Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-05-2019, 23:12   #121
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 597 Times in 472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
S'kam votuar kurre, dhe kur them kurre, kurre, megjithse kam rastisur atje per hesapet e mia ne dite zgjedhjesh disa here? Sepse jam teper inteligjent per te kuptuar se shqiperia nuk ka Kim Mehmeta, ka politikane te races me te poshter, te te gjitha ngjyrave fallco. Po te nuhasja nje Kim shqiperie do i harxhoja nja 3000 dollar(bileta aeroplani dhe shpenzime) me qef dhe do ikja ta votoja. Une e di qe shqiperia ka Kima, por nuk jane politikane, kane celesat e kashtes. Shqiptaret kane nje problem fatal lidershipi, prodhojne gjithmone diktatoruce dhe autokrate egoiste mizerabel.

Land,

Te votosh eshte detyre dhe privilegj. Nuk eshte e drejte.

Shqiperia ka ecur ne dekadat e fundit nen ritmin e kenges "Staying Alive".

Shqiperia eshte e rrethuar nga shqiptare dhe jo armiq.

Te jesh i ngujuar apo rrethuar do te thote te jesh nen shenjester te tradhetareve.

Keta te fundit jane: Shqiptar Kosove, Nje came tejet e shendoshe prej Camerie e cila eshte me floke kacurrela dhe mban shami te bardhe ne koke si dhe shqipot e Maqedonise. Armiku i vertete i infilitruar te keta eshte Serbo-Kroat.


El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 00:34   #122
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Land,

Te votosh eshte detyre dhe privilegj. Nuk eshte e drejte.

Shqiperia ka ecur ne dekadat e fundit nen ritmin e kenges "Staying Alive".

Shqiperia eshte e rrethuar nga shqiptare dhe jo armiq.

Te jesh i ngujuar apo rrethuar do te thote te jesh nen shenjester te tradhetareve.

Keta te fundit jane: Shqiptar Kosove, Nje came tejet e shendoshe prej Camerie e cila eshte me floke kacurrela dhe mban shami te bardhe ne koke si dhe shqipot e Maqedonise. Armiku i vertete i infilitruar te keta eshte Serbo-Kroat.


El
je gabim gjith diten dhe gjith naten, devil himself nuk me detyron dot te zgjedh midis ujkut dhe cakallit, ja kom fuck nonen te dyve.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 18:21   #123
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 597 Times in 472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
je gabim gjith diten dhe gjith naten, devil himself nuk me detyron dot te zgjedh midis ujkut dhe cakallit, ja kom fuck nonen te dyve.
Po e marr per kompliment. Vetem me mua nuk ka asnje gje te gabuar. Edhe gabim t'a kem prape kam te drejte.

Kjo thene bie dakort me ty. T'ua sh*****sh nenen te dyve ku t'a kene!


A e di pse fjala NDAL eshte shqip per LAND?

Edhe pse ndonjehere del nga kuadri kritikues dhe fillon e shan mbare e prape si i "cmendur" une mendoj se je patrioti me i madh ketu.

Pse fjala STOP eshte ne anglisht dhe fjala ARRET eshte ne Frengjisht per fjalen NDAL??

Adea te dergon te fala,


El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2019, 19:54   #124
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,703
Thanks: 388
Thanked 1,512 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Ky fenomen nuk eshte edhe aq problem per qytetet qe kane bregdetin dhe jane ne nje fare menyre te zhvillaura si Durresi ne kete rast. Shqetesues eshte per qytetet e vogla qe jane ne zona me te thella dhe qe ky fenomen po i gjunjezon.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2019, 13:06   #125
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,022
Thanks: 13,024
Thanked 7,969 Times in 4,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Fshatrat kane blegtorine/token etc lol ci duan parate .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2019, 13:27   #126
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,448
Thanks: 691
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!

Te punojne vete legenat..edhe spaguajne,pune pa orare fikse pa dite pushimi..me mire te rrish pa pune se te punosh per keta kurva.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur