u fali edi rama oligarkeve vitin qe shkoi.

wow 200 mij lek ne muaj, marka shum ajo shitsja, 175 mije merrte ajo e shkreta shitese qe pyeta une...dhe e di si ishte veshur dhe lyer lol??? si miss.
mendova me timen, bobo cfar sforco mbinjerezore kursimesh duhet te kete bere kjo vetem per te blere robat e trupit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 30-04-2019 nė 19:39
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:42   #50
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Po pra po atje pastrim parash bejne ..gjynah kta qe punojn thuaj
Ishte coin me duket lol se teg gjen dhe ulje ndonjeher ..

Ishin origjinale por cmimi ishte fake

Mua me erdhi keq ajo vajza tha qe kishte mbaruar dhe universitetin per mesuese ...bohhh
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:44   #51
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,012
Thanks: 322
Thanked 325 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

E dini cili ėshtė biznesi mė fitimprurės kėto 2-3 vjet nė R.SH.? Kreditė e shpejta pėr pushime, me 15% interes. Marrin 1000 euro shqiptarucat kokėboshė, pėr tė shkuar nė baret mė tė shtrenjta nė Himarė e Dhėrmi, e pėr tė bėrė foto pėr Instagram. Pasi e shlyejnė atė 1150 euroshin, bėjnė pak para sa pėr kafe e cigare, e pastaj nuk punojnė mė. Prandaj ka mungesė punėtorėsh. Qela e fodulla.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:47   #52
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po pra po atje pastrim parash bejne ..gjynah kta qe punojn thuaj
Ishte coin me duket lol se teg gjen dhe ulje ndonjeher ..

Ishin origjinale por cmimi ishte fake

Mua me erdhi keq ajo vajza tha qe kishte mbaruar dhe universitetin per mesuese ...bohhh
uh, te gjithe me arsim te larte i ke lol, un kam nje miken time, arkitekte ne tirane, punon ne call center italiane per 300 mije lek te vjetra. eshte goxha e kenaqur se ka call centers te tjere qe te japin dhe 200 mije. ka te tjere akoma qe mashtrojne dhe ste japin asnje lek. keta te call centers i ke 100% me universitet. ne tirane dhe kamarjeret jane me universitet jo vetem shiteset.

dhe ky edvini thot shqiptaret nuk punojne
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 19:50   #53
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,893
Thanks: 1,394
Thanked 7,936 Times in 3,491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Bashkimi ben fuqi ..te gjith rracat kshu e bejne ..vetem shqipot jan te ndar na xhelozia qe kan per njeri tjetrin ..epo punoni pra derra per 100 dallar tu thuash
..lol
Po dhe ti, lol. Keta qe marrin nga 200$ ne muaj, di gje ti cfare diplomash apo arsim posedojne?? Kualifikimet??!! Lol. Cfare do bojkojne keta? Atje ku je zotrote ato qe punojne ne mall I shef te bojkotojne gje?? Ulu n’toke tani. Boll pe endrra.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:52   #54
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Sdu mi ..tgjith jan me diploma lol
Ik haj nai sandwich e bej gallat ne forum orar pune se je ne usa ..po deshe me provu albanian shko apo sta mban
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 20:10   #55
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,893
Thanks: 1,394
Thanked 7,936 Times in 3,491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Mire mire, po dhe shqiptaret atje kane nje mentalitet- ‘pse per 200mije leke do punoje une??!! As per cigare s’me dalin thone.’ Ka plot raste me mire rrine neper kafene se me punu per rroga minimale. Edhe dhi e zgjebosme e bishtin perpjete kur I thone. Nuk po them jane rroga europiane po sa pa gje fare.... lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 20:12   #56
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Po ka dhe injorante qe mendojn se do fitojn pa pune ...puna esht qe ata qe punojn te marrin hakun e vete per tjeret si te kene qef ....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 20:29   #57
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Mire mire, po dhe shqiptaret atje kane nje mentalitet- ‘pse per 200mije leke do punoje une??!! As per cigare s’me dalin thone.’ Ka plot raste me mire rrine neper kafene se me punu per rroga minimale. Edhe dhi e zgjebosme e bishtin perpjete kur I thone. Nuk po them jane rroga europiane po sa pa gje fare.... lol
ke ndonje fare ideje minimale se cfar jane 200 mije lek ne muaj. jane diku tek 180 dollare
nderkohe qe cmimet e shumices produkteve jane me shtrenjte se ne USA.
tashi pse ty te duket vetja dhi e pazgjebosme se ke fitu llotarin amerikane, esht muhabet tjeter.

po ja pra kshu esht titulli i temes, shqiptaret ikin....po ta merr mendja qe ikin, ka bo universitet tjetri apo tjetra, per te mbijetuar me 180 dollare te qelbur punon 7 dite te javes nga mengjesi ne darke, deri ne momentin qe i del varianti dhe te iki ne nje vend te europes perendimore, sepse perndryshe kjo esht jet qeni. dhe un kam fjalen jet qeni, qen shqiperie, se nje qen(ne kuptimin leteral te fjales) amerikan ka goxha standart me te larte jetese, diku tek 500-600 dollare ne muaj.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 20:44   #58
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,374
Thanks: 1,147
Thanked 1,866 Times in 1,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
ke ndonje fare ideje minimale se cfar jane 200 mije lek ne muaj. jane diku tek 180 dollare
nderkohe qe cmimet e shumices produkteve jane me shtrenjte se ne USA.
tashi pse ty te duket vetja dhi e pazgjebosme se ke fitu llotarin amerikane, esht muhabet tjeter.

po ja pra kshu esht titulli i temes, shqiptaret ikin....po ta merr mendja qe ikin, ka bo universitet tjetri apo tjetra, per te mbijetuar me 180 dollare te qelbur punon 7 dite te javes nga mengjesi ne darke, deri ne momentin qe i del varianti dhe te iki ne nje vend te europes perendimore, sepse perndryshe kjo esht jet qeni. dhe un kam fjalen jet qeni, qen shqiperie, se nje qen(ne kuptimin leteral te fjales) amerikan ka goxha standart me te larte jetese, diku tek 500-600 dollare ne muaj.
Se ma shpjegonte njėri.... rroga minimale ėshtė 350 mijė lekė, simbas kontratės.... Po shefi tė jep 180, po sje dakort hik vjen tjetri...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 21:14   #59
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,893
Thanks: 1,394
Thanked 7,936 Times in 3,491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
ke ndonje fare ideje minimale se cfar jane 200 mije lek ne muaj. jane diku tek 180 dollare
nderkohe qe cmimet e shumices produkteve jane me shtrenjte se ne USA.
tashi pse ty te duket vetja dhi e pazgjebosme se ke fitu llotarin amerikane, esht muhabet tjeter.

po ja pra kshu esht titulli i temes, shqiptaret ikin....po ta merr mendja qe ikin, ka bo universitet tjetri apo tjetra, per te mbijetuar me 180 dollare te qelbur punon 7 dite te javes nga mengjesi ne darke, deri ne momentin qe i del varianti dhe te iki ne nje vend te europes perendimore, sepse perndryshe kjo esht jet qeni. dhe un kam fjalen jet qeni, qen shqiperie, se nje qen(ne kuptimin leteral te fjales) amerikan ka goxha standart me te larte jetese, diku tek 500-600 dollare ne muaj.
500/600 $$ standard jetese I larte ne USA??? mbaj mend kur kam ardh ne USA gati 22vjet para me 50$ mbushje karrocen plot me ushqime ne supermarket per javen. Sot shtoji nje 0 me shume. Sec mu kujtua ky fakt sot. Nejse, varja.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 21:15   #60
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Se ma shpjegonte njėri.... rroga minimale ėshtė 350 mijė lekė, simbas kontratės.... Po shefi tė jep 180, po sje dakort hik vjen tjetri...
300 mije shqiptare kane ikur qe kur eshte ky gerdalla i droguar ne pushtet, 1.7 milione te tjere kane ne plan te ikin.

shiko ca behet lol

http://top-channel.tv/video/shqiptar...hen-nga-vendi/


magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur